Beachvolleyball – Arkiv

</
Lørdag 09.12.2023
19:00World Tour - Doha, QATÅhman/Hellvig [SWE] - Mol, A./Sørum, C. [NOR]
2 - 0 (21 - 16, 21 - 17)
World Tour Doha, QAT (Final)
Final2 - 0 (21 - 16, 21 - 17)Stats
14:00World Tour - Doha, QATGeorge/Andre [BRA] - Mol, A./Sørum, C. [NOR]
1 - 2 (19 - 21, 21 - 17, 15 - 17)
World Tour Doha, QAT (Semi-finals)
Semi-finals1 - 2 (19 - 21, 21 - 17, 15 - 17)Stats
Torsdag 07.12.2023
19:00World Tour - Doha, QATMol, A./Sørum, C. [NOR] - Carambula/Ranghieri [ITA]
2 - 0 (21 - 15, 22 - 20)
World Tour Doha, QAT (Pool B)
Pool B2 - 0 (21 - 15, 22 - 20)Stats
14:00World Tour - Doha, QATMol, A./Sørum, C. [NOR] - Åhman/Hellvig [SWE]
2 - 0 (21 - 16, 21 - 16)
World Tour Doha, QAT (Pool B)
Pool B2 - 0 (21 - 16, 21 - 16)Stats
Onsdag 06.12.2023
19:00World Tour - Doha, QATMol, A./Sørum, C. [NOR] - Ehlers/Wickler [GER]
2 - 1 (16 - 21, 21 - 18, 15 - 12)
World Tour Doha, QAT (Pool B)
Pool B2 - 1 (16 - 21, 21 - 18, 15 - 12)Stats
14:00World Tour - Doha, QATMol, A./Sørum, C. [NOR] - George/Andre [BRA]
2 - 1 (21 - 14, 19 - 21, 15 - 9)
World Tour Doha, QAT (Pool B)
Pool B2 - 1 (21 - 14, 19 - 21, 15 - 9)Stats
Onsdag 22.11.2023
20:00Elite16 - Elite16 - João Pessoa, BRA - 2023Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Talita/Thamela [BRA]
0 - 2 (15 - 21, 13 - 21)
Elite16 Elite16 - João Pessoa, BRA - 2023 (Second round)
Second round0 - 2 (15 - 21, 13 - 21)Stats
14:00Elite16 - Elite16 - João Pessoa, BRA - 2023Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Giulia/Natasha [BRA]
2 - 1 (21 - 16, 21 - 23, 15 - 9)
Elite16 Elite16 - João Pessoa, BRA - 2023 (Preliminary Phase)
Preliminary Phase2 - 1 (21 - 16, 21 - 23, 15 - 9)Stats
Torsdag 16.11.2023
10:00Challenge - Challenge - Chiang Mai, THA - 2023Aye, C./Aye, Q. [FRA] - Mol, M./Sunde [NOR]
2-1 (21-16, 27-29, 15-11)
Challenge Challenge - Chiang Mai, THA - 2023 (Qualification Second round)
Qualification Second round2-1 (21-16, 27-29, 15-11)Stats
07:00Challenge - Challenge - Chiang Mai, THA - 2023Nissen/Lorenz [GER] - Mol, M./Sunde [NOR]
1-2 (15-21, 24-22, 12-15)
Challenge Challenge - Chiang Mai, THA - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase1-2 (15-21, 24-22, 12-15)Stats
01:00Challenge - Challenge - Chiang Mai, THA - 2023Nissen/Lorenz [GER] - Mol, M./Sunde [NOR]
Challenge Challenge - Chiang Mai, THA - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
Lørdag 04.11.2023
09:00Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023Paulikiene/Raupelyte [LTU] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
2-0 (21-15, 21-10)
Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-15, 21-10)Stats
05:20Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Esmée/Zoé [SUI]
2-1 (21-13, 16-21, 15-11)
Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Round of 16)
Round of 162-1 (21-13, 16-21, 15-11)Stats
01:30Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023Zeimann/MacDonald [NZL] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
0-2 (21-23, 20-22)
Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Round of 18)
Round of 180-2 (21-23, 20-22)Stats
Fredag 03.11.2023
08:00Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Körtzinger/Kunst [GER]
2-1 (21-18, 19-21, 19-17)
Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Pool F)
Pool F2-1 (21-18, 19-21, 19-17)Stats
07:00Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023Mol, H./Berntsen [NOR] - Nicolaidis/Carracher [AUS]
0-2 (15-21, 19-21)
Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Pool D)
Pool D0-2 (15-21, 19-21)Stats
04:00Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023M.M. Lin/J. J. Zeng [CHN] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
2-0 (21-18, 21-10)
Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Pool F)
Pool F2-0 (21-18, 21-10)Stats
03:00Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023Mol, H./Berntsen [NOR] - Dal Corso/Viscovich [ITA]
Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Pool D)
Pool DStats
03:00Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023Mol, H./Berntsen [NOR] - Dal Corso/Viscovich [ITA]
0-2 (22-24, 15-21)
Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Pool D)
Pool D0-2 (22-24, 15-21)Stats
Torsdag 02.11.2023
05:00Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Dilinaer A./DONG Jindi [CHN]
2-0 (21-15, 21-10)
Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Qualification Second round)
Qualification Second round2-0 (21-15, 21-10)Stats
01:00Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - BYE [ULT]
Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
Lørdag 21.10.2023
14:30Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Mol, H./Berntsen [NOR] - Pfretzschner, L./Winter [GER]
0 - 2 (21 - 23, 24 - 26)
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Round of 16)
Round of 160 - 2 (21 - 23, 24 - 26)Stats
12:30Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Agatha/Rebecca [BRA] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
2 - 0 (21 - 13, 21 - 16)
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Round of 16)
Round of 162 - 0 (21 - 13, 21 - 16)Stats
04:30Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Dunarova/Resova [CZE]
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Round of 18)
Round of 18Stats
04:30Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Dunarova/Resova [CZE]
2 - 1 (14 - 21, 21 - 13, 15 - 12)
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Round of 18)
Round of 182 - 1 (14 - 21, 21 - 13, 15 - 12)Stats
Fredag 20.10.2023
15:30Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Mol, H./Berntsen [NOR] - Kantor/Zdybek [POL]
2 - 0 (21 - 19, 21 - 16)
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Pool B)
Pool B2 - 0 (21 - 19, 21 - 16)Stats
13:30Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Davidova/Baieva [UKR]
2 - 0 (21 - 19, 21 - 19)
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Pool B)
Pool B2 - 0 (21 - 19, 21 - 19)Stats
08:00Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Mol, H./Berntsen [NOR] - T.Pithak/T. Poravid [THA]
2 - 0 (21 - 16, 21 - 8)
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Pool B)
Pool B2 - 0 (21 - 16, 21 - 8)Stats
05:30Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Placette/Richard [FRA] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
2 - 1 (21 - 23, 21 - 17, 15 - 7)
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Pool B)
Pool B2 - 1 (21 - 23, 21 - 17, 15 - 7)Stats
Torsdag 19.10.2023
13:00Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Mol, M./Sunde [NOR] - Pascariuc P./Leitner, L. [AUT]
0 - 2 (18 - 21, 15 - 21)
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Second round)
Second round0 - 2 (18 - 21, 15 - 21)Stats
10:00Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Charanrutwadee/Woranatchayakorn [THA] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
0 - 2 (10 - 21, 11 - 21)
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Second round)
Second round0 - 2 (10 - 21, 11 - 21)Stats
09:10Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Mol, M./Sunde [NOR] - Benjavs T./Miloss [LAT]
2 - 0 (21 - 7, 21 - 18)
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Preliminary Phase)
Preliminary Phase2 - 0 (21 - 7, 21 - 18)Stats
05:00Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023Rigobert/Bonne [MRI] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
0 - 2 (13 - 21, 11 - 21)
Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Preliminary Phase)
Preliminary Phase0 - 2 (13 - 21, 11 - 21)Stats
Onsdag 18.10.2023
16:30Futures - Futures - Mallorca, ESP - 2023Kaelo/Steinsvåg [NOR] - Frasca/Gradini [ITA]
0-2 (13-21, 14-21)
Futures Futures - Mallorca, ESP - 2023 (Qualification Second round)
Qualification Second round0-2 (13-21, 14-21)Stats
12:30Futures - Futures - Mallorca, ESP - 2023Kun/Windisch [HUN] - Kaelo/Steinsvåg [NOR]
0-2 (17-21, 20-22)
Futures Futures - Mallorca, ESP - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (17-21, 20-22)Stats
02:00Futures - Futures - Mallorca, ESP - 2023Demierre/Schwab [SUI] - Kaelo/Steinsvåg [NOR]
Futures Futures - Mallorca, ESP - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
Lørdag 14.10.2023
02:00 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Perusic/Schweiner [CZE]
1-2 (14-21, 21-14, 12-15)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Quarterfinals)
Quarterfinals1-2 (14-21, 21-14, 12-15)Stats
Fredag 13.10.2023
01:00 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Cottafava/Nicolai [ITA]
2-0 (21-19, 21-17)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Round of 16)
Round of 162-0 (21-19, 21-17)Stats
Onsdag 11.10.2023
20:00 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Grimalt M./Grimalt E. [CHI]
2-0 (21-12, 21-15)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Round of 32)
Round of 322-0 (21-12, 21-15)Stats
19:00 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Łosiak/Bryl [POL] - Mol, H./Berntsen [NOR]
2-0 (21-18, 21-16)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Round of 32)
Round of 322-0 (21-18, 21-16)Stats
Søndag 08.10.2023
23:30 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Mol, H./Berntsen [NOR] - Peter/Hernan [FIV]
2 - 0 (22 - 20, 21 - 17)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C)
Pool C2 - 0 (22 - 20, 21 - 17)Stats
23:30 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Mol, H./Berntsen [NOR] - Peter/Hernan [FIV]
2-0 (22-20, 21-17)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C)
Pool C2-0 (22-20, 21-17)Stats
20:00 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Boermans/de Groot [NED]
2 - 0 (21 - 14, 21 - 13)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A)
Pool A2 - 0 (21 - 14, 21 - 13)Stats
20:00 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Boermans/de Groot [NED]
2-0 (21-14, 21-13)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A)
Pool A2-0 (21-14, 21-13)Stats
05:00 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Partain/Benesh [USA] - Mol, H./Berntsen [NOR]
2 - 0 (23 - 21, 21 - 17)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C)
Pool C2 - 0 (23 - 21, 21 - 17)Stats
05:00 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Partain/Benesh [USA] - Mol, H./Berntsen [NOR]
2-0 (23-21, 21-17)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C)
Pool C2-0 (23-21, 21-17)Stats
Lørdag 07.10.2023
20:00 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Lupo/Rossi [ITA]
2 - 1 (19 - 21, 21 - 13, 15 - 10)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A)
Pool A2 - 1 (19 - 21, 21 - 13, 15 - 10)Stats
20:00 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Lupo/Rossi [ITA]
2-1 (19-21, 21-13, 15-10)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A)
Pool A2-1 (19-21, 21-13, 15-10)Stats
Fredag 06.10.2023
23:30 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Krou/Gauthier-Rat [FRA] - Mol, H./Berntsen [NOR]
1 - 2 (21 - 14, 17 - 21, 11 - 15)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C)
Pool C1 - 2 (21 - 14, 17 - 21, 11 - 15)Stats
23:30 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Krou/Gauthier-Rat [FRA] - Mol, H./Berntsen [NOR]
1-2 (21-14, 17-21, 11-15)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C)
Pool C1-2 (21-14, 17-21, 11-15)Stats
22:30 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Monjane/Ainadino Martinho [MOZ]
2 - 0 (21 - 13, 21 - 9)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A)
Pool A2 - 0 (21 - 13, 21 - 9)Stats
22:30 - Beach World Champs Tlaxcala 2023Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Monjane/Ainadino Martinho [MOZ]
2-0 (21-13, 21-9)
Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A)
Pool A2-0 (21-13, 21-9)Stats
Lørdag 23.09.2023
16:00Futures - Halifax, CANJohnson/Deshane [CAN] - Opsahl/Nilsen [NOR]
2-0 (22-20, 21-19)
Futures Halifax, CAN (Round of 12)
Round of 122-0 (22-20, 21-19)Stats
Fredag 22.09.2023
22:10Futures - Halifax, CANOpsahl/Nilsen [NOR] - Chambers/Fecteau-Boutin [CAN]
2-0 (22-20, 25-23)
Futures Halifax, CAN (Pool D)
Pool D2-0 (22-20, 25-23)Stats
15:30Futures - Halifax, CANOpsahl/Nilsen [NOR] - Van Geel/van Geel [CAN]
1-2 (8-21, 21-19, 13-15)
Futures Halifax, CAN (Pool D)
Pool D1-2 (8-21, 21-19, 13-15)Stats
Søndag 03.09.2023
13:00Futures - Warsaw (Wilanow region), POLMol, M./Sunde [NOR] - Bedritis/Rinkevics [LAT]
2-1 (13-21, 21-15, 15-10)
Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Final 1st Place)
Final 1st Place2-1 (13-21, 21-15, 15-10)Stats
08:40Futures - Warsaw (Wilanow region), POLMol, M./Sunde [NOR] - Siren/Nurminen [FIN]
2-1 (19-21, 21-14, 15-12)
Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Semi)
Semi2-1 (19-21, 21-14, 15-12)Stats
Lørdag 02.09.2023
14:40Futures - Warsaw (Wilanow region), POLMol, M./Sunde [NOR] - Korycki/Kruk [POL]
2-1 (23-21, 19-21, 15-9)
Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Quarterfinals)
Quarterfinals2-1 (23-21, 19-21, 15-9)Stats
14:30Futures - Corigliano Rossano, ITARingøen/Solhaug [NOR] - Marchetto/Windisch [ITA]
0-2 (18-21, 18-21)
Futures Corigliano Rossano, ITA (Round of 12)
Round of 120-2 (18-21, 18-21)Stats
11:00Futures - Corigliano Rossano, ITAMol/Aas [NOR] - Marchetto/Windisch [ITA]
1-2 (19-21, 21-15, 11-15)
Futures Corigliano Rossano, ITA (Pool D)
Pool D1-2 (19-21, 21-15, 11-15)Stats
10:10Futures - Corigliano Rossano, ITARingøen/Solhaug [NOR] - Elazar/Cuzmiciov [ISR]
0-2 (13-21, 17-21)
Futures Corigliano Rossano, ITA (Pool C)
Pool C0-2 (13-21, 17-21)Stats
08:00Futures - Warsaw (Wilanow region), POLGroszek/Ciemachowski [POL] - Løkken/Henriksveen [NOR]
2-0 (21-15, 21-15)
Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Pool C)
Pool C2-0 (21-15, 21-15)Stats
Fredag 01.09.2023
16:20Futures - Warsaw (Wilanow region), POLMol, M./Sunde [NOR] - Lejawa/Czachorowski [POL]
2-0 (21-15, 21-12)
Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Pool A)
Pool A2-0 (21-15, 21-12)Stats
14:30Futures - Corigliano Rossano, ITAHajós/Stréli [HUN] - Mol/Aas [NOR]
2-0 (21-15, 21-16)
Futures Corigliano Rossano, ITA (Pool D)
Pool D2-0 (21-15, 21-16)Stats
13:40Futures - Corigliano Rossano, ITASengers/Boehlé [NED] - Ringøen/Solhaug [NOR]
0-2 (20-22, 16-21)
Futures Corigliano Rossano, ITA (Pool C)
Pool C0-2 (20-22, 16-21)Stats
12:50Futures - Corigliano Rossano, ITASengers/Boehlé [NED] - Ringøen/Solhaug [NOR]
Futures Corigliano Rossano, ITA (Pool B)
Pool BStats
11:20Futures - Warsaw (Wilanow region), POLMol, M./Sunde [NOR] - Woloszuk/Ilewicz [POL]
2-0 (21-13, 21-13)
Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Pool A)
Pool A2-0 (21-13, 21-13)Stats
08:00Futures - Warsaw (Wilanow region), POLRumsevicius/Stasevicius [LTU] - Løkken/Henriksveen [NOR]
2-0 (21-12, 21-18)
Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Pool C)
Pool C2-0 (21-12, 21-18)Stats
Torsdag 31.08.2023
15:30Futures - Corigliano Rossano, ITASchwarmann/Camp [GER] - Ringøen/Solhaug [NOR]
0-2 (10-21, 18-21)
Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Second round)
Qualification Second round0-2 (10-21, 18-21)Stats
14:30Futures - Corigliano Rossano, ITAPuskundzis/Liepa [LAT] - Mol/Aas [NOR]
1-2 (21-19, 19-21, 6-15)
Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Second round)
Qualification Second round1-2 (21-19, 19-21, 6-15)Stats
13:00Futures - Warsaw (Wilanow region), POLRuml/Pihera [CZE] - Helland/Kronstad [NOR]
2-0 (21-10, 21-17)
Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-10, 21-17)Stats
11:15Futures - Corigliano Rossano, ITACosta/Pérez [ESP] - Ringøen/Solhaug [NOR]
Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
11:15Futures - Corigliano Rossano, ITACosta/Pérez [ESP] - Ringøen/Solhaug [NOR]
1-2 (14-21, 21-14, 13-15)
Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase1-2 (14-21, 21-14, 13-15)Stats
10:30Futures - Corigliano Rossano, ITARaisa/Fontana [ITA] - Mol/Aas [NOR]
Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
10:30Futures - Corigliano Rossano, ITARaisa/Fontana [ITA] - Mol/Aas [NOR]
0-2 (4-21, 15-21)
Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (4-21, 15-21)Stats
10:30Futures - Corigliano Rossano, ITASolheim/Ruud [NOR] - Puskundzis/Liepa [LAT]
Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
10:30Futures - Corigliano Rossano, ITASolheim/Ruud [NOR] - Puskundzis/Liepa [LAT]
1-2 (23-21, 15-21, 12-15)
Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase1-2 (23-21, 15-21, 12-15)Stats
Søndag 27.08.2023
16:30Futures - Brno, CZEMol, M./Sunde [NOR] - Bercik, V./Dzavoronok [CZE]
2-0 (21-17, 21-18)
Futures Brno, CZE (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-17, 21-18)Stats
12:00Futures - Brno, CZEDumek/Sedlak [CZE] - Mol, M./Sunde [NOR]
0-2 (19-21, 19-21)
Futures Brno, CZE (Semi)
Semi0-2 (19-21, 19-21)Stats
Lørdag 26.08.2023
16:50Futures - Brno, CZEBerger T./Petutschnig [AUT] - Mol, M./Sunde [NOR]
0-2 (14-21, 15-21)
Futures Brno, CZE (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (14-21, 15-21)Stats
10:10Futures - Brno, CZEMol/Aas [NOR] - Bercik, V./Dzavoronok [CZE]
0-2 (16-21, 10-21)
Futures Brno, CZE (Pool C)
Pool C0-2 (16-21, 10-21)Stats
09:20Futures - Brno, CZEMol, M./Sunde [NOR] - Trousil/Westphal [CZE]
2-1 (21-16, 19-21, 18-16)
Futures Brno, CZE (Pool D)
Pool D2-1 (21-16, 19-21, 18-16)Stats
Fredag 25.08.2023
14:20Futures - Brno, CZEHuerta P./Huerta A. [ESP] - Mol/Aas [NOR]
2-0 (21-17, 22-20)
Futures Brno, CZE (Pool C)
Pool C2-0 (21-17, 22-20)Stats
13:30Futures - Brno, CZEMol, M./Sunde [NOR] - Weber/Hilbert [LUX]
2-0 (21-11, 21-13)
Futures Brno, CZE (Pool D)
Pool D2-0 (21-11, 21-13)Stats
09:00Futures - AL-Alamein, EGYAbdallah/M. Ihab [QAT] - Løkken/Henriksveen [NOR]
2-1 (21-17, 13-21, 15-11)
Futures AL-Alamein, EGY (Round of 12)
Round of 122-1 (21-17, 13-21, 15-11)Stats
Torsdag 24.08.2023
15:10Futures - Brno, CZELudha/Jany [SVK] - Mol/Aas [NOR]
0-2 (17-21, 22-24)
Futures Brno, CZE (Qualification Second round)
Qualification Second round0-2 (17-21, 22-24)Stats
12:00Futures - AL-Alamein, EGYMazen/Youssef [EGY] - Løkken/Henriksveen [NOR]
1-2 (19-21, 22-20, 8-15)
Futures AL-Alamein, EGY (Pool B)
Pool B1-2 (19-21, 22-20, 8-15)Stats
11:00Futures - Brno, CZEHeld/Nissen [GER] - Mol/Aas [NOR]
1-2 (17-21, 21-16, 4-15)
Qualification Preliminary Phase1-2 (17-21, 21-16, 4-15)Stats
07:50Futures - AL-Alamein, EGYKulzer/Poniewaz B. [GER] - Løkken/Henriksveen [NOR]
2-1 (21-23, 24-22, 15-8)
Futures AL-Alamein, EGY (Pool B)
Pool B2-1 (21-23, 24-22, 15-8)Stats
Onsdag 23.08.2023
14:10Futures - AL-Alamein, EGYLøkken/Henriksveen [NOR] - Ruml/Stastny [CZE]
2-0 (21-17, 21-15)
Futures AL-Alamein, EGY (Qualification Second round)
Qualification Second round2-0 (21-17, 21-15)Stats
13:20Futures - AL-Alamein, EGYSchwarmann/Camp [GER] - Ofstaas/Nilsen [NOR]
2-0 (21-19, 21-18)
Futures AL-Alamein, EGY (Qualification Second round)
Qualification Second round2-0 (21-19, 21-18)Stats
10:00Futures - AL-Alamein, EGYAbdelrahman/H.Nabil [EGY] - Ofstaas/Nilsen [NOR]
0-2 (9-21, 16-21)
Futures AL-Alamein, EGY (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (9-21, 16-21)Stats
02:00Futures - AL-Alamein, EGYLøkken/Henriksveen [NOR] - BYE [ULT]
Futures AL-Alamein, EGY (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
Søndag 20.08.2023
16:30Elite16 - Hamburg, GERMol, A./Sørum, C. [NOR] - George/Andre [BRA]
2-0 (21-19, 21-16)
Elite16 Hamburg, GER (3rd place match)
3rd place match2-0 (21-19, 21-16)Stats
12:00Elite16 - Hamburg, GERMol, A./Sørum, C. [NOR] - Cottafava/Nicolai [ITA]
1-2 (23-25, 21-19, 13-15)
Elite16 Hamburg, GER (Semi)
Semi1-2 (23-25, 21-19, 13-15)Stats
Lørdag 19.08.2023
18:00Elite16 - Hamburg, GERMol, A./Sørum, C. [NOR] - Henning/Winter [GER]
2-0 (21-14, 21-14)
Elite16 Hamburg, GER (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-14, 21-14)Stats
14:00Futures - Bujumbura, BDICuzmiciov/Day [ISR] - Ofstaas/Nilsen [NOR]
2-0 (21-15, 21-13)
Futures Bujumbura, BDI (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-15, 21-13)Stats
13:00Futures - Bujumbura, BDIOpsahl/Thorkildsen [NOR] - Peemüller/Rietschel [GER]
0-2 (13-21, 19-21)
Futures Bujumbura, BDI (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (13-21, 19-21)Stats
09:50Futures - Bujumbura, BDIOfstaas/Nilsen [NOR] - Dukundane/Irangabiye [BDI]
2-0 (21-13, 21-15)
Futures Bujumbura, BDI (Round of 12)
Round of 122-0 (21-13, 21-15)Stats
09:00Futures - Bujumbura, BDIOpsahl/Thorkildsen [NOR] - Jose/Evarist [TAN]
2-0 (21-17, 21-13)
Futures Bujumbura, BDI (Round of 12)
Round of 122-0 (21-17, 21-13)Stats
Fredag 18.08.2023
17:00Elite16 - Hamburg, GERMol, A./Sørum, C. [NOR] - Stankevicius/Knasas [LTU]
2-0 (21-10, 21-13)
Elite16 Hamburg, GER (Pool A)
Pool A2-0 (21-10, 21-13)Stats
16:00Futures - Bujumbura, BDIBello/Rocha [ENG] - Opsahl/Thorkildsen [NOR]
2-0 (21-17, 21-8)
Futures Bujumbura, BDI (Pool C)
Pool C2-0 (21-17, 21-8)Stats
13:30Futures - Bujumbura, BDINtagengwa/Gatsinzi [RWA] - Ofstaas/Nilsen [NOR]
0-2 (19-21, 10-21)
Futures Bujumbura, BDI (Pool B)
Pool B0-2 (19-21, 10-21)Stats
10:30Futures - Bujumbura, BDIOpsahl/Thorkildsen [NOR] - MUKUNZI/ITERITEKA [BDI]
2-0 (21-11, 21-16)
Futures Bujumbura, BDI (Pool C)
Pool C2-0 (21-11, 21-16)Stats
09:00Elite16 - Hamburg, GERMol, A./Sørum, C. [NOR] - Boermans/de Groot [NED]
2-0
Elite16 Hamburg, GER (Pool A)
Pool A2-0Stats
08:45Futures - Bujumbura, BDIOfstaas/Nilsen [NOR] - Peemüller/Rietschel [GER]
0-2 (15-21, 14-21)
Futures Bujumbura, BDI (Pool B)
Pool B0-2 (15-21, 14-21)Stats
Torsdag 17.08.2023
12:00Elite16 - Hamburg, GERMol, A./Sørum, C. [NOR] - George/Andre [BRA]
2-1 (21-17, 21-23, 15-11)
Elite16 Hamburg, GER (Pool A)
Pool A2-1 (21-17, 21-23, 15-11)Stats
Søndag 13.08.2023
13:30Futures - Warsaw (Monta Club), POLVieira/Chamereau [FRA] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
2-1 (18-21, 21-18, 15-10)
Futures Warsaw (Monta Club), POL (3rd place match)
3rd place match2-1 (18-21, 21-18, 15-10)Stats
10:30Futures - Warsaw (Monta Club), POLGruszczynska/Wachowicz [POL] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
2-0 (22-20, 21-17)
Futures Warsaw (Monta Club), POL (Semi)
Semi2-0 (22-20, 21-17)Stats
Lørdag 12.08.2023
16:50Futures - Warsaw (Monta Club), POLNavas/Gonzalez [PUR] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
1-2 (17-21, 22-20, 10-15)
Futures Warsaw (Monta Club), POL (Quarterfinals)
Quarterfinals1-2 (17-21, 22-20, 10-15)Stats
11:30Futures - Warsaw (Monta Club), POLLejawa/Beta [POL] - Løkken/Henriksveen [NOR]
2-0 (21-14, 23-21)
Futures Warsaw (Monta Club), POL (Pool D)
Pool D2-0 (21-14, 23-21)Stats
Fredag 11.08.2023
16:30Futures - Warsaw (Monta Club), POLMakhno, In./Rylova [UKR] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
1-2 (17-21, 21-18, 14-16)
Futures Warsaw (Monta Club), POL (Pool A)
Pool A1-2 (17-21, 21-18, 14-16)Stats
14:50Futures - Warsaw (Monta Club), POLZürcher/Jordan [SUI] - Løkken/Henriksveen [NOR]
2-0 (21-13, 21-11)
Futures Warsaw (Monta Club), POL (Pool D)
Pool D2-0 (21-13, 21-11)Stats
09:50Futures - Warsaw (Monta Club), POLHelland-Hansen/Olimstad [NOR] - Grudzinskaite G./Grudzinskaite R. [LTU]
2-0 (21-16, 21-15)
Futures Warsaw (Monta Club), POL (Pool A)
Pool A2-0 (21-16, 21-15)Stats
Torsdag 10.08.2023
18:10Futures - Warsaw (Monta Club), POLKaluza/Brandt [POL] - Løkken/Henriksveen [NOR]
2-0 (21-18, 21-17)
Futures Warsaw (Monta Club), POL (Qualification Second round)
Qualification Second round2-0 (21-18, 21-17)Stats
14:00Futures - Warsaw (Monta Club), POLPérez/Moreno [ESP] - Løkken/Henriksveen [NOR]
0-2 (14-21, 16-21)
Futures Warsaw (Monta Club), POL (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (14-21, 16-21)Stats
14:00Futures - Warsaw (Monta Club), POLRingøen/Solhaug [NOR] - Kaluza/Brandt [POL]
1-2 (17-21, 21-15, 8-15)
Futures Warsaw (Monta Club), POL (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase1-2 (17-21, 21-15, 8-15)Stats
Søndag 30.07.2023
23:00Elite16 - Montréal, CANMol, A./Sørum, C. [NOR] - Partain/Benesh [USA]
2-1 (21-17, 15-21, 15-10)
Elite16 Montréal, CAN (Final 1st Place)
Final 1st Place2-1 (21-17, 15-21, 15-10)Stats
15:30Elite16 - Montréal, CANMol, A./Sørum, C. [NOR] - Evandro/Arthur [BRA]
2-0 (21-11, 21-15)
Elite16 Montréal, CAN (Semi)
Semi2-0 (21-11, 21-15)Stats
Lørdag 29.07.2023
21:00Elite16 - Montréal, CANMol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED]
2-0 (21-19, 21-18)
Elite16 Montréal, CAN (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-19, 21-18)Stats
Fredag 28.07.2023
16:00Elite16 - Montréal, CANMol, A./Sørum, C. [NOR] - Evans/Budinger [USA]
2-0 (21-8, 21-16)
Elite16 Montréal, CAN (Pool A)
Pool A2-0 (21-8, 21-16)Stats
Torsdag 27.07.2023
20:30Elite16 - Montréal, CANMol, A./Sørum, C. [NOR] - Grimalt M./Grimalt E. [CHI]
2-0 (23-21, 21-17)
Elite16 Montréal, CAN (Pool A)
Pool A2-0 (23-21, 21-17)Stats
16:00Elite16 - Montréal, CANMol, A./Sørum, C. [NOR] - Krou/Gauthier-Rat [FRA]
2-0 (21-17, 21-17)
Elite16 Montréal, CAN (Pool A)
Pool A2-0 (21-17, 21-17)Stats
Mandag 24.07.2023
01:30Challenge - Edmonton, CANMol, H./Berntsen [NOR] - Pedrosa/Campos [POR]
0-2 (16-21, 18-21)
Challenge Edmonton, CAN (Final 1st Place)
Final 1st Place0-2 (16-21, 18-21)Stats
Søndag 23.07.2023
20:30Challenge - Edmonton, CANCottafava/Nicolai [ITA] - Mol, H./Berntsen [NOR]
0-2 (18-21, 18-21)
Challenge Edmonton, CAN (Semi)
Semi0-2 (18-21, 18-21)Stats
02:00Challenge - Edmonton, CANMol, H./Berntsen [NOR] - Canet/Rotar [FRA]
2-0 (21-14, 21-17)
Challenge Edmonton, CAN (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-14, 21-17)Stats
Lørdag 22.07.2023
21:00Challenge - Edmonton, CANMol, H./Berntsen [NOR] - Schalk/Bourne [USA]
2-0 (21-15, 21-18)
Challenge Edmonton, CAN (Round of 16)
Round of 162-0 (21-15, 21-18)Stats
02:00Challenge - Edmonton, CANErmacora/Waller [AUT] - Mol, H./Berntsen [NOR]
2-0 (21-18, 21-13)
Challenge Edmonton, CAN (Pool D)
Pool D2-0 (21-18, 21-13)Stats
Fredag 21.07.2023
20:20Challenge - Edmonton, CANKantor/Zdybek [POL] - Mol, H./Berntsen [NOR]
1-2 (25-23, 12-21, 9-15)
Challenge Edmonton, CAN (Pool D)
Pool D1-2 (25-23, 12-21, 9-15)Stats
Torsdag 20.07.2023
19:30Challenge - Edmonton, CANHelland-Hansen/Olimstad [NOR] - Ahtiainen/Lahti [FIN]
0-2 (15-21, 14-21)
Challenge Edmonton, CAN (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (15-21, 14-21)Stats
Lørdag 15.07.2023
14:00Challenge - Espinho, PORMol, H./Berntsen [NOR] - Evandro/Arthur [BRA]
0-2 (20-22, 18-21)
Challenge Espinho, POR (Round of 16)
Round of 160-2 (20-22, 18-21)Stats
Fredag 14.07.2023
17:00Challenge - Espinho, PORSchalk/Bourne [USA] - Mol, H./Berntsen [NOR]
1-2 (21-19, 11-21, 12-15)
Challenge Espinho, POR (Pool B)
Pool B1-2 (21-19, 11-21, 12-15)Stats
12:00Challenge - Espinho, PORHerrera/Gavira [ESP] - Mol, H./Berntsen [NOR]
0-2 (20-22, 18-21)
Challenge Espinho, POR (Pool B)
Pool B0-2 (20-22, 18-21)Stats
Torsdag 13.07.2023
18:00Futures - Leuven, BELTocs/Bulgacs O. [LAT] - Solheim/Ruud [NOR]
2-1 (18-21, 21-17, 15-5)
Futures Leuven, BEL (Qualification Second round)
Qualification Second round2-1 (18-21, 21-17, 15-5)Stats
16:00Challenge - Espinho, PORHelland-Hansen/Olimstad [NOR] - Ahtiainen/Lahti [FIN]
1-2 (22-20, 10-21, 11-15)
Challenge Espinho, POR (Qualification Second round)
Qualification Second round1-2 (22-20, 10-21, 11-15)Stats
13:40Futures - Leuven, BELSolheim/Ruud [NOR] - Gleed/Jones [ENG]
2-1 (18-21, 21-16, 15-13)
Futures Leuven, BEL (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-1 (18-21, 21-16, 15-13)Stats
09:50Challenge - Espinho, PORHelland-Hansen/Olimstad [NOR] - Christ/Van de Velde [GER]
2-0 (21-16, 21-9)
Challenge Espinho, POR (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-16, 21-9)Stats
Søndag 09.07.2023
15:00Elite16 - Gstaad, SUIPartain/Benesh [USA] - Mol, A./Sørum, C. [NOR]
2-1 (15-21, 21-11, 18-16)
Elite16 Gstaad, SUI (Final 1st Place)
Final 1st Place2-1 (15-21, 21-11, 18-16)Stats
Lørdag 08.07.2023
17:00Elite16 - Gstaad, SUIBryl/Łosiak [POL] - Mol, A./Sørum, C. [NOR]
1-2 (19-21, 21-18, 11-15)
Elite16 Gstaad, SUI (Semi)
Semi1-2 (19-21, 21-18, 11-15)Stats
13:00Elite16 - Gstaad, SUIMol, A./Sørum, C. [NOR] - Cherif/Ahmed [QAT]
2-1 (31-33, 21-17, 15-13)
Elite16 Gstaad, SUI (Quarterfinals)
Quarterfinals2-1 (31-33, 21-17, 15-13)Stats
09:00Elite16 - Gstaad, SUIMol, A./Sørum, C. [NOR] - Hörl/Horst [AUT]
2-0 (21-19, 23-21)
Elite16 Gstaad, SUI (Round of 12)
Round of 122-0 (21-19, 23-21)Stats
Fredag 07.07.2023
17:00Elite16 - Gstaad, SUIMol, A./Sørum, C. [NOR] - Sepka/Semerad [CZE]
2-0 (21-12, 22-20)
Elite16 Gstaad, SUI (Pool A)
Pool A2-0 (21-12, 22-20)Stats
11:00Elite16 - Gstaad, SUIMol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED]
2-1 (21-15, 19-21, 21-19)
Elite16 Gstaad, SUI (Pool A)
Pool A2-1 (21-15, 19-21, 21-19)Stats
Torsdag 06.07.2023
13:00Elite16 - Gstaad, SUIMol, A./Sørum, C. [NOR] - Partain/Benesh [USA]
1-2 (21-19, 22-24, 12-15)
Elite16 Gstaad, SUI (Pool A)
Pool A1-2 (21-19, 22-24, 12-15)Stats
Onsdag 05.07.2023
18:45Elite16 - Gstaad, SUIHerrera/Gavira [ESP] - Mol, H./Berntsen [NOR]
2-1 (17-21, 21-19, 15-11)
Elite16 Gstaad, SUI (Qualification Second round)
Qualification Second round2-1 (17-21, 21-19, 15-11)Stats
14:00Elite16 - Gstaad, SUIAye, C./Aye, Q. [FRA] - Mol, H./Berntsen [NOR]
1-2 (21-16, 12-21, 11-15)
Elite16 Gstaad, SUI (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase1-2 (21-16, 12-21, 11-15)Stats
Søndag 02.07.2023
16:00Futures - Helsinki, FINMol, M./Sunde [NOR] - Hammarberg/Berger T. [AUT]
2-1 (21-15, 19-21, 15-12)
Futures Helsinki, FIN (3rd place match)
3rd place match2-1 (21-15, 19-21, 15-12)Stats
12:30Futures - Helsinki, FINCory/Field [USA] - Mol, M./Sunde [NOR]
2-0 (21-19, 21-16)
Futures Helsinki, FIN (Semi)
Semi2-0 (21-19, 21-16)Stats
Lørdag 01.07.2023
17:00Futures - Helsinki, FINMol, M./Sunde [NOR] - Vasiljev/Juchnevic [LTU]
2-0 (21-17, 21-17)
Futures Helsinki, FIN (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-17, 21-17)Stats
13:10Futures - Helsinki, FINMol, M./Sunde [NOR] - Friedl, F./Huber, A. [AUT]
2-0 (21-17, 21-16)
Futures Helsinki, FIN (Round of 12)
Round of 122-0 (21-17, 21-16)Stats
10:30Futures - Helsinki, FINVILJAMAA/HÄNNINEN [FIN] - Mol, M./Sunde [NOR]
0-2 (11-21, 16-21)
Futures Helsinki, FIN (Pool A)
Pool A0-2 (11-21, 16-21)Stats
08:30Futures - Messina, ITAMol/Aas [NOR] - Zürcher/Jordan [SUI]
1-2 (15-21, 21-19, 13-15)
Futures Messina, ITA (Pool A)
Pool A1-2 (15-21, 21-19, 13-15)Stats
Fredag 30.06.2023
13:50Futures - Helsinki, FINHammarberg/Berger T. [AUT] - Mol, M./Sunde [NOR]
2-0 (21-15, 22-20)
Futures Helsinki, FIN (Pool A)
Pool A2-0 (21-15, 22-20)Stats
12:20Futures - Messina, ITABenzi/Bonifazi [ITA] - Mol/Aas [NOR]
2-1 (20-22, 21-19, 15-8)
Futures Messina, ITA (Pool A)
Pool A2-1 (20-22, 21-19, 15-8)Stats
Torsdag 29.06.2023
19:30Futures - Messina, ITAMol/Aas [NOR] - Kufa, R./Melmuka [CZE]
2-1 (19-21, 21-17, 23-21)
Futures Messina, ITA (Qualification Second round)
Qualification Second round2-1 (19-21, 21-17, 23-21)Stats
17:10Futures - Helsinki, FINMol, M./Sunde [NOR] - Møllgaard/Houmann [DEN]
2-1 (17-21, 21-18, 15-10)
Futures Helsinki, FIN (Qualification Second round)
Qualification Second round2-1 (17-21, 21-18, 15-10)Stats
16:20Futures - Messina, ITABeta/Lejawa [POL] - Mol/Aas [NOR]
0-2 (17-21, 18-21)
Futures Messina, ITA (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (17-21, 18-21)Stats
13:50Futures - Messina, ITAHelland/Kronstad [NOR] - Czachorowski/Besarab [POL]
1-2 (23-21, 8-21, 13-15)
Futures Messina, ITA (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase1-2 (23-21, 8-21, 13-15)Stats
13:00Futures - Helsinki, FINMol, M./Sunde [NOR] - Broch/Colomb [SUI]
2-0 (21-17, 21-12)
Futures Helsinki, FIN (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-17, 21-12)Stats
Lørdag 24.06.2023
16:00World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023Schnetzer/Petutschnig - Mol, M./Sunde
0-2 (17-21, 25-27)
World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Final 1st Place)
Final 1st Place0-2 (17-21, 25-27)Stats
12:00World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023Mol, M./Sunde - Ioannidis/Papadimitriou
2-0 (21-17, 21-10)
World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Semi)
Semi2-0 (21-17, 21-10)Stats
Fredag 23.06.2023
17:30World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023Mol, M./Sunde - Takken/Bushby
2-0 (21-11, 21-16)
World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-11, 21-16)Stats
10:30World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023Ciemachowski/Groszek - Mol, M./Sunde
0-2 (14-21, 13-21)
World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Pool D)
Pool D0-2 (14-21, 13-21)Stats
Torsdag 22.06.2023
12:40World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023Chouikh/Altwies - Mol, M./Sunde
0-2 (13-21, 13-21)
World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Pool D)
Pool D0-2 (13-21, 13-21)Stats
Onsdag 21.06.2023
16:00World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023Chambers/Kopp - Mol, M./Sunde
0-2 (17-21, 18-21)
World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Qualification Second round)
Qualification Second round0-2 (17-21, 18-21)Stats
11:30World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023Krajci/Stewart - Mol, M./Sunde
0-2 (17-21, 11-21)
World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (17-21, 11-21)Stats
02:00World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023Chouikh/Altwies - Mol, M./Sunde
World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Pool D)
Pool DStats
Lørdag 17.06.2023
15:00World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023Mol, H./Berntsen - George/Andre
0-2 (19-21, 20-22)
World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Round of 16)
Round of 160-2 (19-21, 20-22)Stats
11:00World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023Lupo/Rossi - Mol, H./Berntsen
1-2 (21-18, 14-21, 11-15)
World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Round of 18)
Round of 181-2 (21-18, 14-21, 11-15)Stats
Fredag 16.06.2023
19:00World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023Mol, H./Berntsen - Seidl, R./Pristauz
2-1 (24-22, 17-21, 15-12)
World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Pool E)
Pool E2-1 (24-22, 17-21, 15-12)Stats
12:10World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023Mol, H./Berntsen - Hodges/Schubert
1-2 (21-19, 18-21, 13-15)
World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Pool E)
Pool E1-2 (21-19, 18-21, 13-15)Stats
Torsdag 15.06.2023
15:30World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023van Driel, E./Piersma B. - Helland-Hansen/Olimstad
2-0 (21-15, 21-10)
World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Qualification Second round)
Qualification Second round2-0 (21-15, 21-10)Stats
08:00World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023Kociolek/Lodej - Helland-Hansen/Olimstad
0-2 (12-21, 16-21)
World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (12-21, 16-21)Stats
Lørdag 10.06.2023
14:50World Tour - Futures - Spiez, SUI - 2023Janiak/Brozyniak - Ringøen/Sunde
2-0 (21-14, 21-17)
World Tour Futures - Spiez, SUI - 2023 (Round of 12)
Round of 122-0 (21-14, 21-17)Stats
11:30World Tour - Futures - Spiez, SUI - 2023Ringøen/Sunde - Florczyk/Miszczuk
2-0 (21-16, 23-21)
World Tour Futures - Spiez, SUI - 2023 (Pool C)
Pool C2-0 (21-16, 23-21)Stats
Fredag 09.06.2023
13:10World Tour - Futures - Spiez, SUI - 2023Pascariuc P./Leitner, L. - Ringøen/Sunde
2-0 (21-16, 21-19)
World Tour Futures - Spiez, SUI - 2023 (Pool C)
Pool C2-0 (21-16, 21-19)Stats
Torsdag 08.06.2023
17:20World Tour - Futures - Spiez, SUI - 2023Ringøen/Sunde - Johann/Lucas Aguinelo
2-1 (21-14, 14-21, 15-12)
World Tour Futures - Spiez, SUI - 2023 (Qualification Second round)
Qualification Second round2-1 (21-14, 14-21, 15-12)Stats
12:20World Tour - Futures - Spiez, SUI - 2023Ringøen/Sunde - Feltrer/Pérez
2-0 (21-14, 21-14)
World Tour Futures - Spiez, SUI - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-14, 21-14)Stats
Søndag 04.06.2023
16:30World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023Mol, A./Sørum, C. - Cherif/Ahmed
2-1 (21-15, 19-21, 15-12)
World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Final 1st Place)
Final 1st Place2-1 (21-15, 19-21, 15-12)Stats
11:00World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023Mol, A./Sørum, C. - Perusic/Schweiner
2-1 (19-21, 21-17, 15-8)
World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Semi)
Semi2-1 (19-21, 21-17, 15-8)Stats
Lørdag 03.06.2023
16:30World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023Mol, A./Sørum, C. - Ehlers/Wickler
2-0 (22-20, 22-20)
World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (22-20, 22-20)Stats
Fredag 02.06.2023
14:50World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023Mol, A./Sørum, C. - Crabb Tr./Brunner
2-0 (21-16, 21-15)
World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Pool A)
Pool A2-0 (21-16, 21-15)Stats
Torsdag 01.06.2023
18:10World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023Mol, A./Sørum, C. - Krou/Gauthier-Rat
2-1 (22-24, 21-19, 15-5)
World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Pool A)
Pool A2-1 (22-24, 21-19, 15-5)Stats
11:00World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023Mol, A./Sørum, C. - Pedro Solberg/Guto
2-0 (21-18, 21-14)
World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Pool A)
Pool A2-0 (21-18, 21-14)Stats
Onsdag 31.05.2023
11:00World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023Helland-Hansen/Olimstad - Carol/Barbara
0-2 (11-21, 22-24)
World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (11-21, 22-24)Stats
Fredag 19.05.2023
10:30World Tour - Futures - Cervia, ITA - 2023Mol, M./Sunde - Kufa, R./Melmuka
World Tour Futures - Cervia, ITA - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
Torsdag 18.05.2023
19:30World Tour - Futures - Madrid, ESP - 2023Kaelo/Windelstad - Florian/Fernández da Silva
0-2 (16-21, 18-21)
World Tour Futures - Madrid, ESP - 2023 (Qualification Second round)
Qualification Second round0-2 (16-21, 18-21)Stats
13:00World Tour - Futures - Madrid, ESP - 2023Kaelo/Windelstad - McGuire/Beitler
2-0 (21-11, 21-14)
World Tour Futures - Madrid, ESP - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-11, 21-14)Stats
Søndag 30.04.2023
21:00World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023Mol, A./Sørum, C. - Perusic/Schweiner
1-2 (19-21, 21-15, 11-15)
World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Final 1st Place)
Final 1st Place1-2 (19-21, 21-15, 11-15)Stats
16:00World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023Mol, A./Sørum, C. - van de Velde/Immers
2-1 (20-22, 21-11, 15-9)
World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Semi)
Semi2-1 (20-22, 21-11, 15-9)Stats
Lørdag 29.04.2023
21:00World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023Mol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen
2-0 (21-18, 21-16)
World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-18, 21-16)Stats
Fredag 28.04.2023
19:00World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023Mol, A./Sørum, C. - Lyneel/Bassereau
2-1 (17-21, 21-14, 17-15)
World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Pool A)
Pool A2-1 (17-21, 21-14, 17-15)Stats
Torsdag 27.04.2023
23:00World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023Mol, A./Sørum, C. - Perusic/Schweiner
2-0 (21-17, 22-20)
World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Pool A)
Pool A2-0 (21-17, 22-20)Stats
15:00World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023Mol, A./Sørum, C. - Cottafava/Nicolai
2-0 (21-19, 21-15)
World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Pool A)
Pool A2-0 (21-19, 21-15)Stats
Fredag 14.04.2023
22:00World Tour - Challenge - Saquarema, BRA - 2023Mol, H./Berntsen - Capogrosso N./Capogrosso T.
1-2 (21-18, 14-21, 13-15)
World Tour Challenge - Saquarema, BRA - 2023 (Pool C)
Pool C1-2 (21-18, 14-21, 13-15)Stats
17:50World Tour - Challenge - Saquarema, BRA - 2023Mol, H./Berntsen - Stankevicius/Knasas
0-2 (21-23, 18-21)
World Tour Challenge - Saquarema, BRA - 2023 (Pool C)
Pool C0-2 (21-23, 18-21)Stats
02:00World Tour - Challenge - Saquarema, BRA - 2023Mol, H./Berntsen - Stankevicius/Knasas
World Tour Challenge - Saquarema, BRA - 2023 (Pool C)
Pool CStats
Torsdag 13.04.2023
20:20World Tour - Challenge - Saquarema, BRA - 2023Ringøen/Mol, M. - Partain/Benesh
0-2 (19-21, 17-21)
World Tour Challenge - Saquarema, BRA - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (19-21, 17-21)Stats
Søndag 09.04.2023
22:00World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023Mol, H./Berntsen - Diaz/Alayo
2-0 (21-19, 21-17)
World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (3rd place match)
3rd place match2-0 (21-19, 21-17)Stats
16:00World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023George/Andre - Mol, H./Berntsen
2-1 (19-21, 21-18, 15-13)
World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Semi)
Semi2-1 (19-21, 21-18, 15-13)Stats
Lørdag 08.04.2023
19:00World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023Schalk/Bourne - Mol, H./Berntsen
1-2 (22-20, 15-21, 12-15)
World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Quarterfinals)
Quarterfinals1-2 (22-20, 15-21, 12-15)Stats
16:00World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023Hörl/Horst - Mol, H./Berntsen
0-2 (18-21, 10-21)
World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Round of 16)
Round of 160-2 (18-21, 10-21)Stats
09:00World Tour - Futures - Tahiti, PYF - 2023Solheim/Opsahl - Kulzer/Poniewaz B.
0-2 (13-21, 13-21)
World Tour Futures - Tahiti, PYF - 2023 (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (13-21, 13-21)Stats
04:00World Tour - Futures - Tahiti, PYF - 2023Solheim/Opsahl - Mare R./Paraue J.
2-0 (21-14, 21-18)
World Tour Futures - Tahiti, PYF - 2023 (Round of 12)
Round of 122-0 (21-14, 21-18)Stats
Fredag 07.04.2023
22:10World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023Kantor/Rudol - Mol, H./Berntsen
1-2 (23-21, 18-21, 8-15)
World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Pool D)
Pool D1-2 (23-21, 18-21, 8-15)Stats
15:30World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023Mol, H./Berntsen - Krattiger/Breer
2-0 (21-17, 21-14)
World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Pool D)
Pool D2-0 (21-17, 21-14)Stats
01:00World Tour - Futures - Tahiti, PYF - 2023Shoji/Ikeda - Solheim/Opsahl
2-0 (24-22, 21-17)
World Tour Futures - Tahiti, PYF - 2023 (Pool C)
Pool C2-0 (24-22, 21-17)Stats
Torsdag 06.04.2023
18:00World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023Ringøen/Mol, M. - Diaz/Alayo
0-2 (16-21, 15-21)
World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (16-21, 15-21)Stats
01:00World Tour - Futures - Tahiti, PYF - 2023Furuta/Dylan - Solheim/Opsahl
0-2 (20-22, 19-21)
World Tour Futures - Tahiti, PYF - 2023 (Pool C)
Pool C0-2 (20-22, 19-21)Stats
Mandag 27.03.2023
01:30World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023Mol, A./Sørum, C. - Åhman/Hellvig
0-2 (16-21, 15-21)
World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Final 1st Place)
Final 1st Place0-2 (16-21, 15-21)Stats
Søndag 26.03.2023
05:00World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023Mol, A./Sørum, C. - Boermans/de Groot
2-0 (21-12, 21-16)
World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Semi)
Semi2-0 (21-12, 21-16)Stats
Lørdag 25.03.2023
23:00World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023Mol, A./Sørum, C. - Perusic/Schweiner
2-1 (21-16, 21-23, 15-7)
World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Quarterfinals)
Quarterfinals2-1 (21-16, 21-23, 15-7)Stats
Fredag 24.03.2023
19:00World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023Mol, A./Sørum, C. - Lupo/Rossi
2-1 (23-25, 21-17, 15-11)
World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Pool A)
Pool A2-1 (23-25, 21-17, 15-11)Stats
02:10World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023Mol, A./Sørum, C. - Cherif/Ahmed
2-1 (21-19, 16-21, 15-11)
World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Pool A)
Pool A2-1 (21-19, 16-21, 15-11)Stats
Torsdag 23.03.2023
18:40World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023Mol, A./Sørum, C. - Cottafava/Nicolai
2-0 (21-19, 21-13)
World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Pool A)
Pool A2-0 (21-19, 21-13)Stats
Søndag 19.03.2023
00:00World Tour - Challenge - La Paz, MEX - 2023Boermans/de Groot - Mol, H./Berntsen
2-1 (21-10, 17-21, 15-11)
World Tour Challenge - La Paz, MEX - 2023 (Round of 16)
Round of 162-1 (21-10, 17-21, 15-11)Stats
Lørdag 18.03.2023
02:20World Tour - Challenge - La Paz, MEX - 2023Åhman/Hellvig - Mol, H./Berntsen
2-0 (21-11, 21-9)
World Tour Challenge - La Paz, MEX - 2023 (Pool A)
Pool A2-0 (21-11, 21-9)Stats
Fredag 17.03.2023
19:30World Tour - Challenge - La Paz, MEX - 2023Ermacora/Waller - Mol, H./Berntsen
1-2 (18-21, 21-16, 15-17)
World Tour Challenge - La Paz, MEX - 2023 (Pool A)
Pool A1-2 (18-21, 21-16, 15-17)Stats
Søndag 05.02.2023
19:00World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023Mol, A./Sørum, C. - Åhman/Hellvig
2-0 (21-19, 21-19)
World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-19, 21-19)Stats
13:00World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023Mol, A./Sørum, C. - Ranghieri/Carambula
2-1 (21-16, 18-21, 15-12)
World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Semi)
Semi2-1 (21-16, 18-21, 15-12)Stats
Lørdag 04.02.2023
19:00World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023Mol, A./Sørum, C. - Ehlers/Wickler
2-1 (21-17, 17-21, 15-10)
World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Quarterfinals)
Quarterfinals2-1 (21-17, 17-21, 15-10)Stats
Fredag 03.02.2023
14:50World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023Mol, A./Sørum, C. - Dumek/Sedlak
2-0 (21-11, 21-19)
World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Pool A)
Pool A2-0 (21-11, 21-19)Stats
11:30World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023Mol, A./Sørum, C. - Åhman/Hellvig
2-1 (15-21, 21-18, 15-13)
World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Pool A)
Pool A2-1 (15-21, 21-18, 15-13)Stats
Torsdag 02.02.2023
09:00World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023Mol, A./Sørum, C. - Nicolai/Cottafava
2-1 (21-15, 19-21, 15-12)
World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Pool A)
Pool A2-1 (21-15, 19-21, 15-12)Stats
Søndag 29.01.2023
19:00World Tour - Doha, Qatar (The Finals)Bryl/Losiak - Mol, A./Sørum, C.
0-2 (18-21, 18-21)
World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Final 1st Place)
Final 1st Place0-2 (18-21, 18-21)Stats
14:00World Tour - Doha, Qatar (The Finals)Nicolai/Cottafava - Mol, A./Sørum, C.
1-2 (15-21, 21-14, 10-15)
World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Semi)
Semi1-2 (15-21, 21-14, 10-15)Stats
Lørdag 28.01.2023
13:00World Tour - Doha, Qatar (The Finals)Mol, A./Sørum, C. - Nicolai/Cottafava
2-1 (23-25, 21-16, 15-12)
World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Pool B)
Pool B2-1 (23-25, 21-16, 15-12)Stats
Fredag 27.01.2023
19:00World Tour - Doha, Qatar (The Finals)Mol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen
2-1 (17-21, 21-15, 15-12)
World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Pool B)
Pool B2-1 (17-21, 21-15, 15-12)Stats
13:00World Tour - Doha, Qatar (The Finals)Mol, A./Sørum, C. - Renato/Vitor Felipe
2-0 (21-14, 21-13)
World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Pool B)
Pool B2-0 (21-14, 21-13)Stats
Torsdag 26.01.2023
19:00World Tour - Doha, Qatar (The Finals)Mol, A./Sørum, C. - Perusic/Schweiner
2-1 (16-21, 21-19, 15-10)
World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Pool B)
Pool B2-1 (16-21, 21-19, 15-10)Stats
Fredag 02.12.2022
03:00World Tour - Torquay, Australia - Elite 16Berntsen/Mol, H. - Carambula/Ranghieri
0-2 (15-21, 17-21)
World Tour Torquay, Australia - Elite 16 (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (15-21, 17-21)Stats
Torsdag 01.12.2022
09:00World Tour - Torquay, Australia - Elite 16Berntsen/Mol, H. - Bello, Ja./Bello, Jo.
2-0 (21-17, 21-17)
World Tour Torquay, Australia - Elite 16 (Pool C)
Pool C2-0 (21-17, 21-17)Stats
00:00World Tour - Torquay, Australia - Elite 16Berntsen/Mol, H. - Krou/Gauthier-Rat
1-2 (17-21, 21-18, 13-15)
World Tour Torquay, Australia - Elite 16 (Pool C)
Pool C1-2 (17-21, 21-18, 13-15)Stats
Onsdag 30.11.2022
08:00World Tour - Torquay, Australia - Elite 16Berntsen/Mol, H. - Carracher/Nicolaidis
0-2 (19-21, 19-21)
World Tour Torquay, Australia - Elite 16 (Pool C)
Pool C0-2 (19-21, 19-21)Stats
Søndag 13.11.2022
15:30World Tour - Uberlandia, BrazilRenato/Vitor Felipe - Mol, A./Sørum, C.
1-2 (19-21, 21-19, 10-15)
World Tour Uberlandia, Brazil (3rd place match)
3rd place match1-2 (19-21, 21-19, 10-15)Stats
Lørdag 12.11.2022
22:00World Tour - Uberlandia, BrazilGeorge/Andre - Mol, A./Sørum, C.
2-1 (20-22, 21-19, 15-13)
World Tour Uberlandia, Brazil (Semi)
Semi2-1 (20-22, 21-19, 15-13)Stats
17:30World Tour - Uberlandia, BrazilHörl/Horst - Mol, A./Sørum, C.
0-2 (18-21, 12-21)
World Tour Uberlandia, Brazil (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (18-21, 12-21)Stats
16:30World Tour - Uberlandia, BrazilBerntsen/Mol, H. - Pedro Solberg/Arthur
0-2 (19-21, 19-21)
World Tour Uberlandia, Brazil (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (19-21, 19-21)Stats
Fredag 11.11.2022
17:00World Tour - Uberlandia, BrazilMol, A./Sørum, C. - Hannibal/Cairus
2-0 (21-19, 21-17)
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B)
Pool B2-0 (21-19, 21-17)Stats
16:00World Tour - Uberlandia, BrazilBerntsen/Mol, H. - Pristauz/Ermacora
2-0 (21-16, 21-16)
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A)
Pool A2-0 (21-16, 21-16)Stats
12:00World Tour - Uberlandia, BrazilMol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller
2-1 (18-21, 21-15, 15-12)
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B)
Pool B2-1 (18-21, 21-15, 15-12)Stats
01:00World Tour - Uberlandia, BrazilBerntsen/Mol, H. - Pristauz/Ermacora
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A)
Pool AStats
01:00World Tour - Uberlandia, BrazilMol, A./Sørum, C. - Hannibal/Cairus
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B)
Pool BStats
Torsdag 10.11.2022
23:00World Tour - Uberlandia, BrazilRenato/Vitor Felipe - Berntsen/Mol, H.
2-0 (25-23, 21-15)
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A)
Pool A2-0 (25-23, 21-15)Stats
17:00World Tour - Uberlandia, BrazilMol, A./Sørum, C. - Aravena/Droguett
2-0 (21-16, 21-18)
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B)
Pool B2-0 (21-16, 21-18)Stats
16:00World Tour - Uberlandia, BrazilBerntsen/Mol, H. - Arthur/Adrielson
2-0 (21-16, 21-15)
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A)
Pool A2-0 (21-16, 21-15)Stats
01:00World Tour - Uberlandia, BrazilBerntsen/Mol, H. - Arthur/Adrielson
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A)
Pool AStats
01:00World Tour - Uberlandia, BrazilMol, A./Sørum, C. - Aravena/Droguett
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B)
Pool BStats
01:00World Tour - Uberlandia, BrazilMol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B)
Pool BStats
01:00World Tour - Uberlandia, BrazilRenato/Vitor Felipe - Berntsen/Mol, H.
World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A)
Pool AStats
Søndag 06.11.2022
15:30World Tour - Cape Town, South AfricaMol, A./Sørum, C. - Åhman/Hellvig
2-0 (21-19, 21-19)
World Tour Cape Town, South Africa (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-19, 21-19)Stats
Lørdag 05.11.2022
19:00World Tour - Cape Town, South AfricaMol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller
2-0 (21-11, 21-18)
World Tour Cape Town, South Africa (Semi)
Semi2-0 (21-11, 21-18)Stats
14:00World Tour - Cape Town, South AfricaMol, A./Sørum, C. - Canet/Rotar
2-0 (21-11, 21-18)
World Tour Cape Town, South Africa (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-11, 21-18)Stats
Fredag 04.11.2022
15:00World Tour - Cape Town, South AfricaMol, A./Sørum, C. - Kulzer/Lorenz
2-0 (21-13, 21-14)
World Tour Cape Town, South Africa (Pool A)
Pool A2-0 (21-13, 21-14)Stats
15:00World Tour - Cape Town, South AfricaSeidl, R./Waller - Berntsen/Mol, H.
2-0 (21-19, 21-19)
World Tour Cape Town, South Africa (Pool A)
Pool A2-0 (21-19, 21-19)Stats
Torsdag 03.11.2022
16:00World Tour - Cape Town, South AfricaBerntsen/Mol, H. - Kulzer/Lorenz
2-1 (19-21, 21-8, 15-4)
World Tour Cape Town, South Africa (Pool A)
Pool A2-1 (19-21, 21-8, 15-4)Stats
16:00World Tour - Cape Town, South AfricaMol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller
2-0 (21-15, 21-16)
World Tour Cape Town, South Africa (Pool A)
Pool A2-0 (21-15, 21-16)Stats
10:00World Tour - Cape Town, South AfricaMol, A./Sørum, C. - Berntsen/Mol, H.
2-0 (21-16, 21-19)
World Tour Cape Town, South Africa (Pool A)
Pool A2-0 (21-16, 21-19)Stats
Lørdag 29.10.2022
17:00World Tour - Dubai, UAE - 2ndHorton/Scoles - Helland-Hansen/Olimstad
2-0 (21-13, 21-15)
World Tour Dubai, UAE - 2nd (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-13, 21-15)Stats
09:00World Tour - Dubai, UAE - 2ndHelland-Hansen/Olimstad - Akiko/Yurika
2-0 (29-27, 21-14)
World Tour Dubai, UAE - 2nd (Round of 16)
Round of 162-0 (29-27, 21-14)Stats
Fredag 28.10.2022
14:00World Tour - Dubai, UAE - 2ndNaraphornrapat/Worapeerachayakorn - Helland-Hansen/Olimstad
0-2 (13-21, 12-21)
World Tour Dubai, UAE - 2nd (Pool C)
Pool C0-2 (13-21, 12-21)Stats
06:50World Tour - Dubai, UAE - 2ndHelland-Hansen/Olimstad - Körtzinger/Kunst
2-0 (21-15, 21-16)
World Tour Dubai, UAE - 2nd (Pool C)
Pool C2-0 (21-15, 21-16)Stats
Torsdag 27.10.2022
14:00World Tour - Dubai, UAE - 2ndPascariuc P./Leitner, L. - Mol, M./Sunde
2-0 (21-19, 21-19)
World Tour Dubai, UAE - 2nd (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-19, 21-19)Stats
13:00World Tour - Dubai, UAE - 2ndTocs/Fokerots - Solhaug/Ringøen
2-0 (21-16, 21-19)
World Tour Dubai, UAE - 2nd (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-16, 21-19)Stats
Mandag 24.10.2022
10:00World Tour - Dubai, UAE - 1stHelland-Hansen/Olimstad - Hodel/Harward
1-2 (19-21, 21-17, 13-15)
World Tour Dubai, UAE - 1st (Round of 16)
Round of 161-2 (19-21, 21-17, 13-15)Stats
Søndag 23.10.2022
14:00World Tour - Dubai, UAE - 1stSchneider/Sude - Helland-Hansen/Olimstad
1-2 (16-21, 21-18, 12-15)
World Tour Dubai, UAE - 1st (Pool A)
Pool A1-2 (16-21, 21-18, 12-15)Stats
06:00World Tour - Dubai, UAE - 1stHelland-Hansen/Olimstad - Yuan Lvwen/J. Dong
2-1 (21-14, 19-21, 15-11)
World Tour Dubai, UAE - 1st (Pool A)
Pool A2-1 (21-14, 19-21, 15-11)Stats
Lørdag 22.10.2022
02:00World Tour - Dubai, UAE - 1stMol, M./Sunde - Patte/Platre
0-2 (19-21, 22-24)
World Tour Dubai, UAE - 1st (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (19-21, 22-24)Stats
02:00World Tour - Dubai, UAE - 1stSolhaug/Ringøen - Huerta, P./Huerta, A.
1-2 (21-18, 14-21, 12-15)
World Tour Dubai, UAE - 1st (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase1-2 (21-18, 14-21, 12-15)Stats
Fredag 14.10.2022
09:50World Tour - MaldivesZana/Scoles - Helland-Hansen/Olimstad
2-1 (21-19, 17-21, 15-13)
World Tour Maldives (Pool D)
Pool D2-1 (21-19, 17-21, 15-13)Stats
05:20World Tour - MaldivesX. Y. Xia/M.M. Lin - Helland-Hansen/Olimstad
2-0 (21-11, 21-12)
World Tour Maldives (Pool D)
Pool D2-0 (21-11, 21-12)Stats
02:00Challenge - MaldivesStockman/Kraft - Helland-Hansen/Olimstad
Challenge Maldives (Pool E)
Pool EStats
Søndag 02.10.2022
16:00World Tour - Paris, FranceBrouwer/Meeuwsen - Mol, A./Sørum, C.
0-2 (19-21, 18-21)
World Tour Paris, France (Final 1st Place)
Final 1st Place0-2 (19-21, 18-21)Stats
Lørdag 01.10.2022
20:00World Tour - Paris, FranceGrimalt M./Grimalt E. - Mol, A./Sørum, C.
0-2 (15-21, 11-21)
World Tour Paris, France (Semi)
Semi0-2 (15-21, 11-21)Stats
14:00World Tour - Paris, FranceBryl/Losiak - Mol, A./Sørum, C.
0-2 (17-21, 15-21)
World Tour Paris, France (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (17-21, 15-21)Stats
Fredag 30.09.2022
18:00World Tour - Paris, FranceGrimalt M./Grimalt E. - Berntsen/Mol, H.
0-2 (16-21, 23-25)
World Tour Paris, France (Pool B)
Pool B0-2 (16-21, 23-25)Stats
18:00World Tour - Paris, FranceMol, A./Sørum, C. - Aravena/Droguett
2-0 (21-12, 21-16)
World Tour Paris, France (Pool B)
Pool B2-0 (21-12, 21-16)Stats
Torsdag 29.09.2022
18:00World Tour - Paris, FranceBerntsen/Mol, H. - Aravena/Droguett
0-2 (18-21, 19-21)
World Tour Paris, France (Pool B)
Pool B0-2 (18-21, 19-21)Stats
18:00World Tour - Paris, FranceMol, A./Sørum, C. - Grimalt M./Grimalt E.
2-1 (21-12, 18-21, 15-9)
World Tour Paris, France (Pool B)
Pool B2-1 (21-12, 18-21, 15-9)Stats
12:00World Tour - Paris, FranceMol, A./Sørum, C. - Berntsen/Mol, H.
2-0 (21-14, 21-11)
World Tour Paris, France (Pool B)
Pool B2-0 (21-14, 21-11)Stats
Onsdag 28.09.2022
10:40World Tour - Paris, FranceHelland-Hansen/Olimstad - Böbner/Vergé-Dépré, Z.
1-2 (16-21, 21-15, 11-15)
World Tour Paris, France (Qualification Phase 1)
Qualification Phase 11-2 (16-21, 21-15, 11-15)Stats
Søndag 04.09.2022
13:00World Tour - Warsaw, Poland (Men)Juchnevic/Vasiljev - Mol, M./Sunde
0-2 (18-21, 17-21)
World Tour Warsaw, Poland (Men) (Final 1st Place)
Final 1st Place0-2 (18-21, 17-21)Stats
08:30World Tour - Warsaw, Poland (Men)Day/Cuzmiciov - Mol, M./Sunde
0-2 (18-21, 18-21)
World Tour Warsaw, Poland (Men) (Semi)
Semi0-2 (18-21, 18-21)Stats
Lørdag 03.09.2022
19:00World Tour - Warsaw, Poland (Men)Mol, M./Sunde - Lewandowski/Zdybek
2-0 (21-16, 21-18)
World Tour Warsaw, Poland (Men) (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-16, 21-18)Stats
15:40World Tour - Warsaw, Poland (Men)Mol, M./Sunde - Batrane/Bialokoz
2-1 (21-18, 14-21, 15-12)
World Tour Warsaw, Poland (Men) (round)
round2-1 (21-18, 14-21, 15-12)Stats
Fredag 02.09.2022
16:00World Tour - Warsaw, Poland (Men)Juchnevic/Vasiljev - Mol, M./Sunde
2-1 (20-22, 21-11, 15-12)
World Tour Warsaw, Poland (Men) (Pool C)
Pool C2-1 (20-22, 21-11, 15-12)Stats
10:10World Tour - Warsaw, Poland (Men)Mol, M./Sunde - Czachorowski/Lejawa
2-0 (22-20, 21-13)
World Tour Warsaw, Poland (Men) (Pool C)
Pool C2-0 (22-20, 21-13)Stats
Torsdag 01.09.2022
11:50World Tour - Warsaw, Poland (Men)Opsahl/Gamlemoen - Relins/Stankevics
0-2 (15-21, 17-21)
World Tour Warsaw, Poland (Men) (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (15-21, 17-21)Stats
Søndag 28.08.2022
16:00World Tour - Montpellier, France (Men)Ringøen/Sunde - Huerta, P./Jiménez
0-2 (19-21, 18-21)
World Tour Montpellier, France (Men) (3rd place match)
3rd place match0-2 (19-21, 18-21)Stats
13:00World Tour - Montpellier, France (Men)Canet/Rotar - Ringøen/Sunde
2-0 (21-14, 21-17)
World Tour Montpellier, France (Men) (Semi)
Semi2-0 (21-14, 21-17)Stats
Lørdag 27.08.2022
17:35World Tour - Montpellier, France (Men)Alfieri/Sacripanti - Ringøen/Sunde
1-2 (17-21, 22-20, 12-15)
World Tour Montpellier, France (Men) (Quarterfinals)
Quarterfinals1-2 (17-21, 22-20, 12-15)Stats
16:00World Tour - Baden, Austria Seidl, R./Waller - Mol, M./Solhaug
2-0 (21-18, 23-21)
World Tour Baden, Austria  (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-18, 23-21)Stats
10:40World Tour - Baden, Austria Mol, M./Solhaug - Seiser/Kindl
2-1 (22-20, 19-21, 15-13)
World Tour Baden, Austria  (round)
round2-1 (22-20, 19-21, 15-13)Stats
09:00World Tour - Baden, Austria Løkken/Henriksveen - Sagstetter/Sagstetter
0-2 (13-21, 14-21)
World Tour Baden, Austria  (round)
round0-2 (13-21, 14-21)Stats
Fredag 26.08.2022
15:40World Tour - Baden, Austria Friedl, F./Pristauz - Mol, M./Solhaug
1-2 (21-18, 15-21, 13-15)
World Tour Baden, Austria  (Pool D)
Pool D1-2 (21-18, 15-21, 13-15)Stats
15:40World Tour - Baden, Austria Løkken/Henriksveen - Pascariuc P./Leitner, L.
0-2 (20-22, 11-21)
World Tour Baden, Austria  (Pool D)
Pool D0-2 (20-22, 11-21)Stats
14:50World Tour - Montpellier, France (Men)Sengers/Boehlé - Ringøen/Sunde
1-2 (23-25, 21-18, 13-15)
World Tour Montpellier, France (Men) (Pool C)
Pool C1-2 (23-25, 21-18, 13-15)Stats
11:30World Tour - Baden, Austria Friedl, F./Pristauz - Løkken/Henriksveen
0-2 (19-21, 22-24)
World Tour Baden, Austria  (Pool D)
Pool D0-2 (19-21, 22-24)Stats
11:30World Tour - Baden, Austria Mol, M./Solhaug - Pascariuc P./Leitner, L.
1-2 (21-16, 18-21, 12-15)
World Tour Baden, Austria  (Pool D)
Pool D1-2 (21-16, 18-21, 12-15)Stats
Torsdag 25.08.2022
18:30World Tour - Montpellier, France (Men)Ringøen/Sunde - Canet/Rotar
2-1 (13-21, 21-13, 15-10)
World Tour Montpellier, France (Men) (Pool C)
Pool C2-1 (13-21, 21-13, 15-10)Stats
14:50World Tour - Baden, Austria Kronstad/Løvli - Seiser/Kindl
1-2 (15-21, 21-17, 9-15)
World Tour Baden, Austria  (Qualification Second round)
Qualification Second round1-2 (15-21, 21-17, 9-15)Stats
10:40World Tour - Baden, Austria Kronstad/Løvli - McHardy/Boyle
2-0 (22-20, 21-13)
World Tour Baden, Austria  (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (22-20, 21-13)Stats
Lørdag 13.08.2022
15:10World Tour - Cortegaça, PortugalMol, M./Solhaug - Bello, Ja./Bello, Jo.
0-2 (18-21, 17-21)
World Tour Cortegaça, Portugal (round)
round0-2 (18-21, 17-21)Stats
11:40World Tour - Cortegaça, PortugalMol, M./Solhaug - Huerta, P./Jiménez
2-0 (21-18, 21-8)
World Tour Cortegaça, Portugal (Pool C)
Pool C2-0 (21-18, 21-8)Stats
Fredag 12.08.2022
15:00World Tour - Hamburg, Germany Mol, A./Sørum, C. - Luini/Penninga
0-2
World Tour Hamburg, Germany  (Pool A)
Pool A0-2Stats
14:40World Tour - Cortegaça, PortugalMol, M./Solhaug - Roberto/Sebastiao
0-2 (22-24, 12-21)
World Tour Cortegaça, Portugal (Pool C)
Pool C0-2 (22-24, 12-21)Stats
10:00World Tour - Hamburg, Germany Mol, A./Sørum, C. - Bruno Schmidt/Saymon
0-2
World Tour Hamburg, Germany  (Pool A)
Pool A0-2Stats
Torsdag 11.08.2022
14:10World Tour - Budapest, HungaryDay/Katriel - Ofstaas/Ruud
2-0 (23-21, 21-19)
World Tour Budapest, Hungary (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (23-21, 21-19)Stats
14:00World Tour - Hamburg, Germany Mol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen
0-2
World Tour Hamburg, Germany  (Pool A)
Pool A0-2Stats
10:50World Tour - Cortegaça, PortugalBerntsen/Steinsvåg - Szewczyk/Duval
0-2 (14-21, 18-21)
World Tour Cortegaça, Portugal (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (14-21, 18-21)Stats
Lørdag 30.07.2022
17:40World Tour - Myslowice, PolandMol, M./Sunde - Seiser/Kindl
0-2 (14-21, 16-21)
World Tour Myslowice, Poland (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (14-21, 16-21)Stats
17:40World Tour - Myslowice, PolandSolhaug/Ringøen - Szalankiewicz/Florczyk
0-2 (13-21, 12-21)
World Tour Myslowice, Poland (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (13-21, 12-21)Stats
14:10World Tour - Myslowice, PolandSolhaug/Ringøen - Pascariuc P./Leitner, L.
2-1 (21-13, 16-21, 17-15)
World Tour Myslowice, Poland (round)
round2-1 (21-13, 16-21, 17-15)Stats
13:20World Tour - Myslowice, PolandPospisilova/Williams - Berntsen/Maaseide
2-0 (21-14, 21-15)
World Tour Myslowice, Poland (round)
round2-0 (21-14, 21-15)Stats
09:50World Tour - Myslowice, PolandZdybek/Lewandowski - Solhaug/Ringøen
2-1 (20-22, 21-19, 20-18)
World Tour Myslowice, Poland (Pool C)
Pool C2-1 (20-22, 21-19, 20-18)Stats
09:00World Tour - Myslowice, PolandBatrane/Bialokoz - Mol, M./Sunde
1-2 (19-21, 21-16, 8-15)
World Tour Myslowice, Poland (Pool D)
Pool D1-2 (19-21, 21-16, 8-15)Stats
Fredag 29.07.2022
17:10World Tour - Myslowice, PolandEmere Maau Boutry/Guignan - Berntsen/Maaseide
0-2 (16-21, 8-21)
World Tour Myslowice, Poland (Pool A)
Pool A0-2 (16-21, 8-21)Stats
12:50World Tour - Myslowice, PolandSolhaug/Ringøen - Seiser/Kindl
2-1 (20-22, 21-18, 15-9)
World Tour Myslowice, Poland (Pool C)
Pool C2-1 (20-22, 21-18, 15-9)Stats
12:00World Tour - Myslowice, PolandMacNeil/Russell - Mol, M./Sunde
0-2 (14-21, 12-21)
World Tour Myslowice, Poland (Pool D)
Pool D0-2 (14-21, 12-21)Stats
10:10World Tour - Myslowice, PolandJ. J. Zeng/Wang X. X. - Berntsen/Maaseide
2-1 (21-10, 13-21, 19-17)
World Tour Myslowice, Poland (Pool A)
Pool A2-1 (21-10, 13-21, 19-17)Stats
Torsdag 28.07.2022
17:10World Tour - Myslowice, PolandKronstad/Løvli - Mol, M./Sunde
0-2 (18-21, 12-21)
World Tour Myslowice, Poland (Qualification Second round)
Qualification Second round0-2 (18-21, 12-21)Stats
17:10World Tour - Myslowice, PolandSolhaug/Ringøen - Day/Katriel
2-0 (21-16, 21-14)
World Tour Myslowice, Poland (Qualification Second round)
Qualification Second round2-0 (21-16, 21-14)Stats
16:20World Tour - Myslowice, PolandRaupelyte/Krizanauskaite - Berntsen/Maaseide
0-2 (11-21, 15-21)
World Tour Myslowice, Poland (Qualification Second round)
Qualification Second round0-2 (11-21, 15-21)Stats
15:50World Tour - Ljubljana, SloveniaHajós/Stréli - Gamlemoen/Ruud
2-0 (21-14, 21-18)
World Tour Ljubljana, Slovenia (Qualification Second round)
Qualification Second round2-0 (21-14, 21-18)Stats
12:50World Tour - Myslowice, PolandHA Likejiang/Wu Jiaxin - Kronstad/Løvli
0-2 (0-21, 0-21)
World Tour Myslowice, Poland (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (0-21, 0-21)Stats
12:50World Tour - Myslowice, PolandSdebel/Lech - Mol, M./Sunde
1-2 (18-21, 21-18, 11-15)
World Tour Myslowice, Poland (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase1-2 (18-21, 21-18, 11-15)Stats
12:30World Tour - Ljubljana, SloveniaGamlemoen/Ruud - McKelvie/Stewart
2-0 (21-5, 21-17)
World Tour Ljubljana, Slovenia (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-5, 21-17)Stats
11:00World Tour - Myslowice, PolandSimanicova/Tokosova - Berntsen/Maaseide
1-2 (21-16, 15-21, 11-15)
World Tour Myslowice, Poland (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase1-2 (21-16, 15-21, 11-15)Stats
10:00World Tour - Ljubljana, SloveniaRubini/Godenzoni - Saga/Steinsvåg
2-1 (18-21, 21-8, 15-7)
World Tour Ljubljana, Slovenia (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-1 (18-21, 21-8, 15-7)Stats
02:00World Tour - Ljubljana, SloveniaSaga/Steinsvåg - X. Y. Xia/M.M. Lin
World Tour Ljubljana, Slovenia (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
02:00World Tour - Myslowice, PolandSolhaug/Ringøen - BYE
World Tour Myslowice, Poland (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
Søndag 24.07.2022
19:00World Tour - Agadir, MoroccoImmers/Boermans - Berntsen/Mol, H.
2-0 (21-13, 21-8)
World Tour Agadir, Morocco (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-13, 21-8)Stats
13:30World Tour - Agadir, MoroccoKrattiger/Breer - Berntsen/Mol, H.
1-2 (21-16, 16-21, 11-15)
World Tour Agadir, Morocco (Semi)
Semi1-2 (21-16, 16-21, 11-15)Stats
Lørdag 23.07.2022
20:00World Tour - Agadir, MoroccoVirgen/Sarabia - Berntsen/Mol, H.
1-2 (21-18, 14-21, 10-15)
World Tour Agadir, Morocco (Quarterfinals)
Quarterfinals1-2 (21-18, 14-21, 10-15)Stats
17:30World Tour - Warsaw, PolandKruk/Miszczuk - Mol, M./Solhaug
2-1 (19-21, 21-19, 15-8)
World Tour Warsaw, Poland (Quarterfinals)
Quarterfinals2-1 (19-21, 21-19, 15-8)Stats
15:00World Tour - Agadir, MoroccoKrou/Gauthier-Rat - Berntsen/Mol, H.
0-2 (12-21, 16-21)
World Tour Agadir, Morocco (Round of 16)
Round of 160-2 (12-21, 16-21)Stats
13:40World Tour - Warsaw, PolandMol, M./Solhaug - Sengers/Boehlé
2-1 (21-16, 13-21, 15-12)
World Tour Warsaw, Poland (round)
round2-1 (21-16, 13-21, 15-12)Stats
12:30World Tour - Leuven, BelgiumBerntsen/Maaseide - Peralta/Najul
0-2 (13-21, 16-21)
World Tour Leuven, Belgium (round)
round0-2 (13-21, 16-21)Stats
Fredag 22.07.2022
18:30World Tour - Warsaw, PolandJuchnevic/Vasiljev - Mol, M./Solhaug
2-0 (21-16, 22-20)
World Tour Warsaw, Poland (Pool C)
Pool C2-0 (21-16, 22-20)Stats
17:50World Tour - Agadir, MoroccoBerntsen/Mol, H. - Huber, A./Dressler
2-0 (21-17, 24-22)
World Tour Agadir, Morocco (Pool B)
Pool B2-0 (21-17, 24-22)Stats
16:50World Tour - Leuven, BelgiumUrata/MIHARU - Berntsen/Maaseide
1-2 (19-21, 21-17, 9-15)
World Tour Leuven, Belgium (Pool D)
Pool D1-2 (19-21, 21-17, 9-15)Stats
14:30World Tour - Warsaw, PolandMol, M./Solhaug - Janiak/Brozyniak
2-0 (21-19, 21-16)
World Tour Warsaw, Poland (Pool C)
Pool C2-0 (21-19, 21-16)Stats
13:00World Tour - Agadir, MoroccoBerntsen/Mol, H. - Huerta, A./Reñé
2-0 (21-19, 21-18)
World Tour Agadir, Morocco (Pool B)
Pool B2-0 (21-19, 21-18)Stats
11:00World Tour - Leuven, BelgiumKendall/Fleming - Berntsen/Maaseide
2-1 (18-21, 21-18, 15-10)
World Tour Leuven, Belgium (Pool D)
Pool D2-1 (18-21, 21-18, 15-10)Stats
Torsdag 21.07.2022
17:00World Tour - Warsaw, PolandMol, M./Solhaug - Teteris/Relins
2-0 (21-13, 21-17)
World Tour Warsaw, Poland (Qualification Second round)
Qualification Second round2-0 (21-13, 21-17)Stats
16:00World Tour - Leuven, BelgiumBerntsen/Maaseide - Hübscher/Schaltegger
2-1 (12-21, 21-14, 16-14)
World Tour Leuven, Belgium (Qualification Second round)
Qualification Second round2-1 (12-21, 21-14, 16-14)Stats
13:00World Tour - Warsaw, PolandPetravicius/Kerpe - Ringøen/Sunde
2-1 (21-16, 12-21, 16-14)
World Tour Warsaw, Poland (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-1 (21-16, 12-21, 16-14)Stats
13:00World Tour - Warsaw, PolandVincelovic/Rumsevicius - Opsahl/Ruud
2-0 (21-14, 21-12)
World Tour Warsaw, Poland (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-14, 21-12)Stats
12:00World Tour - Warsaw, PolandRebel/Korotkov - Løkken/Henriksveen
2-0 (21-19, 21-18)
World Tour Warsaw, Poland (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-19, 21-18)Stats
11:00World Tour - Leuven, BelgiumBerntsen/Maaseide - Reinders/Reinders
2-0 (21-14, 21-13)
World Tour Leuven, Belgium (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-14, 21-13)Stats
11:00World Tour - Warsaw, PolandMol, M./Solhaug - Zauli/Boncompagni
2-0 (21-9, 21-17)
World Tour Warsaw, Poland (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-9, 21-17)Stats
02:00World Tour - Leuven, BelgiumBerntsen/Maaseide - Reinders/Reinders
World Tour Leuven, Belgium (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
Søndag 17.07.2022
16:00World Tour - Cirò Marina, ItalyMol, M./Ringøen - Batrane/Bialokoz
0-2 (20-22, 18-21)
World Tour Cirò Marina, Italy (3rd place match)
3rd place match0-2 (20-22, 18-21)Stats
12:00World Tour - Cirò Marina, ItalyMol, M./Ringøen - Amieva/Aveiro
0-2 (14-21, 15-21)
World Tour Cirò Marina, Italy (Semi)
Semi0-2 (14-21, 15-21)Stats
Lørdag 16.07.2022
17:40World Tour - Cirò Marina, ItalyHajós/Stréli - Mol, M./Ringøen
0-2 (19-21, 15-21)
World Tour Cirò Marina, Italy (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (19-21, 15-21)Stats
14:10World Tour - Cirò Marina, ItalyPatte/Platre - Mol, M./Ringøen
0-2 (19-21, 18-21)
World Tour Cirò Marina, Italy (round)
round0-2 (19-21, 18-21)Stats
10:00World Tour - Espinho, PortugalQuiggle/Schermerhorn - Helland-Hansen/Olimstad
2-1 (27-29, 21-18, 15-9)
World Tour Espinho, Portugal (Round of 18)
Round of 182-1 (27-29, 21-18, 15-9)Stats
09:00World Tour - Cirò Marina, ItalyBenzi/Bonifazi - Mol, M./Ringøen
2-0 (21-18, 21-19)
World Tour Cirò Marina, Italy (Pool A)
Pool A2-0 (21-18, 21-19)Stats
Fredag 15.07.2022
16:10World Tour - Espinho, PortugalHashimoto/Reika - Helland-Hansen/Olimstad
1-2 (16-21, 21-19, 8-15)
World Tour Espinho, Portugal (Pool C)
Pool C1-2 (16-21, 21-19, 8-15)Stats
12:00World Tour - Cirò Marina, ItalyMol, M./Ringøen - Pascariuc P./Leitner, L.
2-0 (21-15, 21-19)
World Tour Cirò Marina, Italy (Pool A)
Pool A2-0 (21-15, 21-19)Stats
10:20World Tour - Espinho, PortugalNaraphornrapat/Worapeerachayakorn - Helland-Hansen/Olimstad
2-0 (21-16, 21-19)
World Tour Espinho, Portugal (Pool C)
Pool C2-0 (21-16, 21-19)Stats
Torsdag 14.07.2022
13:20World Tour - Espinho, PortugalBrinck/Abell - Kronstad/Løvli
2-0 (21-15, 21-8)
World Tour Espinho, Portugal (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-15, 21-8)Stats
12:00World Tour - Cirò Marina, ItalyHelland/Gamlemoen - McKelvie/Stewart
1-2 (21-14, 16-21, 12-15)
World Tour Cirò Marina, Italy (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase1-2 (21-14, 16-21, 12-15)Stats
12:00World Tour - Cirò Marina, ItalyLøkken/Henriksveen - Nijeboer, T./van der Ham
0-2 (14-21, 18-21)
World Tour Cirò Marina, Italy (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (14-21, 18-21)Stats
02:00Challenge - Espinho, PortugalBrinck/Abell - Kronstad/Løvli
Challenge Espinho, Portugal (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
02:00World Tour - Cirò Marina, ItalyHelland/Gamlemoen - McKelvie/Stewart
World Tour Cirò Marina, Italy (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
02:00World Tour - Cirò Marina, ItalyLøkken/Henriksveen - Nijeboer, T./van der Ham
World Tour Cirò Marina, Italy (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
Fredag 08.07.2022
12:00World Tour - Gstaad, SwitzerlandBerntsen/Mol, H. - Renato/Vitor Felipe
0-2 (15-21, 18-21)
World Tour Gstaad, Switzerland (Round of 16)
Round of 160-2 (15-21, 18-21)Stats
12:00World Tour - Gstaad, SwitzerlandMol, A./Sørum, C. - Varenhorst/van de Velde
0-2
World Tour Gstaad, Switzerland (Round of 16)
Round of 160-2Stats
11:00World Tour - Gstaad, SwitzerlandBarbara/Carol - Helland-Hansen/Olimstad
2-0 (22-20, 21-19)
World Tour Gstaad, Switzerland (Round of 24)
Round of 242-0 (22-20, 21-19)Stats
Torsdag 07.07.2022
11:00World Tour - Gstaad, SwitzerlandRadarong/Udomchavee - Helland-Hansen/Olimstad
0-2 (17-21, 14-21)
World Tour Gstaad, Switzerland (Pool A)
Pool A0-2 (17-21, 14-21)Stats
Onsdag 06.07.2022
18:00World Tour - Gstaad, SwitzerlandBerntsen/Mol, H. - Nõlvak/Tiisaar
2-1 (21-15, 9-21, 15-12)
World Tour Gstaad, Switzerland (Pool F)
Pool F2-1 (21-15, 9-21, 15-12)Stats
17:00World Tour - Gstaad, SwitzerlandMol, A./Sørum, C. - Herrera/Gavira
2-1 (21-13, 18-21, 15-10)
World Tour Gstaad, Switzerland (Pool B)
Pool B2-1 (21-13, 18-21, 15-10)Stats
16:00World Tour - Gstaad, SwitzerlandTaiana Lima/Hegeile - Helland-Hansen/Olimstad
2-0 (21-16, 22-20)
World Tour Gstaad, Switzerland (Pool A)
Pool A2-0 (21-16, 22-20)Stats
12:00World Tour - Gstaad, SwitzerlandNicolai/Cottafava - Berntsen/Mol, H.
0-2 (19-21, 13-21)
World Tour Gstaad, Switzerland (Pool F)
Pool F0-2 (19-21, 13-21)Stats
10:00World Tour - Gstaad, SwitzerlandMol, A./Sørum, C. - Métral/Haussener
2-0 (21-12, 22-20)
World Tour Gstaad, Switzerland (Pool B)
Pool B2-0 (21-12, 22-20)Stats
Lørdag 02.07.2022
14:00World Tour - Ios, GreeceRingøen/Solhaug - Batrane/Bialokoz
0-2 (15-21, 14-21)
World Tour Ios, Greece (3rd place match)
3rd place match0-2 (15-21, 14-21)Stats
11:00World Tour - Ios, GreeceRingøen/Solhaug - Bercik, V./Dzavoronok
1-2 (19-21, 23-21, 11-15)
World Tour Ios, Greece (Semi)
Semi1-2 (19-21, 23-21, 11-15)Stats
Fredag 01.07.2022
17:30World Tour - Ios, GreeceZürcher/Jordan - Ringøen/Solhaug
0-2 (18-21, 19-21)
World Tour Ios, Greece (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (18-21, 19-21)Stats
14:00World Tour - Ios, GreeceTrummer/Friedl, F. - Ringøen/Solhaug
0-2 (12-21, 13-21)
World Tour Ios, Greece (round)
round0-2 (12-21, 13-21)Stats
08:00World Tour - Ios, GreeceMandilaris A./Kanellos - Ringøen/Solhaug
2-1 (21-16, 10-21, 15-12)
World Tour Ios, Greece (Pool D)
Pool D2-1 (21-16, 10-21, 15-12)Stats
Torsdag 30.06.2022
11:00World Tour - Ios, GreeceT.Pithak/T.PORAVID - Ringøen/Solhaug
0-2 (23-25, 16-21)
World Tour Ios, Greece (Pool D)
Pool D0-2 (23-25, 16-21)Stats
Onsdag 29.06.2022
17:10World Tour - Ios, GreeceFecteau-Boutin/Rosso-Bonneau - Ringøen/Solhaug
0-2 (18-21, 12-21)
World Tour Ios, Greece (Qualification Second round)
Qualification Second round0-2 (18-21, 12-21)Stats
16:20World Tour - Ios, GreeceBatrane/Bialokoz - Løkken/Henriksveen
2-1 (21-14, 19-21, 15-7)
World Tour Ios, Greece (Qualification Second round)
Qualification Second round2-1 (21-14, 19-21, 15-7)Stats
13:50World Tour - Ios, GreeceKorycki/Chiniewicz - Opsahl/Ingebrigtsen
2-0 (21-17, 21-0)
World Tour Ios, Greece (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-17, 21-0)Stats
13:00World Tour - Ios, GreeceHadar/Goldstein - Ringøen/Solhaug
0-2 (10-21, 16-21)
World Tour Ios, Greece (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (10-21, 16-21)Stats
12:10World Tour - Ios, GreeceWu Jiaxin/HA Likejiang - Løkken/Henriksveen
0-2 (11-21, 18-21)
World Tour Ios, Greece (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (11-21, 18-21)Stats
Søndag 19.06.2022
21:15World Tour - Rome, ItalyMol, A./Sørum, C. - Renato/Vitor Felipe
2-0 (21-15, 21-16)
World Tour Rome, Italy (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-15, 21-16)Stats
Lørdag 18.06.2022
21:15World Tour - Rome, ItalyMol, A./Sørum, C. - Andre/George
2-0 (21-14, 21-18)
World Tour Rome, Italy (Semi)
Semi2-0 (21-14, 21-18)Stats
Fredag 17.06.2022
19:00World Tour - Rome, ItalyAlison/Guto - Mol, A./Sørum, C.
0-2 (21-23, 13-21)
World Tour Rome, Italy (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (21-23, 13-21)Stats
Torsdag 16.06.2022
13:00World Tour - Rome, ItalySeidl, R./Waller - Mol, A./Sørum, C.
1-2 (21-18, 18-21, 9-15)
World Tour Rome, Italy (Round of 16)
Round of 161-2 (21-18, 18-21, 9-15)Stats
Onsdag 15.06.2022
10:00World Tour - Rome, ItalyImmers/Boermans - Mol, A./Sørum, C.
0-2 (18-21, 17-21)
World Tour Rome, Italy (Round of 32)
Round of 320-2 (18-21, 17-21)Stats
09:00World Tour - Rome, ItalyBerntsen/Mol, H. - Nicolaidis/Carracher
0-2 (17-21, 16-21)
World Tour Rome, Italy (Round of 32)
Round of 320-2 (17-21, 16-21)Stats
Mandag 13.06.2022
17:00World Tour - Rome, ItalyBerntsen/Mol, H. - Ainadino Martinho/Monjane
2-0 (21-18, 21-17)
World Tour Rome, Italy (Pool F)
Pool F2-0 (21-18, 21-17)Stats
10:00World Tour - Rome, ItalyMol, A./Sørum, C. - Aravena/Droguett
2-0 (21-13, 21-18)
World Tour Rome, Italy (Pool H)
Pool H2-0 (21-13, 21-18)Stats
Søndag 12.06.2022
19:00World Tour - Rome, ItalyMol, A./Sørum, C. - Luini/Penninga
2-0 (21-10, 21-17)
World Tour Rome, Italy (Pool H)
Pool H2-0 (21-10, 21-17)Stats
Lørdag 11.06.2022
20:00World Tour - Rome, ItalyMol, A./Sørum, C. - Benzi/Bonifazi
2-0 (21-11, 21-10)
World Tour Rome, Italy (Pool H)
Pool H2-0 (21-11, 21-10)Stats
13:00World Tour - Rome, ItalyPerusic/Schweiner - Berntsen/Mol, H.
2-0 (21-13, 21-17)
World Tour Rome, Italy (Pool F)
Pool F2-0 (21-13, 21-17)Stats
Fredag 10.06.2022
14:00World Tour - Rome, ItalySchalk/Brunner - Berntsen/Mol, H.
1-2 (23-21, 17-21, 12-15)
World Tour Rome, Italy (Pool F)
Pool F1-2 (23-21, 17-21, 12-15)Stats
Lørdag 04.06.2022
09:40World Tour - Klaipeda, LithuaniaMol, M./Ringøen - Juchnevic/Vasiljev
0-2 (18-21, 30-32)
World Tour Klaipeda, Lithuania (Pool A)
Pool A0-2 (18-21, 30-32)Stats
Fredag 03.06.2022
17:00World Tour - Jurmala, LatviaMol, A./Sørum, C. - Nõlvak/Tiisaar
0-2
World Tour Jurmala, Latvia (Pool C)
Pool C0-2Stats
13:30World Tour - Klaipeda, LithuaniaHörl/Horst - Mol, M./Ringøen
2-1 (21-16, 20-22, 15-13)
World Tour Klaipeda, Lithuania (Pool A)
Pool A2-1 (21-16, 20-22, 15-13)Stats
10:00World Tour - Jurmala, LatviaAndre/George - Mol, A./Sørum, C.
2-0
World Tour Jurmala, Latvia (Pool C)
Pool C2-0Stats
08:00World Tour - Jurmala, LatviaCherif/Ahmed - Berntsen/Mol, H.
2-0 (22-20, 21-12)
World Tour Jurmala, Latvia (Pool A)
Pool A2-0 (22-20, 21-12)Stats
Torsdag 02.06.2022
16:00World Tour - Jurmala, LatviaAlison/Guto - Berntsen/Mol, H.
0-2 (18-21, 19-21)
World Tour Jurmala, Latvia (Pool A)
Pool A0-2 (18-21, 19-21)Stats
15:50World Tour - Klaipeda, LithuaniaMol, M./Ringøen - Kerpe/Petravicius
2-1 (16-21, 21-15, 15-12)
World Tour Klaipeda, Lithuania (Qualification Second round)
Qualification Second round2-1 (16-21, 21-15, 15-12)Stats
12:00World Tour - Jurmala, LatviaMol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller
1-2 (21-19, 11-21, 13-15)
World Tour Jurmala, Latvia (Pool C)
Pool C1-2 (21-19, 11-21, 13-15)Stats
11:40World Tour - Klaipeda, LithuaniaHartles/Nicklin - Mol, M./Ringøen
0-2 (12-21, 16-21)
World Tour Klaipeda, Lithuania (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (12-21, 16-21)Stats
08:00World Tour - Jurmala, LatviaRenato/Vitor Felipe - Berntsen/Mol, H.
2-0 (21-13, 21-16)
World Tour Jurmala, Latvia (Pool A)
Pool A2-0 (21-13, 21-16)Stats
Onsdag 01.06.2022
17:00World Tour - Jurmala, LatviaErmacora/Pristauz - Berntsen/Mol, H.
1-2 (22-20, 16-21, 12-15)
World Tour Jurmala, Latvia (Qualification Second round)
Qualification Second round1-2 (22-20, 16-21, 12-15)Stats
12:10World Tour - Jurmala, LatviaVirgen/Sarabia - Berntsen/Mol, H.
0-2 (17-21, 14-21)
World Tour Jurmala, Latvia (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (17-21, 14-21)Stats
08:00World Tour - Jurmala, LatviaHelland-Hansen/Olimstad - Lahti/Ahtiainen
0-2 (17-21, 10-21)
World Tour Jurmala, Latvia (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (17-21, 10-21)Stats
Søndag 29.05.2022
17:00Elite16 - Ostrava, Czech RepublicPerusic/Schweiner - Mol, A./Sørum, C.
1-2 (21-15, 21-23, 13-15)
Elite16 Ostrava, Czech Republic (Final 1st Place)
Final 1st Place1-2 (21-15, 21-23, 13-15)Stats
Lørdag 28.05.2022
17:00Elite16 - Ostrava, Czech RepublicMol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen
2-0 (21-18, 21-17)
Elite16 Ostrava, Czech Republic (Semi)
Semi2-0 (21-18, 21-17)Stats
12:30Elite16 - Ostrava, Czech RepublicMol, A./Sørum, C. - Andre/George
2-0 (21-15, 21-16)
Elite16 Ostrava, Czech Republic (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-15, 21-16)Stats
Fredag 27.05.2022
14:50Elite16 - Ostrava, Czech RepublicMol, A./Sørum, C. - Schalk/Brunner
2-0 (21-15, 21-17)
Elite16 Ostrava, Czech Republic (Pool C)
Pool C2-0 (21-15, 21-17)Stats
Torsdag 26.05.2022
18:10Elite16 - Ostrava, Czech RepublicBrouwer/Meeuwsen - Mol, A./Sørum, C.
1-2 (21-19, 15-21, 16-18)
Elite16 Ostrava, Czech Republic (Pool C)
Pool C1-2 (21-19, 15-21, 16-18)Stats
11:00Elite16 - Ostrava, Czech RepublicMol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller
2-0 (21-17, 21-14)
Elite16 Ostrava, Czech Republic (Pool C)
Pool C2-0 (21-17, 21-14)Stats
Lørdag 21.05.2022
17:00Challenge - Ku?adas?, TurkeyBerntsen/Mol, H. - Wickler/Ehlers
0-2 (17-21, 15-21)
Challenge Ku?adas?, Turkey (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (17-21, 15-21)Stats
13:00Challenge - Ku?adas?, TurkeyHelland-Hansen/Olimstad - Clancy/Mariafe
0-2 (18-21, 15-21)
Challenge Ku?adas?, Turkey (Round of 16)
Round of 160-2 (18-21, 15-21)Stats
12:00Challenge - Ku?adas?, TurkeyAravena/Droguett - Berntsen/Mol, H.
0-2 (22-24, 14-21)
Challenge Ku?adas?, Turkey (Round of 16)
Round of 160-2 (22-24, 14-21)Stats
Fredag 20.05.2022
16:00Challenge - Ku?adas?, TurkeyBerntsen/Mol, H. - Carambula/Rossi
2-0 (21-17, 21-14)
Challenge Ku?adas?, Turkey (Pool F)
Pool F2-0 (21-17, 21-14)Stats
13:00Challenge - Ku?adas?, TurkeyHelland-Hansen/Olimstad - Carro/Lobato
1-2 (21-16, 16-21, 10-15)
Challenge Ku?adas?, Turkey (Pool D)
Pool D1-2 (21-16, 16-21, 10-15)Stats
11:20Challenge - Ku?adas?, TurkeyMermer/Urlu - Berntsen/Mol, H.
0-2 (10-21, 9-21)
Challenge Ku?adas?, Turkey (Pool F)
Pool F0-2 (10-21, 9-21)Stats
08:50Challenge - Ku?adas?, TurkeyTillmann/Müller - Helland-Hansen/Olimstad
1-2 (21-12, 17-21, 9-15)
Challenge Ku?adas?, Turkey (Pool D)
Pool D1-2 (21-12, 17-21, 9-15)Stats
Torsdag 19.05.2022
17:00Challenge - Ku?adas?, TurkeyTocs/Fokerots - Berntsen/Mol, H.
1-2 (17-21, 21-16, 9-15)
Challenge Ku?adas?, Turkey (Qualification Second round)
Qualification Second round1-2 (17-21, 21-16, 9-15)Stats
15:00Challenge - Ku?adas?, Turkeyvan Driel, E./Ypma - Helland-Hansen/Olimstad
0-2 (13-21, 11-21)
Challenge Ku?adas?, Turkey (Qualification Second round)
Qualification Second round0-2 (13-21, 11-21)Stats
10:30Challenge - Ku?adas?, TurkeyDave/Barannik - Helland-Hansen/Olimstad
0-2
Challenge Ku?adas?, Turkey (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2Stats
02:00Challenge - Ku?adas?, TurkeyBYE - Berntsen/Mol, H.
Challenge Ku?adas?, Turkey (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
Lørdag 07.05.2022
08:00Challenge - Doha, QatarHelland-Hansen/Olimstad - Victoria/Tainá
1-2 (17-21, 23-21, 10-15)
Challenge Doha, Qatar (Round of 18)
Round of 181-2 (17-21, 23-21, 10-15)Stats
Fredag 06.05.2022
18:10Challenge - Doha, QatarHelland-Hansen/Olimstad - Rivas Zapata/Chris
2-0 (21-17, 21-16)
Challenge Doha, Qatar (Pool E)
Pool E2-0 (21-17, 21-16)Stats
08:40Challenge - Doha, QatarHüberli/Brunner - Helland-Hansen/Olimstad
2-0 (21-15, 21-16)
Challenge Doha, Qatar (Pool E)
Pool E2-0 (21-15, 21-16)Stats
Torsdag 05.05.2022
17:30Challenge - Doha, QatarHelland-Hansen/Olimstad - Dumbauskaite/Grudzinskaite
2-0 (21-16, 21-18)
Challenge Doha, Qatar (Qualification Second round)
Qualification Second round2-0 (21-16, 21-18)Stats
15:50Challenge - Doha, QatarMacNeil/Russell - Opsahl/Gamlemoen
2-0 (21-11, 21-12)
Challenge Doha, Qatar (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-11, 21-12)Stats
02:00Challenge - Doha, QatarHelland-Hansen/Olimstad - BYE
Challenge Doha, Qatar (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary PhaseStats
Torsdag 14.04.2022
19:00Challenge - Itapema, BrazilHelland-Hansen/Olimstad - Brandie/Bukovec
0-2 (14-21, 12-21)
Challenge Itapema, Brazil (Qualification Second round)
Qualification Second round0-2 (14-21, 12-21)Stats
14:50Challenge - Itapema, BrazilHelland-Hansen/Olimstad - Nobles/Fuchs
2-0 (21-15, 21-12)
Challenge Itapema, Brazil (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase2-0 (21-15, 21-12)Stats
04:50World Tour - Songkhla, ThailandLøkken/Henriksveen - Candra/Ashfiya
0-2 (14-21, 11-21)
World Tour Songkhla, Thailand (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (14-21, 11-21)Stats
Søndag 27.03.2022
20:30World Tour - Rosarito, MexicoBryl/Losiak - Mol, A./Sørum, C.
1-2 (21-12, 17-21, 12-15)
World Tour Rosarito, Mexico (Final 3rd place)
Final 3rd place1-2 (21-12, 17-21, 12-15)Stats
06:00World Tour - Rosarito, MexicoMol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen
1-2 (21-17, 13-21, 12-15)
World Tour Rosarito, Mexico (Semi)
Semi1-2 (21-17, 13-21, 12-15)Stats
Lørdag 26.03.2022
23:00World Tour - Rosarito, MexicoGeorge/Andre - Mol, A./Sørum, C.
1-2 (15-21, 21-18, 15-17)
World Tour Rosarito, Mexico (Quarterfinals)
Quarterfinals1-2 (15-21, 21-18, 15-17)Stats
00:30World Tour - Rosarito, MexicoMol, A./Sørum, C. - Nicolai/Cottafava
2-1 (20-22, 27-25, 15-7)
World Tour Rosarito, Mexico (Pool B)
Pool B2-1 (20-22, 27-25, 15-7)Stats
Fredag 25.03.2022
05:30World Tour - Rosarito, MexicoMol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen
0-2 (17-21, 16-21)
World Tour Rosarito, Mexico (Pool B)
Pool B0-2 (17-21, 16-21)Stats
Torsdag 24.03.2022
20:00World Tour - Rosarito, MexicoMol, A./Sørum, C. - Crabb Tr./Bourne
2-0 (21-18, 21-18)
World Tour Rosarito, Mexico (Pool B)
Pool B2-0 (21-18, 21-18)Stats
Onsdag 23.03.2022
22:00World Tour - Rosarito, MexicoBerntsen/Mol, H. - Schalk/Brunner
0-2 (22-24, 14-21)
World Tour Rosarito, Mexico (Qualification Preliminary Phase)
Qualification Preliminary Phase0-2 (22-24, 14-21)Stats
Fredag 12.11.2021
18:004* WT - World Tour ItapemaBerntsen/Mol, H. [NOR] - Budinger/Field [USA]
0-2 (16-21, 17-21)
4* WT World Tour Itapema (Round 1)
Round 10-2 (16-21, 17-21)Stats
12:004* WT - World Tour ItapemaFernanda/Maria Antonelli [BRA] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
2-1 (17-21, 21-14, 15-11)
4* WT World Tour Itapema (Pool B)
Pool B2-1 (17-21, 21-14, 15-11)Stats
Torsdag 11.11.2021
23:004* WT - World Tour ItapemaLupo/Ranghieri [ITA] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
2-0 (21-17, 21-16)
4* WT World Tour Itapema (Pool F)
Pool F2-0 (21-17, 21-16)Stats
17:004* WT - World Tour ItapemaBerntsen/Mol, H. [NOR] - Sarabia /Stephens [MEX]
2-0 (21-11, 21-18)
4* WT World Tour Itapema (Pool F)
Pool F2-0 (21-11, 21-18)Stats
12:004* WT - World Tour ItapemaMakhno, In./Makhno, Ir. [UKR] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR]
2-1 (27-25, 21-23, 18-16)
4* WT World Tour Itapema (Pool B)
Pool B2-1 (27-25, 21-23, 18-16)Stats
Onsdag 10.11.2021
13:004* WT - World Tour ItapemaBello, Ja./Bello, Jo. [ENG] - Kronstad/Opsahl [NOR]
2-0 (21-12, 21-10)
4* WT World Tour Itapema (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-12, 21-10)Stats
Søndag 10.10.2021
22:00World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, SardiniaPerusic/Schweiner [CZE] - Mol, A./Sørum, C. [NOR]
0-2 (20-22, 21-23)
World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Final 1st Place)
Final 1st Place0-2 (20-22, 21-23)Stats
Lørdag 09.10.2021
22:30World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, SardiniaVarenhorst/van de Velde [NED] - Mol, A./Sørum, C. [NOR]
1-2 (21-16, 18-21, 13-15)
World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Semifinals)
Semifinals1-2 (21-16, 18-21, 13-15)Stats
Fredag 08.10.2021
22:00World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, SardiniaAhmed/Cherif [QAT] - Mol, A./Sørum, C. [NOR]
1-2 (17-21, 21-17, 14-16)
World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Pool B)
Pool B1-2 (17-21, 21-17, 14-16)Stats
Torsdag 07.10.2021
17:30World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, SardiniaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Leshukov/Semenov [RUS]
2-0 (21-16, 21-14)
World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Pool B)
Pool B2-0 (21-16, 21-14)Stats
10:30World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, SardiniaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED]
1-2 (19-21, 25-23, 22-24)
World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Pool B)
Pool B1-2 (19-21, 25-23, 22-24)Stats
Onsdag 06.10.2021
16:30World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, SardiniaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Carambula/Rossi [ITA]
2-0 (21-19, 21-10)
World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Pool B)
Pool B2-0 (21-19, 21-10)Stats
Torsdag 09.09.2021
13:101* WT - World Tour ApeldoornHenriksveen/Løkken [NOR] - Aye/Platre [FRA]
1-2 (19-21, 21-15, 9-15)
1* WT World Tour Apeldoorn (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (19-21, 21-15, 9-15)Stats
13:101* WT - World Tour ApeldoornKronstad/Opsahl [NOR] - Cuzmiciov/Day [ISR]
0-2 (19-21, 15-21)
1* WT World Tour Apeldoorn (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (19-21, 15-21)Stats
12:201* WT - World Tour ApeldoornFaiga/Hadar [ISR] - Gamlemoen/Helland [NOR]
2-0 (21-18, 21-18)
1* WT World Tour Apeldoorn (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-18, 21-18)Stats
TBD1* WT - World Tour ApeldoornLewandowski/Zdybek [POL] - Henriksveen/Løkken [NOR]
1* WT World Tour Apeldoorn (Qualification Round 1)
Qualification Round 1Stats
Lørdag 28.08.2021
13:001* WT - World Tour MontpellierRingøen/Solhaug [NOR] - Monfort/Pérez [ESP]
0-2 (17-21, 16-21)
1* WT World Tour Montpellier (Round of 12)
Round of 120-2 (17-21, 16-21)Stats
TBD1* WT - World Tour MontpellierRingøen/Solhaug [NOR] - Monfort/Pérez [ESP]
1* WT World Tour Montpellier (Round of 12)
Round of 12Stats
Fredag 27.08.2021
18:301* WT - World Tour MontpellierRingøen/Solhaug [NOR] - Canet/Rotar [FRA]
1-2 (21-13, 18-21, 13-15)
1* WT World Tour Montpellier (Pool D)
Pool D1-2 (21-13, 18-21, 13-15)Stats
Torsdag 26.08.2021
16:401* WT - World Tour MontpellierFecteau-Boutin/Reka [CAN] - Ringøen/Solhaug [NOR]
1-2 (26-24, 14-21, 14-16)
1* WT World Tour Montpellier (Pool D)
Pool D1-2 (26-24, 14-21, 14-16)Stats
Torsdag 19.08.2021
16:001* WT - World Tour BudapestGamlemoen/Opsahl [NOR] - Makaric/Rajkovic [SRB]
0-2 (13-21, 20-22)
1* WT World Tour Budapest (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (13-21, 20-22)Stats
14:201* WT - World Tour BudapestBatrane/Bialokoz [ENG] - Løvli/Ruud [NOR]
2-0 (21-15, 21-18)
1* WT World Tour Budapest (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-15, 21-18)Stats
Søndag 15.08.2021
17:45EM - WienMol, A./Sørum, C. [NOR] - Boermans/de Groot [NED]
2-1 (21-19, 24-26, 15-12)
EM Wien (Semifinals & Finals)
Semifinals & Finals2-1 (21-19, 24-26, 15-12)Stats
12:00EM - WienMol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED]
2-1 (17-21, 21-17, 15-13)
EM Wien (Semifinals & Finals)
Semifinals & Finals2-1 (17-21, 21-17, 15-13)Stats
Lørdag 14.08.2021
21:00EM - WienMol, A./Sørum, C. [NOR] - Semenov/Leshukov [RUS]
2-1 (18-21, 21-18, 15-8)
EM Wien (Rounds)
Rounds2-1 (18-21, 21-18, 15-8)Stats
10:001* WT - World Tour CortegaçaKöstler, G./Ochaya La. [AUT] - Gamlemoen/Opsahl [NOR]
2-0 (21-16, 21-14)
1* WT World Tour Cortegaça (Pool A)
Pool A2-0 (21-16, 21-14)Stats
Fredag 13.08.2021
21:00EM - WienMol, A./Sørum, C. [NOR] - Nicolai/Lupo [ITA]
2-0 (21-18, 29-27)
EM Wien (Rounds)
Rounds2-0 (21-18, 29-27)Stats
13:001* WT - World Tour CortegaçaBatrane/Bialokoz [ENG] - Gamlemoen/Opsahl [NOR]
2-0 (21-10, 21-18)
1* WT World Tour Cortegaça (Pool A)
Pool A2-0 (21-10, 21-18)Stats
Torsdag 12.08.2021
19:15EM - WienMol, A./Sørum, C. [NOR] - Seidl, R./Waller [AUT]
2-0 (21-13, 23-21)
EM Wien (Pool A)
Pool A2-0 (21-13, 23-21)Stats
16:501* WT - World Tour CortegaçaMonfort/Pérez [ESP] - Gamlemoen/Opsahl [NOR]
2-0 (21-13, 21-9)
1* WT World Tour Cortegaça (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-0 (21-13, 21-9)Stats
14:00EM - WienBehrens/Ittlinger [GER] - Lunde/Olimstad [NOR]
2-0 (22-20, 21-15)
EM Wien (Rounds)
Rounds2-0 (22-20, 21-15)Stats
13:301* WT - World Tour CortegaçaRafael/Silveira [POR] - Gamlemoen/Opsahl [NOR]
1-2 (21-16, 14-21, 11-15)
1* WT World Tour Cortegaça (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (21-16, 14-21, 11-15)Stats
11:00EM - WienMol, A./Sørum, C. [NOR] - Aye/Gauthier-Rat [FRA]
2-1 (21-14, 18-21, 15-9)
EM Wien (Pool A)
Pool A2-1 (21-14, 18-21, 15-9)Stats
Onsdag 11.08.2021
15:00EM - WienHjortland/Helland-Hansen [NOR] - Bocharova/Voronina [RUS]
1-2 (21-23, 21-11, 12-15)
EM Wien (Pool C)
Pool C1-2 (21-23, 21-11, 12-15)Stats
15:00EM - WienLunde/Olimstad [NOR] - Lobato/Álvarez M [ESP]
2-0 (22-20, 21-17)
EM Wien (Pool E)
Pool E2-0 (22-20, 21-17)Stats
11:00EM - WienBetschart/Hüberli [SUI] - Hjortland/Helland-Hansen [NOR]
2-1 (16-21, 21-10, 15-9)
EM Wien (Pool C)
Pool C2-1 (16-21, 21-10, 15-9)Stats
10:00EM - WienHermannova/Stochlova [CZE] - Lunde/Olimstad [NOR]
2-1 (21-23, 21-14, 16-14)
EM Wien (Pool E)
Pool E2-1 (21-23, 21-14, 16-14)Stats
Torsdag 05.08.2021
13:301* WT - World Tour SofiaLøvli/Ruud [NOR] - Knobloch/Melmuka [CZE]
1-2 (21-19, 13-21, 10-15)
1* WT World Tour Sofia (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (21-19, 13-21, 10-15)Stats
11:001* WT - World Tour SofiaPusonjic/Rajkovic [SRB] - Henriksveen/Løkken [NOR]
2-1 (8-21, 21-19, 15-7)
1* WT World Tour Sofia (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (8-21, 21-19, 15-7)Stats
Torsdag 29.07.2021
13:201* WT - World Tour LjubljanaMurauer/Reiter, J. [AUT] - Løvli/Ruud [NOR]
2-0 (21-14, 21-13)
1* WT World Tour Ljubljana (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-14, 21-13)Stats
12:301* WT - World Tour LjubljanaHajós/Oláh [HUN] - Henriksveen/Løkken [NOR]
2-0 (21-19, 21-17)
1* WT World Tour Ljubljana (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-19, 21-17)Stats
Lørdag 17.07.2021
10:401* WT - World Tour LeuvenVandecaveye/Vandecaveye, Lo. [BEL] - Gamlemoen/Helland [NOR]
2-0 (21-13, 21-16)
1* WT World Tour Leuven (Pool C)
Pool C2-0 (21-13, 21-16)Stats
Fredag 16.07.2021
13:401* WT - World Tour LeuvenFerry, P./Ferry, V. [MON] - Gamlemoen/Helland [NOR]
2-1 (17-21, 21-19, 15-11)
1* WT World Tour Leuven (Pool C)
Pool C2-1 (17-21, 21-19, 15-11)Stats
Torsdag 15.07.2021
18:001* WT - World Tour LeuvenAltwies/Loiseau [FRA] - Gamlemoen/Helland [NOR]
2-0 (21-17, 21-17)
1* WT World Tour Leuven (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-0 (21-17, 21-17)Stats
13:401* WT - World Tour LeuvenGamlemoen/Helland [NOR] - Murauer/Reiter, J. [AUT]
2-1 (22-24, 21-19, 15-13)
1* WT World Tour Leuven (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (22-24, 21-19, 15-13)Stats
12:501* WT - World Tour LeuvenKulzer/Westphal [GER] - Henriksveen/Løkken [NOR]
2-0 (21-17, 21-18)
1* WT World Tour Leuven (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-17, 21-18)Stats
12:501* WT - World Tour LeuvenLøvli/Ruud [NOR] - Boehlé/Van Werkhoven [NED]
0-2 (14-21, 14-21)
1* WT World Tour Leuven (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (14-21, 14-21)Stats
Onsdag 14.07.2021
09:002* WT - World Tour RubavuKjemperud/Opsahl [NOR] - Musumba/yebei [KEN]
1-2 (21-14, 4-21, 0-15)
2* WT World Tour Rubavu (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (21-14, 4-21, 0-15)Stats
Fredag 09.07.2021
16:004* WT - World Tour GstaadMol, A./Sørum, C. [NOR] - Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS]
0-2 (16-21, 19-21)
4* WT World Tour Gstaad (Round 3)
Round 30-2 (16-21, 19-21)Stats
13:004* WT - World Tour GstaadLiamin/Myskiv [RUS] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
2-1 (27-29, 21-13, 15-12)
4* WT World Tour Gstaad (Round 2)
Round 22-1 (27-29, 21-13, 15-12)Stats
12:004* WT - World Tour GstaadMol, A./Sørum, C. [NOR] - Gerson/Heidrich [SUI]
2-1 (19-21, 22-20, 15-11)
4* WT World Tour Gstaad (Round 2)
Round 22-1 (19-21, 22-20, 15-11)Stats
Torsdag 08.07.2021
15:004* WT - World Tour GstaadPedlow/Schachter [CAN] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
1-2 (21-18, 18-21, 15-17)
4* WT World Tour Gstaad (Round 1)
Round 11-2 (21-18, 18-21, 15-17)Stats
10:004* WT - World Tour GstaadBerntsen/Mol, H. [NOR] - Grimalt E./Grimalt M. [CHI]
2-0 (21-18, 21-19)
4* WT World Tour Gstaad (Pool C)
Pool C2-0 (21-18, 21-19)Stats
Onsdag 07.07.2021
17:004* WT - World Tour GstaadMol, A./Sørum, C. [NOR] - Pedlow/Schachter [CAN]
2-0 (21-12, 21-17)
4* WT World Tour Gstaad (Pool A)
Pool A2-0 (21-12, 21-17)Stats
09:004* WT - World Tour GstaadBruno Schmidt/Evandro [BRA] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
2-1 (21-17, 17-21, 15-12)
4* WT World Tour Gstaad (Pool C)
Pool C2-1 (21-17, 17-21, 15-12)Stats
09:004* WT - World Tour GstaadMol, A./Sørum, C. [NOR] - Abell/Houmann [DEN]
2-0 (21-11, 24-22)
4* WT World Tour Gstaad (Pool A)
Pool A2-0 (21-11, 24-22)Stats
Tirsdag 06.07.2021
17:004* WT - World Tour GstaadBerntsen/Mol, H. [NOR] - Koekelkoren/van Walle [BEL]
2-0 (23-21, 21-18)
4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-0 (23-21, 21-18)Stats
16:004* WT - World Tour GstaadHelland-Hansen/Hjortland [NOR] - Ahtiainen/Lehtonen [FIN]
1-2 (18-21, 21-18, 10-15)
4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 2)
Qualification Round 21-2 (18-21, 21-18, 10-15)Stats
16:004* WT - World Tour GstaadLobato/Álvarez M [ESP] - Lunde/Olimstad [NOR]
2-1 (19-21, 21-16, 15-10)
4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-1 (19-21, 21-16, 15-10)Stats
13:004* WT - World Tour GstaadBerntsen/Mol, H. [NOR] - McKelvie/Stewart [SCO]
2-0 (21-13, 21-13)
4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-13, 21-13)Stats
12:004* WT - World Tour GstaadRingøen/Solhaug [NOR] - Cottafava/Windisch [ITA]
1-2 (21-18, 16-21, 8-15)
4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (21-18, 16-21, 8-15)Stats
11:004* WT - World Tour GstaadHelland-Hansen/Hjortland [NOR] - Ozolina/Skrastina [LAT]
2-0 (21-17, 21-18)
4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-17, 21-18)Stats
10:004* WT - World Tour GstaadFiechter/Huber [SUI] - Lunde/Olimstad [NOR]
0-2 (11-21, 13-21)
4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (11-21, 13-21)Stats
Lørdag 05.06.2021
09:004* WT - World Tour OstravaMol A./Sørum, C. [NOR] - Varenhorst/van de Velde [NED]
0-2 (17-21, 18-21)
4* WT World Tour Ostrava (Round 2)
Round 20-2 (17-21, 18-21)Stats
Fredag 04.06.2021
09:504* WT - World Tour OstravaMol A./Sørum, C. [NOR] - Crabb Ta./Gibb [USA]
2-0 (21-19, 21-15)
4* WT World Tour Ostrava (Pool B)
Pool B2-0 (21-19, 21-15)Stats
Torsdag 03.06.2021
13:304* WT - World Tour OstravaMol A./Sørum, C. [NOR] - Manas/Sedlak [CZE]
2-0 (21-16, 21-16)
4* WT World Tour Ostrava (Pool B)
Pool B2-0 (21-16, 21-16)Stats
Onsdag 02.06.2021
14:504* WT - World Tour OstravaBerntsen/Mol H. [NOR] - Hellvig/Åhman [SWE]
1-2 (21-16, 22-24, 19-21)
4* WT World Tour Ostrava (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (21-16, 22-24, 19-21)Stats
09:504* WT - World Tour OstravaBocharova/Ganenko [RUS] - Lunde/Olimstad [NOR]
2-1 (21-14, 10-21, 15-11)
4* WT World Tour Ostrava (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (21-14, 10-21, 15-11)Stats
09:004* WT - World Tour OstravaAmaranta/Lobato [ESP] - Berntsen/Ulveseth [NOR]
2-0 (21-16, 23-21)
4* WT World Tour Ostrava (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-16, 23-21)Stats
Fredag 28.05.2021
16:504* WT - World Tour SochiAlison/Álvaro Filho [BRA] - Berntsen/Mol H. [NOR]
2-0 (21-10, 21-18)
4* WT World Tour Sochi (Round 1)
Round 12-0 (21-10, 21-18)Stats
16:004* WT - World Tour SochiMol A./Sørum, C. [NOR] - Samoilovs/Smedins [LAT]
1-2 (18-21, 21-14, 10-15)
4* WT World Tour Sochi (Round 1)
Round 11-2 (18-21, 21-14, 10-15)Stats
12:104* WT - World Tour SochiBerntsen/Mol H. [NOR] - Gavira/Herrera [ESP]
2-0 (22-20, 21-12)
4* WT World Tour Sochi (Pool D)
Pool D2-0 (22-20, 21-12)Stats
08:504* WT - World Tour SochiMol A./Sørum, C. [NOR] - Kantor/Losiak [POL]
0-2 (16-21, 18-21)
4* WT World Tour Sochi (Pool B)
Pool B0-2 (16-21, 18-21)Stats
Torsdag 27.05.2021
12:104* WT - World Tour SochiAhmed/Cherif [QAT] - Berntsen/Mol H. [NOR]
2-0 (21-17, 21-15)
4* WT World Tour Sochi (Pool D)
Pool D2-0 (21-17, 21-15)Stats
12:104* WT - World Tour SochiMol A./Sørum, C. [NOR] - Gusev/Shustrov [RUS]
2-0 (21-12, 21-14)
4* WT World Tour Sochi (Pool B)
Pool B2-0 (21-12, 21-14)Stats
Onsdag 26.05.2021
16:404* WT - World Tour SochiBykanov/Likholetov [RUS] - Berntsen/Mol H. [NOR]
1-2 (25-23, 16-21, 12-15)
4* WT World Tour Sochi (Qualification Round 2)
Qualification Round 21-2 (25-23, 16-21, 12-15)Stats
11:204* WT - World Tour SochiElazar/Ohana [ISR] - Berntsen/Mol H. [NOR]
0-2 (12-21, 12-21)
4* WT World Tour Sochi (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (12-21, 12-21)Stats
09:404* WT - World Tour SochiHelland-Hansen/Hjortland [NOR] - Dave/Starikov [ISR]
0-2 (15-21, 17-21)
4* WT World Tour Sochi (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (15-21, 17-21)Stats
08:504* WT - World Tour SochiBerntsen/Ulveseth [NOR] - Ceynowa/Lodej [POL]
1-2 (21-17, 24-26, 10-15)
4* WT World Tour Sochi (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (21-17, 24-26, 10-15)Stats
08:004* WT - World Tour SochiLunde/Olimstad [NOR] - Dumbauskaite/Grudzinskaite [LTU]
0-2 (19-21, 22-24)
4* WT World Tour Sochi (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (19-21, 22-24)Stats
Lørdag 08.05.2021
15:20ccup - MadridTholse/Wijk Tegenrot [SWE] - Mol M./Ringøen [NOR]
0-2 (19-21, 18-21)
ccup Madrid (Final 7th Place)
Final 7th Place0-2 (19-21, 18-21)Stats
14:30ccup - MadridAppelgren/Herrmann [SWE] - Løkken/Henriksveen [NOR]
0-2 (15-21, 14-21)
ccup Madrid (Final 7th Place)
Final 7th Place0-2 (15-21, 14-21)Stats
11:20ccup - BadenLunde/Olimstad [NOR] - Namike/Brailko [LAT]
2-0 (21-6, 21-5)
ccup Baden (Final 5th Place)
Final 5th Place2-0 (21-6, 21-5)Stats
10:30ccup - BadenHjortland/Helland/Hansen [NOR] - Ozolina/Skrastina [LAT]
2-0 (23-21, 21-11)
ccup Baden (Final 5th Place)
Final 5th Place2-0 (23-21, 21-11)Stats
Fredag 07.05.2021
19:00ccup - MadridDziadkou/Piatrushka [BLR] - Mol M./Ringøen [NOR]
2-0 (21-16, 21-19)
ccup Madrid (Pool A)
Pool A2-0 (21-16, 21-19)Stats
16:30ccup - MadridMitrafanau/Abramenka [BLR] - Mol M./Ringøen [NOR]
0-2 (13-21, 9-21)
ccup Madrid (Pool A)
Pool A0-2 (13-21, 9-21)Stats
15:40ccup - MadridDziadkou/Piatrushka [BLR] - Løkken/Henriksveen [NOR]
2-1 (18-21, 21-15, 15-13)
ccup Madrid (Pool A)
Pool A2-1 (18-21, 21-15, 15-13)Stats
13:00ccup - BadenMenegatti/Michieletto [ITA] - Lunde/Olimstad [NOR]
2-0 (21-15, 21-19)
ccup Baden (QF)
QF2-0 (21-15, 21-19)Stats
11:00ccup - BadenScampoli/Bianchin [ITA] - Hjortland/Helland/Hansen [NOR]
2-0 (21-19, 26-24)
ccup Baden (QF)
QF2-0 (21-19, 26-24)Stats
10:10ccup - BadenMenegatti/Michieletto [ITA] - Lunde/Olimstad [NOR]
1-2 (21-16, 18-21, 11-15)
ccup Baden (QF)
QF1-2 (21-16, 18-21, 11-15)Stats
09:50ccup - MadridEhlers/Flüggen [GER] - Mol M./Ringøen [NOR]
2-0 (21-12, 21-12)
ccup Madrid (Pool A)
Pool A2-0 (21-12, 21-12)Stats
09:00ccup - MadridThole J./Wickler [GER] - Løkken/Henriksveen [NOR]
2-0 (21-10, 21-15)
ccup Madrid (Pool A)
Pool A2-0 (21-10, 21-15)Stats
Torsdag 06.05.2021
16:00ccup - BadenLunde/Olimstad [NOR] - Thurin, T./Thurin, S. [SWE]
2-1 (28-30, 21-13, 15-8)
ccup Baden (Pool A)
Pool A2-1 (28-30, 21-13, 15-8)Stats
15:10ccup - BadenHjortland/Helland/Hansen [NOR] - Cavretti/Wahlén [SWE]
2-0 (21-18, 21-19)
ccup Baden (Pool A)
Pool A2-0 (21-18, 21-19)Stats
11:00ccup - BadenLunde/Olimstad [NOR] - Lunina/Davidova [UKR]
0-2 (18-21, 14-21)
ccup Baden (Pool A)
Pool A0-2 (18-21, 14-21)Stats
10:10ccup - BadenHjortland/Helland/Hansen [NOR] - Makhno, In./Makhno, Ir. [UKR]
1-2 (21-17, 17-21, 9-15)
ccup Baden (Pool A)
Pool A1-2 (21-17, 17-21, 9-15)Stats
Fredag 30.04.2021
16:004* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd eventLunde/Olimstad [NOR] - Kolinske/Stockman [USA]
0-2 (20-22, 22-24)
4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Pool A)
Pool A0-2 (20-22, 22-24)Stats
Torsdag 29.04.2021
16:004* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd eventAgatha/Duda [BRA] - Lunde/Olimstad [NOR]
2-0 (21-18, 21-13)
4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Pool A)
Pool A2-0 (21-18, 21-13)Stats
Onsdag 28.04.2021
23:004* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd eventLunde/Olimstad [NOR] - Leila/Maylen [CUB]
2-0 (21-18, 23-21)
4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-0 (21-18, 23-21)Stats
20:004* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd eventRingøen/Solhaug [NOR] - O'Dea B./O'Dea, S. [NZL]
1-2 (22-24, 21-11, 13-15)
4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (22-24, 21-11, 13-15)Stats
18:004* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd eventPlacette/Richard [FRA] - Lunde/Olimstad [NOR]
0-2 (16-21, 19-21)
4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (16-21, 19-21)Stats
16:004* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd eventHelland-Hansen/Hjortland [NOR] - Böbner/Vergé-Dépré, Z. [SUI]
1-2 (25-27, 21-14, 13-15)
4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (25-27, 21-14, 13-15)Stats
TBD4* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd eventDiana/Yuly [COL] - Helland-Hansen/Hjortland [NOR]
4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 1)
Qualification Round 1Stats
TBD4* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd eventLunde/Olimstad [NOR] - Kubickova/Kvapilova [CZE]
4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 1)
Qualification Round 1Stats
Mandag 26.04.2021
21:304* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Ahmed/Cherif [QAT]
2-0 (21-18, 21-18)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-18, 21-18)Stats
01:004* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Alison/Álvaro Filho [BRA]
2-1 (21-8, 18-21, 15-12)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Semifinals)
Semifinals2-1 (21-8, 18-21, 15-12)Stats
Søndag 25.04.2021
16:004* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Kantor/Losiak [POL]
2-1 (22-24, 21-14, 15-13)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Round 3)
Round 32-1 (22-24, 21-14, 15-13)Stats
01:004* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Bourne/Crabb Tr. [USA]
2-0 (21-19, 21-19)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Round 2)
Round 22-0 (21-19, 21-19)Stats
Lørdag 24.04.2021
01:004* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Varenhorst/van de Velde [NED]
2-0 (21-18, 21-16)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Pool A)
Pool A2-0 (21-18, 21-16)Stats
Fredag 23.04.2021
16:004* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Cardenas/Espinoza [MEX]
2-1 (21-12, 18-21, 15-9)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Pool A)
Pool A2-1 (21-12, 18-21, 15-9)Stats
03:004* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventPlacette/Richard [FRA] - Hjortland/Olimstad [NOR]
2-0 (21-17, 21-18)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-0 (21-17, 21-18)Stats
02:004* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventBarbara/Carol [BRA] - Helland-Hansen/Lunde [NOR]
2-1 (21-12, 18-21, 15-13)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-1 (21-12, 18-21, 15-13)Stats
Torsdag 22.04.2021
22:004* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventHjortland/Olimstad [NOR] - Ypma/van Iersel [NED]
2-1 (19-21, 21-11, 15-10)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (19-21, 21-11, 15-10)Stats
20:004* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventCaluori/Lutz [SUI] - Helland-Hansen/Lunde [NOR]
0-2 (13-21, 14-21)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (13-21, 14-21)Stats
18:004* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventBerntsen/Ringøen [NOR] - Cottafava/Windisch [ITA]
0-2 (23-25, 15-21)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (23-25, 15-21)Stats
16:004* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd eventArthur/Pedro Solberg [BRA] - Mol H./Solhaug [NOR]
2-0 (21-19, 21-17)
4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-19, 21-17)Stats
Tirsdag 20.04.2021
21:304* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Ahmed/Cherif [QAT]
2-0 (21-19, 22-20)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-19, 22-20)Stats
03:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Perusic/Schweiner [CZE]
2-1 (17-21, 21-14, 15-9)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Semifinals)
Semifinals2-1 (17-21, 21-14, 15-9)Stats
Mandag 19.04.2021
20:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Arthur/Guto [BRA]
2-0 (21-14, 21-14)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Round 3)
Round 32-0 (21-14, 21-14)Stats
03:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Dalhausser/Lucena [USA]
2-1 (21-15, 15-21, 15-12)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Round 2)
Round 22-1 (21-15, 15-21, 15-12)Stats
Søndag 18.04.2021
19:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventBerntsen/Mol H. [NOR] - Samoilovs/Smedins [LAT]
1-2 (15-21, 21-18, 12-15)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Pool F)
Pool F1-2 (15-21, 21-18, 12-15)Stats
16:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Leshukov/Semenov [RUS]
2-0 (21-16, 21-18)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Pool A)
Pool A2-0 (21-16, 21-18)Stats
Lørdag 17.04.2021
23:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventBruno Schmidt/Evandro [BRA] - Berntsen/Mol H. [NOR]
2-0 (21-16, 21-17)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Pool F)
Pool F2-0 (21-16, 21-17)Stats
20:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventMol A./Sørum, C. [NOR] - Sarabia /Stephens [MEX]
2-0 (21-11, 21-10)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Pool A)
Pool A2-0 (21-11, 21-10)Stats
03:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventSeidl Rob./Waller [AUT] - Berntsen/Mol H. [NOR]
0-2 (16-21, 17-21)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 2)
Qualification Round 20-2 (16-21, 17-21)Stats
01:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventHjortland/Olimstad [NOR] - Leila/Maylen [CUB]
0-2 (10-21, 15-21)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 2)
Qualification Round 20-2 (10-21, 15-21)Stats
Fredag 16.04.2021
23:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventKislytsyn/Kuvichka [RUS] - Berntsen/Mol H. [NOR]
0-2 (21-23, 17-21)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (21-23, 17-21)Stats
23:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventSeidl Rob./Waller [AUT] - Ringøen/Solhaug [NOR]
2-0 (21-15, 22-20)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-15, 22-20)Stats
18:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventBrailko/Kravcenoka [LAT] - Hjortland/Olimstad [NOR]
1-2 (22-20, 14-21, 10-15)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (22-20, 14-21, 10-15)Stats
17:004* WT - World Tour Cancun Hub - 1st eventChiyo/Sakaguchi [JPN] - Helland-Hansen/Lunde [NOR]
2-0 (21-16, 21-18)
4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-16, 21-18)Stats
Onsdag 10.03.2021
13:504* WT - World Tour Katara CupKrasilnikov/Stoyanovskiy [RUS] - Solhaug/Sørum, C. [NOR]
2-0 (21-11, 21-15)
4* WT World Tour Katara Cup (Round 1)
Round 12-0 (21-11, 21-15)Stats
10:304* WT - World Tour Katara CupSeidl Rob./Waller [AUT] - Solhaug/Sørum, C. [NOR]
0-2 (15-21, 19-21)
4* WT World Tour Katara Cup (Pool H)
Pool H0-2 (15-21, 19-21)Stats
Tirsdag 09.03.2021
13:504* WT - World Tour Katara CupSolhaug/Sørum, C. [NOR] - Gaxiola/Rubio [MEX]
0-2 (16-21, 18-21)
4* WT World Tour Katara Cup (Pool H)
Pool H0-2 (16-21, 18-21)Stats
Mandag 08.03.2021
13:104* WT - World Tour Katara CupHelland-Hansen/Lunde [NOR] - Körtzinger/Schneider [GER]
1-2 (17-21, 23-21, 14-16)
4* WT World Tour Katara Cup (Qualification Round 2)
Qualification Round 21-2 (17-21, 23-21, 14-16)Stats
09:404* WT - World Tour Katara CupBoermans/de Groot [NED] - Berntsen/Mol H. [NOR]
2-0 (21-15, 21-16)
4* WT World Tour Katara Cup (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-15, 21-16)Stats
08:504* WT - World Tour Katara CupHelland-Hansen/Lunde [NOR] - Ceynowa/Lodej [POL]
2-0 (21-13, 21-17)
4* WT World Tour Katara Cup (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-13, 21-17)Stats
Søndag 20.09.2020
18:00EM - JurmalaMol A./Sørum, C. [NOR] - Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS]
2-0 (21-19, 21-15)
EM Jurmala (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-19, 21-15)Stats
11:30EM - JurmalaMol A./Sørum, C. [NOR] - Nicolai/Lupo [ITA]
2-0 (27-25, 21-19)
EM Jurmala (Semifinals)
Semifinals2-0 (27-25, 21-19)Stats
Lørdag 19.09.2020
16:00EM - JurmalaMol A./Sørum, C. [NOR] - Herrera/Gavira [ESP]
2-0 (21-16, 21-16)
EM Jurmala (Round 3)
Round 32-0 (21-16, 21-16)Stats
16:00EM - JurmalaMol H./Berntsen [NOR] - Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS]
0-2 (14-21, 9-21)
EM Jurmala (Round 3)
Round 30-2 (14-21, 9-21)Stats
09:00EM - JurmalaMol A./Sørum, C. [NOR] - Aye/Gauthier/Rat [FRA]
2-0 (21-12, 21-14)
EM Jurmala (Round 2)
Round 22-0 (21-12, 21-14)Stats
09:00EM - JurmalaMol H./Berntsen [NOR] - Windisch/Carambula [ITA]
2-1 (12-21, 21-16, 15-10)
EM Jurmala (Round 2)
Round 22-1 (12-21, 21-16, 15-10)Stats
Fredag 18.09.2020
07:30EM - JurmalaMol A./Sørum, C. [NOR] - Samoilovs/Smedins [LAT]
2-0 (21-14, 21-12)
EM Jurmala (Pool A)
Pool A2-0 (21-14, 21-12)Stats
07:30EM - JurmalaMol H./Berntsen [NOR] - Likholetov/Bykanov [RUS]
2-0 (21-17, 36-34)
EM Jurmala (Pool G)
Pool G2-0 (21-17, 36-34)Stats
Onsdag 16.09.2020
14:00EM - JurmalaLunde/Hjortland [NOR] - Ittlinger/Laboureur [GER]
0-2 (12-21, 17-21)
EM Jurmala (Pool H)
Pool H0-2 (12-21, 17-21)Stats
11:00EM - JurmalaMol A./Sørum, C. [NOR] - Huber A./Dressler [AUT]
2-0 (21-13, 26-24)
EM Jurmala (Pool A)
Pool A2-0 (21-13, 26-24)Stats
09:00EM - JurmalaEhlers/Pfretzschner [GER] - Mol H./Berntsen [NOR]
0-2 (16-21, 16-21)
EM Jurmala (Pool G)
Pool G0-2 (16-21, 16-21)Stats
Tirsdag 15.09.2020
12:00EM - JurmalaLiliana/Elsa [ESP] - Lunde/Hjortland [NOR]
2-1 (22-20, 20-22, 17-15)
EM Jurmala (Pool H)
Pool H2-1 (22-20, 20-22, 17-15)Stats
Fredag 31.07.2020
19:001* WT - World Tour LjubljanaCottafava/Windisch [ITA] - Mol/Ringøen [NOR]
2-0 (21-18, 24-22)
1* WT World Tour Ljubljana (Round of 12)
Round of 122-0 (21-18, 24-22)Stats
15:001* WT - World Tour LjubljanaHenriksveen/Løkken [NOR] - Kindl/Seiser [AUT]
0-2 (12-21, 17-21)
1* WT World Tour Ljubljana (Pool B)
Pool B0-2 (12-21, 17-21)Stats
15:001* WT - World Tour LjubljanaPihera/Sotola [CZE] - Mol/Ringøen [NOR]
0-2 (17-21, 21-23)
1* WT World Tour Ljubljana (Pool C)
Pool C0-2 (17-21, 21-23)Stats
09:501* WT - World Tour LjubljanaBozenk/Jakopin [SLO] - Mol/Ringøen [NOR]
2-0 (21-18, 21-16)
1* WT World Tour Ljubljana (Pool C)
Pool C2-0 (21-18, 21-16)Stats
09:501* WT - World Tour LjubljanaDoppler/Horst [AUT] - Henriksveen/Løkken [NOR]
2-0 (21-13, 21-19)
1* WT World Tour Ljubljana (Pool B)
Pool B2-0 (21-13, 21-19)Stats
Tirsdag 28.07.2020
19:10EM - JurmalaHuerta A./Huerta [ESP] - Olimstad/Sørum, A. [NOR]
2-0 (21-13, 21-13)
EM Jurmala (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-13, 21-13)Stats
17:30EM - JurmalaKravcenoka/Graudina [LAT] - Helland/Hansen/Olimstad [NOR]
2-0 (21-13, 21-17)
EM Jurmala (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-13, 21-17)Stats
15:50EM - JurmalaOlimstad/Sørum, A. [NOR] - Susam/Ozdemir [TUR]
2-0 (21-16, 21-16)
EM Jurmala (Round of 16)
Round of 162-0 (21-16, 21-16)Stats
14:10EM - JurmalaHelland/Hansen/Olimstad [NOR] - Kotlasova/Resova [CZE]
2-0 (21-12, 21-13)
EM Jurmala (Round of 16)
Round of 162-0 (21-12, 21-13)Stats
12:30EM - JurmalaRuud/Ofstaas [NOR] - Pascariuc P./Kopschar [AUT]
1-2 (23-21, 13-21, 14-16)
EM Jurmala (Round of 24)
Round of 241-2 (23-21, 13-21, 14-16)Stats
Mandag 27.07.2020
16:40EM - JurmalaCizmazia/Pokopec [SVK] - Ruud/Ofstaas [NOR]
2-0 (21-19, 22-20)
EM Jurmala (Pool A)
Pool A2-0 (21-19, 22-20)Stats
16:40EM - JurmalaOlimstad/Sørum, A. [NOR] - Pavliuk/Sviridov [UKR]
2-0 (21-19, 21-19)
EM Jurmala (Pool B)
Pool B2-0 (21-19, 21-19)Stats
15:50EM - JurmalaHelland/Hansen/Olimstad [NOR] - Krmpotic/Kezeric [CRO]
2-0 (21-6, 21-10)
EM Jurmala (Pool H)
Pool H2-0 (21-6, 21-10)Stats
12:30EM - JurmalaGuyot Polverini/Vieira [FRA] - Helland/Hansen/Olimstad [NOR]
0-2 (17-21, 13-21)
EM Jurmala (Pool H)
Pool H0-2 (17-21, 13-21)Stats
Søndag 26.07.2020
17:30EM - JurmalaOlimstad/Sørum, A. [NOR] - Abramenka/Papeka [BLR]
2-0 (21-13, 21-18)
EM Jurmala (Pool B)
Pool B2-0 (21-13, 21-18)Stats
16:40EM - JurmalaMaka/Korsakov [MLD] - Ruud/Ofstaas [NOR]
0-2 (19-21, 19-21)
EM Jurmala (Pool A)
Pool A0-2 (19-21, 19-21)Stats
15:50EM - JurmalaNezir/Vence [TUR] - Helland/Hansen/Olimstad [NOR]
0-2 (16-21, 15-21)
EM Jurmala (Pool H)
Pool H0-2 (16-21, 15-21)Stats
14:10EM - JurmalaOlimstad/Sørum, A. [NOR] - Hanzic/Igor [CRO]
2-0 (21-14, 21-16)
EM Jurmala (Pool B)
Pool B2-0 (21-14, 21-16)Stats
13:20EM - JurmalaSmits/Samoilovs M. [LAT] - Ruud/Ofstaas [NOR]
1-2 (20-22, 21-14, 14-16)
EM Jurmala (Pool A)
Pool A1-2 (20-22, 21-14, 14-16)Stats
Torsdag 12.03.2020
07:001* WT - World Tour LangkawiOpsahl/Tomter [NOR] - Annerstedt/Johansson [SWE]
0-2 (21-23, 17-21)
1* WT World Tour Langkawi (Qualification Round 2)
Qualification Round 20-2 (21-23, 17-21)Stats
02:501* WT - World Tour LangkawiOpsahl/Tomter [NOR] - Gala/Pavoucek [CZE]
2-1 (23-21, 18-21, 15-9)
1* WT World Tour Langkawi (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (23-21, 18-21, 15-9)Stats
Mandag 09.03.2020
11:004* WT - World Tour DohaBouter/Penninga [NED] - Berntsen/Mol H. [NOR]
2-0 (21-12, 21-12)
4* WT World Tour Doha (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-12, 21-12)Stats
TBD4* WT - World Tour DohaBouter/Penninga [NED] - Berntsen/Mol H. [NOR]
4* WT World Tour Doha (Qualification Round 2)
Qualification Round 2Stats
Torsdag 16.01.2020
22:401* WT - World Tour Cook IslandsKopp/Russell [CAN] - Kjemperud/Opsahl [NOR]
2-0 (21-15, 21-18)
1* WT World Tour Cook Islands (Round of 12)
Round of 122-0 (21-15, 21-18)Stats
03:301* WT - World Tour Cook IslandsEnoka/Herman [COK] - Kjemperud/Opsahl [NOR]
0-2 (5-21, 7-21)
1* WT World Tour Cook Islands (Pool A)
Pool A0-2 (5-21, 7-21)Stats
Onsdag 15.01.2020
20:001* WT - World Tour Cook IslandsKjemperud/Opsahl [NOR] - Austin/Schultz [USA]
0-2 (14-21, 16-21)
1* WT World Tour Cook Islands (Pool A)
Pool A0-2 (14-21, 16-21)Stats
Onsdag 08.01.2020
11:001* WT - World Tour QeshmM. Shobeiri/Reza [IRI] - Kjemperud/Opsahl [NOR]
2-0 (21-19, 25-23)
1* WT World Tour Qeshm (Pool A)
Pool A2-0 (21-19, 25-23)Stats
06:301* WT - World Tour QeshmElmajid/Ziad [QAT] - Kjemperud/Opsahl [NOR]
2-0 (21-12, 21-14)
1* WT World Tour Qeshm (Pool A)
Pool A2-0 (21-12, 21-14)Stats
Fredag 15.11.2019
01:004* WT - World Tour Chetumal Hjortland/Lunde [NOR] - Bieneck/Schneider [GER]
0-2 (20-22, 17-21)
4* WT World Tour Chetumal (Pool D)
Pool D0-2 (20-22, 17-21)Stats
Torsdag 14.11.2019
16:004* WT - World Tour Chetumal Taiana Lima/Talita [BRA] - Hjortland/Lunde [NOR]
2-0 (21-19, 21-14)
4* WT World Tour Chetumal (Pool D)
Pool D2-0 (21-19, 21-14)Stats
Onsdag 13.11.2019
18:004* WT - World Tour Chetumal Chiyo/Sakaguchi [JPN] - Hjortland/Lunde [NOR]
0-2 (16-21, 15-21)
4* WT World Tour Chetumal (Qualification Round 2)
Qualification Round 20-2 (16-21, 15-21)Stats
TBD4* WT - World Tour Chetumal Futami/Hasegawa [JPN] - Hjortland/Lunde [NOR]
4* WT World Tour Chetumal (Qualification Round 2)
Qualification Round 2Stats
Tirsdag 12.11.2019
18:001* WT - World Tour Aspire Beach Volleyball Cup DohaHenriksveen/Løkken [NOR] - Van Steenis/Vismans S. [NED]
0-2 (17-21, 18-21)
1* WT World Tour Aspire Beach Volleyball Cup Doha (Qualification Round 2)
Qualification Round 20-2 (17-21, 18-21)Stats
15:301* WT - World Tour Aspire Beach Volleyball Cup DohaHenriksveen/Løkken [NOR] - Austin/Schultz [USA]
2-1 (15-21, 21-17, 18-16)
1* WT World Tour Aspire Beach Volleyball Cup Doha (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (15-21, 21-17, 18-16)Stats
Fredag 01.11.2019
05:103* WT - World Tour Qinzhou J. J. Zeng/M.M. Lin [CHN] - Hjortland/Lunde [NOR]
2-0 (21-18, 21-15)
3* WT World Tour Qinzhou (Pool F)
Pool F2-0 (21-18, 21-15)Stats
Torsdag 31.10.2019
06:003* WT - World Tour Qinzhou Chiyo/Sakaguchi [JPN] - Hjortland/Lunde [NOR]
2-0 (21-15, 21-15)
3* WT World Tour Qinzhou (Pool F)
Pool F2-0 (21-15, 21-15)Stats
Søndag 08.09.2019
19:05World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals)Mol A./Sørum, C. [NOR] - Crabb Ta./Gibb [USA]
2-0 (21-16, 21-15)
World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Final 3rd Place)
Final 3rd Place2-0 (21-16, 21-15)Stats
Lørdag 07.09.2019
21:50World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals)Mol A./Sørum, C. [NOR] - Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS]
1-2 (21-18, 18-21, 9-15)
World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Semifinals)
Semifinals1-2 (21-18, 18-21, 9-15)Stats
15:50World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals)Mol A./Sørum, C. [NOR] - Bruno Schmidt/Evandro [BRA]
2-0 (21-17, 21-16)
World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Round 3)
Round 32-0 (21-17, 21-16)Stats
Fredag 06.09.2019
20:00World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals)Mol A./Sørum, C. [NOR] - Ehlers/Flüggen [GER]
2-1 (15-21, 21-15, 15-11)
World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Round 2)
Round 22-1 (15-21, 21-15, 15-11)Stats
12:00World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals)Berntsen/Mol H. [NOR] - Liamin/Myskiv [RUS]
0-2 (18-21, 20-22)
World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Pool D)
Pool D0-2 (18-21, 20-22)Stats
Torsdag 05.09.2019
19:00World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals)Mol A./Sørum, C. [NOR] - Carambula/Rossi [ITA]
World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Pool B)
Pool BStats
15:00World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals)Alison/Álvaro Filho [BRA] - Berntsen/Mol H. [NOR]
2-0 (21-18, 21-11)
World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Pool D)
Pool D2-0 (21-18, 21-11)Stats
14:00World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals)Mol A./Sørum, C. [NOR] - Aye/Gauthier-Rat [FRA]
2-0 (21-12, 21-17)
World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Pool B)
Pool B2-0 (21-12, 21-17)Stats
Onsdag 04.09.2019
19:00World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals)Berntsen/Mol H. [NOR] - Grimalt E./Grimalt M. [CHI]
2-0 (21-17, 24-22)
World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-0 (21-17, 24-22)Stats
14:50World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals)Berntsen/Mol H. [NOR] - Sivolap/Yarzutkin [RUS]
2-1 (24-26, 21-19, 15-13)
World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (24-26, 21-19, 15-13)Stats
Søndag 01.09.2019
14:001* WT - World Tour OsloMol, A./Ringøen [NOR] - Mol/Sørum, C. [NOR]
2-0 (21-16, 21-18)
1* WT World Tour Oslo (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-16, 21-18)Stats
13:001* WT - World Tour OsloBergerud/Retterholt [NOR] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
0-2 (21-23, 18-21)
1* WT World Tour Oslo (Final 3rd Place)
Final 3rd Place0-2 (21-23, 18-21)Stats
11:001* WT - World Tour OsloMol, A./Ringøen [NOR] - Bergerud/Retterholt [NOR]
2-1 (21-16, 21-23, 15-10)
1* WT World Tour Oslo (Semifinals)
Semifinals2-1 (21-16, 21-23, 15-10)Stats
10:001* WT - World Tour OsloBerntsen/Mol, H. [NOR] - Mol/Sørum, C. [NOR]
0-2 (21-23, 17-21)
1* WT World Tour Oslo (Semifinals)
Semifinals0-2 (21-23, 17-21)Stats
Lørdag 31.08.2019
18:001* WT - World Tour OsloMol, A./Ringøen [NOR] - Solhaug/Tomter [NOR]
2-0 (21-15, 21-17)
1* WT World Tour Oslo (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-15, 21-17)Stats
17:001* WT - World Tour OsloBrinck/Rosager [DEN] - Mol/Sørum, C. [NOR]
0-2 (17-21, 16-21)
1* WT World Tour Oslo (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (17-21, 16-21)Stats
16:001* WT - World Tour OsloBerntsen/Mol, H. [NOR] - Hellvig/Åhman [SWE]
2-1 (24-22, 19-21, 15-12)
1* WT World Tour Oslo (Quarterfinals)
Quarterfinals2-1 (24-22, 19-21, 15-12)Stats
15:001* WT - World Tour OsloOvergaard/Trans [DEN] - Bergerud/Retterholt [NOR]
1-2 (18-21, 21-17, 11-15)
1* WT World Tour Oslo (Quarterfinals)
Quarterfinals1-2 (18-21, 21-17, 11-15)Stats
14:001* WT - World Tour OsloHenriksveen/Løkken [NOR] - Solhaug/Tomter [NOR]
1-2 (15-21, 21-19, 12-15)
1* WT World Tour Oslo (Round of 12)
Round of 121-2 (15-21, 21-19, 12-15)Stats
Fredag 30.08.2019
18:001* WT - World Tour OsloMol, A./Ringøen [NOR] - Hellvig/Åhman [SWE]
2-0 (21-17, 23-21)
1* WT World Tour Oslo (Pool A)
Pool A2-0 (21-17, 23-21)Stats
17:001* WT - World Tour OsloMol/Sørum, C. [NOR] - Overgaard/Trans [DEN]
2-0 (21-17, 23-21)
1* WT World Tour Oslo (Pool B)
Pool B2-0 (21-17, 23-21)Stats
16:001* WT - World Tour OsloBerntsen/Mol, H. [NOR] - Solhaug/Tomter [NOR]
2-0 (21-16, 21-15)
1* WT World Tour Oslo (Pool C)
Pool C2-0 (21-16, 21-15)Stats
15:001* WT - World Tour OsloBergerud/Retterholt [NOR] - Brinck/Rosager [DEN]
2-0 (21-15, 21-18)
1* WT World Tour Oslo (Pool D)
Pool D2-0 (21-15, 21-18)Stats
14:001* WT - World Tour OsloHenriksveen/Løkken [NOR] - Didyk/Karvatskyi [UKR]
2-0 (21-19, 21-19)
1* WT World Tour Oslo (Pool D)
Pool D2-0 (21-19, 21-19)Stats
Torsdag 29.08.2019
18:001* WT - World Tour OsloMol, A./Ringøen [NOR] - Klaffinger/Köstler [AUT]
2-0 (21-15, 21-14)
1* WT World Tour Oslo (Pool A)
Pool A2-0 (21-15, 21-14)Stats
17:001* WT - World Tour OsloMol/Sørum, C. [NOR] - Piippo/Topio [FIN]
2-1 (16-21, 27-25, 15-11)
1* WT World Tour Oslo (Pool B)
Pool B2-1 (16-21, 27-25, 15-11)Stats
16:401* WT - World Tour MontpellierLøvli/Mohajer [NOR] - Bello, Ja./Bello, Jo. [ENG]
0-2 (11-21, 17-21)
1* WT World Tour Montpellier (Pool A)
Pool A0-2 (11-21, 17-21)Stats
16:001* WT - World Tour OsloBerntsen/Mol, H. [NOR] - Pusonjic/Rajkovic [SRB]
2-0 (21-11, 21-15)
1* WT World Tour Oslo (Pool C)
Pool C2-0 (21-11, 21-15)Stats
15:001* WT - World Tour OsloBergerud/Retterholt [NOR] - Henriksveen/Løkken [NOR]
2-0 (21-19, 21-15)
1* WT World Tour Oslo (Pool D)
Pool D2-0 (21-19, 21-15)Stats
14:001* WT - World Tour OsloMurakami/Shimizu [JPN] - Solhaug/Tomter [NOR]
0-2 (23-25, 15-21)
1* WT World Tour Oslo (Pool C)
Pool C0-2 (23-25, 15-21)Stats
Onsdag 28.08.2019
18:301* WT - World Tour MontpellierAye/Gauthier-Rat [FRA] - Løvli/Mohajer [NOR]
2-0 (21-7, 21-8)
1* WT World Tour Montpellier (Pool A)
Pool A2-0 (21-7, 21-8)Stats
16:001* WT - World Tour OsloSolhaug/Tomter [NOR] - Drysdale-Anderson/Jones [ENG]
2-0 (21-13, 21-11)
1* WT World Tour Oslo (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-0 (21-13, 21-11)Stats
15:001* WT - World Tour OsloKlaffinger/Köstler [AUT] - Opsahl/Ruud [NOR]
2-0 (21-15, 21-19)
1* WT World Tour Oslo (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-0 (21-15, 21-19)Stats
14:001* WT - World Tour OsloGamlemoen/Helland [NOR] - Piippo/Topio [FIN]
1-2 (12-21, 21-19, 5-15)
1* WT World Tour Oslo (Qualification Round 2)
Qualification Round 21-2 (12-21, 21-19, 5-15)Stats
13:001* WT - World Tour OsloDunbavin/Walrond [ENG] - Henriksveen/Løkken [NOR]
0-2 (11-21, 8-21)
1* WT World Tour Oslo (Qualification Round 2)
Qualification Round 20-2 (11-21, 8-21)Stats
Tirsdag 27.08.2019
15:001* WT - World Tour MontpellierLøvli/Mohajer [NOR] - Labate/Panerati [ITA]
1* WT World Tour Montpellier (Qualification Round 2)
Qualification Round 2Stats
14:001* WT - World Tour MontpellierBerk/Grut [SLO] - Løvli/Mohajer [NOR]
1-2 (21-16, 20-22, 11-15)
1* WT World Tour Montpellier (Qualification Round 2)
Qualification Round 21-2 (21-16, 20-22, 11-15)Stats
Lørdag 24.08.2019
13:053* WT - World Tour Jurmala Budinger/Patterson [USA] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
2-1 (15-21, 21-15, 15-13)
3* WT World Tour Jurmala (Round 2)
Round 22-1 (15-21, 21-15, 15-13)Stats
09:003* WT - World Tour Jurmala Berntsen/Mol, H. [NOR] - Bercik/Dumek [CZE]
2-1 (21-12, 18-21, 15-9)
3* WT World Tour Jurmala (Round 1)
Round 12-1 (21-12, 18-21, 15-9)Stats
Fredag 23.08.2019
16:003* WT - World Tour Jurmala Bergerud/Retterholt [NOR] - Samoilovs M./Solovejs [LAT]
1-2 (21-19, 20-22, 12-15)
3* WT World Tour Jurmala (Pool F)
Pool F1-2 (21-19, 20-22, 12-15)Stats
14:003* WT - World Tour Jurmala Berntsen/Mol, H. [NOR] - Erdmann/Winter [GER]
1-2 (21-19, 25-27, 9-15)
3* WT World Tour Jurmala (Pool H)
Pool H1-2 (21-19, 25-27, 9-15)Stats
11:303* WT - World Tour Jurmala Budinger/Patterson [USA] - Bergerud/Retterholt [NOR]
2-0 (21-14, 21-18)
3* WT World Tour Jurmala (Pool F)
Pool F2-0 (21-14, 21-18)Stats
09:503* WT - World Tour Jurmala Berntsen/Mol, H. [NOR] - Juchnevic/Vasiljev [LTU]
2-1 (21-15, 17-21, 16-14)
3* WT World Tour Jurmala (Pool H)
Pool H2-1 (21-15, 17-21, 16-14)Stats
09:301* WT - World Tour RubavuIversen/Tellnes [NOR] - Chrysostomou/Liotatis [CYP]
0-2 (18-21, 18-21)
1* WT World Tour Rubavu (Round of 12)
Round of 120-2 (18-21, 18-21)Stats
08:301* WT - World Tour RubavuMurakami/Shimizu [JPN] - Ofstaas/Opsahl [NOR]
2-1 (21-16, 19-21, 15-12)
1* WT World Tour Rubavu (Round of 12)
Round of 122-1 (21-16, 19-21, 15-12)Stats
Torsdag 22.08.2019
15:301* WT - World Tour RubavuKojima/Takahashi [JPN] - Iversen/Tellnes [NOR]
0-2 (15-21, 7-21)
1* WT World Tour Rubavu (Pool D)
Pool D0-2 (15-21, 7-21)Stats
14:503* WT - World Tour Jurmala Habr/Lenc [CZE] - Bergerud/Retterholt [NOR]
1-2 (21-18, 14-21, 14-16)
3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 2)
Qualification Round 21-2 (21-18, 14-21, 14-16)Stats
14:003* WT - World Tour Jurmala Ruud/Solhaug [NOR] - Dollinger A./Stadie [GER]
0-2 (18-21, 18-21)
3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 2)
Qualification Round 20-2 (18-21, 18-21)Stats
13:301* WT - World Tour RubavuMuvunyi/Yves [RWA] - Ofstaas/Opsahl [NOR]
1-2 (17-21, 21-14, 13-15)
1* WT World Tour Rubavu (Pool C)
Pool C1-2 (17-21, 21-14, 13-15)Stats
11:501* WT - World Tour RubavuKurasaka/Shoji [JPN] - Dybfest/Løvli [NOR]
2-0 (21-14, 21-9)
1* WT World Tour Rubavu (Pool A)
Pool A2-0 (21-14, 21-9)Stats
11:001* WT - World Tour RubavuLundgren/Wijk Tegenrot [SWE] - Iversen/Tellnes [NOR]
2-0 (21-7, 21-12)
1* WT World Tour Rubavu (Pool D)
Pool D2-0 (21-7, 21-12)Stats
10:403* WT - World Tour Jurmala Ruud/Solhaug [NOR] - Antoms/Natrins Dav. [LAT]
2-1 (17-21, 21-14, 15-11)
3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (17-21, 21-14, 15-11)Stats
10:101* WT - World Tour RubavuGala/Sramek [CZE] - Ofstaas/Opsahl [NOR]
2-0 (25-23, 21-13)
1* WT World Tour Rubavu (Pool C)
Pool C2-0 (25-23, 21-13)Stats
09:503* WT - World Tour Jurmala Gamlemoen/Helland [NOR] - Chiniewicz/Korycki [POL]
0-2 (12-21, 16-21)
3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (12-21, 16-21)Stats
08:301* WT - World Tour RubavuDybfest/Løvli [NOR] - Chrysostomou/Liotatis [CYP]
0-2 (18-21, 21-23)
1* WT World Tour Rubavu (Pool A)
Pool A0-2 (18-21, 21-23)Stats
TBD1* WT - World Tour RubavuDybfest/Løvli [NOR] - Mukunzi/Ndamukunda [RWA]
1* WT World Tour Rubavu (Pool C)
Pool CStats
TBD3* WT - World Tour Jurmala Gamlemoen/Helland [NOR] - Chiniewicz/Korycki [POL]
3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 1)
Qualification Round 1Stats
TBD3* WT - World Tour Jurmala Ruud/Solhaug [NOR] - Antoms/Natrins Dav. [LAT]
3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 1)
Qualification Round 1Stats
TBD3* WT - World Tour Jurmala Winner of match 11 [] - Bergerud/Retterholt [NOR]
3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 2)
Qualification Round 2Stats
Torsdag 15.08.2019
11:301* WT - World Tour Knokke-HeistGamlemoen/Helland [NOR] - Van Steenis/Vismans S. [NED]
0-2 (19-21, 19-21)
1* WT World Tour Knokke-Heist (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (19-21, 19-21)Stats
Søndag 11.08.2019
18:00EM - MoscowMol, A./Sørum, C. [NOR] - Semenov/Leshukov [RUS]
2-0 (21-12, 21-18)
EM Moscow (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-12, 21-18)Stats
16:001* WT - World Tour BudapestBergerud/Retterholt [NOR] - Cottafava/Windisch [ITA]
1-2 (16-21, 21-19, 9-15)
1* WT World Tour Budapest (Final 1st Place)
Final 1st Place1-2 (16-21, 21-19, 9-15)Stats
11:00EM - MoscowMol, A./Sørum, C. [NOR] - Kantor/Losiak [POL]
2-1 (22-24, 21-17, 15-9)
EM Moscow (Semifinals)
Semifinals2-1 (22-24, 21-17, 15-9)Stats
10:001* WT - World Tour BudapestRegza/Smedins T. [LAT] - Bergerud/Retterholt [NOR]
0-2 (16-21, 20-22)
1* WT World Tour Budapest (Semifinals)
Semifinals0-2 (16-21, 20-22)Stats
Lørdag 10.08.2019
19:001* WT - World Tour BudapestBergerud/Retterholt [NOR] - Klasnic/Milic [SRB]
2-0 (21-12, 21-10)
1* WT World Tour Budapest (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-12, 21-10)Stats
18:001* WT - World Tour Miguel PereiraHevaldo/Vinicius [BRA] - Dybfest/Løvli [NOR]
2-0 (21-13, 21-17)
1* WT World Tour Miguel Pereira (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-13, 21-17)Stats
15:401* WT - World Tour BudapestBergerud/Retterholt [NOR] - Boehlé/Boermans [NED]
2-0 (21-15, 21-19)
1* WT World Tour Budapest (Round of 12)
Round of 122-0 (21-15, 21-19)Stats
14:201* WT - World Tour Miguel PereiraDybfest/Løvli [NOR] - Henriksveen/Løkken [NOR]
2-1 (17-21, 22-20, 21-19)
1* WT World Tour Miguel Pereira (Round of 12)
Round of 122-1 (17-21, 22-20, 21-19)Stats
12:15EM - MoscowMol, A./Sørum, C. [NOR] - Thole, J./Wickler [GER]
2-0 (21-17, 21-15)
EM Moscow (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-17, 21-15)Stats
10:301* WT - World Tour VaduzBobrikov/Mikhalev [RUS] - Solhaug/Tomter [NOR]
2-0 (21-0, 21-0)
1* WT World Tour Vaduz (Round of 12)
Round of 122-0 (21-0, 21-0)Stats
09:001* WT - World Tour BudapestRozgonyi/Soós [HUN] - Bergerud/Retterholt [NOR]
0-2 (23-25, 14-21)
1* WT World Tour Budapest (Pool A)
Pool A0-2 (23-25, 14-21)Stats
Fredag 09.08.2019
19:001* WT - World Tour Miguel PereiraHenriksveen/Løkken [NOR] - Cuello/Rivas [COL]
2-1 (21-15, 19-21, 15-11)
1* WT World Tour Miguel Pereira (Pool D)
Pool D2-1 (21-15, 19-21, 15-11)Stats
18:101* WT - World Tour Miguel PereiraArthur/Numasawa [BRA] - Dybfest/Løvli [NOR]
2-0 (21-7, 21-10)
1* WT World Tour Miguel Pereira (Pool C)
Pool C2-0 (21-7, 21-10)Stats
15:45EM - MoscowMol, A./Sørum, C. [NOR] - Heidrich/Gerson [SUI]
2-0 (21-14, 26-24)
EM Moscow (Round of 16)
Round of 162-0 (21-14, 26-24)Stats
15:401* WT - World Tour Miguel PereiraAdrielson/Arthur [BRA] - Henriksveen/Løkken [NOR]
2-1 (19-21, 21-15, 15-9)
1* WT World Tour Miguel Pereira (Pool D)
Pool D2-1 (19-21, 21-15, 15-9)Stats
14:501* WT - World Tour Miguel PereiraDybfest/Løvli [NOR] - Donovan/Kazhamiaka [CAN]
2-1 (21-19, 13-21, 15-7)
1* WT World Tour Miguel Pereira (Pool C)
Pool C2-1 (21-19, 13-21, 15-7)Stats
14:301* WT - World Tour BudapestBergerud/Retterholt [NOR] - Bozenk/Jakopin [SLO]
1-2 (21-18, 13-21, 13-15)
1* WT World Tour Budapest (Pool A)
Pool A1-2 (21-18, 13-21, 13-15)Stats
Torsdag 08.08.2019
21:001* WT - World Tour VaduzSolhaug/Tomter [NOR] - Kindl/Seiser [AUT]
0-2 (19-21, 15-21)
1* WT World Tour Vaduz (Pool D)
Pool D0-2 (19-21, 15-21)Stats
15:201* WT - World Tour VaduzGahr/von Deichmann [LIE] - Solhaug/Tomter [NOR]
1-2 (14-21, 22-20, 10-15)
1* WT World Tour Vaduz (Pool D)
Pool D1-2 (14-21, 22-20, 10-15)Stats
12:301* WT - World Tour BudapestGamlemoen/Helland [NOR] - Pusonjic/Rajkovic [SRB]
1-2 (18-21, 21-19, 13-15)
1* WT World Tour Budapest (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (18-21, 21-19, 13-15)Stats
10:501* WT - World Tour BudapestBerntsen/Lavickyte [NOR] - Buser/Lutz [SUI]
0-2 (15-21, 14-21)
1* WT World Tour Budapest (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (15-21, 14-21)Stats
10:30EM - MoscowMol, A./Sørum, C. [NOR] - Plavins/Tocs [LAT]
injury team B
EM Moscow (Pool A)
Pool Ainjury team BStats
08:30EM - MoscowKjølberg/Hjortland [NOR] - Schützenhöfer/Plesiutschnig [AUT]
1-2 (21-19, 7-21, 10-15)
EM Moscow (Pool C)
Pool C1-2 (21-19, 7-21, 10-15)Stats
TBD1* WT - World Tour VaduzShimizu/Taira [JPN] - Solhaug/Tomter [NOR]
1* WT World Tour Vaduz (Pool C)
Pool CStats
Onsdag 07.08.2019
18:001* WT - World Tour VaduzErtl F./Kratz [AUT] - Opsahl/Ruud [NOR]
2-1 (21-14, 22-24, 15-12)
1* WT World Tour Vaduz (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-1 (21-14, 22-24, 15-12)Stats
12:501* WT - World Tour VaduzOpsahl/Ruud [NOR] - Didyk/Karvatskyi [UKR]
2-1 (13-21, 21-18, 15-12)
1* WT World Tour Vaduz (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (13-21, 21-18, 15-12)Stats
11:00EM - MoscowMol, A./Sørum, C. [NOR] - Bykanov/Samoday [RUS]
2-0 (21-13, 21-7)
EM Moscow (Pool A)
Pool A2-0 (21-13, 21-7)Stats
09:00EM - MoscowKjølberg/Hjortland [NOR] - Bocharova/Voronina [RUS]
1-2 (21-16, 14-21, 10-15)
EM Moscow (Pool C)
Pool C1-2 (21-16, 14-21, 10-15)Stats
Tirsdag 06.08.2019
11:00EM - MoscowMol, A./Sørum, C. [NOR] - Huber A./Dressler [AUT]
2-1 (21-14, 20-22, 15-12)
EM Moscow (Pool A)
Pool A2-1 (21-14, 20-22, 15-12)Stats
Mandag 05.08.2019
19:30EM - MoscowKjølberg/Hjortland [NOR] - Bonnerova/Maixnerova [CZE]
1-2 (21-17, 18-21, 10-15)
EM Moscow (Pool C)
Pool C1-2 (21-17, 18-21, 10-15)Stats
Søndag 04.08.2019
18:005* WT - World Tour ViennaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Alison/Álvaro Filho [BRA]
2-0 (21-11, 21-17)
5* WT World Tour Vienna (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-11, 21-17)Stats
16:001* WT - World Tour LjubljanaKaho/Reika [JPN] - Hjortland/Kjølberg [NOR]
1* WT World Tour Ljubljana (Semifinals)
SemifinalsStats
14:155* WT - World Tour ViennaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Bryl/Fijalek [POL]
2-0 (23-21, 21-12)
5* WT World Tour Vienna (Semifinals)
Semifinals2-0 (23-21, 21-12)Stats
Lørdag 03.08.2019
16:001* WT - World Tour LjubljanaLegieta/Lodej [POL] - Hjortland/Kjølberg [NOR]
0-2 (12-21, 19-21)
1* WT World Tour Ljubljana (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (12-21, 19-21)Stats
15:155* WT - World Tour ViennaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Gerson/Heidrich [SUI]
2-0 (21-14, 21-13)
5* WT World Tour Vienna (Round 3)
Round 32-0 (21-14, 21-13)Stats
Fredag 02.08.2019
16:305* WT - World Tour ViennaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Lupo/Nicolai [ITA]
2-1 (21-12, 19-21, 15-7)
5* WT World Tour Vienna (Round 2)
Round 22-1 (21-12, 19-21, 15-7)Stats
16:001* WT - World Tour LjubljanaHjortland/Kjølberg [NOR] - Piersma/Ypma [NED]
2-1 (26-24, 21-23, 15-8)
1* WT World Tour Ljubljana (Pool B)
Pool B2-1 (26-24, 21-23, 15-8)Stats
11:301* WT - World Tour LjubljanaHjortland/Kjølberg [NOR] - Fabjan, K./Kregar [SLO]
2-0 (21-9, 21-13)
1* WT World Tour Ljubljana (Pool B)
Pool B2-0 (21-9, 21-13)Stats
Torsdag 01.08.2019
18:101* WT - World Tour MalborkDybfest/Løvli [NOR] - Kadziola/Ociepski [POL]
0-2 (9-21, 15-21)
1* WT World Tour Malbork (Qualification Round 2)
Qualification Round 20-2 (9-21, 15-21)Stats
16:305* WT - World Tour ViennaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Liamin/Myskiv [RUS]
2-0 (21-15, 21-18)
5* WT World Tour Vienna (Pool A)
Pool A2-0 (21-15, 21-18)Stats
14:001* WT - World Tour MalborkDybfest/Løvli [NOR] - Pala/Sotola [CZE]
2-1 (22-20, 19-21, 15-10)
1* WT World Tour Malbork (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (22-20, 19-21, 15-10)Stats
10:305* WT - World Tour ViennaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Ermacora/Pristauz [AUT]
2-0 (21-18, 21-10)
5* WT World Tour Vienna (Pool A)
Pool A2-0 (21-18, 21-10)Stats
Tirsdag 30.07.2019
16:005* WT - World Tour ViennaO'Gorman/Saxton [CAN] - Bergerud/Retterholt [NOR]
2-0 (21-14, 21-18)
5* WT World Tour Vienna (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-14, 21-18)Stats
11:005* WT - World Tour ViennaHelland-Hansen/Lunde [NOR] - Taiana Lima/Talita [BRA]
0-2 (10-21, 13-21)
5* WT World Tour Vienna (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (10-21, 13-21)Stats
Søndag 28.07.2019
10:054* WT - World Tour TokyoMol, A./Sørum, C. [NOR] - Ehlers/Flüggen [GER]
2-0 (21-17, 21-18)
4* WT World Tour Tokyo (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-17, 21-18)Stats
Lørdag 27.07.2019
09:354* WT - World Tour TokyoMol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED]
2-0 (21-17, 21-17)
4* WT World Tour Tokyo (Semifinals)
Semifinals2-0 (21-17, 21-17)Stats
03:404* WT - World Tour TokyoMol, A./Sørum, C. [NOR] - Bourne/Crabb Tr. [USA]
2-1 (20-22, 21-17, 15-13)
4* WT World Tour Tokyo (Round 2)
Round 22-1 (20-22, 21-17, 15-13)Stats
Fredag 26.07.2019
12:004* WT - World Tour TokyoMol, A./Sørum, C. [NOR] - HA Likejiang/Wu Jiaxin [CHN]
2-0 (21-19, 21-12)
4* WT World Tour Tokyo (Round 1)
Round 12-0 (21-19, 21-12)Stats
03:404* WT - World Tour TokyoMol, A./Sørum, C. [NOR] - Dalhausser/Lucena [USA]
4* WT World Tour Tokyo (Pool A)
Pool AStats
Torsdag 25.07.2019
13:401* WT - World Tour Pinarella Di CerviaErtl F./Kratz [AUT] - Gamlemoen/Helland [NOR]
2-1 (23-21, 18-21, 15-12)
1* WT World Tour Pinarella Di Cervia (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (23-21, 18-21, 15-12)Stats
06:104* WT - World Tour TokyoMol, A./Sørum, C. [NOR] - Brunner/Priddy [USA]
2-0 (21-18, 21-15)
4* WT World Tour Tokyo (Pool A)
Pool A2-0 (21-18, 21-15)Stats
02:004* WT - World Tour TokyoMol, A./Sørum, C. [NOR] - Hörl/Winter [AUT]
2-0 (21-17, 21-16)
4* WT World Tour Tokyo (Pool A)
Pool A2-0 (21-17, 21-16)Stats
Lørdag 20.07.2019
19:003* WT - World Tour EdmontonBerntsen/Mol, H. [NOR] - Caminati/Ranghieri [ITA]
0-2 (19-21, 14-21)
3* WT World Tour Edmonton (Round 3)
Round 30-2 (19-21, 14-21)Stats
01:003* WT - World Tour EdmontonKazdailis/Rumsevicius [LTU] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
0-2 (14-21, 14-21)
3* WT World Tour Edmonton (Round 2)
Round 20-2 (14-21, 14-21)Stats
Fredag 19.07.2019
21:003* WT - World Tour EdmontonBerntsen/Mol, H. [NOR] - Hartles/Nicklin [NZL]
2-0 (21-16, 21-13)
3* WT World Tour Edmonton (Round 1)
Round 12-0 (21-16, 21-13)Stats
19:003* WT - World Tour EdmontonChiyo/Sakaguchi [JPN] - Hjortland/Kjølberg [NOR]
2-0 (21-16, 21-9)
3* WT World Tour Edmonton (Pool F)
Pool F2-0 (21-16, 21-9)Stats
02:003* WT - World Tour EdmontonDoherty/Hyden [USA] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
2-1 (15-21, 21-18, 17-15)
3* WT World Tour Edmonton (Pool D)
Pool D2-1 (15-21, 21-18, 17-15)Stats
Torsdag 18.07.2019
21:003* WT - World Tour EdmontonLaird/Palmer [AUS] - Hjortland/Kjølberg [NOR]
2-1 (21-18, 18-21, 15-13)
3* WT World Tour Edmonton (Pool F)
Pool F2-1 (21-18, 18-21, 15-13)Stats
18:404* WT - World Tour EspinhoBergerud/Retterholt [NOR] - Durant/Schumann [AUS]
0-2 (20-22, 16-21)
4* WT World Tour Espinho (Qualification Round 2)
Qualification Round 20-2 (20-22, 16-21)Stats
18:003* WT - World Tour EdmontonBerntsen/Mol, H. [NOR] - Bercik/Dumek [CZE]
2-0 (21-11, 21-15)
3* WT World Tour Edmonton (Pool D)
Pool D2-0 (21-11, 21-15)Stats
15:004* WT - World Tour EspinhoBergerud/Retterholt [NOR] - Bello, Ja./Bello, Jo. [ENG]
2-0 (21-17, 21-17)
4* WT World Tour Espinho (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-17, 21-17)Stats
Søndag 14.07.2019
09:501* WT - World Tour Alba AdriaticaHjortland/Kjølberg [NOR] - Barboni/Frasca [ITA]
0-2 (18-21, 18-21)
1* WT World Tour Alba Adriatica (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (18-21, 18-21)Stats
Lørdag 13.07.2019
18:355* WT - World Tour GstaadMol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED]
2-0 (21-17, 21-15)
5* WT World Tour Gstaad (Final 1st Place)
Final 1st Place2-0 (21-17, 21-15)Stats
17:501* WT - World Tour Alba AdriaticaHjortland/Kjølberg [NOR] - Klinke/Kotzan [GER]
2-1 (21-13, 14-21, 15-10)
1* WT World Tour Alba Adriatica (Round of 12)
Round of 122-1 (21-13, 14-21, 15-10)Stats
14:201* WT - World Tour Alba AdriaticaHjortland/Kjølberg [NOR] - Schoon/van Driel, E. [NED]
0-2 (13-21, 18-21)
1* WT World Tour Alba Adriatica (Pool D)
Pool D0-2 (13-21, 18-21)Stats
14:055* WT - World Tour GstaadMol, A./Sørum, C. [NOR] - Bruno Schmidt/Evandro [BRA]
2-0 (21-18, 21-14)
5* WT World Tour Gstaad (Semifinals)
Semifinals2-0 (21-18, 21-14)Stats
11:001* WT - World Tour Alba AdriaticaHjortland/Kjølberg [NOR] - Sakamoto/Sawame [JPN]
2-0 (21-18, 23-21)
1* WT World Tour Alba Adriatica (Pool D)
Pool D2-0 (21-18, 23-21)Stats
Fredag 12.07.2019
16:005* WT - World Tour GstaadMol, A./Sørum, C. [NOR] - Guto/Saymon [BRA]
2-0 (21-14, 21-17)
5* WT World Tour Gstaad (Round 3)
Round 32-0 (21-14, 21-17)Stats
13:005* WT - World Tour GstaadMol, A./Sørum, C. [NOR] - Crabb Ta./Gibb [USA]
2-1 (15-21, 21-11, 15-8)
5* WT World Tour Gstaad (Round 2)
Round 22-1 (15-21, 21-11, 15-8)Stats
11:001* WT - World Tour Alba AdriaticaKrahn/Lunde [NOR] - Knoblochova/Zolnercikova [CZE]
1-2 (15-21, 21-16, 13-15)
1* WT World Tour Alba Adriatica (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (15-21, 21-16, 13-15)Stats
Onsdag 10.07.2019
17:005* WT - World Tour GstaadMol, A./Sørum, C. [NOR] - Liamin/Myskiv [RUS]
2-1 (19-21, 21-19, 15-10)
5* WT World Tour Gstaad (Pool A)
Pool A2-1 (19-21, 21-19, 15-10)Stats
10:005* WT - World Tour GstaadMol, A./Sørum, C. [NOR] - Haussener/Métral [SUI]
2-0 (21-17, 21-13)
5* WT World Tour Gstaad (Pool A)
Pool A2-0 (21-17, 21-13)Stats
Tirsdag 09.07.2019
12:005* WT - World Tour GstaadEhlers/Flüggen [GER] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
2-1 (19-21, 21-17, 19-17)
5* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (19-21, 21-17, 19-17)Stats
Søndag 07.07.2019
12:30World Tour - World Champs HamburgMol, A./Sørum, C. [NOR] - Bourne/Crabb Tr. [USA]
2-1 (19-21, 21-15, 15-10)
World Tour World Champs Hamburg (Final 3rd Place)
Final 3rd Place2-1 (19-21, 21-15, 15-10)Stats
Lørdag 06.07.2019
18:30World Tour - World Champs HamburgMol, A./Sørum, C. [NOR] - Thole, J./Wickler [GER]
1-2 (21-17, 16-21, 12-15)
World Tour World Champs Hamburg (Semifinals)
Semifinals1-2 (21-17, 16-21, 12-15)Stats
10:30World Tour - World Champs HamburgMol, A./Sørum, C. [NOR] - Lupo/Nicolai [ITA]
2-0 (21-13, 21-11)
World Tour World Champs Hamburg (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-13, 21-11)Stats
07:502* WT - World Tour QidongKubickova/Kvapilova [CZE] - Helland-Hansen/Lunde [NOR]
2-0 (21-14, 21-18)
2* WT World Tour Qidong (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-14, 21-18)Stats
05:202* WT - World Tour QidongJancar/Kotnik [SLO] - Helland-Hansen/Lunde [NOR]
0-2 (13-21, 11-21)
2* WT World Tour Qidong (Round of 16)
Round of 160-2 (13-21, 11-21)Stats
04:102* WT - World Tour QidongHjortland/Kjølberg [NOR] - Hongpak/Radarong [THA]
1-2 (25-27, 23-21, 12-15)
2* WT World Tour Qidong (Round of 16)
Round of 161-2 (25-27, 23-21, 12-15)Stats
Fredag 05.07.2019
16:45World Tour - World Champs HamburgMol, A./Sørum, C. [NOR] - Plavins/Tocs [LAT]
2-0 (22-20, 21-17)
World Tour World Champs Hamburg (Round of 16)
Round of 162-0 (22-20, 21-17)Stats
07:302* WT - World Tour QidongH. M. Zhao/L. Jiang [CHN] - Helland-Hansen/Lunde [NOR]
0-2 (18-21, 12-21)
2* WT World Tour Qidong (Pool B)
Pool B0-2 (18-21, 12-21)Stats
07:302* WT - World Tour QidongJ. Zh. Wang/Sh. H. Wen [CHN] - Hjortland/Kjølberg [NOR]
2-0 (21-14, 21-13)
2* WT World Tour Qidong (Pool A)
Pool A2-0 (21-14, 21-13)Stats
02:002* WT - World Tour QidongHjortland/Kjølberg [NOR] - Gordon/Marcelle [CAN]
2-0 (21-14, 21-19)
2* WT World Tour Qidong (Pool A)
Pool A2-0 (21-14, 21-19)Stats
02:002* WT - World Tour QidongTraballi/Zuccarelli [ITA] - Helland-Hansen/Lunde [NOR]
0-2 (17-21, 13-21)
2* WT World Tour Qidong (Pool B)
Pool B0-2 (17-21, 13-21)Stats
Torsdag 04.07.2019
15:00World Tour - World Champs HamburgMol, A./Sørum, C. [NOR] - Bergmann/Harms, Y. [GER]
2-0 (21-13, 21-13)
World Tour World Champs Hamburg (Round of 32)
Round of 322-0 (21-13, 21-13)Stats
04:002* WT - World Tour QidongD.Kitti/K. Dunwinit [THA] - Bergerud/Retterholt [NOR]
2-1 (21-17, 13-21, 17-15)
2* WT World Tour Qidong (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (21-17, 13-21, 17-15)Stats
Tirsdag 02.07.2019
17:00World Tour - World Champs HamburgMol, A./Sørum, C. [NOR] - Pedro Solberg/Vitor Felipe [BRA]
2-0 (21-14, 21-15)
World Tour World Champs Hamburg (Pool A)
Pool A2-0 (21-14, 21-15)Stats
Søndag 30.06.2019
17:00World Tour - World Champs HamburgMol, A./Sørum, C. [NOR] - Erdmann/Winter [GER]
2-0 (21-18, 21-16)
World Tour World Champs Hamburg (Pool A)
Pool A2-0 (21-18, 21-16)Stats
Fredag 28.06.2019
19:15World Tour - World Champs HamburgMol, A./Sørum, C. [NOR] - Gonzalez/Reyes [CUB]
2-0 (21-10, 21-14)
World Tour World Champs Hamburg (Pool A)
Pool A2-0 (21-10, 21-14)Stats
Søndag 16.06.2019
16:454* WT - WarsawMol, A./Sørum, C. [NOR] - Bruno Schmidt/Evandro [BRA]
1-2 (21-11, 17-21, 12-15)
4* WT Warsaw (Final 1st Place)
Final 1st Place1-2 (21-11, 17-21, 12-15)Stats
10:004* WT - WarsawMol, A./Sørum, C. [NOR] - Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS]
2-1 (25-23, 19-21, 23-21)
4* WT Warsaw (Semifinals)
Semifinals2-1 (25-23, 19-21, 23-21)Stats
10:001* WT - Ios IslandOrdean/Vaida [ROU] - Helland-Hansen/Zylstra [NOR]
2-0 (22-20, 21-18)
1* WT Ios Island (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (22-20, 21-18)Stats
09:001* WT - Ios IslandFriedl Fe./Trummer [AUT] - Bergerud/Retterholt [NOR]
2-0 (21-16, 21-18)
1* WT Ios Island (Quarterfinals)
Quarterfinals2-0 (21-16, 21-18)Stats
Lørdag 15.06.2019
16:501* WT - Ios IslandBergerud/Retterholt [NOR] - Ioannidis/polychroniadis [GRE]
2-0 (21-19, 21-13)
1* WT Ios Island (Round of 12)
Round of 122-0 (21-19, 21-13)Stats
16:301* WT - Ios IslandHelland-Hansen/Zylstra [NOR] - Baka/Klepkou [GRE]
2-1 (17-21, 21-6, 15-11)
1* WT Ios Island (Round of 12)
Round of 122-1 (17-21, 21-6, 15-11)Stats
15:004* WT - WarsawMol, A./Sørum, C. [NOR] - Lupo/Nicolai [ITA]
2-0 (21-19, 21-17)
4* WT Warsaw (Round 3)
Round 32-0 (21-19, 21-17)Stats
13:501* WT - Ios IslandMandilaris A./Mandilaris V. [GRE] - Bergerud/Retterholt [NOR]
0-2 (17-21, 19-21)
1* WT Ios Island (Pool D)
Pool D0-2 (17-21, 19-21)Stats
11:201* WT - Ios IslandHelland-Hansen/Zylstra [NOR] - Thurin, K./Thurin, S. [SWE]
2-0 (21-15, 21-17)
1* WT Ios Island (Pool A)
Pool A2-0 (21-15, 21-17)Stats
11:004* WT - WarsawMol, A./Sørum, C. [NOR] - Pedro Solberg/Vitor Felipe [BRA]
2-0 (21-15, 25-23)
4* WT Warsaw (Round 2)
Round 22-0 (21-15, 25-23)Stats
10:301* WT - Ios IslandMyslivecek/Pihera [CZE] - Bergerud/Retterholt [NOR]
2-0 (24-22, 25-23)
1* WT Ios Island (Pool D)
Pool D2-0 (24-22, 25-23)Stats
08:501* WT - Ios IslandRegza/Smedins T. [LAT] - Bergerud/Retterholt [NOR]
1* WT Ios Island (Pool B)
Pool BStats
08:001* WT - Ios IslandManavi/Tsopoulou [GRE] - Helland-Hansen/Zylstra [NOR]
2-1 (21-11, 13-21, 15-8)
1* WT Ios Island (Pool A)
Pool A2-1 (21-11, 13-21, 15-8)Stats
Fredag 14.06.2019
17:154* WT - WarsawPedro Solberg/Vitor Felipe [BRA] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
2-0 (21-18, 21-18)
4* WT Warsaw (Round 1)
Round 12-0 (21-18, 21-18)Stats
TBD1* WT - Ios IslandHelland-Hansen/Zylstra [NOR] - Krahn/Lunde [NOR]
2-1 (16-21, 21-14, 15-9)
1* WT Ios Island (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-1 (16-21, 21-14, 15-9)Stats
14:301* WT - Ios IslandBergerud/Retterholt [NOR] - Kislytsyn/Kuvichka [RUS]
2-1 (18-21, 21-18, 15-13)
1* WT Ios Island (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-1 (18-21, 21-18, 15-13)Stats
12:204* WT - WarsawBerntsen/Mol, H. [NOR] - Bergmann/Harms, Y. [GER]
2-0 (21-17, 21-18)
4* WT Warsaw (Pool F)
Pool F2-0 (21-17, 21-18)Stats
11:304* WT - WarsawMol, A./Sørum, C. [NOR] - Brunner/Priddy [USA]
2-0 (24-22, 21-16)
4* WT Warsaw (Pool B)
Pool B2-0 (24-22, 21-16)Stats
09:501* WT - Ios IslandBergerud/Retterholt [NOR] - Løvli/Opsahl [NOR]
2-0 (21-8, 21-14)
1* WT Ios Island (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-8, 21-14)Stats
09:501* WT - Ios IslandFuller/Melville [USA] - Helland-Hansen/Zylstra [NOR]
0-2 (17-21, 16-21)
1* WT Ios Island (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (17-21, 16-21)Stats
09:501* WT - Ios IslandKrahn/Lunde [NOR] - Lindström/Malmström [SWE]
2-0 (21-19, 27-25)
1* WT Ios Island (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-19, 27-25)Stats
Torsdag 13.06.2019
15:004* WT - WarsawMol, A./Sørum, C. [NOR] - Betzien/Erdmann [GER]
2-0 (21-11, 21-14)
4* WT Warsaw (Pool B)
Pool B2-0 (21-11, 21-14)Stats
14:104* WT - WarsawLupo/Nicolai [ITA] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
2-0 (21-17, 21-16)
4* WT Warsaw (Pool F)
Pool F2-0 (21-17, 21-16)Stats
Onsdag 12.06.2019
18:004* WT - WarsawBerntsen/Mol, H. [NOR] - Ermacora/Pristauz [AUT]
2-1 (18-21, 21-17, 15-13)
4* WT Warsaw (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-1 (18-21, 21-17, 15-13)Stats
13:204* WT - WarsawBerntsen/Mol, H. [NOR] - Dziadkou/Piatrushka [BLR]
2-0 (21-15, 21-14)
4* WT Warsaw (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-15, 21-14)Stats
TBD4* WT - WarsawBerntsen/Mol, H. [NOR] - Dziadkou/Piatrushka [BLR]
4* WT Warsaw (Qualification Round 1)
Qualification Round 1Stats
Søndag 02.06.2019
17:304* WT - OstravaPerusic/Schweiner [CZE] - Mol, A./Sørum, C. [NOR]
1-2 (21-17, 15-21, 10-15)
4* WT Ostrava (Final 1st Place)
Final 1st Place1-2 (21-17, 15-21, 10-15)Stats
12:304* WT - OstravaKrasilnikov/Stoyanovskiy [RUS] - Mol, A./Sørum, C. [NOR]
0-2 (17-21, 15-21)
4* WT Ostrava (Semifinals)
Semifinals0-2 (17-21, 15-21)Stats
Lørdag 01.06.2019
18:304* WT - OstravaThole, J./Wickler [GER] - Mol, A./Sørum, C. [NOR]
0-2 (18-21, 17-21)
4* WT Ostrava (Round 3)
Round 30-2 (18-21, 17-21)Stats
14:104* WT - OstravaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Pedlow/Schachter [CAN]
2-0 (22-20, 21-15)
4* WT Ostrava (Round 2)
Round 22-0 (22-20, 21-15)Stats
11:502* WT - NantongHjortland/Kjølberg [NOR] - Dabizha/Rudykh [RUS]
0-2 (15-21, 17-21)
2* WT Nantong (Quarterfinals)
Quarterfinals0-2 (15-21, 17-21)Stats
04:002* WT - NantongKumada/Sakurako [JPN] - Hjortland/Kjølberg [NOR]
1-2 (21-17, 17-21, 9-15)
2* WT Nantong (Round of 16)
Round of 161-2 (21-17, 17-21, 9-15)Stats
Fredag 31.05.2019
11:102* WT - NantongChiyo/Sakaguchi [JPN] - Hjortland/Kjølberg [NOR]
1-2 (21-18, 18-21, 10-15)
2* WT Nantong (Pool D)
Pool D1-2 (21-18, 18-21, 10-15)Stats
06:402* WT - NantongHarnett/Lapointe [CAN] - Hjortland/Kjølberg [NOR]
0-2 (19-21, 16-21)
2* WT Nantong (Pool D)
Pool D0-2 (19-21, 16-21)Stats
Torsdag 30.05.2019
18:204* WT - OstravaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED]
2-1 (21-14, 21-23, 28-26)
4* WT Ostrava (Pool A)
Pool A2-1 (21-14, 21-23, 28-26)Stats
14:004* WT - OstravaMol, A./Sørum, C. [NOR] - Myslivecek/Pihera [CZE]
2-0 (21-13, 21-14)
4* WT Ostrava (Pool A)
Pool A2-0 (21-13, 21-14)Stats
Onsdag 29.05.2019
09:004* WT - OstravaLunde/Ulveseth [NOR] - Lunina/Samoday [UKR]
0-2 (17-21, 19-21)
4* WT Ostrava (Qualification Round 1)
Qualification Round 10-2 (17-21, 19-21)Stats
TBD4* WT - OstravaMakhno, In./Makhno, Ir. [UKR] - Lunde/Ulveseth [NOR]
4* WT Ostrava (Qualification Round 1)
Qualification Round 1Stats
Søndag 26.05.2019
10:154* WT - JinjiangMol, A./Sørum, C. [NOR] - Bruno Schmidt/Evandro [BRA]
2-1 (14-21, 21-17, 15-12)
4* WT Jinjiang (Final 1st Place)
Final 1st Place2-1 (14-21, 21-17, 15-12)Stats
Lørdag 25.05.2019
09:004* WT - JinjiangMol, A./Sørum, C. [NOR] - Bourne/Crabb Tr. [USA]
2-0 (21-15, 21-15)
4* WT Jinjiang (Semifinals)
Semifinals2-0 (21-15, 21-15)Stats
05:204* WT - JinjiangMol, A./Sørum, C. [NOR] - Dalhausser/Lucena [USA]
2-1 (21-18, 18-21, 16-14)
4* WT Jinjiang (Round 3)
Round 32-1 (21-18, 18-21, 16-14)Stats
04:201* WT - BoracayHSIEH Y.J./WANG C.J. [TPE] - Løvli/Tellnes [NOR]
2-0 (21-12, 21-17)
1* WT Boracay (Round of 12)
Round of 122-0 (21-12, 21-17)Stats
02:504* WT - JinjiangBruno Schmidt/Evandro [BRA] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
2-0 (21-14, 21-14)
4* WT Jinjiang (Round 2)
Round 22-0 (21-14, 21-14)Stats
02:004* WT - JinjiangMol, A./Sørum, C. [NOR] - Doherty/Hyden [USA]
2-0 (21-13, 21-15)
4* WT Jinjiang (Round 2)
Round 22-0 (21-13, 21-15)Stats
Fredag 24.05.2019
09:301* WT - BoracayLøvli/Tellnes [NOR] - HSU C.W./WU S.S. [TPE]
0-2 (11-21, 10-21)
1* WT Boracay (Pool D)
Pool D0-2 (11-21, 10-21)Stats
08:004* WT - JinjiangBudinger/Patterson [USA] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
0-2 (17-21, 19-21)
4* WT Jinjiang (Round 1)
Round 10-2 (17-21, 19-21)Stats
03:404* WT - JinjiangBerntsen/Mol, H. [NOR] - Abbiati/Andreatta, T. [ITA]
2-1 (21-17, 18-21, 15-11)
4* WT Jinjiang (Pool D)
Pool D2-1 (21-17, 18-21, 15-11)Stats
03:301* WT - BoracayABDILLA/Lopez [PHI] - Løvli/Tellnes [NOR]
1-2 (21-19, 19-21, 8-15)
1* WT Boracay (Pool D)
Pool D1-2 (21-19, 19-21, 8-15)Stats
Torsdag 23.05.2019
09:401* WT - BoracayHSU C.W./WU S.S. [TPE] - Løvli/Tellnes [NOR]
1-2 (21-17, 23-25, 13-15)
1* WT Boracay (Qualification Round 2)
Qualification Round 21-2 (21-17, 23-25, 13-15)Stats
09:104* WT - JinjiangMol, A./Sørum, C. [NOR] - Bergmann/Harms, Y. [GER]
2-0 (21-19, 21-11)
4* WT Jinjiang (Pool A)
Pool A2-0 (21-19, 21-11)Stats
08:501* WT - BoracayD.Kitti/K. Dunwinit [THA] - Ofstaas/Ruud [NOR]
2-0 (21-14, 21-15)
1* WT Boracay (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-0 (21-14, 21-15)Stats
04:104* WT - JinjiangDalhausser/Lucena [USA] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
2-0 (23-21, 21-12)
4* WT Jinjiang (Pool D)
Pool D2-0 (23-21, 21-12)Stats
02:304* WT - JinjiangMol, A./Sørum, C. [NOR] - Nishimura/Shibata [JPN]
2-0 (21-10, 21-13)
4* WT Jinjiang (Pool A)
Pool A2-0 (21-10, 21-13)Stats
01:501* WT - BoracayOfstaas/Ruud [NOR] - Momo/Shimizu [JPN]
2-1 (14-21, 21-15, 15-11)
1* WT Boracay (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-1 (14-21, 21-15, 15-11)Stats
01:001* WT - BoracayBobrikov/Mikhalev [RUS] - Løvli/Tellnes [NOR]
1-2 (21-23, 21-19, 18-20)
1* WT Boracay (Qualification Round 1)
Qualification Round 11-2 (21-23, 21-19, 18-20)Stats
Onsdag 22.05.2019
10:004* WT - JinjiangKusano/Take [JPN] - Hjortland/Kjølberg [NOR]
2-0 (21-16, 21-12)
4* WT Jinjiang (Qualification Round 2)
Qualification Round 22-0 (21-16, 21-12)Stats
07:304* WT - JinjiangEhlers/Flüggen [GER] - Berntsen/Mol, H. [NOR]
1-2 (16-21, 24-22, 13-15)
4* WT Jinjiang (Qualification Round 2)
Qualification Round 21-2 (16-21, 24-22, 13-15)Stats
06:404* WT - JinjiangHjortland/Kjølberg [NOR] - J. J. Zeng/M.M. Lin [CHN]
2-0 (21-17, 22-20)
4* WT Jinjiang (Qualification Round 1)
Qualification Round 12-0 (21-17, 22-20)Stats
Søndag 19.05.2019