Beachvolleyball – Arkiv
Lørdag 09.03 | |||||||
16:00 | Elite16 - Doha, QAT | Ehlers/Wickler [GER] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0 - 2 (18 - 21, 19 - 21) Elite16 Doha, QAT (3rd place match) | 3rd place match | 0 - 2 (18 - 21, 19 - 21) | Stats | ||
11:00 | Elite16 - Doha, QAT | Boermans/de Groot [NED] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 2 - 0 (21 - 16, 22 - 20) Elite16 Doha, QAT (Semi-finals) | Semi-finals | 2 - 0 (21 - 16, 22 - 20) | Stats | ||
Fredag 08.03 | |||||||
18:00 | Elite16 - Doha, QAT | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Perusic/Schweiner [CZE] 2 - 1 (21 - 17, 21 - 23, 15 - 12) Elite16 Doha, QAT (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2 - 1 (21 - 17, 21 - 23, 15 - 12) | Stats | ||
13:00 | Elite16 - Doha, QAT | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bryl/Łosiak [POL] 2 - 0 () Elite16 Doha, QAT (Round of 12) | Round of 12 | 2 - 0 () | Stats | ||
Torsdag 07.03 | |||||||
17:00 | Elite16 - Doha, QAT | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Hodges/Schubert [AUS] 2 - 1 (21 - 16, 20 - 22, 15 - 8) Elite16 Doha, QAT (Pool C) | Pool C | 2 - 1 (21 - 16, 20 - 22, 15 - 8) | Stats | ||
Onsdag 06.03 | |||||||
18:00 | Elite16 - Doha, QAT | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Boermans/de Groot [NED] 1 - 2 (17 - 21, 21 - 18, 12 - 15) Elite16 Doha, QAT (Pool C) | Pool C | 1 - 2 (17 - 21, 21 - 18, 12 - 15) | Stats | ||
14:00 | Elite16 - Doha, QAT | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Crabb Tr./Brunner [USA] 2 - 1 (22 - 24, 21 - 14, 15 - 13) Elite16 Doha, QAT (Pool C) | Pool C | 2 - 1 (22 - 24, 21 - 14, 15 - 13) | Stats | ||
Lørdag 09.12.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Doha, QAT | Åhman/Hellvig [SWE] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 2 - 0 (21 - 16, 21 - 17) World Tour Doha, QAT (Final) | Final | 2 - 0 (21 - 16, 21 - 17) | Stats | ||
14:00 | World Tour - Doha, QAT | George/Andre [BRA] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 1 - 2 (19 - 21, 21 - 17, 15 - 17) World Tour Doha, QAT (Semi-finals) | Semi-finals | 1 - 2 (19 - 21, 21 - 17, 15 - 17) | Stats | ||
Torsdag 07.12.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Doha, QAT | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Carambula/Ranghieri [ITA] 2 - 0 (21 - 15, 22 - 20) World Tour Doha, QAT (Pool B) | Pool B | 2 - 0 (21 - 15, 22 - 20) | Stats | ||
14:00 | World Tour - Doha, QAT | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Åhman/Hellvig [SWE] 2 - 0 (21 - 16, 21 - 16) World Tour Doha, QAT (Pool B) | Pool B | 2 - 0 (21 - 16, 21 - 16) | Stats | ||
Onsdag 06.12.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Doha, QAT | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Ehlers/Wickler [GER] 2 - 1 (16 - 21, 21 - 18, 15 - 12) World Tour Doha, QAT (Pool B) | Pool B | 2 - 1 (16 - 21, 21 - 18, 15 - 12) | Stats | ||
14:00 | World Tour - Doha, QAT | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - George/Andre [BRA] 2 - 1 (21 - 14, 19 - 21, 15 - 9) World Tour Doha, QAT (Pool B) | Pool B | 2 - 1 (21 - 14, 19 - 21, 15 - 9) | Stats | ||
Onsdag 22.11.2023 | |||||||
20:00 | Elite16 - Elite16 - João Pessoa, BRA - 2023 | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Talita/Thamela [BRA] 0 - 2 (15 - 21, 13 - 21) Elite16 Elite16 - João Pessoa, BRA - 2023 (Second round) | Second round | 0 - 2 (15 - 21, 13 - 21) | Stats | ||
14:00 | Elite16 - Elite16 - João Pessoa, BRA - 2023 | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Giulia/Natasha [BRA] 2 - 1 (21 - 16, 21 - 23, 15 - 9) Elite16 Elite16 - João Pessoa, BRA - 2023 (Preliminary Phase) | Preliminary Phase | 2 - 1 (21 - 16, 21 - 23, 15 - 9) | Stats | ||
Torsdag 16.11.2023 | |||||||
10:00 | Challenge - Challenge - Chiang Mai, THA - 2023 | Aye, C./Aye, Q. [FRA] - Mol, M./Sunde [NOR] 2-1 (21-16, 27-29, 15-11) Challenge Challenge - Chiang Mai, THA - 2023 (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-1 (21-16, 27-29, 15-11) | Stats | ||
07:00 | Challenge - Challenge - Chiang Mai, THA - 2023 | Nissen/Lorenz [GER] - Mol, M./Sunde [NOR] 1-2 (15-21, 24-22, 12-15) Challenge Challenge - Chiang Mai, THA - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 1-2 (15-21, 24-22, 12-15) | Stats | ||
01:00 | Challenge - Challenge - Chiang Mai, THA - 2023 | Nissen/Lorenz [GER] - Mol, M./Sunde [NOR] Challenge Challenge - Chiang Mai, THA - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
Lørdag 04.11.2023 | |||||||
09:00 | Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023 | Paulikiene/Raupelyte [LTU] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 2-0 (21-15, 21-10) Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-15, 21-10) | Stats | ||
05:20 | Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023 | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Esmée/Zoé [SUI] 2-1 (21-13, 16-21, 15-11) Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Round of 16) | Round of 16 | 2-1 (21-13, 16-21, 15-11) | Stats | ||
01:30 | Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023 | Zeimann/MacDonald [NZL] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 0-2 (21-23, 20-22) Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Round of 18) | Round of 18 | 0-2 (21-23, 20-22) | Stats | ||
Fredag 03.11.2023 | |||||||
08:00 | Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023 | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Körtzinger/Kunst [GER] 2-1 (21-18, 19-21, 19-17) Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Pool F) | Pool F | 2-1 (21-18, 19-21, 19-17) | Stats | ||
07:00 | Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023 | Mol, H./Berntsen [NOR] - Nicolaidis/Carracher [AUS] 0-2 (15-21, 19-21) Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Pool D) | Pool D | 0-2 (15-21, 19-21) | Stats | ||
04:00 | Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023 | M.M. Lin/J. J. Zeng [CHN] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 2-0 (21-18, 21-10) Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-18, 21-10) | Stats | ||
03:00 | Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023 | Mol, H./Berntsen [NOR] - Dal Corso/Viscovich [ITA] Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Pool D) | Pool D | Stats | |||
03:00 | Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023 | Mol, H./Berntsen [NOR] - Dal Corso/Viscovich [ITA] 0-2 (22-24, 15-21) Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Pool D) | Pool D | 0-2 (22-24, 15-21) | Stats | ||
Torsdag 02.11.2023 | |||||||
05:00 | Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023 | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Dilinaer A./DONG Jindi [CHN] 2-0 (21-15, 21-10) Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-0 (21-15, 21-10) | Stats | ||
01:00 | Challenge - Challenge - Haikou, CHN - 2023 | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - BYE [ULT] Challenge Challenge - Haikou, CHN - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
Lørdag 21.10.2023 | |||||||
14:30 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Mol, H./Berntsen [NOR] - Pfretzschner, L./Winter [GER] 0 - 2 (21 - 23, 24 - 26) Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Round of 16) | Round of 16 | 0 - 2 (21 - 23, 24 - 26) | Stats | ||
12:30 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Agatha/Rebecca [BRA] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 2 - 0 (21 - 13, 21 - 16) Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Round of 16) | Round of 16 | 2 - 0 (21 - 13, 21 - 16) | Stats | ||
04:30 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Dunarova/Resova [CZE] Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Round of 18) | Round of 18 | Stats | |||
04:30 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Dunarova/Resova [CZE] 2 - 1 (14 - 21, 21 - 13, 15 - 12) Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Round of 18) | Round of 18 | 2 - 1 (14 - 21, 21 - 13, 15 - 12) | Stats | ||
Fredag 20.10.2023 | |||||||
15:30 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Mol, H./Berntsen [NOR] - Kantor/Zdybek [POL] 2 - 0 (21 - 19, 21 - 16) Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Pool B) | Pool B | 2 - 0 (21 - 19, 21 - 16) | Stats | ||
13:30 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Davidova/Baieva [UKR] 2 - 0 (21 - 19, 21 - 19) Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Pool B) | Pool B | 2 - 0 (21 - 19, 21 - 19) | Stats | ||
08:00 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Mol, H./Berntsen [NOR] - T.Pithak/T. Poravid [THA] 2 - 0 (21 - 16, 21 - 8) Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Pool B) | Pool B | 2 - 0 (21 - 16, 21 - 8) | Stats | ||
05:30 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Placette/Richard [FRA] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 2 - 1 (21 - 23, 21 - 17, 15 - 7) Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Pool B) | Pool B | 2 - 1 (21 - 23, 21 - 17, 15 - 7) | Stats | ||
Torsdag 19.10.2023 | |||||||
13:00 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Mol, M./Sunde [NOR] - Pascariuc P./Leitner, L. [AUT] 0 - 2 (18 - 21, 15 - 21) Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Second round) | Second round | 0 - 2 (18 - 21, 15 - 21) | Stats | ||
10:00 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Charanrutwadee/Woranatchayakorn [THA] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 0 - 2 (10 - 21, 11 - 21) Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Second round) | Second round | 0 - 2 (10 - 21, 11 - 21) | Stats | ||
09:10 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Mol, M./Sunde [NOR] - Benjavs T./Miloss [LAT] 2 - 0 (21 - 7, 21 - 18) Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Preliminary Phase) | Preliminary Phase | 2 - 0 (21 - 7, 21 - 18) | Stats | ||
05:00 | Challenge - Challenge - Goa, IND - 2023 | Rigobert/Bonne [MRI] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 0 - 2 (13 - 21, 11 - 21) Challenge Challenge - Goa, IND - 2023 (Preliminary Phase) | Preliminary Phase | 0 - 2 (13 - 21, 11 - 21) | Stats | ||
Onsdag 18.10.2023 | |||||||
16:30 | Futures - Futures - Mallorca, ESP - 2023 | Kaelo/Steinsvåg [NOR] - Frasca/Gradini [ITA] 0-2 (13-21, 14-21) Futures Futures - Mallorca, ESP - 2023 (Qualification Second round) | Qualification Second round | 0-2 (13-21, 14-21) | Stats | ||
12:30 | Futures - Futures - Mallorca, ESP - 2023 | Kun/Windisch [HUN] - Kaelo/Steinsvåg [NOR] 0-2 (17-21, 20-22) Futures Futures - Mallorca, ESP - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (17-21, 20-22) | Stats | ||
02:00 | Futures - Futures - Mallorca, ESP - 2023 | Demierre/Schwab [SUI] - Kaelo/Steinsvåg [NOR] Futures Futures - Mallorca, ESP - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
Lørdag 14.10.2023 | |||||||
02:00 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Perusic/Schweiner [CZE] 1-2 (14-21, 21-14, 12-15) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Quarterfinals) | Quarterfinals | 1-2 (14-21, 21-14, 12-15) | Stats | ||
Fredag 13.10.2023 | |||||||
01:00 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Cottafava/Nicolai [ITA] 2-0 (21-19, 21-17) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Round of 16) | Round of 16 | 2-0 (21-19, 21-17) | Stats | ||
Onsdag 11.10.2023 | |||||||
20:00 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Grimalt M./Grimalt E. [CHI] 2-0 (21-12, 21-15) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Round of 32) | Round of 32 | 2-0 (21-12, 21-15) | Stats | ||
19:00 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Łosiak/Bryl [POL] - Mol, H./Berntsen [NOR] 2-0 (21-18, 21-16) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Round of 32) | Round of 32 | 2-0 (21-18, 21-16) | Stats | ||
Søndag 08.10.2023 | |||||||
23:30 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Mol, H./Berntsen [NOR] - Peter/Hernan [FIV] 2 - 0 (22 - 20, 21 - 17) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C) | Pool C | 2 - 0 (22 - 20, 21 - 17) | Stats | ||
23:30 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Mol, H./Berntsen [NOR] - Peter/Hernan [FIV] 2-0 (22-20, 21-17) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C) | Pool C | 2-0 (22-20, 21-17) | Stats | ||
20:00 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Boermans/de Groot [NED] 2 - 0 (21 - 14, 21 - 13) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A) | Pool A | 2 - 0 (21 - 14, 21 - 13) | Stats | ||
20:00 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Boermans/de Groot [NED] 2-0 (21-14, 21-13) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-14, 21-13) | Stats | ||
05:00 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Partain/Benesh [USA] - Mol, H./Berntsen [NOR] 2 - 0 (23 - 21, 21 - 17) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C) | Pool C | 2 - 0 (23 - 21, 21 - 17) | Stats | ||
05:00 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Partain/Benesh [USA] - Mol, H./Berntsen [NOR] 2-0 (23-21, 21-17) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C) | Pool C | 2-0 (23-21, 21-17) | Stats | ||
Lørdag 07.10.2023 | |||||||
20:00 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Lupo/Rossi [ITA] 2 - 1 (19 - 21, 21 - 13, 15 - 10) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A) | Pool A | 2 - 1 (19 - 21, 21 - 13, 15 - 10) | Stats | ||
20:00 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Lupo/Rossi [ITA] 2-1 (19-21, 21-13, 15-10) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A) | Pool A | 2-1 (19-21, 21-13, 15-10) | Stats | ||
Fredag 06.10.2023 | |||||||
23:30 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Krou/Gauthier-Rat [FRA] - Mol, H./Berntsen [NOR] 1 - 2 (21 - 14, 17 - 21, 11 - 15) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C) | Pool C | 1 - 2 (21 - 14, 17 - 21, 11 - 15) | Stats | ||
23:30 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Krou/Gauthier-Rat [FRA] - Mol, H./Berntsen [NOR] 1-2 (21-14, 17-21, 11-15) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool C) | Pool C | 1-2 (21-14, 17-21, 11-15) | Stats | ||
22:30 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Monjane/Ainadino Martinho [MOZ] 2 - 0 (21 - 13, 21 - 9) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A) | Pool A | 2 - 0 (21 - 13, 21 - 9) | Stats | ||
22:30 | - Beach World Champs Tlaxcala 2023 | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Monjane/Ainadino Martinho [MOZ] 2-0 (21-13, 21-9) Beach World Champs Tlaxcala 2023 (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-13, 21-9) | Stats | ||
Lørdag 23.09.2023 | |||||||
16:00 | Futures - Halifax, CAN | Johnson/Deshane [CAN] - Opsahl/Nilsen [NOR] 2-0 (22-20, 21-19) Futures Halifax, CAN (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (22-20, 21-19) | Stats | ||
Fredag 22.09.2023 | |||||||
22:10 | Futures - Halifax, CAN | Opsahl/Nilsen [NOR] - Chambers/Fecteau-Boutin [CAN] 2-0 (22-20, 25-23) Futures Halifax, CAN (Pool D) | Pool D | 2-0 (22-20, 25-23) | Stats | ||
15:30 | Futures - Halifax, CAN | Opsahl/Nilsen [NOR] - Van Geel/van Geel [CAN] 1-2 (8-21, 21-19, 13-15) Futures Halifax, CAN (Pool D) | Pool D | 1-2 (8-21, 21-19, 13-15) | Stats | ||
Søndag 03.09.2023 | |||||||
13:00 | Futures - Warsaw (Wilanow region), POL | Mol, M./Sunde [NOR] - Bedritis/Rinkevics [LAT] 2-1 (13-21, 21-15, 15-10) Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-1 (13-21, 21-15, 15-10) | Stats | ||
08:40 | Futures - Warsaw (Wilanow region), POL | Mol, M./Sunde [NOR] - Siren/Nurminen [FIN] 2-1 (19-21, 21-14, 15-12) Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Semi) | Semi | 2-1 (19-21, 21-14, 15-12) | Stats | ||
Lørdag 02.09.2023 | |||||||
14:40 | Futures - Warsaw (Wilanow region), POL | Mol, M./Sunde [NOR] - Korycki/Kruk [POL] 2-1 (23-21, 19-21, 15-9) Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-1 (23-21, 19-21, 15-9) | Stats | ||
14:30 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Ringøen/Solhaug [NOR] - Marchetto/Windisch [ITA] 0-2 (18-21, 18-21) Futures Corigliano Rossano, ITA (Round of 12) | Round of 12 | 0-2 (18-21, 18-21) | Stats | ||
11:00 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Mol/Aas [NOR] - Marchetto/Windisch [ITA] 1-2 (19-21, 21-15, 11-15) Futures Corigliano Rossano, ITA (Pool D) | Pool D | 1-2 (19-21, 21-15, 11-15) | Stats | ||
10:10 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Ringøen/Solhaug [NOR] - Elazar/Cuzmiciov [ISR] 0-2 (13-21, 17-21) Futures Corigliano Rossano, ITA (Pool C) | Pool C | 0-2 (13-21, 17-21) | Stats | ||
08:00 | Futures - Warsaw (Wilanow region), POL | Groszek/Ciemachowski [POL] - Løkken/Henriksveen [NOR] 2-0 (21-15, 21-15) Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-15, 21-15) | Stats | ||
Fredag 01.09.2023 | |||||||
16:20 | Futures - Warsaw (Wilanow region), POL | Mol, M./Sunde [NOR] - Lejawa/Czachorowski [POL] 2-0 (21-15, 21-12) Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-15, 21-12) | Stats | ||
14:30 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Hajós/Stréli [HUN] - Mol/Aas [NOR] 2-0 (21-15, 21-16) Futures Corigliano Rossano, ITA (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-15, 21-16) | Stats | ||
13:40 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Sengers/Boehlé [NED] - Ringøen/Solhaug [NOR] 0-2 (20-22, 16-21) Futures Corigliano Rossano, ITA (Pool C) | Pool C | 0-2 (20-22, 16-21) | Stats | ||
12:50 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Sengers/Boehlé [NED] - Ringøen/Solhaug [NOR] Futures Corigliano Rossano, ITA (Pool B) | Pool B | Stats | |||
11:20 | Futures - Warsaw (Wilanow region), POL | Mol, M./Sunde [NOR] - Woloszuk/Ilewicz [POL] 2-0 (21-13, 21-13) Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-13, 21-13) | Stats | ||
08:00 | Futures - Warsaw (Wilanow region), POL | Rumsevicius/Stasevicius [LTU] - Løkken/Henriksveen [NOR] 2-0 (21-12, 21-18) Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-12, 21-18) | Stats | ||
Torsdag 31.08.2023 | |||||||
15:30 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Schwarmann/Camp [GER] - Ringøen/Solhaug [NOR] 0-2 (10-21, 18-21) Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Second round) | Qualification Second round | 0-2 (10-21, 18-21) | Stats | ||
14:30 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Puskundzis/Liepa [LAT] - Mol/Aas [NOR] 1-2 (21-19, 19-21, 6-15) Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Second round) | Qualification Second round | 1-2 (21-19, 19-21, 6-15) | Stats | ||
13:00 | Futures - Warsaw (Wilanow region), POL | Ruml/Pihera [CZE] - Helland/Kronstad [NOR] 2-0 (21-10, 21-17) Futures Warsaw (Wilanow region), POL (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-10, 21-17) | Stats | ||
11:15 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Costa/Pérez [ESP] - Ringøen/Solhaug [NOR] Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
11:15 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Costa/Pérez [ESP] - Ringøen/Solhaug [NOR] 1-2 (14-21, 21-14, 13-15) Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 1-2 (14-21, 21-14, 13-15) | Stats | ||
10:30 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Raisa/Fontana [ITA] - Mol/Aas [NOR] Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
10:30 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Raisa/Fontana [ITA] - Mol/Aas [NOR] 0-2 (4-21, 15-21) Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (4-21, 15-21) | Stats | ||
10:30 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Solheim/Ruud [NOR] - Puskundzis/Liepa [LAT] Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
10:30 | Futures - Corigliano Rossano, ITA | Solheim/Ruud [NOR] - Puskundzis/Liepa [LAT] 1-2 (23-21, 15-21, 12-15) Futures Corigliano Rossano, ITA (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 1-2 (23-21, 15-21, 12-15) | Stats | ||
Søndag 27.08.2023 | |||||||
16:30 | Futures - Brno, CZE | Mol, M./Sunde [NOR] - Bercik, V./Dzavoronok [CZE] 2-0 (21-17, 21-18) Futures Brno, CZE (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-17, 21-18) | Stats | ||
12:00 | Futures - Brno, CZE | Dumek/Sedlak [CZE] - Mol, M./Sunde [NOR] 0-2 (19-21, 19-21) Futures Brno, CZE (Semi) | Semi | 0-2 (19-21, 19-21) | Stats | ||
Lørdag 26.08.2023 | |||||||
16:50 | Futures - Brno, CZE | Berger T./Petutschnig [AUT] - Mol, M./Sunde [NOR] 0-2 (14-21, 15-21) Futures Brno, CZE (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (14-21, 15-21) | Stats | ||
10:10 | Futures - Brno, CZE | Mol/Aas [NOR] - Bercik, V./Dzavoronok [CZE] 0-2 (16-21, 10-21) Futures Brno, CZE (Pool C) | Pool C | 0-2 (16-21, 10-21) | Stats | ||
09:20 | Futures - Brno, CZE | Mol, M./Sunde [NOR] - Trousil/Westphal [CZE] 2-1 (21-16, 19-21, 18-16) Futures Brno, CZE (Pool D) | Pool D | 2-1 (21-16, 19-21, 18-16) | Stats | ||
Fredag 25.08.2023 | |||||||
14:20 | Futures - Brno, CZE | Huerta P./Huerta A. [ESP] - Mol/Aas [NOR] 2-0 (21-17, 22-20) Futures Brno, CZE (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-17, 22-20) | Stats | ||
13:30 | Futures - Brno, CZE | Mol, M./Sunde [NOR] - Weber/Hilbert [LUX] 2-0 (21-11, 21-13) Futures Brno, CZE (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-11, 21-13) | Stats | ||
09:00 | Futures - AL-Alamein, EGY | Abdallah/M. Ihab [QAT] - Løkken/Henriksveen [NOR] 2-1 (21-17, 13-21, 15-11) Futures AL-Alamein, EGY (Round of 12) | Round of 12 | 2-1 (21-17, 13-21, 15-11) | Stats | ||
Torsdag 24.08.2023 | |||||||
15:10 | Futures - Brno, CZE | Ludha/Jany [SVK] - Mol/Aas [NOR] 0-2 (17-21, 22-24) Futures Brno, CZE (Qualification Second round) | Qualification Second round | 0-2 (17-21, 22-24) | Stats | ||
12:00 | Futures - AL-Alamein, EGY | Mazen/Youssef [EGY] - Løkken/Henriksveen [NOR] 1-2 (19-21, 22-20, 8-15) Futures AL-Alamein, EGY (Pool B) | Pool B | 1-2 (19-21, 22-20, 8-15) | Stats | ||
11:00 | Futures - Brno, CZE | Held/Nissen [GER] - Mol/Aas [NOR] 1-2 (17-21, 21-16, 4-15) Futures Brno, CZE (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 1-2 (17-21, 21-16, 4-15) | Stats | ||
07:50 | Futures - AL-Alamein, EGY | Kulzer/Poniewaz B. [GER] - Løkken/Henriksveen [NOR] 2-1 (21-23, 24-22, 15-8) Futures AL-Alamein, EGY (Pool B) | Pool B | 2-1 (21-23, 24-22, 15-8) | Stats | ||
Onsdag 23.08.2023 | |||||||
14:10 | Futures - AL-Alamein, EGY | Løkken/Henriksveen [NOR] - Ruml/Stastny [CZE] 2-0 (21-17, 21-15) Futures AL-Alamein, EGY (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-0 (21-17, 21-15) | Stats | ||
13:20 | Futures - AL-Alamein, EGY | Schwarmann/Camp [GER] - Ofstaas/Nilsen [NOR] 2-0 (21-19, 21-18) Futures AL-Alamein, EGY (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-0 (21-19, 21-18) | Stats | ||
10:00 | Futures - AL-Alamein, EGY | Abdelrahman/H.Nabil [EGY] - Ofstaas/Nilsen [NOR] 0-2 (9-21, 16-21) Futures AL-Alamein, EGY (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (9-21, 16-21) | Stats | ||
02:00 | Futures - AL-Alamein, EGY | Løkken/Henriksveen [NOR] - BYE [ULT] Futures AL-Alamein, EGY (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
Søndag 20.08.2023 | |||||||
16:30 | Elite16 - Hamburg, GER | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - George/Andre [BRA] 2-0 (21-19, 21-16) Elite16 Hamburg, GER (3rd place match) | 3rd place match | 2-0 (21-19, 21-16) | Stats | ||
12:00 | Elite16 - Hamburg, GER | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Cottafava/Nicolai [ITA] 1-2 (23-25, 21-19, 13-15) Elite16 Hamburg, GER (Semi) | Semi | 1-2 (23-25, 21-19, 13-15) | Stats | ||
Lørdag 19.08.2023 | |||||||
18:00 | Elite16 - Hamburg, GER | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Henning/Winter [GER] 2-0 (21-14, 21-14) Elite16 Hamburg, GER (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-14, 21-14) | Stats | ||
14:00 | Futures - Bujumbura, BDI | Cuzmiciov/Day [ISR] - Ofstaas/Nilsen [NOR] 2-0 (21-15, 21-13) Futures Bujumbura, BDI (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-15, 21-13) | Stats | ||
13:00 | Futures - Bujumbura, BDI | Opsahl/Thorkildsen [NOR] - Peemüller/Rietschel [GER] 0-2 (13-21, 19-21) Futures Bujumbura, BDI (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (13-21, 19-21) | Stats | ||
09:50 | Futures - Bujumbura, BDI | Ofstaas/Nilsen [NOR] - Dukundane/Irangabiye [BDI] 2-0 (21-13, 21-15) Futures Bujumbura, BDI (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-13, 21-15) | Stats | ||
09:00 | Futures - Bujumbura, BDI | Opsahl/Thorkildsen [NOR] - Jose/Evarist [TAN] 2-0 (21-17, 21-13) Futures Bujumbura, BDI (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-17, 21-13) | Stats | ||
Fredag 18.08.2023 | |||||||
17:00 | Elite16 - Hamburg, GER | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Stankevicius/Knasas [LTU] 2-0 (21-10, 21-13) Elite16 Hamburg, GER (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-10, 21-13) | Stats | ||
16:00 | Futures - Bujumbura, BDI | Bello/Rocha [ENG] - Opsahl/Thorkildsen [NOR] 2-0 (21-17, 21-8) Futures Bujumbura, BDI (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-17, 21-8) | Stats | ||
13:30 | Futures - Bujumbura, BDI | Ntagengwa/Gatsinzi [RWA] - Ofstaas/Nilsen [NOR] 0-2 (19-21, 10-21) Futures Bujumbura, BDI (Pool B) | Pool B | 0-2 (19-21, 10-21) | Stats | ||
10:30 | Futures - Bujumbura, BDI | Opsahl/Thorkildsen [NOR] - MUKUNZI/ITERITEKA [BDI] 2-0 (21-11, 21-16) Futures Bujumbura, BDI (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-11, 21-16) | Stats | ||
09:00 | Elite16 - Hamburg, GER | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Boermans/de Groot [NED] 2-0 Elite16 Hamburg, GER (Pool A) | Pool A | 2-0 | Stats | ||
08:45 | Futures - Bujumbura, BDI | Ofstaas/Nilsen [NOR] - Peemüller/Rietschel [GER] 0-2 (15-21, 14-21) Futures Bujumbura, BDI (Pool B) | Pool B | 0-2 (15-21, 14-21) | Stats | ||
Torsdag 17.08.2023 | |||||||
12:00 | Elite16 - Hamburg, GER | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - George/Andre [BRA] 2-1 (21-17, 21-23, 15-11) Elite16 Hamburg, GER (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-17, 21-23, 15-11) | Stats | ||
Søndag 13.08.2023 | |||||||
13:30 | Futures - Warsaw (Monta Club), POL | Vieira/Chamereau [FRA] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 2-1 (18-21, 21-18, 15-10) Futures Warsaw (Monta Club), POL (3rd place match) | 3rd place match | 2-1 (18-21, 21-18, 15-10) | Stats | ||
10:30 | Futures - Warsaw (Monta Club), POL | Gruszczynska/Wachowicz [POL] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 2-0 (22-20, 21-17) Futures Warsaw (Monta Club), POL (Semi) | Semi | 2-0 (22-20, 21-17) | Stats | ||
Lørdag 12.08.2023 | |||||||
16:50 | Futures - Warsaw (Monta Club), POL | Navas/Gonzalez [PUR] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 1-2 (17-21, 22-20, 10-15) Futures Warsaw (Monta Club), POL (Quarterfinals) | Quarterfinals | 1-2 (17-21, 22-20, 10-15) | Stats | ||
11:30 | Futures - Warsaw (Monta Club), POL | Lejawa/Beta [POL] - Løkken/Henriksveen [NOR] 2-0 (21-14, 23-21) Futures Warsaw (Monta Club), POL (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-14, 23-21) | Stats | ||
Fredag 11.08.2023 | |||||||
16:30 | Futures - Warsaw (Monta Club), POL | Makhno, In./Rylova [UKR] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 1-2 (17-21, 21-18, 14-16) Futures Warsaw (Monta Club), POL (Pool A) | Pool A | 1-2 (17-21, 21-18, 14-16) | Stats | ||
14:50 | Futures - Warsaw (Monta Club), POL | Zürcher/Jordan [SUI] - Løkken/Henriksveen [NOR] 2-0 (21-13, 21-11) Futures Warsaw (Monta Club), POL (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-13, 21-11) | Stats | ||
09:50 | Futures - Warsaw (Monta Club), POL | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Grudzinskaite G./Grudzinskaite R. [LTU] 2-0 (21-16, 21-15) Futures Warsaw (Monta Club), POL (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 21-15) | Stats | ||
Torsdag 10.08.2023 | |||||||
18:10 | Futures - Warsaw (Monta Club), POL | Kaluza/Brandt [POL] - Løkken/Henriksveen [NOR] 2-0 (21-18, 21-17) Futures Warsaw (Monta Club), POL (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-0 (21-18, 21-17) | Stats | ||
14:00 | Futures - Warsaw (Monta Club), POL | Pérez/Moreno [ESP] - Løkken/Henriksveen [NOR] 0-2 (14-21, 16-21) Futures Warsaw (Monta Club), POL (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (14-21, 16-21) | Stats | ||
14:00 | Futures - Warsaw (Monta Club), POL | Ringøen/Solhaug [NOR] - Kaluza/Brandt [POL] 1-2 (17-21, 21-15, 8-15) Futures Warsaw (Monta Club), POL (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 1-2 (17-21, 21-15, 8-15) | Stats | ||
Søndag 30.07.2023 | |||||||
23:00 | Elite16 - Montréal, CAN | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Partain/Benesh [USA] 2-1 (21-17, 15-21, 15-10) Elite16 Montréal, CAN (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-1 (21-17, 15-21, 15-10) | Stats | ||
15:30 | Elite16 - Montréal, CAN | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Evandro/Arthur [BRA] 2-0 (21-11, 21-15) Elite16 Montréal, CAN (Semi) | Semi | 2-0 (21-11, 21-15) | Stats | ||
Lørdag 29.07.2023 | |||||||
21:00 | Elite16 - Montréal, CAN | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED] 2-0 (21-19, 21-18) Elite16 Montréal, CAN (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-19, 21-18) | Stats | ||
Fredag 28.07.2023 | |||||||
16:00 | Elite16 - Montréal, CAN | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Evans/Budinger [USA] 2-0 (21-8, 21-16) Elite16 Montréal, CAN (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-8, 21-16) | Stats | ||
Torsdag 27.07.2023 | |||||||
20:30 | Elite16 - Montréal, CAN | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Grimalt M./Grimalt E. [CHI] 2-0 (23-21, 21-17) Elite16 Montréal, CAN (Pool A) | Pool A | 2-0 (23-21, 21-17) | Stats | ||
16:00 | Elite16 - Montréal, CAN | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Krou/Gauthier-Rat [FRA] 2-0 (21-17, 21-17) Elite16 Montréal, CAN (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-17, 21-17) | Stats | ||
Mandag 24.07.2023 | |||||||
01:30 | Challenge - Edmonton, CAN | Mol, H./Berntsen [NOR] - Pedrosa/Campos [POR] 0-2 (16-21, 18-21) Challenge Edmonton, CAN (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-2 (16-21, 18-21) | Stats | ||
Søndag 23.07.2023 | |||||||
20:30 | Challenge - Edmonton, CAN | Cottafava/Nicolai [ITA] - Mol, H./Berntsen [NOR] 0-2 (18-21, 18-21) Challenge Edmonton, CAN (Semi) | Semi | 0-2 (18-21, 18-21) | Stats | ||
02:00 | Challenge - Edmonton, CAN | Mol, H./Berntsen [NOR] - Canet/Rotar [FRA] 2-0 (21-14, 21-17) Challenge Edmonton, CAN (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-14, 21-17) | Stats | ||
Lørdag 22.07.2023 | |||||||
21:00 | Challenge - Edmonton, CAN | Mol, H./Berntsen [NOR] - Schalk/Bourne [USA] 2-0 (21-15, 21-18) Challenge Edmonton, CAN (Round of 16) | Round of 16 | 2-0 (21-15, 21-18) | Stats | ||
02:00 | Challenge - Edmonton, CAN | Ermacora/Waller [AUT] - Mol, H./Berntsen [NOR] 2-0 (21-18, 21-13) Challenge Edmonton, CAN (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-18, 21-13) | Stats | ||
Fredag 21.07.2023 | |||||||
20:20 | Challenge - Edmonton, CAN | Kantor/Zdybek [POL] - Mol, H./Berntsen [NOR] 1-2 (25-23, 12-21, 9-15) Challenge Edmonton, CAN (Pool D) | Pool D | 1-2 (25-23, 12-21, 9-15) | Stats | ||
Torsdag 20.07.2023 | |||||||
19:30 | Challenge - Edmonton, CAN | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Ahtiainen/Lahti [FIN] 0-2 (15-21, 14-21) Challenge Edmonton, CAN (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (15-21, 14-21) | Stats | ||
Lørdag 15.07.2023 | |||||||
14:00 | Challenge - Espinho, POR | Mol, H./Berntsen [NOR] - Evandro/Arthur [BRA] 0-2 (20-22, 18-21) Challenge Espinho, POR (Round of 16) | Round of 16 | 0-2 (20-22, 18-21) | Stats | ||
Fredag 14.07.2023 | |||||||
17:00 | Challenge - Espinho, POR | Schalk/Bourne [USA] - Mol, H./Berntsen [NOR] 1-2 (21-19, 11-21, 12-15) Challenge Espinho, POR (Pool B) | Pool B | 1-2 (21-19, 11-21, 12-15) | Stats | ||
12:00 | Challenge - Espinho, POR | Herrera/Gavira [ESP] - Mol, H./Berntsen [NOR] 0-2 (20-22, 18-21) Challenge Espinho, POR (Pool B) | Pool B | 0-2 (20-22, 18-21) | Stats | ||
Torsdag 13.07.2023 | |||||||
18:00 | Futures - Leuven, BEL | Tocs/Bulgacs O. [LAT] - Solheim/Ruud [NOR] 2-1 (18-21, 21-17, 15-5) Futures Leuven, BEL (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-1 (18-21, 21-17, 15-5) | Stats | ||
16:00 | Challenge - Espinho, POR | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Ahtiainen/Lahti [FIN] 1-2 (22-20, 10-21, 11-15) Challenge Espinho, POR (Qualification Second round) | Qualification Second round | 1-2 (22-20, 10-21, 11-15) | Stats | ||
13:40 | Futures - Leuven, BEL | Solheim/Ruud [NOR] - Gleed/Jones [ENG] 2-1 (18-21, 21-16, 15-13) Futures Leuven, BEL (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-1 (18-21, 21-16, 15-13) | Stats | ||
09:50 | Challenge - Espinho, POR | Helland-Hansen/Olimstad [NOR] - Christ/Van de Velde [GER] 2-0 (21-16, 21-9) Challenge Espinho, POR (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-16, 21-9) | Stats | ||
Søndag 09.07.2023 | |||||||
15:00 | Elite16 - Gstaad, SUI | Partain/Benesh [USA] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 2-1 (15-21, 21-11, 18-16) Elite16 Gstaad, SUI (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-1 (15-21, 21-11, 18-16) | Stats | ||
Lørdag 08.07.2023 | |||||||
17:00 | Elite16 - Gstaad, SUI | Bryl/Łosiak [POL] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 1-2 (19-21, 21-18, 11-15) Elite16 Gstaad, SUI (Semi) | Semi | 1-2 (19-21, 21-18, 11-15) | Stats | ||
13:00 | Elite16 - Gstaad, SUI | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Cherif/Ahmed [QAT] 2-1 (31-33, 21-17, 15-13) Elite16 Gstaad, SUI (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-1 (31-33, 21-17, 15-13) | Stats | ||
09:00 | Elite16 - Gstaad, SUI | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Hörl/Horst [AUT] 2-0 (21-19, 23-21) Elite16 Gstaad, SUI (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-19, 23-21) | Stats | ||
Fredag 07.07.2023 | |||||||
17:00 | Elite16 - Gstaad, SUI | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Sepka/Semerad [CZE] 2-0 (21-12, 22-20) Elite16 Gstaad, SUI (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-12, 22-20) | Stats | ||
11:00 | Elite16 - Gstaad, SUI | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED] 2-1 (21-15, 19-21, 21-19) Elite16 Gstaad, SUI (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-15, 19-21, 21-19) | Stats | ||
Torsdag 06.07.2023 | |||||||
13:00 | Elite16 - Gstaad, SUI | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Partain/Benesh [USA] 1-2 (21-19, 22-24, 12-15) Elite16 Gstaad, SUI (Pool A) | Pool A | 1-2 (21-19, 22-24, 12-15) | Stats | ||
Onsdag 05.07.2023 | |||||||
18:45 | Elite16 - Gstaad, SUI | Herrera/Gavira [ESP] - Mol, H./Berntsen [NOR] 2-1 (17-21, 21-19, 15-11) Elite16 Gstaad, SUI (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-1 (17-21, 21-19, 15-11) | Stats | ||
14:00 | Elite16 - Gstaad, SUI | Aye, C./Aye, Q. [FRA] - Mol, H./Berntsen [NOR] 1-2 (21-16, 12-21, 11-15) Elite16 Gstaad, SUI (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 1-2 (21-16, 12-21, 11-15) | Stats | ||
Søndag 02.07.2023 | |||||||
16:00 | Futures - Helsinki, FIN | Mol, M./Sunde [NOR] - Hammarberg/Berger T. [AUT] 2-1 (21-15, 19-21, 15-12) Futures Helsinki, FIN (3rd place match) | 3rd place match | 2-1 (21-15, 19-21, 15-12) | Stats | ||
12:30 | Futures - Helsinki, FIN | Cory/Field [USA] - Mol, M./Sunde [NOR] 2-0 (21-19, 21-16) Futures Helsinki, FIN (Semi) | Semi | 2-0 (21-19, 21-16) | Stats | ||
Lørdag 01.07.2023 | |||||||
17:00 | Futures - Helsinki, FIN | Mol, M./Sunde [NOR] - Vasiljev/Juchnevic [LTU] 2-0 (21-17, 21-17) Futures Helsinki, FIN (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-17, 21-17) | Stats | ||
13:10 | Futures - Helsinki, FIN | Mol, M./Sunde [NOR] - Friedl, F./Huber, A. [AUT] 2-0 (21-17, 21-16) Futures Helsinki, FIN (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
10:30 | Futures - Helsinki, FIN | VILJAMAA/HÄNNINEN [FIN] - Mol, M./Sunde [NOR] 0-2 (11-21, 16-21) Futures Helsinki, FIN (Pool A) | Pool A | 0-2 (11-21, 16-21) | Stats | ||
08:30 | Futures - Messina, ITA | Mol/Aas [NOR] - Zürcher/Jordan [SUI] 1-2 (15-21, 21-19, 13-15) Futures Messina, ITA (Pool A) | Pool A | 1-2 (15-21, 21-19, 13-15) | Stats | ||
Fredag 30.06.2023 | |||||||
13:50 | Futures - Helsinki, FIN | Hammarberg/Berger T. [AUT] - Mol, M./Sunde [NOR] 2-0 (21-15, 22-20) Futures Helsinki, FIN (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-15, 22-20) | Stats | ||
12:20 | Futures - Messina, ITA | Benzi/Bonifazi [ITA] - Mol/Aas [NOR] 2-1 (20-22, 21-19, 15-8) Futures Messina, ITA (Pool A) | Pool A | 2-1 (20-22, 21-19, 15-8) | Stats | ||
Torsdag 29.06.2023 | |||||||
19:30 | Futures - Messina, ITA | Mol/Aas [NOR] - Kufa, R./Melmuka [CZE] 2-1 (19-21, 21-17, 23-21) Futures Messina, ITA (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-1 (19-21, 21-17, 23-21) | Stats | ||
17:10 | Futures - Helsinki, FIN | Mol, M./Sunde [NOR] - Møllgaard/Houmann [DEN] 2-1 (17-21, 21-18, 15-10) Futures Helsinki, FIN (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-1 (17-21, 21-18, 15-10) | Stats | ||
16:20 | Futures - Messina, ITA | Beta/Lejawa [POL] - Mol/Aas [NOR] 0-2 (17-21, 18-21) Futures Messina, ITA (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (17-21, 18-21) | Stats | ||
13:50 | Futures - Messina, ITA | Helland/Kronstad [NOR] - Czachorowski/Besarab [POL] 1-2 (23-21, 8-21, 13-15) Futures Messina, ITA (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 1-2 (23-21, 8-21, 13-15) | Stats | ||
13:00 | Futures - Helsinki, FIN | Mol, M./Sunde [NOR] - Broch/Colomb [SUI] 2-0 (21-17, 21-12) Futures Helsinki, FIN (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-17, 21-12) | Stats | ||
Lørdag 24.06.2023 | |||||||
16:00 | World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023 | Schnetzer/Petutschnig - Mol, M./Sunde 0-2 (17-21, 25-27) World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-2 (17-21, 25-27) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023 | Mol, M./Sunde - Ioannidis/Papadimitriou 2-0 (21-17, 21-10) World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Semi) | Semi | 2-0 (21-17, 21-10) | Stats | ||
Fredag 23.06.2023 | |||||||
17:30 | World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023 | Mol, M./Sunde - Takken/Bushby 2-0 (21-11, 21-16) World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-11, 21-16) | Stats | ||
10:30 | World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023 | Ciemachowski/Groszek - Mol, M./Sunde 0-2 (14-21, 13-21) World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Pool D) | Pool D | 0-2 (14-21, 13-21) | Stats | ||
Torsdag 22.06.2023 | |||||||
12:40 | World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023 | Chouikh/Altwies - Mol, M./Sunde 0-2 (13-21, 13-21) World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Pool D) | Pool D | 0-2 (13-21, 13-21) | Stats | ||
Onsdag 21.06.2023 | |||||||
16:00 | World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023 | Chambers/Kopp - Mol, M./Sunde 0-2 (17-21, 18-21) World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Qualification Second round) | Qualification Second round | 0-2 (17-21, 18-21) | Stats | ||
11:30 | World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023 | Krajci/Stewart - Mol, M./Sunde 0-2 (17-21, 11-21) World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (17-21, 11-21) | Stats | ||
02:00 | World Tour - Futures - Ios Island, GRE - 2023 | Chouikh/Altwies - Mol, M./Sunde World Tour Futures - Ios Island, GRE - 2023 (Pool D) | Pool D | Stats | |||
Lørdag 17.06.2023 | |||||||
15:00 | World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023 | Mol, H./Berntsen - George/Andre 0-2 (19-21, 20-22) World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Round of 16) | Round of 16 | 0-2 (19-21, 20-22) | Stats | ||
11:00 | World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023 | Lupo/Rossi - Mol, H./Berntsen 1-2 (21-18, 14-21, 11-15) World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Round of 18) | Round of 18 | 1-2 (21-18, 14-21, 11-15) | Stats | ||
Fredag 16.06.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023 | Mol, H./Berntsen - Seidl, R./Pristauz 2-1 (24-22, 17-21, 15-12) World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Pool E) | Pool E | 2-1 (24-22, 17-21, 15-12) | Stats | ||
12:10 | World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023 | Mol, H./Berntsen - Hodges/Schubert 1-2 (21-19, 18-21, 13-15) World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Pool E) | Pool E | 1-2 (21-19, 18-21, 13-15) | Stats | ||
Torsdag 15.06.2023 | |||||||
15:30 | World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023 | van Driel, E./Piersma B. - Helland-Hansen/Olimstad 2-0 (21-15, 21-10) World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-0 (21-15, 21-10) | Stats | ||
08:00 | World Tour - Challenge - Jurmala, LAT - 2023 | Kociolek/Lodej - Helland-Hansen/Olimstad 0-2 (12-21, 16-21) World Tour Challenge - Jurmala, LAT - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (12-21, 16-21) | Stats | ||
Lørdag 10.06.2023 | |||||||
14:50 | World Tour - Futures - Spiez, SUI - 2023 | Janiak/Brozyniak - Ringøen/Sunde 2-0 (21-14, 21-17) World Tour Futures - Spiez, SUI - 2023 (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-14, 21-17) | Stats | ||
11:30 | World Tour - Futures - Spiez, SUI - 2023 | Ringøen/Sunde - Florczyk/Miszczuk 2-0 (21-16, 23-21) World Tour Futures - Spiez, SUI - 2023 (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-16, 23-21) | Stats | ||
Fredag 09.06.2023 | |||||||
13:10 | World Tour - Futures - Spiez, SUI - 2023 | Pascariuc P./Leitner, L. - Ringøen/Sunde 2-0 (21-16, 21-19) World Tour Futures - Spiez, SUI - 2023 (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-16, 21-19) | Stats | ||
Torsdag 08.06.2023 | |||||||
17:20 | World Tour - Futures - Spiez, SUI - 2023 | Ringøen/Sunde - Johann/Lucas Aguinelo 2-1 (21-14, 14-21, 15-12) World Tour Futures - Spiez, SUI - 2023 (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-1 (21-14, 14-21, 15-12) | Stats | ||
12:20 | World Tour - Futures - Spiez, SUI - 2023 | Ringøen/Sunde - Feltrer/Pérez 2-0 (21-14, 21-14) World Tour Futures - Spiez, SUI - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-14, 21-14) | Stats | ||
Søndag 04.06.2023 | |||||||
16:30 | World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Cherif/Ahmed 2-1 (21-15, 19-21, 15-12) World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-1 (21-15, 19-21, 15-12) | Stats | ||
11:00 | World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Perusic/Schweiner 2-1 (19-21, 21-17, 15-8) World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Semi) | Semi | 2-1 (19-21, 21-17, 15-8) | Stats | ||
Lørdag 03.06.2023 | |||||||
16:30 | World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Ehlers/Wickler 2-0 (22-20, 22-20) World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (22-20, 22-20) | Stats | ||
Fredag 02.06.2023 | |||||||
14:50 | World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Crabb Tr./Brunner 2-0 (21-16, 21-15) World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 21-15) | Stats | ||
Torsdag 01.06.2023 | |||||||
18:10 | World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Krou/Gauthier-Rat 2-1 (22-24, 21-19, 15-5) World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-1 (22-24, 21-19, 15-5) | Stats | ||
11:00 | World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Pedro Solberg/Guto 2-0 (21-18, 21-14) World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-18, 21-14) | Stats | ||
Onsdag 31.05.2023 | |||||||
11:00 | World Tour - Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 | Helland-Hansen/Olimstad - Carol/Barbara 0-2 (11-21, 22-24) World Tour Elite16 - Ostrava, CZE - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (11-21, 22-24) | Stats | ||
Fredag 19.05.2023 | |||||||
10:30 | World Tour - Futures - Cervia, ITA - 2023 | Mol, M./Sunde - Kufa, R./Melmuka World Tour Futures - Cervia, ITA - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
Torsdag 18.05.2023 | |||||||
19:30 | World Tour - Futures - Madrid, ESP - 2023 | Kaelo/Windelstad - Florian/Fernández da Silva 0-2 (16-21, 18-21) World Tour Futures - Madrid, ESP - 2023 (Qualification Second round) | Qualification Second round | 0-2 (16-21, 18-21) | Stats | ||
13:00 | World Tour - Futures - Madrid, ESP - 2023 | Kaelo/Windelstad - McGuire/Beitler 2-0 (21-11, 21-14) World Tour Futures - Madrid, ESP - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-11, 21-14) | Stats | ||
Søndag 30.04.2023 | |||||||
21:00 | World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Perusic/Schweiner 1-2 (19-21, 21-15, 11-15) World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Final 1st Place) | Final 1st Place | 1-2 (19-21, 21-15, 11-15) | Stats | ||
16:00 | World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - van de Velde/Immers 2-1 (20-22, 21-11, 15-9) World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Semi) | Semi | 2-1 (20-22, 21-11, 15-9) | Stats | ||
Lørdag 29.04.2023 | |||||||
21:00 | World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen 2-0 (21-18, 21-16) World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-18, 21-16) | Stats | ||
Fredag 28.04.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Lyneel/Bassereau 2-1 (17-21, 21-14, 17-15) World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-1 (17-21, 21-14, 17-15) | Stats | ||
Torsdag 27.04.2023 | |||||||
23:00 | World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Perusic/Schweiner 2-0 (21-17, 22-20) World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-17, 22-20) | Stats | ||
15:00 | World Tour - Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Cottafava/Nicolai 2-0 (21-19, 21-15) World Tour Elite16 - Uberlandia, BRA - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-19, 21-15) | Stats | ||
Fredag 14.04.2023 | |||||||
22:00 | World Tour - Challenge - Saquarema, BRA - 2023 | Mol, H./Berntsen - Capogrosso N./Capogrosso T. 1-2 (21-18, 14-21, 13-15) World Tour Challenge - Saquarema, BRA - 2023 (Pool C) | Pool C | 1-2 (21-18, 14-21, 13-15) | Stats | ||
17:50 | World Tour - Challenge - Saquarema, BRA - 2023 | Mol, H./Berntsen - Stankevicius/Knasas 0-2 (21-23, 18-21) World Tour Challenge - Saquarema, BRA - 2023 (Pool C) | Pool C | 0-2 (21-23, 18-21) | Stats | ||
02:00 | World Tour - Challenge - Saquarema, BRA - 2023 | Mol, H./Berntsen - Stankevicius/Knasas World Tour Challenge - Saquarema, BRA - 2023 (Pool C) | Pool C | Stats | |||
Torsdag 13.04.2023 | |||||||
20:20 | World Tour - Challenge - Saquarema, BRA - 2023 | Ringøen/Mol, M. - Partain/Benesh 0-2 (19-21, 17-21) World Tour Challenge - Saquarema, BRA - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (19-21, 17-21) | Stats | ||
Søndag 09.04.2023 | |||||||
22:00 | World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023 | Mol, H./Berntsen - Diaz/Alayo 2-0 (21-19, 21-17) World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (3rd place match) | 3rd place match | 2-0 (21-19, 21-17) | Stats | ||
16:00 | World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023 | George/Andre - Mol, H./Berntsen 2-1 (19-21, 21-18, 15-13) World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Semi) | Semi | 2-1 (19-21, 21-18, 15-13) | Stats | ||
Lørdag 08.04.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023 | Schalk/Bourne - Mol, H./Berntsen 1-2 (22-20, 15-21, 12-15) World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Quarterfinals) | Quarterfinals | 1-2 (22-20, 15-21, 12-15) | Stats | ||
16:00 | World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023 | Hörl/Horst - Mol, H./Berntsen 0-2 (18-21, 10-21) World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Round of 16) | Round of 16 | 0-2 (18-21, 10-21) | Stats | ||
09:00 | World Tour - Futures - Tahiti, PYF - 2023 | Solheim/Opsahl - Kulzer/Poniewaz B. 0-2 (13-21, 13-21) World Tour Futures - Tahiti, PYF - 2023 (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (13-21, 13-21) | Stats | ||
04:00 | World Tour - Futures - Tahiti, PYF - 2023 | Solheim/Opsahl - Mare R./Paraue J. 2-0 (21-14, 21-18) World Tour Futures - Tahiti, PYF - 2023 (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-14, 21-18) | Stats | ||
Fredag 07.04.2023 | |||||||
22:10 | World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023 | Kantor/Rudol - Mol, H./Berntsen 1-2 (23-21, 18-21, 8-15) World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Pool D) | Pool D | 1-2 (23-21, 18-21, 8-15) | Stats | ||
15:30 | World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023 | Mol, H./Berntsen - Krattiger/Breer 2-0 (21-17, 21-14) World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-17, 21-14) | Stats | ||
01:00 | World Tour - Futures - Tahiti, PYF - 2023 | Shoji/Ikeda - Solheim/Opsahl 2-0 (24-22, 21-17) World Tour Futures - Tahiti, PYF - 2023 (Pool C) | Pool C | 2-0 (24-22, 21-17) | Stats | ||
Torsdag 06.04.2023 | |||||||
18:00 | World Tour - Challenge - Itapema, BRA - 2023 | Ringøen/Mol, M. - Diaz/Alayo 0-2 (16-21, 15-21) World Tour Challenge - Itapema, BRA - 2023 (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (16-21, 15-21) | Stats | ||
01:00 | World Tour - Futures - Tahiti, PYF - 2023 | Furuta/Dylan - Solheim/Opsahl 0-2 (20-22, 19-21) World Tour Futures - Tahiti, PYF - 2023 (Pool C) | Pool C | 0-2 (20-22, 19-21) | Stats | ||
Mandag 27.03.2023 | |||||||
01:30 | World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Åhman/Hellvig 0-2 (16-21, 15-21) World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-2 (16-21, 15-21) | Stats | ||
Søndag 26.03.2023 | |||||||
05:00 | World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Boermans/de Groot 2-0 (21-12, 21-16) World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Semi) | Semi | 2-0 (21-12, 21-16) | Stats | ||
Lørdag 25.03.2023 | |||||||
23:00 | World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Perusic/Schweiner 2-1 (21-16, 21-23, 15-7) World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-1 (21-16, 21-23, 15-7) | Stats | ||
Fredag 24.03.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Lupo/Rossi 2-1 (23-25, 21-17, 15-11) World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-1 (23-25, 21-17, 15-11) | Stats | ||
02:10 | World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Cherif/Ahmed 2-1 (21-19, 16-21, 15-11) World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-19, 16-21, 15-11) | Stats | ||
Torsdag 23.03.2023 | |||||||
18:40 | World Tour - Elite16 - Tepic, MEX - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Cottafava/Nicolai 2-0 (21-19, 21-13) World Tour Elite16 - Tepic, MEX - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-19, 21-13) | Stats | ||
Søndag 19.03.2023 | |||||||
00:00 | World Tour - Challenge - La Paz, MEX - 2023 | Boermans/de Groot - Mol, H./Berntsen 2-1 (21-10, 17-21, 15-11) World Tour Challenge - La Paz, MEX - 2023 (Round of 16) | Round of 16 | 2-1 (21-10, 17-21, 15-11) | Stats | ||
Lørdag 18.03.2023 | |||||||
02:20 | World Tour - Challenge - La Paz, MEX - 2023 | Åhman/Hellvig - Mol, H./Berntsen 2-0 (21-11, 21-9) World Tour Challenge - La Paz, MEX - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-11, 21-9) | Stats | ||
Fredag 17.03.2023 | |||||||
19:30 | World Tour - Challenge - La Paz, MEX - 2023 | Ermacora/Waller - Mol, H./Berntsen 1-2 (18-21, 21-16, 15-17) World Tour Challenge - La Paz, MEX - 2023 (Pool A) | Pool A | 1-2 (18-21, 21-16, 15-17) | Stats | ||
Søndag 05.02.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Åhman/Hellvig 2-0 (21-19, 21-19) World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-19, 21-19) | Stats | ||
13:00 | World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Ranghieri/Carambula 2-1 (21-16, 18-21, 15-12) World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Semi) | Semi | 2-1 (21-16, 18-21, 15-12) | Stats | ||
Lørdag 04.02.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Ehlers/Wickler 2-1 (21-17, 17-21, 15-10) World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-1 (21-17, 17-21, 15-10) | Stats | ||
Fredag 03.02.2023 | |||||||
14:50 | World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Dumek/Sedlak 2-0 (21-11, 21-19) World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-11, 21-19) | Stats | ||
11:30 | World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Åhman/Hellvig 2-1 (15-21, 21-18, 15-13) World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-1 (15-21, 21-18, 15-13) | Stats | ||
Torsdag 02.02.2023 | |||||||
09:00 | World Tour - Elite16 - Doha, QAT - 2023 | Mol, A./Sørum, C. - Nicolai/Cottafava 2-1 (21-15, 19-21, 15-12) World Tour Elite16 - Doha, QAT - 2023 (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-15, 19-21, 15-12) | Stats | ||
Søndag 29.01.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Doha, Qatar (The Finals) | Bryl/Losiak - Mol, A./Sørum, C. 0-2 (18-21, 18-21) World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-2 (18-21, 18-21) | Stats | ||
14:00 | World Tour - Doha, Qatar (The Finals) | Nicolai/Cottafava - Mol, A./Sørum, C. 1-2 (15-21, 21-14, 10-15) World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Semi) | Semi | 1-2 (15-21, 21-14, 10-15) | Stats | ||
Lørdag 28.01.2023 | |||||||
13:00 | World Tour - Doha, Qatar (The Finals) | Mol, A./Sørum, C. - Nicolai/Cottafava 2-1 (23-25, 21-16, 15-12) World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Pool B) | Pool B | 2-1 (23-25, 21-16, 15-12) | Stats | ||
Fredag 27.01.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Doha, Qatar (The Finals) | Mol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen 2-1 (17-21, 21-15, 15-12) World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Pool B) | Pool B | 2-1 (17-21, 21-15, 15-12) | Stats | ||
13:00 | World Tour - Doha, Qatar (The Finals) | Mol, A./Sørum, C. - Renato/Vitor Felipe 2-0 (21-14, 21-13) World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-14, 21-13) | Stats | ||
Torsdag 26.01.2023 | |||||||
19:00 | World Tour - Doha, Qatar (The Finals) | Mol, A./Sørum, C. - Perusic/Schweiner 2-1 (16-21, 21-19, 15-10) World Tour Doha, Qatar (The Finals) (Pool B) | Pool B | 2-1 (16-21, 21-19, 15-10) | Stats | ||
Fredag 02.12.2022 | |||||||
03:00 | World Tour - Torquay, Australia - Elite 16 | Berntsen/Mol, H. - Carambula/Ranghieri 0-2 (15-21, 17-21) World Tour Torquay, Australia - Elite 16 (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (15-21, 17-21) | Stats | ||
Torsdag 01.12.2022 | |||||||
09:00 | World Tour - Torquay, Australia - Elite 16 | Berntsen/Mol, H. - Bello, Ja./Bello, Jo. 2-0 (21-17, 21-17) World Tour Torquay, Australia - Elite 16 (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-17, 21-17) | Stats | ||
00:00 | World Tour - Torquay, Australia - Elite 16 | Berntsen/Mol, H. - Krou/Gauthier-Rat 1-2 (17-21, 21-18, 13-15) World Tour Torquay, Australia - Elite 16 (Pool C) | Pool C | 1-2 (17-21, 21-18, 13-15) | Stats | ||
Onsdag 30.11.2022 | |||||||
08:00 | World Tour - Torquay, Australia - Elite 16 | Berntsen/Mol, H. - Carracher/Nicolaidis 0-2 (19-21, 19-21) World Tour Torquay, Australia - Elite 16 (Pool C) | Pool C | 0-2 (19-21, 19-21) | Stats | ||
Søndag 13.11.2022 | |||||||
15:30 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Renato/Vitor Felipe - Mol, A./Sørum, C. 1-2 (19-21, 21-19, 10-15) World Tour Uberlandia, Brazil (3rd place match) | 3rd place match | 1-2 (19-21, 21-19, 10-15) | Stats | ||
Lørdag 12.11.2022 | |||||||
22:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | George/Andre - Mol, A./Sørum, C. 2-1 (20-22, 21-19, 15-13) World Tour Uberlandia, Brazil (Semi) | Semi | 2-1 (20-22, 21-19, 15-13) | Stats | ||
17:30 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Hörl/Horst - Mol, A./Sørum, C. 0-2 (18-21, 12-21) World Tour Uberlandia, Brazil (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (18-21, 12-21) | Stats | ||
16:30 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Berntsen/Mol, H. - Pedro Solberg/Arthur 0-2 (19-21, 19-21) World Tour Uberlandia, Brazil (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (19-21, 19-21) | Stats | ||
Fredag 11.11.2022 | |||||||
17:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Mol, A./Sørum, C. - Hannibal/Cairus 2-0 (21-19, 21-17) World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-19, 21-17) | Stats | ||
16:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Berntsen/Mol, H. - Pristauz/Ermacora 2-0 (21-16, 21-16) World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 21-16) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Mol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller 2-1 (18-21, 21-15, 15-12) World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B) | Pool B | 2-1 (18-21, 21-15, 15-12) | Stats | ||
01:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Berntsen/Mol, H. - Pristauz/Ermacora World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A) | Pool A | Stats | |||
01:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Mol, A./Sørum, C. - Hannibal/Cairus World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B) | Pool B | Stats | |||
Torsdag 10.11.2022 | |||||||
23:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Renato/Vitor Felipe - Berntsen/Mol, H. 2-0 (25-23, 21-15) World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A) | Pool A | 2-0 (25-23, 21-15) | Stats | ||
17:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Mol, A./Sørum, C. - Aravena/Droguett 2-0 (21-16, 21-18) World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
16:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Berntsen/Mol, H. - Arthur/Adrielson 2-0 (21-16, 21-15) World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 21-15) | Stats | ||
01:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Berntsen/Mol, H. - Arthur/Adrielson World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A) | Pool A | Stats | |||
01:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Mol, A./Sørum, C. - Aravena/Droguett World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B) | Pool B | Stats | |||
01:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Mol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller World Tour Uberlandia, Brazil (Pool B) | Pool B | Stats | |||
01:00 | World Tour - Uberlandia, Brazil | Renato/Vitor Felipe - Berntsen/Mol, H. World Tour Uberlandia, Brazil (Pool A) | Pool A | Stats | |||
Søndag 06.11.2022 | |||||||
15:30 | World Tour - Cape Town, South Africa | Mol, A./Sørum, C. - Åhman/Hellvig 2-0 (21-19, 21-19) World Tour Cape Town, South Africa (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-19, 21-19) | Stats | ||
Lørdag 05.11.2022 | |||||||
19:00 | World Tour - Cape Town, South Africa | Mol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller 2-0 (21-11, 21-18) World Tour Cape Town, South Africa (Semi) | Semi | 2-0 (21-11, 21-18) | Stats | ||
14:00 | World Tour - Cape Town, South Africa | Mol, A./Sørum, C. - Canet/Rotar 2-0 (21-11, 21-18) World Tour Cape Town, South Africa (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-11, 21-18) | Stats | ||
Fredag 04.11.2022 | |||||||
15:00 | World Tour - Cape Town, South Africa | Mol, A./Sørum, C. - Kulzer/Lorenz 2-0 (21-13, 21-14) World Tour Cape Town, South Africa (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-13, 21-14) | Stats | ||
15:00 | World Tour - Cape Town, South Africa | Seidl, R./Waller - Berntsen/Mol, H. 2-0 (21-19, 21-19) World Tour Cape Town, South Africa (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-19, 21-19) | Stats | ||
Torsdag 03.11.2022 | |||||||
16:00 | World Tour - Cape Town, South Africa | Berntsen/Mol, H. - Kulzer/Lorenz 2-1 (19-21, 21-8, 15-4) World Tour Cape Town, South Africa (Pool A) | Pool A | 2-1 (19-21, 21-8, 15-4) | Stats | ||
16:00 | World Tour - Cape Town, South Africa | Mol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller 2-0 (21-15, 21-16) World Tour Cape Town, South Africa (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-15, 21-16) | Stats | ||
10:00 | World Tour - Cape Town, South Africa | Mol, A./Sørum, C. - Berntsen/Mol, H. 2-0 (21-16, 21-19) World Tour Cape Town, South Africa (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 21-19) | Stats | ||
Lørdag 29.10.2022 | |||||||
17:00 | World Tour - Dubai, UAE - 2nd | Horton/Scoles - Helland-Hansen/Olimstad 2-0 (21-13, 21-15) World Tour Dubai, UAE - 2nd (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-13, 21-15) | Stats | ||
09:00 | World Tour - Dubai, UAE - 2nd | Helland-Hansen/Olimstad - Akiko/Yurika 2-0 (29-27, 21-14) World Tour Dubai, UAE - 2nd (Round of 16) | Round of 16 | 2-0 (29-27, 21-14) | Stats | ||
Fredag 28.10.2022 | |||||||
14:00 | World Tour - Dubai, UAE - 2nd | Naraphornrapat/Worapeerachayakorn - Helland-Hansen/Olimstad 0-2 (13-21, 12-21) World Tour Dubai, UAE - 2nd (Pool C) | Pool C | 0-2 (13-21, 12-21) | Stats | ||
06:50 | World Tour - Dubai, UAE - 2nd | Helland-Hansen/Olimstad - Körtzinger/Kunst 2-0 (21-15, 21-16) World Tour Dubai, UAE - 2nd (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-15, 21-16) | Stats | ||
Torsdag 27.10.2022 | |||||||
14:00 | World Tour - Dubai, UAE - 2nd | Pascariuc P./Leitner, L. - Mol, M./Sunde 2-0 (21-19, 21-19) World Tour Dubai, UAE - 2nd (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-19, 21-19) | Stats | ||
13:00 | World Tour - Dubai, UAE - 2nd | Tocs/Fokerots - Solhaug/Ringøen 2-0 (21-16, 21-19) World Tour Dubai, UAE - 2nd (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-16, 21-19) | Stats | ||
Mandag 24.10.2022 | |||||||
10:00 | World Tour - Dubai, UAE - 1st | Helland-Hansen/Olimstad - Hodel/Harward 1-2 (19-21, 21-17, 13-15) World Tour Dubai, UAE - 1st (Round of 16) | Round of 16 | 1-2 (19-21, 21-17, 13-15) | Stats | ||
Søndag 23.10.2022 | |||||||
14:00 | World Tour - Dubai, UAE - 1st | Schneider/Sude - Helland-Hansen/Olimstad 1-2 (16-21, 21-18, 12-15) World Tour Dubai, UAE - 1st (Pool A) | Pool A | 1-2 (16-21, 21-18, 12-15) | Stats | ||
06:00 | World Tour - Dubai, UAE - 1st | Helland-Hansen/Olimstad - Yuan Lvwen/J. Dong 2-1 (21-14, 19-21, 15-11) World Tour Dubai, UAE - 1st (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-14, 19-21, 15-11) | Stats | ||
Lørdag 22.10.2022 | |||||||
02:00 | World Tour - Dubai, UAE - 1st | Mol, M./Sunde - Patte/Platre 0-2 (19-21, 22-24) World Tour Dubai, UAE - 1st (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (19-21, 22-24) | Stats | ||
02:00 | World Tour - Dubai, UAE - 1st | Solhaug/Ringøen - Huerta, P./Huerta, A. 1-2 (21-18, 14-21, 12-15) World Tour Dubai, UAE - 1st (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 1-2 (21-18, 14-21, 12-15) | Stats | ||
Fredag 14.10.2022 | |||||||
09:50 | World Tour - Maldives | Zana/Scoles - Helland-Hansen/Olimstad 2-1 (21-19, 17-21, 15-13) World Tour Maldives (Pool D) | Pool D | 2-1 (21-19, 17-21, 15-13) | Stats | ||
05:20 | World Tour - Maldives | X. Y. Xia/M.M. Lin - Helland-Hansen/Olimstad 2-0 (21-11, 21-12) World Tour Maldives (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-11, 21-12) | Stats | ||
02:00 | Challenge - Maldives | Stockman/Kraft - Helland-Hansen/Olimstad Challenge Maldives (Pool E) | Pool E | Stats | |||
Søndag 02.10.2022 | |||||||
16:00 | World Tour - Paris, France | Brouwer/Meeuwsen - Mol, A./Sørum, C. 0-2 (19-21, 18-21) World Tour Paris, France (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-2 (19-21, 18-21) | Stats | ||
Lørdag 01.10.2022 | |||||||
20:00 | World Tour - Paris, France | Grimalt M./Grimalt E. - Mol, A./Sørum, C. 0-2 (15-21, 11-21) World Tour Paris, France (Semi) | Semi | 0-2 (15-21, 11-21) | Stats | ||
14:00 | World Tour - Paris, France | Bryl/Losiak - Mol, A./Sørum, C. 0-2 (17-21, 15-21) World Tour Paris, France (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (17-21, 15-21) | Stats | ||
Fredag 30.09.2022 | |||||||
18:00 | World Tour - Paris, France | Grimalt M./Grimalt E. - Berntsen/Mol, H. 0-2 (16-21, 23-25) World Tour Paris, France (Pool B) | Pool B | 0-2 (16-21, 23-25) | Stats | ||
18:00 | World Tour - Paris, France | Mol, A./Sørum, C. - Aravena/Droguett 2-0 (21-12, 21-16) World Tour Paris, France (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-12, 21-16) | Stats | ||
Torsdag 29.09.2022 | |||||||
18:00 | World Tour - Paris, France | Berntsen/Mol, H. - Aravena/Droguett 0-2 (18-21, 19-21) World Tour Paris, France (Pool B) | Pool B | 0-2 (18-21, 19-21) | Stats | ||
18:00 | World Tour - Paris, France | Mol, A./Sørum, C. - Grimalt M./Grimalt E. 2-1 (21-12, 18-21, 15-9) World Tour Paris, France (Pool B) | Pool B | 2-1 (21-12, 18-21, 15-9) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Paris, France | Mol, A./Sørum, C. - Berntsen/Mol, H. 2-0 (21-14, 21-11) World Tour Paris, France (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-14, 21-11) | Stats | ||
Onsdag 28.09.2022 | |||||||
10:40 | World Tour - Paris, France | Helland-Hansen/Olimstad - Böbner/Vergé-Dépré, Z. 1-2 (16-21, 21-15, 11-15) World Tour Paris, France (Qualification Phase 1) | Qualification Phase 1 | 1-2 (16-21, 21-15, 11-15) | Stats | ||
Søndag 04.09.2022 | |||||||
13:00 | World Tour - Warsaw, Poland (Men) | Juchnevic/Vasiljev - Mol, M./Sunde 0-2 (18-21, 17-21) World Tour Warsaw, Poland (Men) (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-2 (18-21, 17-21) | Stats | ||
08:30 | World Tour - Warsaw, Poland (Men) | Day/Cuzmiciov - Mol, M./Sunde 0-2 (18-21, 18-21) World Tour Warsaw, Poland (Men) (Semi) | Semi | 0-2 (18-21, 18-21) | Stats | ||
Lørdag 03.09.2022 | |||||||
19:00 | World Tour - Warsaw, Poland (Men) | Mol, M./Sunde - Lewandowski/Zdybek 2-0 (21-16, 21-18) World Tour Warsaw, Poland (Men) (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
15:40 | World Tour - Warsaw, Poland (Men) | Mol, M./Sunde - Batrane/Bialokoz 2-1 (21-18, 14-21, 15-12) World Tour Warsaw, Poland (Men) (round) | round | 2-1 (21-18, 14-21, 15-12) | Stats | ||
Fredag 02.09.2022 | |||||||
16:00 | World Tour - Warsaw, Poland (Men) | Juchnevic/Vasiljev - Mol, M./Sunde 2-1 (20-22, 21-11, 15-12) World Tour Warsaw, Poland (Men) (Pool C) | Pool C | 2-1 (20-22, 21-11, 15-12) | Stats | ||
10:10 | World Tour - Warsaw, Poland (Men) | Mol, M./Sunde - Czachorowski/Lejawa 2-0 (22-20, 21-13) World Tour Warsaw, Poland (Men) (Pool C) | Pool C | 2-0 (22-20, 21-13) | Stats | ||
Torsdag 01.09.2022 | |||||||
11:50 | World Tour - Warsaw, Poland (Men) | Opsahl/Gamlemoen - Relins/Stankevics 0-2 (15-21, 17-21) World Tour Warsaw, Poland (Men) (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (15-21, 17-21) | Stats | ||
Søndag 28.08.2022 | |||||||
16:00 | World Tour - Montpellier, France (Men) | Ringøen/Sunde - Huerta, P./Jiménez 0-2 (19-21, 18-21) World Tour Montpellier, France (Men) (3rd place match) | 3rd place match | 0-2 (19-21, 18-21) | Stats | ||
13:00 | World Tour - Montpellier, France (Men) | Canet/Rotar - Ringøen/Sunde 2-0 (21-14, 21-17) World Tour Montpellier, France (Men) (Semi) | Semi | 2-0 (21-14, 21-17) | Stats | ||
Lørdag 27.08.2022 | |||||||
17:35 | World Tour - Montpellier, France (Men) | Alfieri/Sacripanti - Ringøen/Sunde 1-2 (17-21, 22-20, 12-15) World Tour Montpellier, France (Men) (Quarterfinals) | Quarterfinals | 1-2 (17-21, 22-20, 12-15) | Stats | ||
16:00 | World Tour - Baden, Austria | Seidl, R./Waller - Mol, M./Solhaug 2-0 (21-18, 23-21) World Tour Baden, Austria (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-18, 23-21) | Stats | ||
10:40 | World Tour - Baden, Austria | Mol, M./Solhaug - Seiser/Kindl 2-1 (22-20, 19-21, 15-13) World Tour Baden, Austria (round) | round | 2-1 (22-20, 19-21, 15-13) | Stats | ||
09:00 | World Tour - Baden, Austria | Løkken/Henriksveen - Sagstetter/Sagstetter 0-2 (13-21, 14-21) World Tour Baden, Austria (round) | round | 0-2 (13-21, 14-21) | Stats | ||
Fredag 26.08.2022 | |||||||
15:40 | World Tour - Baden, Austria | Friedl, F./Pristauz - Mol, M./Solhaug 1-2 (21-18, 15-21, 13-15) World Tour Baden, Austria (Pool D) | Pool D | 1-2 (21-18, 15-21, 13-15) | Stats | ||
15:40 | World Tour - Baden, Austria | Løkken/Henriksveen - Pascariuc P./Leitner, L. 0-2 (20-22, 11-21) World Tour Baden, Austria (Pool D) | Pool D | 0-2 (20-22, 11-21) | Stats | ||
14:50 | World Tour - Montpellier, France (Men) | Sengers/Boehlé - Ringøen/Sunde 1-2 (23-25, 21-18, 13-15) World Tour Montpellier, France (Men) (Pool C) | Pool C | 1-2 (23-25, 21-18, 13-15) | Stats | ||
11:30 | World Tour - Baden, Austria | Friedl, F./Pristauz - Løkken/Henriksveen 0-2 (19-21, 22-24) World Tour Baden, Austria (Pool D) | Pool D | 0-2 (19-21, 22-24) | Stats | ||
11:30 | World Tour - Baden, Austria | Mol, M./Solhaug - Pascariuc P./Leitner, L. 1-2 (21-16, 18-21, 12-15) World Tour Baden, Austria (Pool D) | Pool D | 1-2 (21-16, 18-21, 12-15) | Stats | ||
Torsdag 25.08.2022 | |||||||
18:30 | World Tour - Montpellier, France (Men) | Ringøen/Sunde - Canet/Rotar 2-1 (13-21, 21-13, 15-10) World Tour Montpellier, France (Men) (Pool C) | Pool C | 2-1 (13-21, 21-13, 15-10) | Stats | ||
14:50 | World Tour - Baden, Austria | Kronstad/Løvli - Seiser/Kindl 1-2 (15-21, 21-17, 9-15) World Tour Baden, Austria (Qualification Second round) | Qualification Second round | 1-2 (15-21, 21-17, 9-15) | Stats | ||
10:40 | World Tour - Baden, Austria | Kronstad/Løvli - McHardy/Boyle 2-0 (22-20, 21-13) World Tour Baden, Austria (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (22-20, 21-13) | Stats | ||
Lørdag 13.08.2022 | |||||||
15:10 | World Tour - Cortegaça, Portugal | Mol, M./Solhaug - Bello, Ja./Bello, Jo. 0-2 (18-21, 17-21) World Tour Cortegaça, Portugal (round) | round | 0-2 (18-21, 17-21) | Stats | ||
11:40 | World Tour - Cortegaça, Portugal | Mol, M./Solhaug - Huerta, P./Jiménez 2-0 (21-18, 21-8) World Tour Cortegaça, Portugal (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-18, 21-8) | Stats | ||
Fredag 12.08.2022 | |||||||
15:00 | World Tour - Hamburg, Germany | Mol, A./Sørum, C. - Luini/Penninga 0-2 World Tour Hamburg, Germany (Pool A) | Pool A | 0-2 | Stats | ||
14:40 | World Tour - Cortegaça, Portugal | Mol, M./Solhaug - Roberto/Sebastiao 0-2 (22-24, 12-21) World Tour Cortegaça, Portugal (Pool C) | Pool C | 0-2 (22-24, 12-21) | Stats | ||
10:00 | World Tour - Hamburg, Germany | Mol, A./Sørum, C. - Bruno Schmidt/Saymon 0-2 World Tour Hamburg, Germany (Pool A) | Pool A | 0-2 | Stats | ||
Torsdag 11.08.2022 | |||||||
14:10 | World Tour - Budapest, Hungary | Day/Katriel - Ofstaas/Ruud 2-0 (23-21, 21-19) World Tour Budapest, Hungary (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (23-21, 21-19) | Stats | ||
14:00 | World Tour - Hamburg, Germany | Mol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen 0-2 World Tour Hamburg, Germany (Pool A) | Pool A | 0-2 | Stats | ||
10:50 | World Tour - Cortegaça, Portugal | Berntsen/Steinsvåg - Szewczyk/Duval 0-2 (14-21, 18-21) World Tour Cortegaça, Portugal (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (14-21, 18-21) | Stats | ||
Lørdag 30.07.2022 | |||||||
17:40 | World Tour - Myslowice, Poland | Mol, M./Sunde - Seiser/Kindl 0-2 (14-21, 16-21) World Tour Myslowice, Poland (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (14-21, 16-21) | Stats | ||
17:40 | World Tour - Myslowice, Poland | Solhaug/Ringøen - Szalankiewicz/Florczyk 0-2 (13-21, 12-21) World Tour Myslowice, Poland (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (13-21, 12-21) | Stats | ||
14:10 | World Tour - Myslowice, Poland | Solhaug/Ringøen - Pascariuc P./Leitner, L. 2-1 (21-13, 16-21, 17-15) World Tour Myslowice, Poland (round) | round | 2-1 (21-13, 16-21, 17-15) | Stats | ||
13:20 | World Tour - Myslowice, Poland | Pospisilova/Williams - Berntsen/Maaseide 2-0 (21-14, 21-15) World Tour Myslowice, Poland (round) | round | 2-0 (21-14, 21-15) | Stats | ||
09:50 | World Tour - Myslowice, Poland | Zdybek/Lewandowski - Solhaug/Ringøen 2-1 (20-22, 21-19, 20-18) World Tour Myslowice, Poland (Pool C) | Pool C | 2-1 (20-22, 21-19, 20-18) | Stats | ||
09:00 | World Tour - Myslowice, Poland | Batrane/Bialokoz - Mol, M./Sunde 1-2 (19-21, 21-16, 8-15) World Tour Myslowice, Poland (Pool D) | Pool D | 1-2 (19-21, 21-16, 8-15) | Stats | ||
Fredag 29.07.2022 | |||||||
17:10 | World Tour - Myslowice, Poland | Emere Maau Boutry/Guignan - Berntsen/Maaseide 0-2 (16-21, 8-21) World Tour Myslowice, Poland (Pool A) | Pool A | 0-2 (16-21, 8-21) | Stats | ||
12:50 | World Tour - Myslowice, Poland | Solhaug/Ringøen - Seiser/Kindl 2-1 (20-22, 21-18, 15-9) World Tour Myslowice, Poland (Pool C) | Pool C | 2-1 (20-22, 21-18, 15-9) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Myslowice, Poland | MacNeil/Russell - Mol, M./Sunde 0-2 (14-21, 12-21) World Tour Myslowice, Poland (Pool D) | Pool D | 0-2 (14-21, 12-21) | Stats | ||
10:10 | World Tour - Myslowice, Poland | J. J. Zeng/Wang X. X. - Berntsen/Maaseide 2-1 (21-10, 13-21, 19-17) World Tour Myslowice, Poland (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-10, 13-21, 19-17) | Stats | ||
Torsdag 28.07.2022 | |||||||
17:10 | World Tour - Myslowice, Poland | Kronstad/Løvli - Mol, M./Sunde 0-2 (18-21, 12-21) World Tour Myslowice, Poland (Qualification Second round) | Qualification Second round | 0-2 (18-21, 12-21) | Stats | ||
17:10 | World Tour - Myslowice, Poland | Solhaug/Ringøen - Day/Katriel 2-0 (21-16, 21-14) World Tour Myslowice, Poland (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-0 (21-16, 21-14) | Stats | ||
16:20 | World Tour - Myslowice, Poland | Raupelyte/Krizanauskaite - Berntsen/Maaseide 0-2 (11-21, 15-21) World Tour Myslowice, Poland (Qualification Second round) | Qualification Second round | 0-2 (11-21, 15-21) | Stats | ||
15:50 | World Tour - Ljubljana, Slovenia | Hajós/Stréli - Gamlemoen/Ruud 2-0 (21-14, 21-18) World Tour Ljubljana, Slovenia (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-0 (21-14, 21-18) | Stats | ||
12:50 | World Tour - Myslowice, Poland | HA Likejiang/Wu Jiaxin - Kronstad/Løvli 0-2 (0-21, 0-21) World Tour Myslowice, Poland (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (0-21, 0-21) | Stats | ||
12:50 | World Tour - Myslowice, Poland | Sdebel/Lech - Mol, M./Sunde 1-2 (18-21, 21-18, 11-15) World Tour Myslowice, Poland (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 1-2 (18-21, 21-18, 11-15) | Stats | ||
12:30 | World Tour - Ljubljana, Slovenia | Gamlemoen/Ruud - McKelvie/Stewart 2-0 (21-5, 21-17) World Tour Ljubljana, Slovenia (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-5, 21-17) | Stats | ||
11:00 | World Tour - Myslowice, Poland | Simanicova/Tokosova - Berntsen/Maaseide 1-2 (21-16, 15-21, 11-15) World Tour Myslowice, Poland (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 1-2 (21-16, 15-21, 11-15) | Stats | ||
10:00 | World Tour - Ljubljana, Slovenia | Rubini/Godenzoni - Saga/Steinsvåg 2-1 (18-21, 21-8, 15-7) World Tour Ljubljana, Slovenia (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-1 (18-21, 21-8, 15-7) | Stats | ||
02:00 | World Tour - Ljubljana, Slovenia | Saga/Steinsvåg - X. Y. Xia/M.M. Lin World Tour Ljubljana, Slovenia (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
02:00 | World Tour - Myslowice, Poland | Solhaug/Ringøen - BYE World Tour Myslowice, Poland (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
Søndag 24.07.2022 | |||||||
19:00 | World Tour - Agadir, Morocco | Immers/Boermans - Berntsen/Mol, H. 2-0 (21-13, 21-8) World Tour Agadir, Morocco (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-13, 21-8) | Stats | ||
13:30 | World Tour - Agadir, Morocco | Krattiger/Breer - Berntsen/Mol, H. 1-2 (21-16, 16-21, 11-15) World Tour Agadir, Morocco (Semi) | Semi | 1-2 (21-16, 16-21, 11-15) | Stats | ||
Lørdag 23.07.2022 | |||||||
20:00 | World Tour - Agadir, Morocco | Virgen/Sarabia - Berntsen/Mol, H. 1-2 (21-18, 14-21, 10-15) World Tour Agadir, Morocco (Quarterfinals) | Quarterfinals | 1-2 (21-18, 14-21, 10-15) | Stats | ||
17:30 | World Tour - Warsaw, Poland | Kruk/Miszczuk - Mol, M./Solhaug 2-1 (19-21, 21-19, 15-8) World Tour Warsaw, Poland (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-1 (19-21, 21-19, 15-8) | Stats | ||
15:00 | World Tour - Agadir, Morocco | Krou/Gauthier-Rat - Berntsen/Mol, H. 0-2 (12-21, 16-21) World Tour Agadir, Morocco (Round of 16) | Round of 16 | 0-2 (12-21, 16-21) | Stats | ||
13:40 | World Tour - Warsaw, Poland | Mol, M./Solhaug - Sengers/Boehlé 2-1 (21-16, 13-21, 15-12) World Tour Warsaw, Poland (round) | round | 2-1 (21-16, 13-21, 15-12) | Stats | ||
12:30 | World Tour - Leuven, Belgium | Berntsen/Maaseide - Peralta/Najul 0-2 (13-21, 16-21) World Tour Leuven, Belgium (round) | round | 0-2 (13-21, 16-21) | Stats | ||
Fredag 22.07.2022 | |||||||
18:30 | World Tour - Warsaw, Poland | Juchnevic/Vasiljev - Mol, M./Solhaug 2-0 (21-16, 22-20) World Tour Warsaw, Poland (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-16, 22-20) | Stats | ||
17:50 | World Tour - Agadir, Morocco | Berntsen/Mol, H. - Huber, A./Dressler 2-0 (21-17, 24-22) World Tour Agadir, Morocco (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-17, 24-22) | Stats | ||
16:50 | World Tour - Leuven, Belgium | Urata/MIHARU - Berntsen/Maaseide 1-2 (19-21, 21-17, 9-15) World Tour Leuven, Belgium (Pool D) | Pool D | 1-2 (19-21, 21-17, 9-15) | Stats | ||
14:30 | World Tour - Warsaw, Poland | Mol, M./Solhaug - Janiak/Brozyniak 2-0 (21-19, 21-16) World Tour Warsaw, Poland (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-19, 21-16) | Stats | ||
13:00 | World Tour - Agadir, Morocco | Berntsen/Mol, H. - Huerta, A./Reñé 2-0 (21-19, 21-18) World Tour Agadir, Morocco (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-19, 21-18) | Stats | ||
11:00 | World Tour - Leuven, Belgium | Kendall/Fleming - Berntsen/Maaseide 2-1 (18-21, 21-18, 15-10) World Tour Leuven, Belgium (Pool D) | Pool D | 2-1 (18-21, 21-18, 15-10) | Stats | ||
Torsdag 21.07.2022 | |||||||
17:00 | World Tour - Warsaw, Poland | Mol, M./Solhaug - Teteris/Relins 2-0 (21-13, 21-17) World Tour Warsaw, Poland (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-0 (21-13, 21-17) | Stats | ||
16:00 | World Tour - Leuven, Belgium | Berntsen/Maaseide - Hübscher/Schaltegger 2-1 (12-21, 21-14, 16-14) World Tour Leuven, Belgium (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-1 (12-21, 21-14, 16-14) | Stats | ||
13:00 | World Tour - Warsaw, Poland | Petravicius/Kerpe - Ringøen/Sunde 2-1 (21-16, 12-21, 16-14) World Tour Warsaw, Poland (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-1 (21-16, 12-21, 16-14) | Stats | ||
13:00 | World Tour - Warsaw, Poland | Vincelovic/Rumsevicius - Opsahl/Ruud 2-0 (21-14, 21-12) World Tour Warsaw, Poland (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-14, 21-12) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Warsaw, Poland | Rebel/Korotkov - Løkken/Henriksveen 2-0 (21-19, 21-18) World Tour Warsaw, Poland (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-19, 21-18) | Stats | ||
11:00 | World Tour - Leuven, Belgium | Berntsen/Maaseide - Reinders/Reinders 2-0 (21-14, 21-13) World Tour Leuven, Belgium (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-14, 21-13) | Stats | ||
11:00 | World Tour - Warsaw, Poland | Mol, M./Solhaug - Zauli/Boncompagni 2-0 (21-9, 21-17) World Tour Warsaw, Poland (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-9, 21-17) | Stats | ||
02:00 | World Tour - Leuven, Belgium | Berntsen/Maaseide - Reinders/Reinders World Tour Leuven, Belgium (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
Søndag 17.07.2022 | |||||||
16:00 | World Tour - Cirò Marina, Italy | Mol, M./Ringøen - Batrane/Bialokoz 0-2 (20-22, 18-21) World Tour Cirò Marina, Italy (3rd place match) | 3rd place match | 0-2 (20-22, 18-21) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Cirò Marina, Italy | Mol, M./Ringøen - Amieva/Aveiro 0-2 (14-21, 15-21) World Tour Cirò Marina, Italy (Semi) | Semi | 0-2 (14-21, 15-21) | Stats | ||
Lørdag 16.07.2022 | |||||||
17:40 | World Tour - Cirò Marina, Italy | Hajós/Stréli - Mol, M./Ringøen 0-2 (19-21, 15-21) World Tour Cirò Marina, Italy (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (19-21, 15-21) | Stats | ||
14:10 | World Tour - Cirò Marina, Italy | Patte/Platre - Mol, M./Ringøen 0-2 (19-21, 18-21) World Tour Cirò Marina, Italy (round) | round | 0-2 (19-21, 18-21) | Stats | ||
10:00 | World Tour - Espinho, Portugal | Quiggle/Schermerhorn - Helland-Hansen/Olimstad 2-1 (27-29, 21-18, 15-9) World Tour Espinho, Portugal (Round of 18) | Round of 18 | 2-1 (27-29, 21-18, 15-9) | Stats | ||
09:00 | World Tour - Cirò Marina, Italy | Benzi/Bonifazi - Mol, M./Ringøen 2-0 (21-18, 21-19) World Tour Cirò Marina, Italy (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-18, 21-19) | Stats | ||
Fredag 15.07.2022 | |||||||
16:10 | World Tour - Espinho, Portugal | Hashimoto/Reika - Helland-Hansen/Olimstad 1-2 (16-21, 21-19, 8-15) World Tour Espinho, Portugal (Pool C) | Pool C | 1-2 (16-21, 21-19, 8-15) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Cirò Marina, Italy | Mol, M./Ringøen - Pascariuc P./Leitner, L. 2-0 (21-15, 21-19) World Tour Cirò Marina, Italy (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-15, 21-19) | Stats | ||
10:20 | World Tour - Espinho, Portugal | Naraphornrapat/Worapeerachayakorn - Helland-Hansen/Olimstad 2-0 (21-16, 21-19) World Tour Espinho, Portugal (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-16, 21-19) | Stats | ||
Torsdag 14.07.2022 | |||||||
13:20 | World Tour - Espinho, Portugal | Brinck/Abell - Kronstad/Løvli 2-0 (21-15, 21-8) World Tour Espinho, Portugal (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-15, 21-8) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Cirò Marina, Italy | Helland/Gamlemoen - McKelvie/Stewart 1-2 (21-14, 16-21, 12-15) World Tour Cirò Marina, Italy (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 1-2 (21-14, 16-21, 12-15) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Cirò Marina, Italy | Løkken/Henriksveen - Nijeboer, T./van der Ham 0-2 (14-21, 18-21) World Tour Cirò Marina, Italy (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (14-21, 18-21) | Stats | ||
02:00 | Challenge - Espinho, Portugal | Brinck/Abell - Kronstad/Løvli Challenge Espinho, Portugal (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
02:00 | World Tour - Cirò Marina, Italy | Helland/Gamlemoen - McKelvie/Stewart World Tour Cirò Marina, Italy (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
02:00 | World Tour - Cirò Marina, Italy | Løkken/Henriksveen - Nijeboer, T./van der Ham World Tour Cirò Marina, Italy (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
Fredag 08.07.2022 | |||||||
12:00 | World Tour - Gstaad, Switzerland | Berntsen/Mol, H. - Renato/Vitor Felipe 0-2 (15-21, 18-21) World Tour Gstaad, Switzerland (Round of 16) | Round of 16 | 0-2 (15-21, 18-21) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Gstaad, Switzerland | Mol, A./Sørum, C. - Varenhorst/van de Velde 0-2 World Tour Gstaad, Switzerland (Round of 16) | Round of 16 | 0-2 | Stats | ||
11:00 | World Tour - Gstaad, Switzerland | Barbara/Carol - Helland-Hansen/Olimstad 2-0 (22-20, 21-19) World Tour Gstaad, Switzerland (Round of 24) | Round of 24 | 2-0 (22-20, 21-19) | Stats | ||
Torsdag 07.07.2022 | |||||||
11:00 | World Tour - Gstaad, Switzerland | Radarong/Udomchavee - Helland-Hansen/Olimstad 0-2 (17-21, 14-21) World Tour Gstaad, Switzerland (Pool A) | Pool A | 0-2 (17-21, 14-21) | Stats | ||
Onsdag 06.07.2022 | |||||||
18:00 | World Tour - Gstaad, Switzerland | Berntsen/Mol, H. - Nõlvak/Tiisaar 2-1 (21-15, 9-21, 15-12) World Tour Gstaad, Switzerland (Pool F) | Pool F | 2-1 (21-15, 9-21, 15-12) | Stats | ||
17:00 | World Tour - Gstaad, Switzerland | Mol, A./Sørum, C. - Herrera/Gavira 2-1 (21-13, 18-21, 15-10) World Tour Gstaad, Switzerland (Pool B) | Pool B | 2-1 (21-13, 18-21, 15-10) | Stats | ||
16:00 | World Tour - Gstaad, Switzerland | Taiana Lima/Hegeile - Helland-Hansen/Olimstad 2-0 (21-16, 22-20) World Tour Gstaad, Switzerland (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 22-20) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Gstaad, Switzerland | Nicolai/Cottafava - Berntsen/Mol, H. 0-2 (19-21, 13-21) World Tour Gstaad, Switzerland (Pool F) | Pool F | 0-2 (19-21, 13-21) | Stats | ||
10:00 | World Tour - Gstaad, Switzerland | Mol, A./Sørum, C. - Métral/Haussener 2-0 (21-12, 22-20) World Tour Gstaad, Switzerland (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-12, 22-20) | Stats | ||
Lørdag 02.07.2022 | |||||||
14:00 | World Tour - Ios, Greece | Ringøen/Solhaug - Batrane/Bialokoz 0-2 (15-21, 14-21) World Tour Ios, Greece (3rd place match) | 3rd place match | 0-2 (15-21, 14-21) | Stats | ||
11:00 | World Tour - Ios, Greece | Ringøen/Solhaug - Bercik, V./Dzavoronok 1-2 (19-21, 23-21, 11-15) World Tour Ios, Greece (Semi) | Semi | 1-2 (19-21, 23-21, 11-15) | Stats | ||
Fredag 01.07.2022 | |||||||
17:30 | World Tour - Ios, Greece | Zürcher/Jordan - Ringøen/Solhaug 0-2 (18-21, 19-21) World Tour Ios, Greece (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (18-21, 19-21) | Stats | ||
14:00 | World Tour - Ios, Greece | Trummer/Friedl, F. - Ringøen/Solhaug 0-2 (12-21, 13-21) World Tour Ios, Greece (round) | round | 0-2 (12-21, 13-21) | Stats | ||
08:00 | World Tour - Ios, Greece | Mandilaris A./Kanellos - Ringøen/Solhaug 2-1 (21-16, 10-21, 15-12) World Tour Ios, Greece (Pool D) | Pool D | 2-1 (21-16, 10-21, 15-12) | Stats | ||
Torsdag 30.06.2022 | |||||||
11:00 | World Tour - Ios, Greece | T.Pithak/T.PORAVID - Ringøen/Solhaug 0-2 (23-25, 16-21) World Tour Ios, Greece (Pool D) | Pool D | 0-2 (23-25, 16-21) | Stats | ||
Onsdag 29.06.2022 | |||||||
17:10 | World Tour - Ios, Greece | Fecteau-Boutin/Rosso-Bonneau - Ringøen/Solhaug 0-2 (18-21, 12-21) World Tour Ios, Greece (Qualification Second round) | Qualification Second round | 0-2 (18-21, 12-21) | Stats | ||
16:20 | World Tour - Ios, Greece | Batrane/Bialokoz - Løkken/Henriksveen 2-1 (21-14, 19-21, 15-7) World Tour Ios, Greece (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-1 (21-14, 19-21, 15-7) | Stats | ||
13:50 | World Tour - Ios, Greece | Korycki/Chiniewicz - Opsahl/Ingebrigtsen 2-0 (21-17, 21-0) World Tour Ios, Greece (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-17, 21-0) | Stats | ||
13:00 | World Tour - Ios, Greece | Hadar/Goldstein - Ringøen/Solhaug 0-2 (10-21, 16-21) World Tour Ios, Greece (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (10-21, 16-21) | Stats | ||
12:10 | World Tour - Ios, Greece | Wu Jiaxin/HA Likejiang - Løkken/Henriksveen 0-2 (11-21, 18-21) World Tour Ios, Greece (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (11-21, 18-21) | Stats | ||
Søndag 19.06.2022 | |||||||
21:15 | World Tour - Rome, Italy | Mol, A./Sørum, C. - Renato/Vitor Felipe 2-0 (21-15, 21-16) World Tour Rome, Italy (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-15, 21-16) | Stats | ||
Lørdag 18.06.2022 | |||||||
21:15 | World Tour - Rome, Italy | Mol, A./Sørum, C. - Andre/George 2-0 (21-14, 21-18) World Tour Rome, Italy (Semi) | Semi | 2-0 (21-14, 21-18) | Stats | ||
Fredag 17.06.2022 | |||||||
19:00 | World Tour - Rome, Italy | Alison/Guto - Mol, A./Sørum, C. 0-2 (21-23, 13-21) World Tour Rome, Italy (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (21-23, 13-21) | Stats | ||
Torsdag 16.06.2022 | |||||||
13:00 | World Tour - Rome, Italy | Seidl, R./Waller - Mol, A./Sørum, C. 1-2 (21-18, 18-21, 9-15) World Tour Rome, Italy (Round of 16) | Round of 16 | 1-2 (21-18, 18-21, 9-15) | Stats | ||
Onsdag 15.06.2022 | |||||||
10:00 | World Tour - Rome, Italy | Immers/Boermans - Mol, A./Sørum, C. 0-2 (18-21, 17-21) World Tour Rome, Italy (Round of 32) | Round of 32 | 0-2 (18-21, 17-21) | Stats | ||
09:00 | World Tour - Rome, Italy | Berntsen/Mol, H. - Nicolaidis/Carracher 0-2 (17-21, 16-21) World Tour Rome, Italy (Round of 32) | Round of 32 | 0-2 (17-21, 16-21) | Stats | ||
Mandag 13.06.2022 | |||||||
17:00 | World Tour - Rome, Italy | Berntsen/Mol, H. - Ainadino Martinho/Monjane 2-0 (21-18, 21-17) World Tour Rome, Italy (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-18, 21-17) | Stats | ||
10:00 | World Tour - Rome, Italy | Mol, A./Sørum, C. - Aravena/Droguett 2-0 (21-13, 21-18) World Tour Rome, Italy (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-13, 21-18) | Stats | ||
Søndag 12.06.2022 | |||||||
19:00 | World Tour - Rome, Italy | Mol, A./Sørum, C. - Luini/Penninga 2-0 (21-10, 21-17) World Tour Rome, Italy (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-10, 21-17) | Stats | ||
Lørdag 11.06.2022 | |||||||
20:00 | World Tour - Rome, Italy | Mol, A./Sørum, C. - Benzi/Bonifazi 2-0 (21-11, 21-10) World Tour Rome, Italy (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-11, 21-10) | Stats | ||
13:00 | World Tour - Rome, Italy | Perusic/Schweiner - Berntsen/Mol, H. 2-0 (21-13, 21-17) World Tour Rome, Italy (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-13, 21-17) | Stats | ||
Fredag 10.06.2022 | |||||||
14:00 | World Tour - Rome, Italy | Schalk/Brunner - Berntsen/Mol, H. 1-2 (23-21, 17-21, 12-15) World Tour Rome, Italy (Pool F) | Pool F | 1-2 (23-21, 17-21, 12-15) | Stats | ||
Lørdag 04.06.2022 | |||||||
09:40 | World Tour - Klaipeda, Lithuania | Mol, M./Ringøen - Juchnevic/Vasiljev 0-2 (18-21, 30-32) World Tour Klaipeda, Lithuania (Pool A) | Pool A | 0-2 (18-21, 30-32) | Stats | ||
Fredag 03.06.2022 | |||||||
17:00 | World Tour - Jurmala, Latvia | Mol, A./Sørum, C. - Nõlvak/Tiisaar 0-2 World Tour Jurmala, Latvia (Pool C) | Pool C | 0-2 | Stats | ||
13:30 | World Tour - Klaipeda, Lithuania | Hörl/Horst - Mol, M./Ringøen 2-1 (21-16, 20-22, 15-13) World Tour Klaipeda, Lithuania (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-16, 20-22, 15-13) | Stats | ||
10:00 | World Tour - Jurmala, Latvia | Andre/George - Mol, A./Sørum, C. 2-0 World Tour Jurmala, Latvia (Pool C) | Pool C | 2-0 | Stats | ||
08:00 | World Tour - Jurmala, Latvia | Cherif/Ahmed - Berntsen/Mol, H. 2-0 (22-20, 21-12) World Tour Jurmala, Latvia (Pool A) | Pool A | 2-0 (22-20, 21-12) | Stats | ||
Torsdag 02.06.2022 | |||||||
16:00 | World Tour - Jurmala, Latvia | Alison/Guto - Berntsen/Mol, H. 0-2 (18-21, 19-21) World Tour Jurmala, Latvia (Pool A) | Pool A | 0-2 (18-21, 19-21) | Stats | ||
15:50 | World Tour - Klaipeda, Lithuania | Mol, M./Ringøen - Kerpe/Petravicius 2-1 (16-21, 21-15, 15-12) World Tour Klaipeda, Lithuania (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-1 (16-21, 21-15, 15-12) | Stats | ||
12:00 | World Tour - Jurmala, Latvia | Mol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller 1-2 (21-19, 11-21, 13-15) World Tour Jurmala, Latvia (Pool C) | Pool C | 1-2 (21-19, 11-21, 13-15) | Stats | ||
11:40 | World Tour - Klaipeda, Lithuania | Hartles/Nicklin - Mol, M./Ringøen 0-2 (12-21, 16-21) World Tour Klaipeda, Lithuania (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (12-21, 16-21) | Stats | ||
08:00 | World Tour - Jurmala, Latvia | Renato/Vitor Felipe - Berntsen/Mol, H. 2-0 (21-13, 21-16) World Tour Jurmala, Latvia (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-13, 21-16) | Stats | ||
Onsdag 01.06.2022 | |||||||
17:00 | World Tour - Jurmala, Latvia | Ermacora/Pristauz - Berntsen/Mol, H. 1-2 (22-20, 16-21, 12-15) World Tour Jurmala, Latvia (Qualification Second round) | Qualification Second round | 1-2 (22-20, 16-21, 12-15) | Stats | ||
12:10 | World Tour - Jurmala, Latvia | Virgen/Sarabia - Berntsen/Mol, H. 0-2 (17-21, 14-21) World Tour Jurmala, Latvia (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (17-21, 14-21) | Stats | ||
08:00 | World Tour - Jurmala, Latvia | Helland-Hansen/Olimstad - Lahti/Ahtiainen 0-2 (17-21, 10-21) World Tour Jurmala, Latvia (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (17-21, 10-21) | Stats | ||
Søndag 29.05.2022 | |||||||
17:00 | Elite16 - Ostrava, Czech Republic | Perusic/Schweiner - Mol, A./Sørum, C. 1-2 (21-15, 21-23, 13-15) Elite16 Ostrava, Czech Republic (Final 1st Place) | Final 1st Place | 1-2 (21-15, 21-23, 13-15) | Stats | ||
Lørdag 28.05.2022 | |||||||
17:00 | Elite16 - Ostrava, Czech Republic | Mol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen 2-0 (21-18, 21-17) Elite16 Ostrava, Czech Republic (Semi) | Semi | 2-0 (21-18, 21-17) | Stats | ||
12:30 | Elite16 - Ostrava, Czech Republic | Mol, A./Sørum, C. - Andre/George 2-0 (21-15, 21-16) Elite16 Ostrava, Czech Republic (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-15, 21-16) | Stats | ||
Fredag 27.05.2022 | |||||||
14:50 | Elite16 - Ostrava, Czech Republic | Mol, A./Sørum, C. - Schalk/Brunner 2-0 (21-15, 21-17) Elite16 Ostrava, Czech Republic (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-15, 21-17) | Stats | ||
Torsdag 26.05.2022 | |||||||
18:10 | Elite16 - Ostrava, Czech Republic | Brouwer/Meeuwsen - Mol, A./Sørum, C. 1-2 (21-19, 15-21, 16-18) Elite16 Ostrava, Czech Republic (Pool C) | Pool C | 1-2 (21-19, 15-21, 16-18) | Stats | ||
11:00 | Elite16 - Ostrava, Czech Republic | Mol, A./Sørum, C. - Seidl, R./Waller 2-0 (21-17, 21-14) Elite16 Ostrava, Czech Republic (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-17, 21-14) | Stats | ||
Lørdag 21.05.2022 | |||||||
17:00 | Challenge - Ku?adas?, Turkey | Berntsen/Mol, H. - Wickler/Ehlers 0-2 (17-21, 15-21) Challenge Ku?adas?, Turkey (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (17-21, 15-21) | Stats | ||
13:00 | Challenge - Ku?adas?, Turkey | Helland-Hansen/Olimstad - Clancy/Mariafe 0-2 (18-21, 15-21) Challenge Ku?adas?, Turkey (Round of 16) | Round of 16 | 0-2 (18-21, 15-21) | Stats | ||
12:00 | Challenge - Ku?adas?, Turkey | Aravena/Droguett - Berntsen/Mol, H. 0-2 (22-24, 14-21) Challenge Ku?adas?, Turkey (Round of 16) | Round of 16 | 0-2 (22-24, 14-21) | Stats | ||
Fredag 20.05.2022 | |||||||
16:00 | Challenge - Ku?adas?, Turkey | Berntsen/Mol, H. - Carambula/Rossi 2-0 (21-17, 21-14) Challenge Ku?adas?, Turkey (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-17, 21-14) | Stats | ||
13:00 | Challenge - Ku?adas?, Turkey | Helland-Hansen/Olimstad - Carro/Lobato 1-2 (21-16, 16-21, 10-15) Challenge Ku?adas?, Turkey (Pool D) | Pool D | 1-2 (21-16, 16-21, 10-15) | Stats | ||
11:20 | Challenge - Ku?adas?, Turkey | Mermer/Urlu - Berntsen/Mol, H. 0-2 (10-21, 9-21) Challenge Ku?adas?, Turkey (Pool F) | Pool F | 0-2 (10-21, 9-21) | Stats | ||
08:50 | Challenge - Ku?adas?, Turkey | Tillmann/Müller - Helland-Hansen/Olimstad 1-2 (21-12, 17-21, 9-15) Challenge Ku?adas?, Turkey (Pool D) | Pool D | 1-2 (21-12, 17-21, 9-15) | Stats | ||
Torsdag 19.05.2022 | |||||||
17:00 | Challenge - Ku?adas?, Turkey | Tocs/Fokerots - Berntsen/Mol, H. 1-2 (17-21, 21-16, 9-15) Challenge Ku?adas?, Turkey (Qualification Second round) | Qualification Second round | 1-2 (17-21, 21-16, 9-15) | Stats | ||
15:00 | Challenge - Ku?adas?, Turkey | van Driel, E./Ypma - Helland-Hansen/Olimstad 0-2 (13-21, 11-21) Challenge Ku?adas?, Turkey (Qualification Second round) | Qualification Second round | 0-2 (13-21, 11-21) | Stats | ||
10:30 | Challenge - Ku?adas?, Turkey | Dave/Barannik - Helland-Hansen/Olimstad 0-2 Challenge Ku?adas?, Turkey (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 | Stats | ||
02:00 | Challenge - Ku?adas?, Turkey | BYE - Berntsen/Mol, H. Challenge Ku?adas?, Turkey (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
Lørdag 07.05.2022 | |||||||
08:00 | Challenge - Doha, Qatar | Helland-Hansen/Olimstad - Victoria/Tainá 1-2 (17-21, 23-21, 10-15) Challenge Doha, Qatar (Round of 18) | Round of 18 | 1-2 (17-21, 23-21, 10-15) | Stats | ||
Fredag 06.05.2022 | |||||||
18:10 | Challenge - Doha, Qatar | Helland-Hansen/Olimstad - Rivas Zapata/Chris 2-0 (21-17, 21-16) Challenge Doha, Qatar (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
08:40 | Challenge - Doha, Qatar | Hüberli/Brunner - Helland-Hansen/Olimstad 2-0 (21-15, 21-16) Challenge Doha, Qatar (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-15, 21-16) | Stats | ||
Torsdag 05.05.2022 | |||||||
17:30 | Challenge - Doha, Qatar | Helland-Hansen/Olimstad - Dumbauskaite/Grudzinskaite 2-0 (21-16, 21-18) Challenge Doha, Qatar (Qualification Second round) | Qualification Second round | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
15:50 | Challenge - Doha, Qatar | MacNeil/Russell - Opsahl/Gamlemoen 2-0 (21-11, 21-12) Challenge Doha, Qatar (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-11, 21-12) | Stats | ||
02:00 | Challenge - Doha, Qatar | Helland-Hansen/Olimstad - BYE Challenge Doha, Qatar (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | Stats | |||
Torsdag 14.04.2022 | |||||||
19:00 | Challenge - Itapema, Brazil | Helland-Hansen/Olimstad - Brandie/Bukovec 0-2 (14-21, 12-21) Challenge Itapema, Brazil (Qualification Second round) | Qualification Second round | 0-2 (14-21, 12-21) | Stats | ||
14:50 | Challenge - Itapema, Brazil | Helland-Hansen/Olimstad - Nobles/Fuchs 2-0 (21-15, 21-12) Challenge Itapema, Brazil (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 2-0 (21-15, 21-12) | Stats | ||
04:50 | World Tour - Songkhla, Thailand | Løkken/Henriksveen - Candra/Ashfiya 0-2 (14-21, 11-21) World Tour Songkhla, Thailand (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (14-21, 11-21) | Stats | ||
Søndag 27.03.2022 | |||||||
20:30 | World Tour - Rosarito, Mexico | Bryl/Losiak - Mol, A./Sørum, C. 1-2 (21-12, 17-21, 12-15) World Tour Rosarito, Mexico (Final 3rd place) | Final 3rd place | 1-2 (21-12, 17-21, 12-15) | Stats | ||
06:00 | World Tour - Rosarito, Mexico | Mol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen 1-2 (21-17, 13-21, 12-15) World Tour Rosarito, Mexico (Semi) | Semi | 1-2 (21-17, 13-21, 12-15) | Stats | ||
Lørdag 26.03.2022 | |||||||
23:00 | World Tour - Rosarito, Mexico | George/Andre - Mol, A./Sørum, C. 1-2 (15-21, 21-18, 15-17) World Tour Rosarito, Mexico (Quarterfinals) | Quarterfinals | 1-2 (15-21, 21-18, 15-17) | Stats | ||
00:30 | World Tour - Rosarito, Mexico | Mol, A./Sørum, C. - Nicolai/Cottafava 2-1 (20-22, 27-25, 15-7) World Tour Rosarito, Mexico (Pool B) | Pool B | 2-1 (20-22, 27-25, 15-7) | Stats | ||
Fredag 25.03.2022 | |||||||
05:30 | World Tour - Rosarito, Mexico | Mol, A./Sørum, C. - Brouwer/Meeuwsen 0-2 (17-21, 16-21) World Tour Rosarito, Mexico (Pool B) | Pool B | 0-2 (17-21, 16-21) | Stats | ||
Torsdag 24.03.2022 | |||||||
20:00 | World Tour - Rosarito, Mexico | Mol, A./Sørum, C. - Crabb Tr./Bourne 2-0 (21-18, 21-18) World Tour Rosarito, Mexico (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-18, 21-18) | Stats | ||
Onsdag 23.03.2022 | |||||||
22:00 | World Tour - Rosarito, Mexico | Berntsen/Mol, H. - Schalk/Brunner 0-2 (22-24, 14-21) World Tour Rosarito, Mexico (Qualification Preliminary Phase) | Qualification Preliminary Phase | 0-2 (22-24, 14-21) | Stats | ||
Fredag 12.11.2021 | |||||||
18:00 | 4* WT - World Tour Itapema | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Budinger/Field [USA] 0-2 (16-21, 17-21) 4* WT World Tour Itapema (Round 1) | Round 1 | 0-2 (16-21, 17-21) | Stats | ||
12:00 | 4* WT - World Tour Itapema | Fernanda/Maria Antonelli [BRA] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 2-1 (17-21, 21-14, 15-11) 4* WT World Tour Itapema (Pool B) | Pool B | 2-1 (17-21, 21-14, 15-11) | Stats | ||
Torsdag 11.11.2021 | |||||||
23:00 | 4* WT - World Tour Itapema | Lupo/Ranghieri [ITA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-17, 21-16) 4* WT World Tour Itapema (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
17:00 | 4* WT - World Tour Itapema | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Sarabia /Stephens [MEX] 2-0 (21-11, 21-18) 4* WT World Tour Itapema (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-11, 21-18) | Stats | ||
12:00 | 4* WT - World Tour Itapema | Makhno, In./Makhno, Ir. [UKR] - Helland-Hansen/Olimstad [NOR] 2-1 (27-25, 21-23, 18-16) 4* WT World Tour Itapema (Pool B) | Pool B | 2-1 (27-25, 21-23, 18-16) | Stats | ||
Onsdag 10.11.2021 | |||||||
13:00 | 4* WT - World Tour Itapema | Bello, Ja./Bello, Jo. [ENG] - Kronstad/Opsahl [NOR] 2-0 (21-12, 21-10) 4* WT World Tour Itapema (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-12, 21-10) | Stats | ||
Søndag 10.10.2021 | |||||||
22:00 | World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia | Perusic/Schweiner [CZE] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (20-22, 21-23) World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-2 (20-22, 21-23) | Stats | ||
Lørdag 09.10.2021 | |||||||
22:30 | World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia | Varenhorst/van de Velde [NED] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 1-2 (21-16, 18-21, 13-15) World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Semifinals) | Semifinals | 1-2 (21-16, 18-21, 13-15) | Stats | ||
Fredag 08.10.2021 | |||||||
22:00 | World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia | Ahmed/Cherif [QAT] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 1-2 (17-21, 21-17, 14-16) World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Pool B) | Pool B | 1-2 (17-21, 21-17, 14-16) | Stats | ||
Torsdag 07.10.2021 | |||||||
17:30 | World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Leshukov/Semenov [RUS] 2-0 (21-16, 21-14) World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-16, 21-14) | Stats | ||
10:30 | World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED] 1-2 (19-21, 25-23, 22-24) World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Pool B) | Pool B | 1-2 (19-21, 25-23, 22-24) | Stats | ||
Onsdag 06.10.2021 | |||||||
16:30 | World Tour Finals - World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Carambula/Rossi [ITA] 2-0 (21-19, 21-10) World Tour Finals World Tour World Tour Finals - Cagliari, Sardinia (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-19, 21-10) | Stats | ||
Torsdag 09.09.2021 | |||||||
13:10 | 1* WT - World Tour Apeldoorn | Henriksveen/Løkken [NOR] - Aye/Platre [FRA] 1-2 (19-21, 21-15, 9-15) 1* WT World Tour Apeldoorn (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (19-21, 21-15, 9-15) | Stats | ||
13:10 | 1* WT - World Tour Apeldoorn | Kronstad/Opsahl [NOR] - Cuzmiciov/Day [ISR] 0-2 (19-21, 15-21) 1* WT World Tour Apeldoorn (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (19-21, 15-21) | Stats | ||
12:20 | 1* WT - World Tour Apeldoorn | Faiga/Hadar [ISR] - Gamlemoen/Helland [NOR] 2-0 (21-18, 21-18) 1* WT World Tour Apeldoorn (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-18, 21-18) | Stats | ||
TBD | 1* WT - World Tour Apeldoorn | Lewandowski/Zdybek [POL] - Henriksveen/Løkken [NOR] 1* WT World Tour Apeldoorn (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | Stats | |||
Lørdag 28.08.2021 | |||||||
13:00 | 1* WT - World Tour Montpellier | Ringøen/Solhaug [NOR] - Monfort/Pérez [ESP] 0-2 (17-21, 16-21) 1* WT World Tour Montpellier (Round of 12) | Round of 12 | 0-2 (17-21, 16-21) | Stats | ||
TBD | 1* WT - World Tour Montpellier | Ringøen/Solhaug [NOR] - Monfort/Pérez [ESP] 1* WT World Tour Montpellier (Round of 12) | Round of 12 | Stats | |||
Fredag 27.08.2021 | |||||||
18:30 | 1* WT - World Tour Montpellier | Ringøen/Solhaug [NOR] - Canet/Rotar [FRA] 1-2 (21-13, 18-21, 13-15) 1* WT World Tour Montpellier (Pool D) | Pool D | 1-2 (21-13, 18-21, 13-15) | Stats | ||
Torsdag 26.08.2021 | |||||||
16:40 | 1* WT - World Tour Montpellier | Fecteau-Boutin/Reka [CAN] - Ringøen/Solhaug [NOR] 1-2 (26-24, 14-21, 14-16) 1* WT World Tour Montpellier (Pool D) | Pool D | 1-2 (26-24, 14-21, 14-16) | Stats | ||
Torsdag 19.08.2021 | |||||||
16:00 | 1* WT - World Tour Budapest | Gamlemoen/Opsahl [NOR] - Makaric/Rajkovic [SRB] 0-2 (13-21, 20-22) 1* WT World Tour Budapest (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (13-21, 20-22) | Stats | ||
14:20 | 1* WT - World Tour Budapest | Batrane/Bialokoz [ENG] - Løvli/Ruud [NOR] 2-0 (21-15, 21-18) 1* WT World Tour Budapest (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-15, 21-18) | Stats | ||
Søndag 15.08.2021 | |||||||
17:45 | EM - Wien | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Boermans/de Groot [NED] 2-1 (21-19, 24-26, 15-12) EM Wien (Semifinals & Finals) | Semifinals & Finals | 2-1 (21-19, 24-26, 15-12) | Stats | ||
12:00 | EM - Wien | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED] 2-1 (17-21, 21-17, 15-13) EM Wien (Semifinals & Finals) | Semifinals & Finals | 2-1 (17-21, 21-17, 15-13) | Stats | ||
Lørdag 14.08.2021 | |||||||
21:00 | EM - Wien | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Semenov/Leshukov [RUS] 2-1 (18-21, 21-18, 15-8) EM Wien (Rounds) | Rounds | 2-1 (18-21, 21-18, 15-8) | Stats | ||
10:00 | 1* WT - World Tour Cortegaça | Köstler, G./Ochaya La. [AUT] - Gamlemoen/Opsahl [NOR] 2-0 (21-16, 21-14) 1* WT World Tour Cortegaça (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 21-14) | Stats | ||
Fredag 13.08.2021 | |||||||
21:00 | EM - Wien | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Nicolai/Lupo [ITA] 2-0 (21-18, 29-27) EM Wien (Rounds) | Rounds | 2-0 (21-18, 29-27) | Stats | ||
13:00 | 1* WT - World Tour Cortegaça | Batrane/Bialokoz [ENG] - Gamlemoen/Opsahl [NOR] 2-0 (21-10, 21-18) 1* WT World Tour Cortegaça (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-10, 21-18) | Stats | ||
Torsdag 12.08.2021 | |||||||
19:15 | EM - Wien | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Seidl, R./Waller [AUT] 2-0 (21-13, 23-21) EM Wien (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-13, 23-21) | Stats | ||
16:50 | 1* WT - World Tour Cortegaça | Monfort/Pérez [ESP] - Gamlemoen/Opsahl [NOR] 2-0 (21-13, 21-9) 1* WT World Tour Cortegaça (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-13, 21-9) | Stats | ||
14:00 | EM - Wien | Behrens/Ittlinger [GER] - Lunde/Olimstad [NOR] 2-0 (22-20, 21-15) EM Wien (Rounds) | Rounds | 2-0 (22-20, 21-15) | Stats | ||
13:30 | 1* WT - World Tour Cortegaça | Rafael/Silveira [POR] - Gamlemoen/Opsahl [NOR] 1-2 (21-16, 14-21, 11-15) 1* WT World Tour Cortegaça (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-16, 14-21, 11-15) | Stats | ||
11:00 | EM - Wien | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Aye/Gauthier-Rat [FRA] 2-1 (21-14, 18-21, 15-9) EM Wien (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-14, 18-21, 15-9) | Stats | ||
Onsdag 11.08.2021 | |||||||
15:00 | EM - Wien | Hjortland/Helland-Hansen [NOR] - Bocharova/Voronina [RUS] 1-2 (21-23, 21-11, 12-15) EM Wien (Pool C) | Pool C | 1-2 (21-23, 21-11, 12-15) | Stats | ||
15:00 | EM - Wien | Lunde/Olimstad [NOR] - Lobato/Álvarez M [ESP] 2-0 (22-20, 21-17) EM Wien (Pool E) | Pool E | 2-0 (22-20, 21-17) | Stats | ||
11:00 | EM - Wien | Betschart/Hüberli [SUI] - Hjortland/Helland-Hansen [NOR] 2-1 (16-21, 21-10, 15-9) EM Wien (Pool C) | Pool C | 2-1 (16-21, 21-10, 15-9) | Stats | ||
10:00 | EM - Wien | Hermannova/Stochlova [CZE] - Lunde/Olimstad [NOR] 2-1 (21-23, 21-14, 16-14) EM Wien (Pool E) | Pool E | 2-1 (21-23, 21-14, 16-14) | Stats | ||
Torsdag 05.08.2021 | |||||||
13:30 | 1* WT - World Tour Sofia | Løvli/Ruud [NOR] - Knobloch/Melmuka [CZE] 1-2 (21-19, 13-21, 10-15) 1* WT World Tour Sofia (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-19, 13-21, 10-15) | Stats | ||
11:00 | 1* WT - World Tour Sofia | Pusonjic/Rajkovic [SRB] - Henriksveen/Løkken [NOR] 2-1 (8-21, 21-19, 15-7) 1* WT World Tour Sofia (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (8-21, 21-19, 15-7) | Stats | ||
Torsdag 29.07.2021 | |||||||
13:20 | 1* WT - World Tour Ljubljana | Murauer/Reiter, J. [AUT] - Løvli/Ruud [NOR] 2-0 (21-14, 21-13) 1* WT World Tour Ljubljana (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-14, 21-13) | Stats | ||
12:30 | 1* WT - World Tour Ljubljana | Hajós/Oláh [HUN] - Henriksveen/Løkken [NOR] 2-0 (21-19, 21-17) 1* WT World Tour Ljubljana (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-19, 21-17) | Stats | ||
Lørdag 17.07.2021 | |||||||
10:40 | 1* WT - World Tour Leuven | Vandecaveye/Vandecaveye, Lo. [BEL] - Gamlemoen/Helland [NOR] 2-0 (21-13, 21-16) 1* WT World Tour Leuven (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-13, 21-16) | Stats | ||
Fredag 16.07.2021 | |||||||
13:40 | 1* WT - World Tour Leuven | Ferry, P./Ferry, V. [MON] - Gamlemoen/Helland [NOR] 2-1 (17-21, 21-19, 15-11) 1* WT World Tour Leuven (Pool C) | Pool C | 2-1 (17-21, 21-19, 15-11) | Stats | ||
Torsdag 15.07.2021 | |||||||
18:00 | 1* WT - World Tour Leuven | Altwies/Loiseau [FRA] - Gamlemoen/Helland [NOR] 2-0 (21-17, 21-17) 1* WT World Tour Leuven (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-17, 21-17) | Stats | ||
13:40 | 1* WT - World Tour Leuven | Gamlemoen/Helland [NOR] - Murauer/Reiter, J. [AUT] 2-1 (22-24, 21-19, 15-13) 1* WT World Tour Leuven (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (22-24, 21-19, 15-13) | Stats | ||
12:50 | 1* WT - World Tour Leuven | Kulzer/Westphal [GER] - Henriksveen/Løkken [NOR] 2-0 (21-17, 21-18) 1* WT World Tour Leuven (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-17, 21-18) | Stats | ||
12:50 | 1* WT - World Tour Leuven | Løvli/Ruud [NOR] - Boehlé/Van Werkhoven [NED] 0-2 (14-21, 14-21) 1* WT World Tour Leuven (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (14-21, 14-21) | Stats | ||
Onsdag 14.07.2021 | |||||||
09:00 | 2* WT - World Tour Rubavu | Kjemperud/Opsahl [NOR] - Musumba/yebei [KEN] 1-2 (21-14, 4-21, 0-15) 2* WT World Tour Rubavu (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-14, 4-21, 0-15) | Stats | ||
Fredag 09.07.2021 | |||||||
16:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS] 0-2 (16-21, 19-21) 4* WT World Tour Gstaad (Round 3) | Round 3 | 0-2 (16-21, 19-21) | Stats | ||
13:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Liamin/Myskiv [RUS] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (27-29, 21-13, 15-12) 4* WT World Tour Gstaad (Round 2) | Round 2 | 2-1 (27-29, 21-13, 15-12) | Stats | ||
12:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Gerson/Heidrich [SUI] 2-1 (19-21, 22-20, 15-11) 4* WT World Tour Gstaad (Round 2) | Round 2 | 2-1 (19-21, 22-20, 15-11) | Stats | ||
Torsdag 08.07.2021 | |||||||
15:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Pedlow/Schachter [CAN] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 1-2 (21-18, 18-21, 15-17) 4* WT World Tour Gstaad (Round 1) | Round 1 | 1-2 (21-18, 18-21, 15-17) | Stats | ||
10:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Grimalt E./Grimalt M. [CHI] 2-0 (21-18, 21-19) 4* WT World Tour Gstaad (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-18, 21-19) | Stats | ||
Onsdag 07.07.2021 | |||||||
17:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Pedlow/Schachter [CAN] 2-0 (21-12, 21-17) 4* WT World Tour Gstaad (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-12, 21-17) | Stats | ||
09:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Bruno Schmidt/Evandro [BRA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (21-17, 17-21, 15-12) 4* WT World Tour Gstaad (Pool C) | Pool C | 2-1 (21-17, 17-21, 15-12) | Stats | ||
09:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Abell/Houmann [DEN] 2-0 (21-11, 24-22) 4* WT World Tour Gstaad (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-11, 24-22) | Stats | ||
Tirsdag 06.07.2021 | |||||||
17:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Koekelkoren/van Walle [BEL] 2-0 (23-21, 21-18) 4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (23-21, 21-18) | Stats | ||
16:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Helland-Hansen/Hjortland [NOR] - Ahtiainen/Lehtonen [FIN] 1-2 (18-21, 21-18, 10-15) 4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (18-21, 21-18, 10-15) | Stats | ||
16:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Lobato/Álvarez M [ESP] - Lunde/Olimstad [NOR] 2-1 (19-21, 21-16, 15-10) 4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (19-21, 21-16, 15-10) | Stats | ||
13:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Berntsen/Mol, H. [NOR] - McKelvie/Stewart [SCO] 2-0 (21-13, 21-13) 4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-13, 21-13) | Stats | ||
12:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Ringøen/Solhaug [NOR] - Cottafava/Windisch [ITA] 1-2 (21-18, 16-21, 8-15) 4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-18, 16-21, 8-15) | Stats | ||
11:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Helland-Hansen/Hjortland [NOR] - Ozolina/Skrastina [LAT] 2-0 (21-17, 21-18) 4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-17, 21-18) | Stats | ||
10:00 | 4* WT - World Tour Gstaad | Fiechter/Huber [SUI] - Lunde/Olimstad [NOR] 0-2 (11-21, 13-21) 4* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (11-21, 13-21) | Stats | ||
Lørdag 05.06.2021 | |||||||
09:00 | 4* WT - World Tour Ostrava | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Varenhorst/van de Velde [NED] 0-2 (17-21, 18-21) 4* WT World Tour Ostrava (Round 2) | Round 2 | 0-2 (17-21, 18-21) | Stats | ||
Fredag 04.06.2021 | |||||||
09:50 | 4* WT - World Tour Ostrava | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Crabb Ta./Gibb [USA] 2-0 (21-19, 21-15) 4* WT World Tour Ostrava (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-19, 21-15) | Stats | ||
Torsdag 03.06.2021 | |||||||
13:30 | 4* WT - World Tour Ostrava | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Manas/Sedlak [CZE] 2-0 (21-16, 21-16) 4* WT World Tour Ostrava (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-16, 21-16) | Stats | ||
Onsdag 02.06.2021 | |||||||
14:50 | 4* WT - World Tour Ostrava | Berntsen/Mol H. [NOR] - Hellvig/Åhman [SWE] 1-2 (21-16, 22-24, 19-21) 4* WT World Tour Ostrava (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-16, 22-24, 19-21) | Stats | ||
09:50 | 4* WT - World Tour Ostrava | Bocharova/Ganenko [RUS] - Lunde/Olimstad [NOR] 2-1 (21-14, 10-21, 15-11) 4* WT World Tour Ostrava (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (21-14, 10-21, 15-11) | Stats | ||
09:00 | 4* WT - World Tour Ostrava | Amaranta/Lobato [ESP] - Berntsen/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-16, 23-21) 4* WT World Tour Ostrava (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-16, 23-21) | Stats | ||
Fredag 28.05.2021 | |||||||
16:50 | 4* WT - World Tour Sochi | Alison/Álvaro Filho [BRA] - Berntsen/Mol H. [NOR] 2-0 (21-10, 21-18) 4* WT World Tour Sochi (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-10, 21-18) | Stats | ||
16:00 | 4* WT - World Tour Sochi | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Samoilovs/Smedins [LAT] 1-2 (18-21, 21-14, 10-15) 4* WT World Tour Sochi (Round 1) | Round 1 | 1-2 (18-21, 21-14, 10-15) | Stats | ||
12:10 | 4* WT - World Tour Sochi | Berntsen/Mol H. [NOR] - Gavira/Herrera [ESP] 2-0 (22-20, 21-12) 4* WT World Tour Sochi (Pool D) | Pool D | 2-0 (22-20, 21-12) | Stats | ||
08:50 | 4* WT - World Tour Sochi | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Kantor/Losiak [POL] 0-2 (16-21, 18-21) 4* WT World Tour Sochi (Pool B) | Pool B | 0-2 (16-21, 18-21) | Stats | ||
Torsdag 27.05.2021 | |||||||
12:10 | 4* WT - World Tour Sochi | Ahmed/Cherif [QAT] - Berntsen/Mol H. [NOR] 2-0 (21-17, 21-15) 4* WT World Tour Sochi (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-17, 21-15) | Stats | ||
12:10 | 4* WT - World Tour Sochi | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Gusev/Shustrov [RUS] 2-0 (21-12, 21-14) 4* WT World Tour Sochi (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-12, 21-14) | Stats | ||
Onsdag 26.05.2021 | |||||||
16:40 | 4* WT - World Tour Sochi | Bykanov/Likholetov [RUS] - Berntsen/Mol H. [NOR] 1-2 (25-23, 16-21, 12-15) 4* WT World Tour Sochi (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (25-23, 16-21, 12-15) | Stats | ||
11:20 | 4* WT - World Tour Sochi | Elazar/Ohana [ISR] - Berntsen/Mol H. [NOR] 0-2 (12-21, 12-21) 4* WT World Tour Sochi (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (12-21, 12-21) | Stats | ||
09:40 | 4* WT - World Tour Sochi | Helland-Hansen/Hjortland [NOR] - Dave/Starikov [ISR] 0-2 (15-21, 17-21) 4* WT World Tour Sochi (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (15-21, 17-21) | Stats | ||
08:50 | 4* WT - World Tour Sochi | Berntsen/Ulveseth [NOR] - Ceynowa/Lodej [POL] 1-2 (21-17, 24-26, 10-15) 4* WT World Tour Sochi (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-17, 24-26, 10-15) | Stats | ||
08:00 | 4* WT - World Tour Sochi | Lunde/Olimstad [NOR] - Dumbauskaite/Grudzinskaite [LTU] 0-2 (19-21, 22-24) 4* WT World Tour Sochi (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (19-21, 22-24) | Stats | ||
Lørdag 08.05.2021 | |||||||
15:20 | ccup - Madrid | Tholse/Wijk Tegenrot [SWE] - Mol M./Ringøen [NOR] 0-2 (19-21, 18-21) ccup Madrid (Final 7th Place) | Final 7th Place | 0-2 (19-21, 18-21) | Stats | ||
14:30 | ccup - Madrid | Appelgren/Herrmann [SWE] - Løkken/Henriksveen [NOR] 0-2 (15-21, 14-21) ccup Madrid (Final 7th Place) | Final 7th Place | 0-2 (15-21, 14-21) | Stats | ||
11:20 | ccup - Baden | Lunde/Olimstad [NOR] - Namike/Brailko [LAT] 2-0 (21-6, 21-5) ccup Baden (Final 5th Place) | Final 5th Place | 2-0 (21-6, 21-5) | Stats | ||
10:30 | ccup - Baden | Hjortland/Helland/Hansen [NOR] - Ozolina/Skrastina [LAT] 2-0 (23-21, 21-11) ccup Baden (Final 5th Place) | Final 5th Place | 2-0 (23-21, 21-11) | Stats | ||
Fredag 07.05.2021 | |||||||
19:00 | ccup - Madrid | Dziadkou/Piatrushka [BLR] - Mol M./Ringøen [NOR] 2-0 (21-16, 21-19) ccup Madrid (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 21-19) | Stats | ||
16:30 | ccup - Madrid | Mitrafanau/Abramenka [BLR] - Mol M./Ringøen [NOR] 0-2 (13-21, 9-21) ccup Madrid (Pool A) | Pool A | 0-2 (13-21, 9-21) | Stats | ||
15:40 | ccup - Madrid | Dziadkou/Piatrushka [BLR] - Løkken/Henriksveen [NOR] 2-1 (18-21, 21-15, 15-13) ccup Madrid (Pool A) | Pool A | 2-1 (18-21, 21-15, 15-13) | Stats | ||
13:00 | ccup - Baden | Menegatti/Michieletto [ITA] - Lunde/Olimstad [NOR] 2-0 (21-15, 21-19) ccup Baden (QF) | QF | 2-0 (21-15, 21-19) | Stats | ||
11:00 | ccup - Baden | Scampoli/Bianchin [ITA] - Hjortland/Helland/Hansen [NOR] 2-0 (21-19, 26-24) ccup Baden (QF) | QF | 2-0 (21-19, 26-24) | Stats | ||
10:10 | ccup - Baden | Menegatti/Michieletto [ITA] - Lunde/Olimstad [NOR] 1-2 (21-16, 18-21, 11-15) ccup Baden (QF) | QF | 1-2 (21-16, 18-21, 11-15) | Stats | ||
09:50 | ccup - Madrid | Ehlers/Flüggen [GER] - Mol M./Ringøen [NOR] 2-0 (21-12, 21-12) ccup Madrid (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-12, 21-12) | Stats | ||
09:00 | ccup - Madrid | Thole J./Wickler [GER] - Løkken/Henriksveen [NOR] 2-0 (21-10, 21-15) ccup Madrid (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-10, 21-15) | Stats | ||
Torsdag 06.05.2021 | |||||||
16:00 | ccup - Baden | Lunde/Olimstad [NOR] - Thurin, T./Thurin, S. [SWE] 2-1 (28-30, 21-13, 15-8) ccup Baden (Pool A) | Pool A | 2-1 (28-30, 21-13, 15-8) | Stats | ||
15:10 | ccup - Baden | Hjortland/Helland/Hansen [NOR] - Cavretti/Wahlén [SWE] 2-0 (21-18, 21-19) ccup Baden (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-18, 21-19) | Stats | ||
11:00 | ccup - Baden | Lunde/Olimstad [NOR] - Lunina/Davidova [UKR] 0-2 (18-21, 14-21) ccup Baden (Pool A) | Pool A | 0-2 (18-21, 14-21) | Stats | ||
10:10 | ccup - Baden | Hjortland/Helland/Hansen [NOR] - Makhno, In./Makhno, Ir. [UKR] 1-2 (21-17, 17-21, 9-15) ccup Baden (Pool A) | Pool A | 1-2 (21-17, 17-21, 9-15) | Stats | ||
Fredag 30.04.2021 | |||||||
16:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd event | Lunde/Olimstad [NOR] - Kolinske/Stockman [USA] 0-2 (20-22, 22-24) 4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Pool A) | Pool A | 0-2 (20-22, 22-24) | Stats | ||
Torsdag 29.04.2021 | |||||||
16:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd event | Agatha/Duda [BRA] - Lunde/Olimstad [NOR] 2-0 (21-18, 21-13) 4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-18, 21-13) | Stats | ||
Onsdag 28.04.2021 | |||||||
23:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd event | Lunde/Olimstad [NOR] - Leila/Maylen [CUB] 2-0 (21-18, 23-21) 4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-18, 23-21) | Stats | ||
20:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd event | Ringøen/Solhaug [NOR] - O'Dea B./O'Dea, S. [NZL] 1-2 (22-24, 21-11, 13-15) 4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (22-24, 21-11, 13-15) | Stats | ||
18:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd event | Placette/Richard [FRA] - Lunde/Olimstad [NOR] 0-2 (16-21, 19-21) 4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (16-21, 19-21) | Stats | ||
16:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd event | Helland-Hansen/Hjortland [NOR] - Böbner/Vergé-Dépré, Z. [SUI] 1-2 (25-27, 21-14, 13-15) 4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (25-27, 21-14, 13-15) | Stats | ||
TBD | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd event | Diana/Yuly [COL] - Helland-Hansen/Hjortland [NOR] 4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | Stats | |||
TBD | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 3rd event | Lunde/Olimstad [NOR] - Kubickova/Kvapilova [CZE] 4* WT World Tour Cancun Hub - 3rd event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | Stats | |||
Mandag 26.04.2021 | |||||||
21:30 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Ahmed/Cherif [QAT] 2-0 (21-18, 21-18) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-18, 21-18) | Stats | ||
01:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Alison/Álvaro Filho [BRA] 2-1 (21-8, 18-21, 15-12) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Semifinals) | Semifinals | 2-1 (21-8, 18-21, 15-12) | Stats | ||
Søndag 25.04.2021 | |||||||
16:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Kantor/Losiak [POL] 2-1 (22-24, 21-14, 15-13) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Round 3) | Round 3 | 2-1 (22-24, 21-14, 15-13) | Stats | ||
01:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Bourne/Crabb Tr. [USA] 2-0 (21-19, 21-19) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-19, 21-19) | Stats | ||
Lørdag 24.04.2021 | |||||||
01:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Varenhorst/van de Velde [NED] 2-0 (21-18, 21-16) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-18, 21-16) | Stats | ||
Fredag 23.04.2021 | |||||||
16:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Cardenas/Espinoza [MEX] 2-1 (21-12, 18-21, 15-9) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-12, 18-21, 15-9) | Stats | ||
03:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Placette/Richard [FRA] - Hjortland/Olimstad [NOR] 2-0 (21-17, 21-18) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-17, 21-18) | Stats | ||
02:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Barbara/Carol [BRA] - Helland-Hansen/Lunde [NOR] 2-1 (21-12, 18-21, 15-13) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (21-12, 18-21, 15-13) | Stats | ||
Torsdag 22.04.2021 | |||||||
22:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Hjortland/Olimstad [NOR] - Ypma/van Iersel [NED] 2-1 (19-21, 21-11, 15-10) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (19-21, 21-11, 15-10) | Stats | ||
20:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Caluori/Lutz [SUI] - Helland-Hansen/Lunde [NOR] 0-2 (13-21, 14-21) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (13-21, 14-21) | Stats | ||
18:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Berntsen/Ringøen [NOR] - Cottafava/Windisch [ITA] 0-2 (23-25, 15-21) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (23-25, 15-21) | Stats | ||
16:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 2nd event | Arthur/Pedro Solberg [BRA] - Mol H./Solhaug [NOR] 2-0 (21-19, 21-17) 4* WT World Tour Cancun Hub - 2nd event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-19, 21-17) | Stats | ||
Tirsdag 20.04.2021 | |||||||
21:30 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Ahmed/Cherif [QAT] 2-0 (21-19, 22-20) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-19, 22-20) | Stats | ||
03:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Perusic/Schweiner [CZE] 2-1 (17-21, 21-14, 15-9) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Semifinals) | Semifinals | 2-1 (17-21, 21-14, 15-9) | Stats | ||
Mandag 19.04.2021 | |||||||
20:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Arthur/Guto [BRA] 2-0 (21-14, 21-14) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Round 3) | Round 3 | 2-0 (21-14, 21-14) | Stats | ||
03:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Dalhausser/Lucena [USA] 2-1 (21-15, 15-21, 15-12) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Round 2) | Round 2 | 2-1 (21-15, 15-21, 15-12) | Stats | ||
Søndag 18.04.2021 | |||||||
19:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Berntsen/Mol H. [NOR] - Samoilovs/Smedins [LAT] 1-2 (15-21, 21-18, 12-15) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Pool F) | Pool F | 1-2 (15-21, 21-18, 12-15) | Stats | ||
16:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Leshukov/Semenov [RUS] 2-0 (21-16, 21-18) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
Lørdag 17.04.2021 | |||||||
23:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Bruno Schmidt/Evandro [BRA] - Berntsen/Mol H. [NOR] 2-0 (21-16, 21-17) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-16, 21-17) | Stats | ||
20:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Sarabia /Stephens [MEX] 2-0 (21-11, 21-10) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-11, 21-10) | Stats | ||
03:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Seidl Rob./Waller [AUT] - Berntsen/Mol H. [NOR] 0-2 (16-21, 17-21) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (16-21, 17-21) | Stats | ||
01:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Hjortland/Olimstad [NOR] - Leila/Maylen [CUB] 0-2 (10-21, 15-21) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (10-21, 15-21) | Stats | ||
Fredag 16.04.2021 | |||||||
23:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Kislytsyn/Kuvichka [RUS] - Berntsen/Mol H. [NOR] 0-2 (21-23, 17-21) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (21-23, 17-21) | Stats | ||
23:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Seidl Rob./Waller [AUT] - Ringøen/Solhaug [NOR] 2-0 (21-15, 22-20) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-15, 22-20) | Stats | ||
18:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Brailko/Kravcenoka [LAT] - Hjortland/Olimstad [NOR] 1-2 (22-20, 14-21, 10-15) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (22-20, 14-21, 10-15) | Stats | ||
17:00 | 4* WT - World Tour Cancun Hub - 1st event | Chiyo/Sakaguchi [JPN] - Helland-Hansen/Lunde [NOR] 2-0 (21-16, 21-18) 4* WT World Tour Cancun Hub - 1st event (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
Onsdag 10.03.2021 | |||||||
13:50 | 4* WT - World Tour Katara Cup | Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS] - Solhaug/Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-11, 21-15) 4* WT World Tour Katara Cup (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-11, 21-15) | Stats | ||
10:30 | 4* WT - World Tour Katara Cup | Seidl Rob./Waller [AUT] - Solhaug/Sørum, C. [NOR] 0-2 (15-21, 19-21) 4* WT World Tour Katara Cup (Pool H) | Pool H | 0-2 (15-21, 19-21) | Stats | ||
Tirsdag 09.03.2021 | |||||||
13:50 | 4* WT - World Tour Katara Cup | Solhaug/Sørum, C. [NOR] - Gaxiola/Rubio [MEX] 0-2 (16-21, 18-21) 4* WT World Tour Katara Cup (Pool H) | Pool H | 0-2 (16-21, 18-21) | Stats | ||
Mandag 08.03.2021 | |||||||
13:10 | 4* WT - World Tour Katara Cup | Helland-Hansen/Lunde [NOR] - Körtzinger/Schneider [GER] 1-2 (17-21, 23-21, 14-16) 4* WT World Tour Katara Cup (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (17-21, 23-21, 14-16) | Stats | ||
09:40 | 4* WT - World Tour Katara Cup | Boermans/de Groot [NED] - Berntsen/Mol H. [NOR] 2-0 (21-15, 21-16) 4* WT World Tour Katara Cup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-15, 21-16) | Stats | ||
08:50 | 4* WT - World Tour Katara Cup | Helland-Hansen/Lunde [NOR] - Ceynowa/Lodej [POL] 2-0 (21-13, 21-17) 4* WT World Tour Katara Cup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-13, 21-17) | Stats | ||
Søndag 20.09.2020 | |||||||
18:00 | EM - Jurmala | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS] 2-0 (21-19, 21-15) EM Jurmala (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-19, 21-15) | Stats | ||
11:30 | EM - Jurmala | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Nicolai/Lupo [ITA] 2-0 (27-25, 21-19) EM Jurmala (Semifinals) | Semifinals | 2-0 (27-25, 21-19) | Stats | ||
Lørdag 19.09.2020 | |||||||
16:00 | EM - Jurmala | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Herrera/Gavira [ESP] 2-0 (21-16, 21-16) EM Jurmala (Round 3) | Round 3 | 2-0 (21-16, 21-16) | Stats | ||
16:00 | EM - Jurmala | Mol H./Berntsen [NOR] - Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS] 0-2 (14-21, 9-21) EM Jurmala (Round 3) | Round 3 | 0-2 (14-21, 9-21) | Stats | ||
09:00 | EM - Jurmala | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Aye/Gauthier/Rat [FRA] 2-0 (21-12, 21-14) EM Jurmala (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-12, 21-14) | Stats | ||
09:00 | EM - Jurmala | Mol H./Berntsen [NOR] - Windisch/Carambula [ITA] 2-1 (12-21, 21-16, 15-10) EM Jurmala (Round 2) | Round 2 | 2-1 (12-21, 21-16, 15-10) | Stats | ||
Fredag 18.09.2020 | |||||||
07:30 | EM - Jurmala | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Samoilovs/Smedins [LAT] 2-0 (21-14, 21-12) EM Jurmala (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-14, 21-12) | Stats | ||
07:30 | EM - Jurmala | Mol H./Berntsen [NOR] - Likholetov/Bykanov [RUS] 2-0 (21-17, 36-34) EM Jurmala (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-17, 36-34) | Stats | ||
Onsdag 16.09.2020 | |||||||
14:00 | EM - Jurmala | Lunde/Hjortland [NOR] - Ittlinger/Laboureur [GER] 0-2 (12-21, 17-21) EM Jurmala (Pool H) | Pool H | 0-2 (12-21, 17-21) | Stats | ||
11:00 | EM - Jurmala | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Huber A./Dressler [AUT] 2-0 (21-13, 26-24) EM Jurmala (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-13, 26-24) | Stats | ||
09:00 | EM - Jurmala | Ehlers/Pfretzschner [GER] - Mol H./Berntsen [NOR] 0-2 (16-21, 16-21) EM Jurmala (Pool G) | Pool G | 0-2 (16-21, 16-21) | Stats | ||
Tirsdag 15.09.2020 | |||||||
12:00 | EM - Jurmala | Liliana/Elsa [ESP] - Lunde/Hjortland [NOR] 2-1 (22-20, 20-22, 17-15) EM Jurmala (Pool H) | Pool H | 2-1 (22-20, 20-22, 17-15) | Stats | ||
Fredag 31.07.2020 | |||||||
19:00 | 1* WT - World Tour Ljubljana | Cottafava/Windisch [ITA] - Mol/Ringøen [NOR] 2-0 (21-18, 24-22) 1* WT World Tour Ljubljana (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-18, 24-22) | Stats | ||
15:00 | 1* WT - World Tour Ljubljana | Henriksveen/Løkken [NOR] - Kindl/Seiser [AUT] 0-2 (12-21, 17-21) 1* WT World Tour Ljubljana (Pool B) | Pool B | 0-2 (12-21, 17-21) | Stats | ||
15:00 | 1* WT - World Tour Ljubljana | Pihera/Sotola [CZE] - Mol/Ringøen [NOR] 0-2 (17-21, 21-23) 1* WT World Tour Ljubljana (Pool C) | Pool C | 0-2 (17-21, 21-23) | Stats | ||
09:50 | 1* WT - World Tour Ljubljana | Bozenk/Jakopin [SLO] - Mol/Ringøen [NOR] 2-0 (21-18, 21-16) 1* WT World Tour Ljubljana (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-18, 21-16) | Stats | ||
09:50 | 1* WT - World Tour Ljubljana | Doppler/Horst [AUT] - Henriksveen/Løkken [NOR] 2-0 (21-13, 21-19) 1* WT World Tour Ljubljana (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-13, 21-19) | Stats | ||
Tirsdag 28.07.2020 | |||||||
19:10 | EM - Jurmala | Huerta A./Huerta [ESP] - Olimstad/Sørum, A. [NOR] 2-0 (21-13, 21-13) EM Jurmala (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-13, 21-13) | Stats | ||
17:30 | EM - Jurmala | Kravcenoka/Graudina [LAT] - Helland/Hansen/Olimstad [NOR] 2-0 (21-13, 21-17) EM Jurmala (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-13, 21-17) | Stats | ||
15:50 | EM - Jurmala | Olimstad/Sørum, A. [NOR] - Susam/Ozdemir [TUR] 2-0 (21-16, 21-16) EM Jurmala (Round of 16) | Round of 16 | 2-0 (21-16, 21-16) | Stats | ||
14:10 | EM - Jurmala | Helland/Hansen/Olimstad [NOR] - Kotlasova/Resova [CZE] 2-0 (21-12, 21-13) EM Jurmala (Round of 16) | Round of 16 | 2-0 (21-12, 21-13) | Stats | ||
12:30 | EM - Jurmala | Ruud/Ofstaas [NOR] - Pascariuc P./Kopschar [AUT] 1-2 (23-21, 13-21, 14-16) EM Jurmala (Round of 24) | Round of 24 | 1-2 (23-21, 13-21, 14-16) | Stats | ||
Mandag 27.07.2020 | |||||||
16:40 | EM - Jurmala | Cizmazia/Pokopec [SVK] - Ruud/Ofstaas [NOR] 2-0 (21-19, 22-20) EM Jurmala (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-19, 22-20) | Stats | ||
16:40 | EM - Jurmala | Olimstad/Sørum, A. [NOR] - Pavliuk/Sviridov [UKR] 2-0 (21-19, 21-19) EM Jurmala (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-19, 21-19) | Stats | ||
15:50 | EM - Jurmala | Helland/Hansen/Olimstad [NOR] - Krmpotic/Kezeric [CRO] 2-0 (21-6, 21-10) EM Jurmala (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-6, 21-10) | Stats | ||
12:30 | EM - Jurmala | Guyot Polverini/Vieira [FRA] - Helland/Hansen/Olimstad [NOR] 0-2 (17-21, 13-21) EM Jurmala (Pool H) | Pool H | 0-2 (17-21, 13-21) | Stats | ||
Søndag 26.07.2020 | |||||||
17:30 | EM - Jurmala | Olimstad/Sørum, A. [NOR] - Abramenka/Papeka [BLR] 2-0 (21-13, 21-18) EM Jurmala (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-13, 21-18) | Stats | ||
16:40 | EM - Jurmala | Maka/Korsakov [MLD] - Ruud/Ofstaas [NOR] 0-2 (19-21, 19-21) EM Jurmala (Pool A) | Pool A | 0-2 (19-21, 19-21) | Stats | ||
15:50 | EM - Jurmala | Nezir/Vence [TUR] - Helland/Hansen/Olimstad [NOR] 0-2 (16-21, 15-21) EM Jurmala (Pool H) | Pool H | 0-2 (16-21, 15-21) | Stats | ||
14:10 | EM - Jurmala | Olimstad/Sørum, A. [NOR] - Hanzic/Igor [CRO] 2-0 (21-14, 21-16) EM Jurmala (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-14, 21-16) | Stats | ||
13:20 | EM - Jurmala | Smits/Samoilovs M. [LAT] - Ruud/Ofstaas [NOR] 1-2 (20-22, 21-14, 14-16) EM Jurmala (Pool A) | Pool A | 1-2 (20-22, 21-14, 14-16) | Stats | ||
Torsdag 12.03.2020 | |||||||
07:00 | 1* WT - World Tour Langkawi | Opsahl/Tomter [NOR] - Annerstedt/Johansson [SWE] 0-2 (21-23, 17-21) 1* WT World Tour Langkawi (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (21-23, 17-21) | Stats | ||
02:50 | 1* WT - World Tour Langkawi | Opsahl/Tomter [NOR] - Gala/Pavoucek [CZE] 2-1 (23-21, 18-21, 15-9) 1* WT World Tour Langkawi (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (23-21, 18-21, 15-9) | Stats | ||
Mandag 09.03.2020 | |||||||
11:00 | 4* WT - World Tour Doha | Bouter/Penninga [NED] - Berntsen/Mol H. [NOR] 2-0 (21-12, 21-12) 4* WT World Tour Doha (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-12, 21-12) | Stats | ||
TBD | 4* WT - World Tour Doha | Bouter/Penninga [NED] - Berntsen/Mol H. [NOR] 4* WT World Tour Doha (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | Stats | |||
Torsdag 16.01.2020 | |||||||
22:40 | 1* WT - World Tour Cook Islands | Kopp/Russell [CAN] - Kjemperud/Opsahl [NOR] 2-0 (21-15, 21-18) 1* WT World Tour Cook Islands (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-15, 21-18) | Stats | ||
03:30 | 1* WT - World Tour Cook Islands | Enoka/Herman [COK] - Kjemperud/Opsahl [NOR] 0-2 (5-21, 7-21) 1* WT World Tour Cook Islands (Pool A) | Pool A | 0-2 (5-21, 7-21) | Stats | ||
Onsdag 15.01.2020 | |||||||
20:00 | 1* WT - World Tour Cook Islands | Kjemperud/Opsahl [NOR] - Austin/Schultz [USA] 0-2 (14-21, 16-21) 1* WT World Tour Cook Islands (Pool A) | Pool A | 0-2 (14-21, 16-21) | Stats | ||
Onsdag 08.01.2020 | |||||||
11:00 | 1* WT - World Tour Qeshm | M. Shobeiri/Reza [IRI] - Kjemperud/Opsahl [NOR] 2-0 (21-19, 25-23) 1* WT World Tour Qeshm (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-19, 25-23) | Stats | ||
06:30 | 1* WT - World Tour Qeshm | Elmajid/Ziad [QAT] - Kjemperud/Opsahl [NOR] 2-0 (21-12, 21-14) 1* WT World Tour Qeshm (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-12, 21-14) | Stats | ||
Fredag 15.11.2019 | |||||||
01:00 | 4* WT - World Tour Chetumal | Hjortland/Lunde [NOR] - Bieneck/Schneider [GER] 0-2 (20-22, 17-21) 4* WT World Tour Chetumal (Pool D) | Pool D | 0-2 (20-22, 17-21) | Stats | ||
Torsdag 14.11.2019 | |||||||
16:00 | 4* WT - World Tour Chetumal | Taiana Lima/Talita [BRA] - Hjortland/Lunde [NOR] 2-0 (21-19, 21-14) 4* WT World Tour Chetumal (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-19, 21-14) | Stats | ||
Onsdag 13.11.2019 | |||||||
18:00 | 4* WT - World Tour Chetumal | Chiyo/Sakaguchi [JPN] - Hjortland/Lunde [NOR] 0-2 (16-21, 15-21) 4* WT World Tour Chetumal (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (16-21, 15-21) | Stats | ||
TBD | 4* WT - World Tour Chetumal | Futami/Hasegawa [JPN] - Hjortland/Lunde [NOR] 4* WT World Tour Chetumal (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | Stats | |||
Tirsdag 12.11.2019 | |||||||
18:00 | 1* WT - World Tour Aspire Beach Volleyball Cup Doha | Henriksveen/Løkken [NOR] - Van Steenis/Vismans S. [NED] 0-2 (17-21, 18-21) 1* WT World Tour Aspire Beach Volleyball Cup Doha (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (17-21, 18-21) | Stats | ||
15:30 | 1* WT - World Tour Aspire Beach Volleyball Cup Doha | Henriksveen/Løkken [NOR] - Austin/Schultz [USA] 2-1 (15-21, 21-17, 18-16) 1* WT World Tour Aspire Beach Volleyball Cup Doha (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (15-21, 21-17, 18-16) | Stats | ||
Fredag 01.11.2019 | |||||||
05:10 | 3* WT - World Tour Qinzhou | J. J. Zeng/M.M. Lin [CHN] - Hjortland/Lunde [NOR] 2-0 (21-18, 21-15) 3* WT World Tour Qinzhou (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-18, 21-15) | Stats | ||
Torsdag 31.10.2019 | |||||||
06:00 | 3* WT - World Tour Qinzhou | Chiyo/Sakaguchi [JPN] - Hjortland/Lunde [NOR] 2-0 (21-15, 21-15) 3* WT World Tour Qinzhou (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-15, 21-15) | Stats | ||
Søndag 08.09.2019 | |||||||
19:05 | World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals) | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Crabb Ta./Gibb [USA] 2-0 (21-16, 21-15) World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Final 3rd Place) | Final 3rd Place | 2-0 (21-16, 21-15) | Stats | ||
Lørdag 07.09.2019 | |||||||
21:50 | World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals) | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS] 1-2 (21-18, 18-21, 9-15) World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Semifinals) | Semifinals | 1-2 (21-18, 18-21, 9-15) | Stats | ||
15:50 | World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals) | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Bruno Schmidt/Evandro [BRA] 2-0 (21-17, 21-16) World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Round 3) | Round 3 | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
Fredag 06.09.2019 | |||||||
20:00 | World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals) | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Ehlers/Flüggen [GER] 2-1 (15-21, 21-15, 15-11) World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Round 2) | Round 2 | 2-1 (15-21, 21-15, 15-11) | Stats | ||
12:00 | World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals) | Berntsen/Mol H. [NOR] - Liamin/Myskiv [RUS] 0-2 (18-21, 20-22) World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Pool D) | Pool D | 0-2 (18-21, 20-22) | Stats | ||
Torsdag 05.09.2019 | |||||||
19:00 | World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals) | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Carambula/Rossi [ITA] World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Pool B) | Pool B | Stats | |||
15:00 | World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals) | Alison/Álvaro Filho [BRA] - Berntsen/Mol H. [NOR] 2-0 (21-18, 21-11) World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-18, 21-11) | Stats | ||
14:00 | World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals) | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Aye/Gauthier-Rat [FRA] 2-0 (21-12, 21-17) World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-12, 21-17) | Stats | ||
Onsdag 04.09.2019 | |||||||
19:00 | World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals) | Berntsen/Mol H. [NOR] - Grimalt E./Grimalt M. [CHI] 2-0 (21-17, 24-22) World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-17, 24-22) | Stats | ||
14:50 | World Tour Finals - World Tour Rome (World Tour Finals) | Berntsen/Mol H. [NOR] - Sivolap/Yarzutkin [RUS] 2-1 (24-26, 21-19, 15-13) World Tour Finals World Tour Rome (World Tour Finals) (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (24-26, 21-19, 15-13) | Stats | ||
Søndag 01.09.2019 | |||||||
14:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Mol, A./Ringøen [NOR] - Mol/Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-16, 21-18) 1* WT World Tour Oslo (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
13:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Bergerud/Retterholt [NOR] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (21-23, 18-21) 1* WT World Tour Oslo (Final 3rd Place) | Final 3rd Place | 0-2 (21-23, 18-21) | Stats | ||
11:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Mol, A./Ringøen [NOR] - Bergerud/Retterholt [NOR] 2-1 (21-16, 21-23, 15-10) 1* WT World Tour Oslo (Semifinals) | Semifinals | 2-1 (21-16, 21-23, 15-10) | Stats | ||
10:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Mol/Sørum, C. [NOR] 0-2 (21-23, 17-21) 1* WT World Tour Oslo (Semifinals) | Semifinals | 0-2 (21-23, 17-21) | Stats | ||
Lørdag 31.08.2019 | |||||||
18:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Mol, A./Ringøen [NOR] - Solhaug/Tomter [NOR] 2-0 (21-15, 21-17) 1* WT World Tour Oslo (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-15, 21-17) | Stats | ||
17:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Brinck/Rosager [DEN] - Mol/Sørum, C. [NOR] 0-2 (17-21, 16-21) 1* WT World Tour Oslo (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (17-21, 16-21) | Stats | ||
16:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Hellvig/Åhman [SWE] 2-1 (24-22, 19-21, 15-12) 1* WT World Tour Oslo (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-1 (24-22, 19-21, 15-12) | Stats | ||
15:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Overgaard/Trans [DEN] - Bergerud/Retterholt [NOR] 1-2 (18-21, 21-17, 11-15) 1* WT World Tour Oslo (Quarterfinals) | Quarterfinals | 1-2 (18-21, 21-17, 11-15) | Stats | ||
14:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Henriksveen/Løkken [NOR] - Solhaug/Tomter [NOR] 1-2 (15-21, 21-19, 12-15) 1* WT World Tour Oslo (Round of 12) | Round of 12 | 1-2 (15-21, 21-19, 12-15) | Stats | ||
Fredag 30.08.2019 | |||||||
18:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Mol, A./Ringøen [NOR] - Hellvig/Åhman [SWE] 2-0 (21-17, 23-21) 1* WT World Tour Oslo (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-17, 23-21) | Stats | ||
17:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Mol/Sørum, C. [NOR] - Overgaard/Trans [DEN] 2-0 (21-17, 23-21) 1* WT World Tour Oslo (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-17, 23-21) | Stats | ||
16:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Solhaug/Tomter [NOR] 2-0 (21-16, 21-15) 1* WT World Tour Oslo (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-16, 21-15) | Stats | ||
15:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Bergerud/Retterholt [NOR] - Brinck/Rosager [DEN] 2-0 (21-15, 21-18) 1* WT World Tour Oslo (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-15, 21-18) | Stats | ||
14:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Henriksveen/Løkken [NOR] - Didyk/Karvatskyi [UKR] 2-0 (21-19, 21-19) 1* WT World Tour Oslo (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-19, 21-19) | Stats | ||
Torsdag 29.08.2019 | |||||||
18:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Mol, A./Ringøen [NOR] - Klaffinger/Köstler [AUT] 2-0 (21-15, 21-14) 1* WT World Tour Oslo (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-15, 21-14) | Stats | ||
17:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Mol/Sørum, C. [NOR] - Piippo/Topio [FIN] 2-1 (16-21, 27-25, 15-11) 1* WT World Tour Oslo (Pool B) | Pool B | 2-1 (16-21, 27-25, 15-11) | Stats | ||
16:40 | 1* WT - World Tour Montpellier | Løvli/Mohajer [NOR] - Bello, Ja./Bello, Jo. [ENG] 0-2 (11-21, 17-21) 1* WT World Tour Montpellier (Pool A) | Pool A | 0-2 (11-21, 17-21) | Stats | ||
16:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Pusonjic/Rajkovic [SRB] 2-0 (21-11, 21-15) 1* WT World Tour Oslo (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-11, 21-15) | Stats | ||
15:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Bergerud/Retterholt [NOR] - Henriksveen/Løkken [NOR] 2-0 (21-19, 21-15) 1* WT World Tour Oslo (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-19, 21-15) | Stats | ||
14:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Murakami/Shimizu [JPN] - Solhaug/Tomter [NOR] 0-2 (23-25, 15-21) 1* WT World Tour Oslo (Pool C) | Pool C | 0-2 (23-25, 15-21) | Stats | ||
Onsdag 28.08.2019 | |||||||
18:30 | 1* WT - World Tour Montpellier | Aye/Gauthier-Rat [FRA] - Løvli/Mohajer [NOR] 2-0 (21-7, 21-8) 1* WT World Tour Montpellier (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-7, 21-8) | Stats | ||
16:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Solhaug/Tomter [NOR] - Drysdale-Anderson/Jones [ENG] 2-0 (21-13, 21-11) 1* WT World Tour Oslo (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-13, 21-11) | Stats | ||
15:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Klaffinger/Köstler [AUT] - Opsahl/Ruud [NOR] 2-0 (21-15, 21-19) 1* WT World Tour Oslo (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-15, 21-19) | Stats | ||
14:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Gamlemoen/Helland [NOR] - Piippo/Topio [FIN] 1-2 (12-21, 21-19, 5-15) 1* WT World Tour Oslo (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (12-21, 21-19, 5-15) | Stats | ||
13:00 | 1* WT - World Tour Oslo | Dunbavin/Walrond [ENG] - Henriksveen/Løkken [NOR] 0-2 (11-21, 8-21) 1* WT World Tour Oslo (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (11-21, 8-21) | Stats | ||
Tirsdag 27.08.2019 | |||||||
15:00 | 1* WT - World Tour Montpellier | Løvli/Mohajer [NOR] - Labate/Panerati [ITA] 1* WT World Tour Montpellier (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | Stats | |||
14:00 | 1* WT - World Tour Montpellier | Berk/Grut [SLO] - Løvli/Mohajer [NOR] 1-2 (21-16, 20-22, 11-15) 1* WT World Tour Montpellier (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-16, 20-22, 11-15) | Stats | ||
Lørdag 24.08.2019 | |||||||
13:05 | 3* WT - World Tour Jurmala | Budinger/Patterson [USA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (15-21, 21-15, 15-13) 3* WT World Tour Jurmala (Round 2) | Round 2 | 2-1 (15-21, 21-15, 15-13) | Stats | ||
09:00 | 3* WT - World Tour Jurmala | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Bercik/Dumek [CZE] 2-1 (21-12, 18-21, 15-9) 3* WT World Tour Jurmala (Round 1) | Round 1 | 2-1 (21-12, 18-21, 15-9) | Stats | ||
Fredag 23.08.2019 | |||||||
16:00 | 3* WT - World Tour Jurmala | Bergerud/Retterholt [NOR] - Samoilovs M./Solovejs [LAT] 1-2 (21-19, 20-22, 12-15) 3* WT World Tour Jurmala (Pool F) | Pool F | 1-2 (21-19, 20-22, 12-15) | Stats | ||
14:00 | 3* WT - World Tour Jurmala | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Erdmann/Winter [GER] 1-2 (21-19, 25-27, 9-15) 3* WT World Tour Jurmala (Pool H) | Pool H | 1-2 (21-19, 25-27, 9-15) | Stats | ||
11:30 | 3* WT - World Tour Jurmala | Budinger/Patterson [USA] - Bergerud/Retterholt [NOR] 2-0 (21-14, 21-18) 3* WT World Tour Jurmala (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-14, 21-18) | Stats | ||
09:50 | 3* WT - World Tour Jurmala | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Juchnevic/Vasiljev [LTU] 2-1 (21-15, 17-21, 16-14) 3* WT World Tour Jurmala (Pool H) | Pool H | 2-1 (21-15, 17-21, 16-14) | Stats | ||
09:30 | 1* WT - World Tour Rubavu | Iversen/Tellnes [NOR] - Chrysostomou/Liotatis [CYP] 0-2 (18-21, 18-21) 1* WT World Tour Rubavu (Round of 12) | Round of 12 | 0-2 (18-21, 18-21) | Stats | ||
08:30 | 1* WT - World Tour Rubavu | Murakami/Shimizu [JPN] - Ofstaas/Opsahl [NOR] 2-1 (21-16, 19-21, 15-12) 1* WT World Tour Rubavu (Round of 12) | Round of 12 | 2-1 (21-16, 19-21, 15-12) | Stats | ||
Torsdag 22.08.2019 | |||||||
15:30 | 1* WT - World Tour Rubavu | Kojima/Takahashi [JPN] - Iversen/Tellnes [NOR] 0-2 (15-21, 7-21) 1* WT World Tour Rubavu (Pool D) | Pool D | 0-2 (15-21, 7-21) | Stats | ||
14:50 | 3* WT - World Tour Jurmala | Habr/Lenc [CZE] - Bergerud/Retterholt [NOR] 1-2 (21-18, 14-21, 14-16) 3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-18, 14-21, 14-16) | Stats | ||
14:00 | 3* WT - World Tour Jurmala | Ruud/Solhaug [NOR] - Dollinger A./Stadie [GER] 0-2 (18-21, 18-21) 3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (18-21, 18-21) | Stats | ||
13:30 | 1* WT - World Tour Rubavu | Muvunyi/Yves [RWA] - Ofstaas/Opsahl [NOR] 1-2 (17-21, 21-14, 13-15) 1* WT World Tour Rubavu (Pool C) | Pool C | 1-2 (17-21, 21-14, 13-15) | Stats | ||
11:50 | 1* WT - World Tour Rubavu | Kurasaka/Shoji [JPN] - Dybfest/Løvli [NOR] 2-0 (21-14, 21-9) 1* WT World Tour Rubavu (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-14, 21-9) | Stats | ||
11:00 | 1* WT - World Tour Rubavu | Lundgren/Wijk Tegenrot [SWE] - Iversen/Tellnes [NOR] 2-0 (21-7, 21-12) 1* WT World Tour Rubavu (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-7, 21-12) | Stats | ||
10:40 | 3* WT - World Tour Jurmala | Ruud/Solhaug [NOR] - Antoms/Natrins Dav. [LAT] 2-1 (17-21, 21-14, 15-11) 3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (17-21, 21-14, 15-11) | Stats | ||
10:10 | 1* WT - World Tour Rubavu | Gala/Sramek [CZE] - Ofstaas/Opsahl [NOR] 2-0 (25-23, 21-13) 1* WT World Tour Rubavu (Pool C) | Pool C | 2-0 (25-23, 21-13) | Stats | ||
09:50 | 3* WT - World Tour Jurmala | Gamlemoen/Helland [NOR] - Chiniewicz/Korycki [POL] 0-2 (12-21, 16-21) 3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (12-21, 16-21) | Stats | ||
08:30 | 1* WT - World Tour Rubavu | Dybfest/Løvli [NOR] - Chrysostomou/Liotatis [CYP] 0-2 (18-21, 21-23) 1* WT World Tour Rubavu (Pool A) | Pool A | 0-2 (18-21, 21-23) | Stats | ||
TBD | 1* WT - World Tour Rubavu | Dybfest/Løvli [NOR] - Mukunzi/Ndamukunda [RWA] 1* WT World Tour Rubavu (Pool C) | Pool C | Stats | |||
TBD | 3* WT - World Tour Jurmala | Gamlemoen/Helland [NOR] - Chiniewicz/Korycki [POL] 3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | Stats | |||
TBD | 3* WT - World Tour Jurmala | Ruud/Solhaug [NOR] - Antoms/Natrins Dav. [LAT] 3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | Stats | |||
TBD | 3* WT - World Tour Jurmala | Winner of match 11 [] - Bergerud/Retterholt [NOR] 3* WT World Tour Jurmala (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | Stats | |||
Torsdag 15.08.2019 | |||||||
11:30 | 1* WT - World Tour Knokke-Heist | Gamlemoen/Helland [NOR] - Van Steenis/Vismans S. [NED] 0-2 (19-21, 19-21) 1* WT World Tour Knokke-Heist (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (19-21, 19-21) | Stats | ||
Søndag 11.08.2019 | |||||||
18:00 | EM - Moscow | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Semenov/Leshukov [RUS] 2-0 (21-12, 21-18) EM Moscow (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-12, 21-18) | Stats | ||
16:00 | 1* WT - World Tour Budapest | Bergerud/Retterholt [NOR] - Cottafava/Windisch [ITA] 1-2 (16-21, 21-19, 9-15) 1* WT World Tour Budapest (Final 1st Place) | Final 1st Place | 1-2 (16-21, 21-19, 9-15) | Stats | ||
11:00 | EM - Moscow | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Kantor/Losiak [POL] 2-1 (22-24, 21-17, 15-9) EM Moscow (Semifinals) | Semifinals | 2-1 (22-24, 21-17, 15-9) | Stats | ||
10:00 | 1* WT - World Tour Budapest | Regza/Smedins T. [LAT] - Bergerud/Retterholt [NOR] 0-2 (16-21, 20-22) 1* WT World Tour Budapest (Semifinals) | Semifinals | 0-2 (16-21, 20-22) | Stats | ||
Lørdag 10.08.2019 | |||||||
19:00 | 1* WT - World Tour Budapest | Bergerud/Retterholt [NOR] - Klasnic/Milic [SRB] 2-0 (21-12, 21-10) 1* WT World Tour Budapest (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-12, 21-10) | Stats | ||
18:00 | 1* WT - World Tour Miguel Pereira | Hevaldo/Vinicius [BRA] - Dybfest/Løvli [NOR] 2-0 (21-13, 21-17) 1* WT World Tour Miguel Pereira (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-13, 21-17) | Stats | ||
15:40 | 1* WT - World Tour Budapest | Bergerud/Retterholt [NOR] - Boehlé/Boermans [NED] 2-0 (21-15, 21-19) 1* WT World Tour Budapest (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-15, 21-19) | Stats | ||
14:20 | 1* WT - World Tour Miguel Pereira | Dybfest/Løvli [NOR] - Henriksveen/Løkken [NOR] 2-1 (17-21, 22-20, 21-19) 1* WT World Tour Miguel Pereira (Round of 12) | Round of 12 | 2-1 (17-21, 22-20, 21-19) | Stats | ||
12:15 | EM - Moscow | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Thole, J./Wickler [GER] 2-0 (21-17, 21-15) EM Moscow (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-17, 21-15) | Stats | ||
10:30 | 1* WT - World Tour Vaduz | Bobrikov/Mikhalev [RUS] - Solhaug/Tomter [NOR] 2-0 (21-0, 21-0) 1* WT World Tour Vaduz (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-0, 21-0) | Stats | ||
09:00 | 1* WT - World Tour Budapest | Rozgonyi/Soós [HUN] - Bergerud/Retterholt [NOR] 0-2 (23-25, 14-21) 1* WT World Tour Budapest (Pool A) | Pool A | 0-2 (23-25, 14-21) | Stats | ||
Fredag 09.08.2019 | |||||||
19:00 | 1* WT - World Tour Miguel Pereira | Henriksveen/Løkken [NOR] - Cuello/Rivas [COL] 2-1 (21-15, 19-21, 15-11) 1* WT World Tour Miguel Pereira (Pool D) | Pool D | 2-1 (21-15, 19-21, 15-11) | Stats | ||
18:10 | 1* WT - World Tour Miguel Pereira | Arthur/Numasawa [BRA] - Dybfest/Løvli [NOR] 2-0 (21-7, 21-10) 1* WT World Tour Miguel Pereira (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-7, 21-10) | Stats | ||
15:45 | EM - Moscow | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Heidrich/Gerson [SUI] 2-0 (21-14, 26-24) EM Moscow (Round of 16) | Round of 16 | 2-0 (21-14, 26-24) | Stats | ||
15:40 | 1* WT - World Tour Miguel Pereira | Adrielson/Arthur [BRA] - Henriksveen/Løkken [NOR] 2-1 (19-21, 21-15, 15-9) 1* WT World Tour Miguel Pereira (Pool D) | Pool D | 2-1 (19-21, 21-15, 15-9) | Stats | ||
14:50 | 1* WT - World Tour Miguel Pereira | Dybfest/Løvli [NOR] - Donovan/Kazhamiaka [CAN] 2-1 (21-19, 13-21, 15-7) 1* WT World Tour Miguel Pereira (Pool C) | Pool C | 2-1 (21-19, 13-21, 15-7) | Stats | ||
14:30 | 1* WT - World Tour Budapest | Bergerud/Retterholt [NOR] - Bozenk/Jakopin [SLO] 1-2 (21-18, 13-21, 13-15) 1* WT World Tour Budapest (Pool A) | Pool A | 1-2 (21-18, 13-21, 13-15) | Stats | ||
Torsdag 08.08.2019 | |||||||
21:00 | 1* WT - World Tour Vaduz | Solhaug/Tomter [NOR] - Kindl/Seiser [AUT] 0-2 (19-21, 15-21) 1* WT World Tour Vaduz (Pool D) | Pool D | 0-2 (19-21, 15-21) | Stats | ||
15:20 | 1* WT - World Tour Vaduz | Gahr/von Deichmann [LIE] - Solhaug/Tomter [NOR] 1-2 (14-21, 22-20, 10-15) 1* WT World Tour Vaduz (Pool D) | Pool D | 1-2 (14-21, 22-20, 10-15) | Stats | ||
12:30 | 1* WT - World Tour Budapest | Gamlemoen/Helland [NOR] - Pusonjic/Rajkovic [SRB] 1-2 (18-21, 21-19, 13-15) 1* WT World Tour Budapest (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (18-21, 21-19, 13-15) | Stats | ||
10:50 | 1* WT - World Tour Budapest | Berntsen/Lavickyte [NOR] - Buser/Lutz [SUI] 0-2 (15-21, 14-21) 1* WT World Tour Budapest (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (15-21, 14-21) | Stats | ||
10:30 | EM - Moscow | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Plavins/Tocs [LAT] injury team B EM Moscow (Pool A) | Pool A | injury team B | Stats | ||
08:30 | EM - Moscow | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Schützenhöfer/Plesiutschnig [AUT] 1-2 (21-19, 7-21, 10-15) EM Moscow (Pool C) | Pool C | 1-2 (21-19, 7-21, 10-15) | Stats | ||
TBD | 1* WT - World Tour Vaduz | Shimizu/Taira [JPN] - Solhaug/Tomter [NOR] 1* WT World Tour Vaduz (Pool C) | Pool C | Stats | |||
Onsdag 07.08.2019 | |||||||
18:00 | 1* WT - World Tour Vaduz | Ertl F./Kratz [AUT] - Opsahl/Ruud [NOR] 2-1 (21-14, 22-24, 15-12) 1* WT World Tour Vaduz (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (21-14, 22-24, 15-12) | Stats | ||
12:50 | 1* WT - World Tour Vaduz | Opsahl/Ruud [NOR] - Didyk/Karvatskyi [UKR] 2-1 (13-21, 21-18, 15-12) 1* WT World Tour Vaduz (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (13-21, 21-18, 15-12) | Stats | ||
11:00 | EM - Moscow | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bykanov/Samoday [RUS] 2-0 (21-13, 21-7) EM Moscow (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-13, 21-7) | Stats | ||
09:00 | EM - Moscow | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Bocharova/Voronina [RUS] 1-2 (21-16, 14-21, 10-15) EM Moscow (Pool C) | Pool C | 1-2 (21-16, 14-21, 10-15) | Stats | ||
Tirsdag 06.08.2019 | |||||||
11:00 | EM - Moscow | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Huber A./Dressler [AUT] 2-1 (21-14, 20-22, 15-12) EM Moscow (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-14, 20-22, 15-12) | Stats | ||
Mandag 05.08.2019 | |||||||
19:30 | EM - Moscow | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Bonnerova/Maixnerova [CZE] 1-2 (21-17, 18-21, 10-15) EM Moscow (Pool C) | Pool C | 1-2 (21-17, 18-21, 10-15) | Stats | ||
Søndag 04.08.2019 | |||||||
18:00 | 5* WT - World Tour Vienna | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Alison/Álvaro Filho [BRA] 2-0 (21-11, 21-17) 5* WT World Tour Vienna (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-11, 21-17) | Stats | ||
16:00 | 1* WT - World Tour Ljubljana | Kaho/Reika [JPN] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 1* WT World Tour Ljubljana (Semifinals) | Semifinals | Stats | |||
14:15 | 5* WT - World Tour Vienna | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bryl/Fijalek [POL] 2-0 (23-21, 21-12) 5* WT World Tour Vienna (Semifinals) | Semifinals | 2-0 (23-21, 21-12) | Stats | ||
Lørdag 03.08.2019 | |||||||
16:00 | 1* WT - World Tour Ljubljana | Legieta/Lodej [POL] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 0-2 (12-21, 19-21) 1* WT World Tour Ljubljana (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (12-21, 19-21) | Stats | ||
15:15 | 5* WT - World Tour Vienna | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Gerson/Heidrich [SUI] 2-0 (21-14, 21-13) 5* WT World Tour Vienna (Round 3) | Round 3 | 2-0 (21-14, 21-13) | Stats | ||
Fredag 02.08.2019 | |||||||
16:30 | 5* WT - World Tour Vienna | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Lupo/Nicolai [ITA] 2-1 (21-12, 19-21, 15-7) 5* WT World Tour Vienna (Round 2) | Round 2 | 2-1 (21-12, 19-21, 15-7) | Stats | ||
16:00 | 1* WT - World Tour Ljubljana | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Piersma/Ypma [NED] 2-1 (26-24, 21-23, 15-8) 1* WT World Tour Ljubljana (Pool B) | Pool B | 2-1 (26-24, 21-23, 15-8) | Stats | ||
11:30 | 1* WT - World Tour Ljubljana | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Fabjan, K./Kregar [SLO] 2-0 (21-9, 21-13) 1* WT World Tour Ljubljana (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-9, 21-13) | Stats | ||
Torsdag 01.08.2019 | |||||||
18:10 | 1* WT - World Tour Malbork | Dybfest/Løvli [NOR] - Kadziola/Ociepski [POL] 0-2 (9-21, 15-21) 1* WT World Tour Malbork (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (9-21, 15-21) | Stats | ||
16:30 | 5* WT - World Tour Vienna | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Liamin/Myskiv [RUS] 2-0 (21-15, 21-18) 5* WT World Tour Vienna (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-15, 21-18) | Stats | ||
14:00 | 1* WT - World Tour Malbork | Dybfest/Løvli [NOR] - Pala/Sotola [CZE] 2-1 (22-20, 19-21, 15-10) 1* WT World Tour Malbork (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (22-20, 19-21, 15-10) | Stats | ||
10:30 | 5* WT - World Tour Vienna | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Ermacora/Pristauz [AUT] 2-0 (21-18, 21-10) 5* WT World Tour Vienna (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-18, 21-10) | Stats | ||
Tirsdag 30.07.2019 | |||||||
16:00 | 5* WT - World Tour Vienna | O'Gorman/Saxton [CAN] - Bergerud/Retterholt [NOR] 2-0 (21-14, 21-18) 5* WT World Tour Vienna (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-14, 21-18) | Stats | ||
11:00 | 5* WT - World Tour Vienna | Helland-Hansen/Lunde [NOR] - Taiana Lima/Talita [BRA] 0-2 (10-21, 13-21) 5* WT World Tour Vienna (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (10-21, 13-21) | Stats | ||
Søndag 28.07.2019 | |||||||
10:05 | 4* WT - World Tour Tokyo | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Ehlers/Flüggen [GER] 2-0 (21-17, 21-18) 4* WT World Tour Tokyo (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-17, 21-18) | Stats | ||
Lørdag 27.07.2019 | |||||||
09:35 | 4* WT - World Tour Tokyo | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED] 2-0 (21-17, 21-17) 4* WT World Tour Tokyo (Semifinals) | Semifinals | 2-0 (21-17, 21-17) | Stats | ||
03:40 | 4* WT - World Tour Tokyo | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bourne/Crabb Tr. [USA] 2-1 (20-22, 21-17, 15-13) 4* WT World Tour Tokyo (Round 2) | Round 2 | 2-1 (20-22, 21-17, 15-13) | Stats | ||
Fredag 26.07.2019 | |||||||
12:00 | 4* WT - World Tour Tokyo | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - HA Likejiang/Wu Jiaxin [CHN] 2-0 (21-19, 21-12) 4* WT World Tour Tokyo (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-19, 21-12) | Stats | ||
03:40 | 4* WT - World Tour Tokyo | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Dalhausser/Lucena [USA] 4* WT World Tour Tokyo (Pool A) | Pool A | Stats | |||
Torsdag 25.07.2019 | |||||||
13:40 | 1* WT - World Tour Pinarella Di Cervia | Ertl F./Kratz [AUT] - Gamlemoen/Helland [NOR] 2-1 (23-21, 18-21, 15-12) 1* WT World Tour Pinarella Di Cervia (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (23-21, 18-21, 15-12) | Stats | ||
06:10 | 4* WT - World Tour Tokyo | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Brunner/Priddy [USA] 2-0 (21-18, 21-15) 4* WT World Tour Tokyo (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-18, 21-15) | Stats | ||
02:00 | 4* WT - World Tour Tokyo | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Hörl/Winter [AUT] 2-0 (21-17, 21-16) 4* WT World Tour Tokyo (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
Lørdag 20.07.2019 | |||||||
19:00 | 3* WT - World Tour Edmonton | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Caminati/Ranghieri [ITA] 0-2 (19-21, 14-21) 3* WT World Tour Edmonton (Round 3) | Round 3 | 0-2 (19-21, 14-21) | Stats | ||
01:00 | 3* WT - World Tour Edmonton | Kazdailis/Rumsevicius [LTU] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (14-21, 14-21) 3* WT World Tour Edmonton (Round 2) | Round 2 | 0-2 (14-21, 14-21) | Stats | ||
Fredag 19.07.2019 | |||||||
21:00 | 3* WT - World Tour Edmonton | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Hartles/Nicklin [NZL] 2-0 (21-16, 21-13) 3* WT World Tour Edmonton (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-16, 21-13) | Stats | ||
19:00 | 3* WT - World Tour Edmonton | Chiyo/Sakaguchi [JPN] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-16, 21-9) 3* WT World Tour Edmonton (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-16, 21-9) | Stats | ||
02:00 | 3* WT - World Tour Edmonton | Doherty/Hyden [USA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (15-21, 21-18, 17-15) 3* WT World Tour Edmonton (Pool D) | Pool D | 2-1 (15-21, 21-18, 17-15) | Stats | ||
Torsdag 18.07.2019 | |||||||
21:00 | 3* WT - World Tour Edmonton | Laird/Palmer [AUS] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 2-1 (21-18, 18-21, 15-13) 3* WT World Tour Edmonton (Pool F) | Pool F | 2-1 (21-18, 18-21, 15-13) | Stats | ||
18:40 | 4* WT - World Tour Espinho | Bergerud/Retterholt [NOR] - Durant/Schumann [AUS] 0-2 (20-22, 16-21) 4* WT World Tour Espinho (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (20-22, 16-21) | Stats | ||
18:00 | 3* WT - World Tour Edmonton | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Bercik/Dumek [CZE] 2-0 (21-11, 21-15) 3* WT World Tour Edmonton (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-11, 21-15) | Stats | ||
15:00 | 4* WT - World Tour Espinho | Bergerud/Retterholt [NOR] - Bello, Ja./Bello, Jo. [ENG] 2-0 (21-17, 21-17) 4* WT World Tour Espinho (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-17, 21-17) | Stats | ||
Søndag 14.07.2019 | |||||||
09:50 | 1* WT - World Tour Alba Adriatica | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Barboni/Frasca [ITA] 0-2 (18-21, 18-21) 1* WT World Tour Alba Adriatica (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (18-21, 18-21) | Stats | ||
Lørdag 13.07.2019 | |||||||
18:35 | 5* WT - World Tour Gstaad | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED] 2-0 (21-17, 21-15) 5* WT World Tour Gstaad (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-17, 21-15) | Stats | ||
17:50 | 1* WT - World Tour Alba Adriatica | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Klinke/Kotzan [GER] 2-1 (21-13, 14-21, 15-10) 1* WT World Tour Alba Adriatica (Round of 12) | Round of 12 | 2-1 (21-13, 14-21, 15-10) | Stats | ||
14:20 | 1* WT - World Tour Alba Adriatica | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Schoon/van Driel, E. [NED] 0-2 (13-21, 18-21) 1* WT World Tour Alba Adriatica (Pool D) | Pool D | 0-2 (13-21, 18-21) | Stats | ||
14:05 | 5* WT - World Tour Gstaad | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bruno Schmidt/Evandro [BRA] 2-0 (21-18, 21-14) 5* WT World Tour Gstaad (Semifinals) | Semifinals | 2-0 (21-18, 21-14) | Stats | ||
11:00 | 1* WT - World Tour Alba Adriatica | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Sakamoto/Sawame [JPN] 2-0 (21-18, 23-21) 1* WT World Tour Alba Adriatica (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-18, 23-21) | Stats | ||
Fredag 12.07.2019 | |||||||
16:00 | 5* WT - World Tour Gstaad | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Guto/Saymon [BRA] 2-0 (21-14, 21-17) 5* WT World Tour Gstaad (Round 3) | Round 3 | 2-0 (21-14, 21-17) | Stats | ||
13:00 | 5* WT - World Tour Gstaad | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Crabb Ta./Gibb [USA] 2-1 (15-21, 21-11, 15-8) 5* WT World Tour Gstaad (Round 2) | Round 2 | 2-1 (15-21, 21-11, 15-8) | Stats | ||
11:00 | 1* WT - World Tour Alba Adriatica | Krahn/Lunde [NOR] - Knoblochova/Zolnercikova [CZE] 1-2 (15-21, 21-16, 13-15) 1* WT World Tour Alba Adriatica (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (15-21, 21-16, 13-15) | Stats | ||
Onsdag 10.07.2019 | |||||||
17:00 | 5* WT - World Tour Gstaad | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Liamin/Myskiv [RUS] 2-1 (19-21, 21-19, 15-10) 5* WT World Tour Gstaad (Pool A) | Pool A | 2-1 (19-21, 21-19, 15-10) | Stats | ||
10:00 | 5* WT - World Tour Gstaad | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Haussener/Métral [SUI] 2-0 (21-17, 21-13) 5* WT World Tour Gstaad (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-17, 21-13) | Stats | ||
Tirsdag 09.07.2019 | |||||||
12:00 | 5* WT - World Tour Gstaad | Ehlers/Flüggen [GER] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (19-21, 21-17, 19-17) 5* WT World Tour Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (19-21, 21-17, 19-17) | Stats | ||
Søndag 07.07.2019 | |||||||
12:30 | World Tour - World Champs Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bourne/Crabb Tr. [USA] 2-1 (19-21, 21-15, 15-10) World Tour World Champs Hamburg (Final 3rd Place) | Final 3rd Place | 2-1 (19-21, 21-15, 15-10) | Stats | ||
Lørdag 06.07.2019 | |||||||
18:30 | World Tour - World Champs Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Thole, J./Wickler [GER] 1-2 (21-17, 16-21, 12-15) World Tour World Champs Hamburg (Semifinals) | Semifinals | 1-2 (21-17, 16-21, 12-15) | Stats | ||
10:30 | World Tour - World Champs Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Lupo/Nicolai [ITA] 2-0 (21-13, 21-11) World Tour World Champs Hamburg (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-13, 21-11) | Stats | ||
07:50 | 2* WT - World Tour Qidong | Kubickova/Kvapilova [CZE] - Helland-Hansen/Lunde [NOR] 2-0 (21-14, 21-18) 2* WT World Tour Qidong (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-14, 21-18) | Stats | ||
05:20 | 2* WT - World Tour Qidong | Jancar/Kotnik [SLO] - Helland-Hansen/Lunde [NOR] 0-2 (13-21, 11-21) 2* WT World Tour Qidong (Round of 16) | Round of 16 | 0-2 (13-21, 11-21) | Stats | ||
04:10 | 2* WT - World Tour Qidong | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Hongpak/Radarong [THA] 1-2 (25-27, 23-21, 12-15) 2* WT World Tour Qidong (Round of 16) | Round of 16 | 1-2 (25-27, 23-21, 12-15) | Stats | ||
Fredag 05.07.2019 | |||||||
16:45 | World Tour - World Champs Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Plavins/Tocs [LAT] 2-0 (22-20, 21-17) World Tour World Champs Hamburg (Round of 16) | Round of 16 | 2-0 (22-20, 21-17) | Stats | ||
07:30 | 2* WT - World Tour Qidong | H. M. Zhao/L. Jiang [CHN] - Helland-Hansen/Lunde [NOR] 0-2 (18-21, 12-21) 2* WT World Tour Qidong (Pool B) | Pool B | 0-2 (18-21, 12-21) | Stats | ||
07:30 | 2* WT - World Tour Qidong | J. Zh. Wang/Sh. H. Wen [CHN] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-14, 21-13) 2* WT World Tour Qidong (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-14, 21-13) | Stats | ||
02:00 | 2* WT - World Tour Qidong | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Gordon/Marcelle [CAN] 2-0 (21-14, 21-19) 2* WT World Tour Qidong (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-14, 21-19) | Stats | ||
02:00 | 2* WT - World Tour Qidong | Traballi/Zuccarelli [ITA] - Helland-Hansen/Lunde [NOR] 0-2 (17-21, 13-21) 2* WT World Tour Qidong (Pool B) | Pool B | 0-2 (17-21, 13-21) | Stats | ||
Torsdag 04.07.2019 | |||||||
15:00 | World Tour - World Champs Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bergmann/Harms, Y. [GER] 2-0 (21-13, 21-13) World Tour World Champs Hamburg (Round of 32) | Round of 32 | 2-0 (21-13, 21-13) | Stats | ||
04:00 | 2* WT - World Tour Qidong | D.Kitti/K. Dunwinit [THA] - Bergerud/Retterholt [NOR] 2-1 (21-17, 13-21, 17-15) 2* WT World Tour Qidong (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (21-17, 13-21, 17-15) | Stats | ||
Tirsdag 02.07.2019 | |||||||
17:00 | World Tour - World Champs Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Pedro Solberg/Vitor Felipe [BRA] 2-0 (21-14, 21-15) World Tour World Champs Hamburg (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-14, 21-15) | Stats | ||
Søndag 30.06.2019 | |||||||
17:00 | World Tour - World Champs Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Erdmann/Winter [GER] 2-0 (21-18, 21-16) World Tour World Champs Hamburg (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-18, 21-16) | Stats | ||
Fredag 28.06.2019 | |||||||
19:15 | World Tour - World Champs Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Gonzalez/Reyes [CUB] 2-0 (21-10, 21-14) World Tour World Champs Hamburg (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-10, 21-14) | Stats | ||
Søndag 16.06.2019 | |||||||
16:45 | 4* WT - Warsaw | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bruno Schmidt/Evandro [BRA] 1-2 (21-11, 17-21, 12-15) 4* WT Warsaw (Final 1st Place) | Final 1st Place | 1-2 (21-11, 17-21, 12-15) | Stats | ||
10:00 | 4* WT - Warsaw | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS] 2-1 (25-23, 19-21, 23-21) 4* WT Warsaw (Semifinals) | Semifinals | 2-1 (25-23, 19-21, 23-21) | Stats | ||
10:00 | 1* WT - Ios Island | Ordean/Vaida [ROU] - Helland-Hansen/Zylstra [NOR] 2-0 (22-20, 21-18) 1* WT Ios Island (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (22-20, 21-18) | Stats | ||
09:00 | 1* WT - Ios Island | Friedl Fe./Trummer [AUT] - Bergerud/Retterholt [NOR] 2-0 (21-16, 21-18) 1* WT Ios Island (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
Lørdag 15.06.2019 | |||||||
16:50 | 1* WT - Ios Island | Bergerud/Retterholt [NOR] - Ioannidis/polychroniadis [GRE] 2-0 (21-19, 21-13) 1* WT Ios Island (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-19, 21-13) | Stats | ||
16:30 | 1* WT - Ios Island | Helland-Hansen/Zylstra [NOR] - Baka/Klepkou [GRE] 2-1 (17-21, 21-6, 15-11) 1* WT Ios Island (Round of 12) | Round of 12 | 2-1 (17-21, 21-6, 15-11) | Stats | ||
15:00 | 4* WT - Warsaw | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Lupo/Nicolai [ITA] 2-0 (21-19, 21-17) 4* WT Warsaw (Round 3) | Round 3 | 2-0 (21-19, 21-17) | Stats | ||
13:50 | 1* WT - Ios Island | Mandilaris A./Mandilaris V. [GRE] - Bergerud/Retterholt [NOR] 0-2 (17-21, 19-21) 1* WT Ios Island (Pool D) | Pool D | 0-2 (17-21, 19-21) | Stats | ||
11:20 | 1* WT - Ios Island | Helland-Hansen/Zylstra [NOR] - Thurin, K./Thurin, S. [SWE] 2-0 (21-15, 21-17) 1* WT Ios Island (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-15, 21-17) | Stats | ||
11:00 | 4* WT - Warsaw | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Pedro Solberg/Vitor Felipe [BRA] 2-0 (21-15, 25-23) 4* WT Warsaw (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-15, 25-23) | Stats | ||
10:30 | 1* WT - Ios Island | Myslivecek/Pihera [CZE] - Bergerud/Retterholt [NOR] 2-0 (24-22, 25-23) 1* WT Ios Island (Pool D) | Pool D | 2-0 (24-22, 25-23) | Stats | ||
08:50 | 1* WT - Ios Island | Regza/Smedins T. [LAT] - Bergerud/Retterholt [NOR] 1* WT Ios Island (Pool B) | Pool B | Stats | |||
08:00 | 1* WT - Ios Island | Manavi/Tsopoulou [GRE] - Helland-Hansen/Zylstra [NOR] 2-1 (21-11, 13-21, 15-8) 1* WT Ios Island (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-11, 13-21, 15-8) | Stats | ||
Fredag 14.06.2019 | |||||||
17:15 | 4* WT - Warsaw | Pedro Solberg/Vitor Felipe [BRA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-18, 21-18) 4* WT Warsaw (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-18, 21-18) | Stats | ||
TBD | 1* WT - Ios Island | Helland-Hansen/Zylstra [NOR] - Krahn/Lunde [NOR] 2-1 (16-21, 21-14, 15-9) 1* WT Ios Island (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (16-21, 21-14, 15-9) | Stats | ||
14:30 | 1* WT - Ios Island | Bergerud/Retterholt [NOR] - Kislytsyn/Kuvichka [RUS] 2-1 (18-21, 21-18, 15-13) 1* WT Ios Island (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (18-21, 21-18, 15-13) | Stats | ||
12:20 | 4* WT - Warsaw | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Bergmann/Harms, Y. [GER] 2-0 (21-17, 21-18) 4* WT Warsaw (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-17, 21-18) | Stats | ||
11:30 | 4* WT - Warsaw | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Brunner/Priddy [USA] 2-0 (24-22, 21-16) 4* WT Warsaw (Pool B) | Pool B | 2-0 (24-22, 21-16) | Stats | ||
09:50 | 1* WT - Ios Island | Bergerud/Retterholt [NOR] - Løvli/Opsahl [NOR] 2-0 (21-8, 21-14) 1* WT Ios Island (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-8, 21-14) | Stats | ||
09:50 | 1* WT - Ios Island | Fuller/Melville [USA] - Helland-Hansen/Zylstra [NOR] 0-2 (17-21, 16-21) 1* WT Ios Island (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (17-21, 16-21) | Stats | ||
09:50 | 1* WT - Ios Island | Krahn/Lunde [NOR] - Lindström/Malmström [SWE] 2-0 (21-19, 27-25) 1* WT Ios Island (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-19, 27-25) | Stats | ||
Torsdag 13.06.2019 | |||||||
15:00 | 4* WT - Warsaw | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Betzien/Erdmann [GER] 2-0 (21-11, 21-14) 4* WT Warsaw (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-11, 21-14) | Stats | ||
14:10 | 4* WT - Warsaw | Lupo/Nicolai [ITA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-17, 21-16) 4* WT Warsaw (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
Onsdag 12.06.2019 | |||||||
18:00 | 4* WT - Warsaw | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Ermacora/Pristauz [AUT] 2-1 (18-21, 21-17, 15-13) 4* WT Warsaw (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (18-21, 21-17, 15-13) | Stats | ||
13:20 | 4* WT - Warsaw | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Dziadkou/Piatrushka [BLR] 2-0 (21-15, 21-14) 4* WT Warsaw (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-15, 21-14) | Stats | ||
TBD | 4* WT - Warsaw | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Dziadkou/Piatrushka [BLR] 4* WT Warsaw (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | Stats | |||
Søndag 02.06.2019 | |||||||
17:30 | 4* WT - Ostrava | Perusic/Schweiner [CZE] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 1-2 (21-17, 15-21, 10-15) 4* WT Ostrava (Final 1st Place) | Final 1st Place | 1-2 (21-17, 15-21, 10-15) | Stats | ||
12:30 | 4* WT - Ostrava | Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (17-21, 15-21) 4* WT Ostrava (Semifinals) | Semifinals | 0-2 (17-21, 15-21) | Stats | ||
Lørdag 01.06.2019 | |||||||
18:30 | 4* WT - Ostrava | Thole, J./Wickler [GER] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (18-21, 17-21) 4* WT Ostrava (Round 3) | Round 3 | 0-2 (18-21, 17-21) | Stats | ||
14:10 | 4* WT - Ostrava | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Pedlow/Schachter [CAN] 2-0 (22-20, 21-15) 4* WT Ostrava (Round 2) | Round 2 | 2-0 (22-20, 21-15) | Stats | ||
11:50 | 2* WT - Nantong | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Dabizha/Rudykh [RUS] 0-2 (15-21, 17-21) 2* WT Nantong (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (15-21, 17-21) | Stats | ||
04:00 | 2* WT - Nantong | Kumada/Sakurako [JPN] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 1-2 (21-17, 17-21, 9-15) 2* WT Nantong (Round of 16) | Round of 16 | 1-2 (21-17, 17-21, 9-15) | Stats | ||
Fredag 31.05.2019 | |||||||
11:10 | 2* WT - Nantong | Chiyo/Sakaguchi [JPN] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 1-2 (21-18, 18-21, 10-15) 2* WT Nantong (Pool D) | Pool D | 1-2 (21-18, 18-21, 10-15) | Stats | ||
06:40 | 2* WT - Nantong | Harnett/Lapointe [CAN] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 0-2 (19-21, 16-21) 2* WT Nantong (Pool D) | Pool D | 0-2 (19-21, 16-21) | Stats | ||
Torsdag 30.05.2019 | |||||||
18:20 | 4* WT - Ostrava | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED] 2-1 (21-14, 21-23, 28-26) 4* WT Ostrava (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-14, 21-23, 28-26) | Stats | ||
14:00 | 4* WT - Ostrava | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Myslivecek/Pihera [CZE] 2-0 (21-13, 21-14) 4* WT Ostrava (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-13, 21-14) | Stats | ||
Onsdag 29.05.2019 | |||||||
09:00 | 4* WT - Ostrava | Lunde/Ulveseth [NOR] - Lunina/Samoday [UKR] 0-2 (17-21, 19-21) 4* WT Ostrava (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (17-21, 19-21) | Stats | ||
TBD | 4* WT - Ostrava | Makhno, In./Makhno, Ir. [UKR] - Lunde/Ulveseth [NOR] 4* WT Ostrava (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | Stats | |||
Søndag 26.05.2019 | |||||||
10:15 | 4* WT - Jinjiang | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bruno Schmidt/Evandro [BRA] 2-1 (14-21, 21-17, 15-12) 4* WT Jinjiang (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-1 (14-21, 21-17, 15-12) | Stats | ||
Lørdag 25.05.2019 | |||||||
09:00 | 4* WT - Jinjiang | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bourne/Crabb Tr. [USA] 2-0 (21-15, 21-15) 4* WT Jinjiang (Semifinals) | Semifinals | 2-0 (21-15, 21-15) | Stats | ||
05:20 | 4* WT - Jinjiang | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Dalhausser/Lucena [USA] 2-1 (21-18, 18-21, 16-14) 4* WT Jinjiang (Round 3) | Round 3 | 2-1 (21-18, 18-21, 16-14) | Stats | ||
04:20 | 1* WT - Boracay | HSIEH Y.J./WANG C.J. [TPE] - Løvli/Tellnes [NOR] 2-0 (21-12, 21-17) 1* WT Boracay (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-12, 21-17) | Stats | ||
02:50 | 4* WT - Jinjiang | Bruno Schmidt/Evandro [BRA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-14, 21-14) 4* WT Jinjiang (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-14, 21-14) | Stats | ||
02:00 | 4* WT - Jinjiang | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Doherty/Hyden [USA] 2-0 (21-13, 21-15) 4* WT Jinjiang (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-13, 21-15) | Stats | ||
Fredag 24.05.2019 | |||||||
09:30 | 1* WT - Boracay | Løvli/Tellnes [NOR] - HSU C.W./WU S.S. [TPE] 0-2 (11-21, 10-21) 1* WT Boracay (Pool D) | Pool D | 0-2 (11-21, 10-21) | Stats | ||
08:00 | 4* WT - Jinjiang | Budinger/Patterson [USA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (17-21, 19-21) 4* WT Jinjiang (Round 1) | Round 1 | 0-2 (17-21, 19-21) | Stats | ||
03:40 | 4* WT - Jinjiang | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Abbiati/Andreatta, T. [ITA] 2-1 (21-17, 18-21, 15-11) 4* WT Jinjiang (Pool D) | Pool D | 2-1 (21-17, 18-21, 15-11) | Stats | ||
03:30 | 1* WT - Boracay | ABDILLA/Lopez [PHI] - Løvli/Tellnes [NOR] 1-2 (21-19, 19-21, 8-15) 1* WT Boracay (Pool D) | Pool D | 1-2 (21-19, 19-21, 8-15) | Stats | ||
Torsdag 23.05.2019 | |||||||
09:40 | 1* WT - Boracay | HSU C.W./WU S.S. [TPE] - Løvli/Tellnes [NOR] 1-2 (21-17, 23-25, 13-15) 1* WT Boracay (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-17, 23-25, 13-15) | Stats | ||
09:10 | 4* WT - Jinjiang | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bergmann/Harms, Y. [GER] 2-0 (21-19, 21-11) 4* WT Jinjiang (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-19, 21-11) | Stats | ||
08:50 | 1* WT - Boracay | D.Kitti/K. Dunwinit [THA] - Ofstaas/Ruud [NOR] 2-0 (21-14, 21-15) 1* WT Boracay (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-14, 21-15) | Stats | ||
04:10 | 4* WT - Jinjiang | Dalhausser/Lucena [USA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (23-21, 21-12) 4* WT Jinjiang (Pool D) | Pool D | 2-0 (23-21, 21-12) | Stats | ||
02:30 | 4* WT - Jinjiang | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Nishimura/Shibata [JPN] 2-0 (21-10, 21-13) 4* WT Jinjiang (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-10, 21-13) | Stats | ||
01:50 | 1* WT - Boracay | Ofstaas/Ruud [NOR] - Momo/Shimizu [JPN] 2-1 (14-21, 21-15, 15-11) 1* WT Boracay (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (14-21, 21-15, 15-11) | Stats | ||
01:00 | 1* WT - Boracay | Bobrikov/Mikhalev [RUS] - Løvli/Tellnes [NOR] 1-2 (21-23, 21-19, 18-20) 1* WT Boracay (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-23, 21-19, 18-20) | Stats | ||
Onsdag 22.05.2019 | |||||||
10:00 | 4* WT - Jinjiang | Kusano/Take [JPN] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-16, 21-12) 4* WT Jinjiang (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-16, 21-12) | Stats | ||
07:30 | 4* WT - Jinjiang | Ehlers/Flüggen [GER] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 1-2 (16-21, 24-22, 13-15) 4* WT Jinjiang (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (16-21, 24-22, 13-15) | Stats | ||
06:40 | 4* WT - Jinjiang | Hjortland/Kjølberg [NOR] - J. J. Zeng/M.M. Lin [CHN] 2-0 (21-17, 22-20) 4* WT Jinjiang (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-17, 22-20) | Stats | ||
Søndag 19.05.2019 | |||||||
16:35 | 4* WT - Itapema | Bryl/Fijalek [POL] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (19-21, 26-28) 4* WT Itapema (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-2 (19-21, 26-28) | Stats | ||
Lørdag 18.05.2019 | |||||||
23:35 | 4* WT - Itapema | Kantor/Losiak [POL] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 1-2 (15-21, 21-19, 12-15) 4* WT Itapema (Semifinals) | Semifinals | 1-2 (15-21, 21-19, 12-15) | Stats | ||
17:00 | 2* WT - Aydin | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Rudol/Szalankiewicz [POL] 1-2 (21-19, 21-23, 14-16) 2* WT Aydin (Quarterfinals) | Quarterfinals | 1-2 (21-19, 21-23, 14-16) | Stats | ||
16:00 | 4* WT - Itapema | Brunner/Priddy [USA] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (19-21, 16-21) 4* WT Itapema (Round 3) | Round 3 | 0-2 (19-21, 16-21) | Stats | ||
11:00 | 2* WT - Aydin | Mermer/Özbek [TUR] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (19-21, 16-21) 2* WT Aydin (Round of 12) | Round of 12 | 0-2 (19-21, 16-21) | Stats | ||
Fredag 17.05.2019 | |||||||
22:50 | 4* WT - Itapema | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Perusic/Schweiner [CZE] 2-0 (21-18, 21-16) 4* WT Itapema (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-18, 21-16) | Stats | ||
20:00 | 2* WT - Aydin | Walkenhorst/Winter [GER] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (21-14, 18-21, 15-12) 2* WT Aydin (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-14, 18-21, 15-12) | Stats | ||
13:50 | 4* WT - Itapema | Lunde/Ulveseth [NOR] - Barbara/Fernanda [BRA] 0-2 (12-21, 15-21) 4* WT Itapema (Pool G) | Pool G | 0-2 (12-21, 15-21) | Stats | ||
10:50 | 2* WT - Aydin | Kazdailis/Rumsevicius [LTU] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (18-21, 20-22) 2* WT Aydin (Pool A) | Pool A | 0-2 (18-21, 20-22) | Stats | ||
Torsdag 16.05.2019 | |||||||
20:00 | 4* WT - Itapema | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bourne/Crabb Tr. [USA] 2-0 (21-14, 21-17) 4* WT Itapema (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-14, 21-17) | Stats | ||
16:05 | 2* WT - Aydin | Korotkov/Tiisaar [EST] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 1-2 (21-15, 20-22, 12-15) 2* WT Aydin (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-15, 20-22, 12-15) | Stats | ||
15:30 | 4* WT - Itapema | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Barthelemy/Rowlandson [FRA] 2-0 (21-17, 21-16) 4* WT Itapema (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
13:50 | 4* WT - Itapema | Hughes/Summer [USA] - Lunde/Ulveseth [NOR] 4* WT Itapema (Pool G) | Pool G | Stats | |||
13:50 | 4* WT - Itapema | Hughes/Summer [USA] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-16, 21-10) 4* WT Itapema (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-16, 21-10) | Stats | ||
10:45 | 2* WT - Aydin | Blom/de Groot [NED] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (19-21, 18-21) 2* WT Aydin (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (19-21, 18-21) | Stats | ||
Torsdag 02.05.2019 | |||||||
07:00 | 3* WT - Kuala Lumpur | Lunde/Ulveseth [NOR] - Placette/Richard [FRA] 1-2 (14-21, 21-15, 17-19) 3* WT Kuala Lumpur (Round 1) | Round 1 | 1-2 (14-21, 21-15, 17-19) | Stats | ||
02:50 | 3* WT - Kuala Lumpur | Birlova/Ukolova [RUS] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-16, 21-17) 3* WT Kuala Lumpur (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-16, 21-17) | Stats | ||
Onsdag 01.05.2019 | |||||||
10:20 | 3* WT - Kuala Lumpur | Kozuch/Ludwig [GER] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-12, 21-16) 3* WT Kuala Lumpur (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-12, 21-16) | Stats | ||
07:50 | 3* WT - Kuala Lumpur | Plesiutschnig/Schützenhöfer [AUT] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-19, 21-18) 3* WT Kuala Lumpur (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-19, 21-18) | Stats | ||
05:20 | 3* WT - Kuala Lumpur | Lunde/Ulveseth [NOR] - Hashimoto/Mizoe [JPN] 2-0 (21-17, 21-17) 3* WT Kuala Lumpur (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-17, 21-17) | Stats | ||
TBD | 3* WT - Kuala Lumpur | Lunde/Ulveseth [NOR] - Hashimoto/Mizoe [JPN] 3* WT Kuala Lumpur (Pool D) | Pool D | Stats | |||
TBD | 3* WT - Kuala Lumpur | Plesiutschnig/Schützenhöfer [AUT] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 3* WT Kuala Lumpur (Pool G) | Pool G | Stats | |||
Tirsdag 30.04.2019 | |||||||
10:00 | 3* WT - Kuala Lumpur | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Strauss N./Strauss T. [AUT] 2-0 (23-21, 32-30) 3* WT Kuala Lumpur (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (23-21, 32-30) | Stats | ||
08:00 | 3* WT - Kuala Lumpur | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Ehlers/Flüggen [GER] 1-2 (17-21, 21-16, 14-16) 3* WT Kuala Lumpur (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (17-21, 21-16, 14-16) | Stats | ||
06:10 | 3* WT - Kuala Lumpur | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Trans/Tyndeskov [DEN] 2-1 (16-21, 21-17, 15-11) 3* WT Kuala Lumpur (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (16-21, 21-17, 15-11) | Stats | ||
03:40 | 3* WT - Kuala Lumpur | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Grabovskyy/Wheelan [CAN] 2-0 (21-15, 21-19) 3* WT Kuala Lumpur (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-15, 21-19) | Stats | ||
Lørdag 27.04.2019 | |||||||
05:30 | 4* WT - Xiamen | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Gavira/Herrera [ESP] 1-2 (21-18, 18-21, 15-17) 4* WT Xiamen (Round 3) | Round 3 | 1-2 (21-18, 18-21, 15-17) | Stats | ||
02:00 | 4* WT - Xiamen | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Pedlow/Schachter [CAN] 2-0 (29-27, 21-19) 4* WT Xiamen (Round 2) | Round 2 | 2-0 (29-27, 21-19) | Stats | ||
Torsdag 25.04.2019 | |||||||
10:00 | 4* WT - Xiamen | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Thole, J./Wickler [GER] 2-1 (21-19, 18-21, 15-11) 4* WT Xiamen (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-19, 18-21, 15-11) | Stats | ||
02:50 | 4* WT - Xiamen | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Ch. W. Zhou/Li Zhuoxin [CHN] 2-0 (21-13, 21-15) 4* WT Xiamen (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-13, 21-15) | Stats | ||
Onsdag 24.04.2019 | |||||||
09:30 | 4* WT - Xiamen | Gordieiev/Popov [UKR] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-19, 25-23) 4* WT Xiamen (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-19, 25-23) | Stats | ||
06:10 | 4* WT - Xiamen | Lunde/Ulveseth [NOR] - Carro/Soria [ESP] 0-2 (18-21, 19-21) 4* WT Xiamen (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (18-21, 19-21) | Stats | ||
04:30 | 4* WT - Xiamen | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Ermacora/Pristauz [AUT] 2-1 (21-14, 19-21, 15-13) 4* WT Xiamen (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (21-14, 19-21, 15-13) | Stats | ||
Søndag 21.04.2019 | |||||||
13:00 | 1* WT - Göteborg | Stam/Wouters [NED] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 1-2 (14-21, 21-18, 15-17) 1* WT Göteborg (Final 3rd Place) | Final 3rd Place | 1-2 (14-21, 21-18, 15-17) | Stats | ||
10:00 | 1* WT - Göteborg | Schoon/van Driel, E. [NED] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 2-1 (21-13, 18-21, 15-8) 1* WT Göteborg (Semifinals) | Semifinals | 2-1 (21-13, 18-21, 15-8) | Stats | ||
Lørdag 20.04.2019 | |||||||
17:00 | 1* WT - Göteborg | Dykstra/House [USA] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 0-2 (17-21, 21-23) 1* WT Göteborg (Quarterfinals) | Quarterfinals | 0-2 (17-21, 21-23) | Stats | ||
Fredag 19.04.2019 | |||||||
16:50 | 1* WT - Göteborg | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Moiseeva/Syrtseva [RUS] 2-1 (19-21, 21-19, 15-12) 1* WT Göteborg (Pool B) | Pool B | 2-1 (19-21, 21-19, 15-12) | Stats | ||
09:50 | 1* WT - Göteborg | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Dave/Starikov [ISR] 2-0 (21-19, 21-16) 1* WT Göteborg (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-19, 21-16) | Stats | ||
Torsdag 18.04.2019 | |||||||
13:30 | 1* WT - Göteborg | Kruk/Poznanski [POL] - Gamlemoen/Helland [NOR] 2-1 (17-21, 21-18, 15-12) 1* WT Göteborg (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (17-21, 21-18, 15-12) | Stats | ||
Lørdag 13.04.2019 | |||||||
03:00 | 1* WT - Langkawi | Gamlemoen/Helland [NOR] - Murakami/Tsuchiya [JPN] 1-2 (21-19, 13-21, 10-15) 1* WT Langkawi (Round of 12) | Round of 12 | 1-2 (21-19, 13-21, 10-15) | Stats | ||
Fredag 12.04.2019 | |||||||
08:30 | 1* WT - Langkawi | Ilewicz/Sdebel [POL] - Gamlemoen/Helland [NOR] 2-0 (21-19, 21-13) 1* WT Langkawi (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-19, 21-13) | Stats | ||
05:20 | 1* WT - Langkawi | Bakhnar/Kramarenko [RUS] - Gamlemoen/Helland [NOR] 1-2 (15-21, 21-11, 11-15) 1* WT Langkawi (Pool C) | Pool C | 1-2 (15-21, 21-11, 11-15) | Stats | ||
Torsdag 11.04.2019 | |||||||
07:30 | 1* WT - Langkawi | Nishimura/Shibata [JPN] - Sørum, A./Tomter [NOR] 2-1 (21-18, 16-21, 15-11) 1* WT Langkawi (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (21-18, 16-21, 15-11) | Stats | ||
02:30 | 1* WT - Langkawi | Govender/Williams [RSA] - Sørum, A./Tomter [NOR] 1-2 (19-21, 21-18, 11-15) 1* WT Langkawi (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (19-21, 21-18, 11-15) | Stats | ||
02:30 | 1* WT - Langkawi | Opsahl/Ruud [NOR] - Bolgov/Ermilov [RUS] 0-2 (13-21, 15-21) 1* WT Langkawi (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (13-21, 15-21) | Stats | ||
Mandag 08.04.2019 | |||||||
03:50 | 1* WT - Satun | Kislytsyn/Kuvichka [RUS] - Gamlemoen/Helland [NOR] 2-0 (21-15, 21-19) 1* WT Satun (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-15, 21-19) | Stats | ||
TBD | 1* WT - Satun | Kislytsyn/Kuvichka [RUS] - Gamlemoen/Helland [NOR] 1* WT Satun (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | Stats | |||
Torsdag 21.03.2019 | |||||||
05:00 | 2* WT - Siem Reap | Gabdullins/Samoilovs M. [LAT] - Solhaug/Sørum, A. [NOR] 2-0 (21-12, 21-10) 2* WT Siem Reap (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-12, 21-10) | Stats | ||
Torsdag 14.03.2019 | |||||||
09:00 | 4* WT - Doha | Mol, H./Sørum, C. [NOR] - Grimalt E./Grimalt M. [CHI] 1-2 (21-14, 19-21, 11-15) 4* WT Doha (Round 1) | Round 1 | 1-2 (21-14, 19-21, 11-15) | Stats | ||
Onsdag 13.03.2019 | |||||||
13:00 | 4* WT - Doha | Kantor/Losiak [POL] - Mol, H./Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-14, 21-18) 4* WT Doha (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-14, 21-18) | Stats | ||
09:00 | 4* WT - Doha | Mol, H./Sørum, C. [NOR] - Perusic/Schweiner [CZE] 2-1 (22-24, 21-18, 15-9) 4* WT Doha (Pool F) | Pool F | 2-1 (22-24, 21-18, 15-9) | Stats | ||
Torsdag 07.03.2019 | |||||||
09:00 | 1* WT - Kg Speu | Dybfest/Løvli [NOR] - Kindl/Kopschar [AUT] 0-2 (17-21, 13-21) 1* WT Kg Speu (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (17-21, 13-21) | Stats | ||
09:00 | 1* WT - Kg Speu | Kurasaka/Shoji [JPN] - Opsahl/Ruud [NOR] 2-0 (21-15, 21-19) 1* WT Kg Speu (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-15, 21-19) | Stats | ||
03:00 | 1* WT - Kg Speu | Bedritis/Bergis [LAT] - Opsahl/Ruud [NOR] 1* WT Kg Speu (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | Stats | |||
03:00 | 1* WT - Kg Speu | Bedritis/Bergis [LAT] - Opsahl/Ruud [NOR] 0-2 (17-21, 15-21) 1* WT Kg Speu (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (17-21, 15-21) | Stats | ||
03:00 | 1* WT - Kg Speu | Dybfest/Løvli [NOR] - Onodera/Shindo [JPN] 1* WT Kg Speu (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | Stats | |||
03:00 | 1* WT - Kg Speu | Dybfest/Løvli [NOR] - Onodera/Shindo [JPN] 2-0 (21-14, 25-23) 1* WT Kg Speu (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-14, 25-23) | Stats | ||
Torsdag 28.02.2019 | |||||||
14:00 | 1* WT - Visakhapatnam | Dybfest/Løvli [NOR] - Brinck/Rosager [DEN] 0-2 (15-21, 15-21) 1* WT Visakhapatnam (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (15-21, 15-21) | Stats | ||
06:00 | 1* WT - Visakhapatnam | Dybfest/Løvli [NOR] - Kojima/Taira [JPN] 2-0 (21-11, 23-21) 1* WT Visakhapatnam (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-11, 23-21) | Stats | ||
Lørdag 05.01.2019 | |||||||
19:30 | 4* WT - The Hague | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Krasilnikov/Stoyanovskiy [RUS] 0-2 (12-21, 13-21) 4* WT The Hague (Round 3) | Round 3 | 0-2 (12-21, 13-21) | Stats | ||
14:10 | 4* WT - The Hague | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Aye/Gauthier-Rat [FRA] 2-0 (21-14, 21-13) 4* WT The Hague (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-14, 21-13) | Stats | ||
Fredag 04.01.2019 | |||||||
16:50 | 4* WT - The Hague | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Walkenhorst/Winter [GER] 2-0 (21-18, 24-22) 4* WT The Hague (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-18, 24-22) | Stats | ||
14:20 | 4* WT - The Hague | Lunde/Ulveseth [NOR] - Chamereau/Jupiter [FRA] 0-2 (18-21, 17-21) 4* WT The Hague (Round 1) | Round 1 | 0-2 (18-21, 17-21) | Stats | ||
11:00 | 4* WT - The Hague | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Blom/de Groot [NED] 2-0 (21-11, 21-18) 4* WT The Hague (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-11, 21-18) | Stats | ||
Torsdag 03.01.2019 | |||||||
16:50 | 4* WT - The Hague | Klineman/Ross [USA] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-19, 21-12) 4* WT The Hague (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-19, 21-12) | Stats | ||
10:10 | 4* WT - The Hague | Ahtiainen/Lehtonen [FIN] - Lunde/Ulveseth [NOR] 1-2 (21-16, 12-21, 10-15) 4* WT The Hague (Pool B) | Pool B | 1-2 (21-16, 12-21, 10-15) | Stats | ||
Onsdag 02.01.2019 | |||||||
15:30 | 4* WT - The Hague | Wouters/Ypma [NED] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 2-1 (18-21, 21-14, 15-6) 4* WT The Hague (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (18-21, 21-14, 15-6) | Stats | ||
Lørdag 01.12.2018 | |||||||
16:00 | 1* WT - Ljubljana, Winter Edition | Gabdullins/Samoilovs M. [LAT] - Gamlemoen/Helland [NOR] 2-0 (21-16, 21-18) 1* WT Ljubljana, Winter Edition (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
11:00 | 1* WT - Ljubljana, Winter Edition | Dulai/Grünvald [SLO] - Gamlemoen/Helland [NOR] 0-2 (19-21, 14-21) 1* WT Ljubljana, Winter Edition (Pool C) | Pool C | 0-2 (19-21, 14-21) | Stats | ||
Fredag 30.11.2018 | |||||||
14:30 | 1* WT - Ljubljana, Winter Edition | Tichy/Weiss [CZE] - Gamlemoen/Helland [NOR] 2-0 (21-16, 21-17) 1* WT Ljubljana, Winter Edition (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-16, 21-17) | Stats | ||
Torsdag 29.11.2018 | |||||||
19:05 | 1* WT - Ljubljana, Winter Edition | Pala/Sotola [CZE] - Gamlemoen/Helland [NOR] 0-2 (16-21, 13-21) 1* WT Ljubljana, Winter Edition (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (16-21, 13-21) | Stats | ||
15:25 | 1* WT - Ljubljana, Winter Edition | Erpic, U./Primec [SLO] - Gamlemoen/Helland [NOR] 0-2 (18-21, 10-21) 1* WT Ljubljana, Winter Edition (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (18-21, 10-21) | Stats | ||
13:35 | 1* WT - Ljubljana, Winter Edition | Benkö/Hajós [HUN] - Moen/Mohajer [NOR] 2-0 (21-18, 21-14) 1* WT Ljubljana, Winter Edition (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-18, 21-14) | Stats | ||
Fredag 26.10.2018 | |||||||
19:00 | 3* WT - Chetumal | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Suzuki/Sakaguchi [JPN] 0-2 (20-22, 16-21) 3* WT Chetumal (Round 1) | Round 1 | 0-2 (20-22, 16-21) | Stats | ||
Torsdag 25.10.2018 | |||||||
22:00 | 3* WT - Chetumal | Menegatti/Orsi Toth [ITA] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-13, 21-14) 3* WT Chetumal (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-13, 21-14) | Stats | ||
17:00 | 3* WT - Chetumal | Kvapilova/Kubickova [CZE] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 0-2 (18-21, 18-21) 3* WT Chetumal (Pool B) | Pool B | 0-2 (18-21, 18-21) | Stats | ||
Søndag 21.10.2018 | |||||||
20:35 | 4* WT - Las Vegas | Sørum, C./Mol, A. [NOR] - Fijalek/Bryl [POL] 2-0 (21-13, 21-17) 4* WT Las Vegas (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-13, 21-17) | Stats | ||
00:15 | 4* WT - Las Vegas | Sørum, C./Mol, A. [NOR] - Crabb Tr./Bourne [USA] 2-0 (21-17, 21-16) 4* WT Las Vegas (Semifinals) | Semifinals | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
Lørdag 20.10.2018 | |||||||
20:00 | 4* WT - Las Vegas | Sørum, C./Mol, A. [NOR] - Ricardo/Álvaro Filho [BRA] 2-1 (19-21, 21-16, 15-11) 4* WT Las Vegas (Round 3) | Round 3 | 2-1 (19-21, 21-16, 15-11) | Stats | ||
01:40 | 4* WT - Las Vegas | Sørum, C./Mol, A. [NOR] - Plavins/Tocs [LAT] 2-0 (21-18, 21-14) 4* WT Las Vegas (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-18, 21-14) | Stats | ||
Fredag 19.10.2018 | |||||||
23:10 | 4* WT - Las Vegas | Maria Clara/Elize Maia [BRA] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-18, 24-22) 4* WT Las Vegas (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-18, 24-22) | Stats | ||
19:40 | 4* WT - Las Vegas | Lunde/Ulveseth [NOR] - Wang X. X./X. Y. Xia [CHN] 2-1 (23-21, 24-26, 15-11) 4* WT Las Vegas (Pool F) | Pool F | 2-1 (23-21, 24-26, 15-11) | Stats | ||
Torsdag 18.10.2018 | |||||||
23:00 | 4* WT - Las Vegas | Sørum, C./Mol, A. [NOR] - Bouter/Varenhorst [NED] 2-1 (18-21, 21-18, 15-9) 4* WT Las Vegas (Pool B) | Pool B | 2-1 (18-21, 21-18, 15-9) | Stats | ||
22:10 | 4* WT - Las Vegas | Betschart/Hüberli [SUI] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-16, 21-18) 4* WT Las Vegas (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
18:00 | 4* WT - Las Vegas | Sørum, C./Mol, A. [NOR] - Priddy/Casebeer [USA] 2-0 (21-12, 21-12) 4* WT Las Vegas (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-12, 21-12) | Stats | ||
Onsdag 17.10.2018 | |||||||
19:40 | 4* WT - Las Vegas | Yoken/Ogren [SWE] - Lunde/Ulveseth [NOR] 1-2 (22-24, 22-20, 8-15) 4* WT Las Vegas (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (22-24, 22-20, 8-15) | Stats | ||
Tirsdag 16.10.2018 | |||||||
13:10 | 1* WT - Bandar Anzali | Berk/Novak [SLO] - Dybfest/Helland [NOR] 2-1 (21-15, 18-21, 15-10) 1* WT Bandar Anzali (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (21-15, 18-21, 15-10) | Stats | ||
Fredag 12.10.2018 | |||||||
12:20 | 4* WT - Yangzhou | Kolosinska/Kociolek [POL] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-19, 21-17) 4* WT Yangzhou (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-19, 21-17) | Stats | ||
07:20 | 4* WT - Yangzhou | Lunde/Ulveseth [NOR] - Futami/Hasegawa [JPN] 2-0 (21-17, 21-19) 4* WT Yangzhou (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-17, 21-19) | Stats | ||
Torsdag 11.10.2018 | |||||||
08:30 | 4* WT - Yangzhou | Makroguzova/Kholomina [RUS] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-14, 21-19) 4* WT Yangzhou (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-14, 21-19) | Stats | ||
TBD | 4* WT - Yangzhou | Stubbe, J./van Iersel [NED] - Lunde/Ulveseth [NOR] 4* WT Yangzhou (Pool G) | Pool G | Stats | |||
Tirsdag 09.10.2018 | |||||||
13:20 | 1* WT - Babolsar | Dybfest/Helland [NOR] - a.akbari/M. Malmir [IRI] 0-2 (19-21, 16-21) 1* WT Babolsar (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (19-21, 16-21) | Stats | ||
TBD | 1* WT - Babolsar | Dybfest/Helland [NOR] - S.Enayati/Javad.F [IRI] 1* WT Babolsar (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | Stats | |||
Søndag 30.09.2018 | |||||||
03:40 | 3* WT - Qinzhou | Retterholt/Solhaug [NOR] - Iemelianchyk/Denysenko [UKR] 0-2 (19-21, 17-21) 3* WT Qinzhou (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (19-21, 17-21) | Stats | ||
Fredag 31.08.2018 | |||||||
09:00 | 1* WT - Montpellier | Tsopoulou/Manavi [GRE] - Olimstad/Berntsen [NOR] 2-0 (21-16, 21-13) 1* WT Montpellier (Round of 12) | Round of 12 | 2-0 (21-16, 21-13) | Stats | ||
Torsdag 30.08.2018 | |||||||
09:50 | 1* WT - Montpellier | Caluori/Gerson [SUI] - Olimstad/Berntsen [NOR] 2-0 (21-14, 21-6) 1* WT Montpellier (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-14, 21-6) | Stats | ||
Onsdag 29.08.2018 | |||||||
09:55 | 1* WT - Montpellier | Olimstad/Berntsen [NOR] - Wouters/Ypma [NED] 2-1 (22-20, 15-21, 15-9) 1* WT Montpellier (Pool B) | Pool B | 2-1 (22-20, 15-21, 15-9) | Stats | ||
Tirsdag 28.08.2018 | |||||||
17:15 | 1* WT - Montpellier | Henriksveen/Løkken [NOR] - Loiseau/Caravano [FRA] 0-2 (15-21, 16-21) 1* WT Montpellier (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (15-21, 16-21) | Stats | ||
13:15 | 1* WT - Montpellier | Lundgren/Wijk Tegenrot [SWE] - Henriksveen/Løkken [NOR] 0-2 (14-21, 21-23) 1* WT Montpellier (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (14-21, 21-23) | Stats | ||
Lørdag 25.08.2018 | |||||||
TBD | 1* WT - Siofok | Mohajer/Tellnes [NOR] - Stadie/Sowa [GER] 0-2 (8-21, 10-21) 1* WT Siofok (Round of 12) | Round of 12 | 0-2 (8-21, 10-21) | Stats | ||
TBD | 1* WT - Siofok | Bán/Rozgonyi [HUN] - Mohajer/Tellnes [NOR] 1-2 (17-21, 21-13, 13-15) 1* WT Siofok (Pool B) | Pool B | 1-2 (17-21, 21-13, 13-15) | Stats | ||
Fredag 24.08.2018 | |||||||
TBD | 1* WT - Siofok | Bello/Bello, J. [ENG] - Mohajer/Tellnes [NOR] 2-1 (21-17, 19-21, 15-10) 1* WT Siofok (Pool B) | Pool B | 2-1 (21-17, 19-21, 15-10) | Stats | ||
Lørdag 18.08.2018 | |||||||
20:30 | World Tour Finals - Hamburg | Bryl/Fijalek [POL] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (19-21, 17-21) World Tour Finals Hamburg (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-2 (19-21, 17-21) | Stats | ||
14:15 | World Tour Finals - Hamburg | Thole, J./Wickler [GER] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 1-2 (16-21, 21-16, 9-15) World Tour Finals Hamburg (Semifinals) | Semifinals | 1-2 (16-21, 21-16, 9-15) | Stats | ||
Fredag 17.08.2018 | |||||||
14:30 | World Tour Finals - Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED] 1-2 (21-17, 23-25, 13-15) World Tour Finals Hamburg (Pool B) | Pool B | 1-2 (21-17, 23-25, 13-15) | Stats | ||
Torsdag 16.08.2018 | |||||||
17:30 | World Tour Finals - Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Herrera/Gavira [ESP] 2-0 (21-14, 21-15) World Tour Finals Hamburg (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-14, 21-15) | Stats | ||
10:00 | NM - | NM - Bane 1 NM () | Stats | ||||
10:00 | World Tour Finals - Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Plavins/Tocs [LAT] 2-1 (18-21, 21-19, 15-12) World Tour Finals Hamburg (Pool B) | Pool B | 2-1 (18-21, 21-19, 15-12) | Stats | ||
Onsdag 15.08.2018 | |||||||
17:00 | World Tour Finals - Hamburg | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Bryl/Fijalek [POL] 2-0 (21-18, 21-16) World Tour Finals Hamburg (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-18, 21-16) | Stats | ||
10:00 | NM - | NM - Bane 1 NM () | Stats | ||||
10:00 | NM - | NM - Bane 2 NM () | Stats | ||||
10:00 | NM - | NM - Bane 2 - del 1 NM () | Stats | ||||
Fredag 10.08.2018 | |||||||
08:00 | 4* WT - Moscow | Olimstad/Ulveseth [NOR] - Bieneck/Schneider [GER] 0-2 (22-24, 12-21) 4* WT Moscow (Pool F) | Pool F | 0-2 (22-24, 12-21) | Stats | ||
Torsdag 09.08.2018 | |||||||
09:40 | 4* WT - Moscow | Clancy/Artacho Del Solar [AUS] - Olimstad/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-14, 21-15) 4* WT Moscow (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-14, 21-15) | Stats | ||
Onsdag 08.08.2018 | |||||||
11:20 | 4* WT - Moscow | Olimstad/Ulveseth [NOR] - Dumbauskaite/Zobnina [LTU] 2-1 (19-21, 21-11, 15-9) 4* WT Moscow (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (19-21, 21-11, 15-9) | Stats | ||
10:30 | 1* WT - Vaduz | Berntsen/Pedersen [NOR] - Lodej/Duda [POL] 1-2 (14-21, 26-24, 16-18) 1* WT Vaduz (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (14-21, 26-24, 16-18) | Stats | ||
Søndag 05.08.2018 | |||||||
17:30 | Vienna Major | Bryl/Fijalek [POL] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (12-21, 17-21) mjs Vienna (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-2 (12-21, 17-21) | Stats | ||
15:09 | Vienna Major | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED] 2-0 (21-18, 21-18) mjs Vienna (Semifinals) | Semifinals | 2-0 (21-18, 21-18) | Stats | ||
Lørdag 04.08.2018 | |||||||
18:30 | Vienna Major | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Doppler/Horst [AUT] 2-0 (21-14, 21-18) mjs Vienna (Round 3) | Round 3 | 2-0 (21-14, 21-18) | Stats | ||
10:30 | Vienna Major | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Ricardo/Guto [BRA] 2-1 (16-21, 21-19, 15-5) mjs Vienna (Round 2) | Round 2 | 2-1 (16-21, 21-19, 15-5) | Stats | ||
Fredag 03.08.2018 | |||||||
16:40 | 1* WT - Ljubljana | Helland/Gamlemoen [NOR] - Kunert/Eglseer [AUT] 0-2 (11-21, 16-21) 1* WT Ljubljana (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (11-21, 16-21) | Stats | ||
14:10 | 1* WT - Ljubljana | Helland/Gamlemoen [NOR] - Monduzzi/Basti [ITA] 2-1 (21-15, 11-21, 15-8) 1* WT Ljubljana (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (21-15, 11-21, 15-8) | Stats | ||
10:30 | Vienna Major | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Semenov/Leshukov [RUS] 2-0 (21-11, 21-9) mjs Vienna (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-11, 21-9) | Stats | ||
Torsdag 02.08.2018 | |||||||
12:30 | Vienna Major | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Winter/Hörl [AUT] 2-0 (21-9, 21-18) mjs Vienna (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-9, 21-18) | Stats | ||
Tirsdag 31.07.2018 | |||||||
17:00 | Vienna Major | Strbova/Dubovcova [SVK] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-16, 21-15) mjs Vienna (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-16, 21-15) | Stats | ||
15:00 | Vienna Major | Giginoglu/Gögtepe V. [TUR] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (22-20, 21-13) mjs Vienna (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (22-20, 21-13) | Stats | ||
12:00 | Vienna Major | Elize Maia/Maria Clara [BRA] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 2-0 (21-19, 21-16) mjs Vienna (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-19, 21-16) | Stats | ||
11:00 | Vienna Major | Arnholdt/Welsch [GER] - Lunde/Ulveseth [NOR] 0-2 (15-21, 16-21) mjs Vienna (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (15-21, 16-21) | Stats | ||
09:00 | NM - Voldsløkka/Kringsjå | Junior NM - (U19 / U15) NM Voldsløkka/Kringsjå () | Stats | ||||
Søndag 29.07.2018 | |||||||
07:15 | 3* WT - Tokyo | Murakami/Ishii [JPN] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-18, 21-17) 3* WT Tokyo (Final 3rd Place) | Final 3rd Place | 2-0 (21-18, 21-17) | Stats | ||
05:00 | 3* WT - Tokyo | Lahti/Parkkinen [FIN] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-1 (21-15, 16-21, 15-12) 3* WT Tokyo (Semifinals) | Semifinals | 2-1 (21-15, 16-21, 15-12) | Stats | ||
01:30 | 3* WT - Tokyo | M.McNamara/N.McNamara [CAN] - Lunde/Ulveseth [NOR] 0-2 (14-21, 17-21) 3* WT Tokyo (Round 3) | Round 3 | 0-2 (14-21, 17-21) | Stats | ||
Lørdag 28.07.2018 | |||||||
19:00 | 2* WT - Agadir | Capogrosso/Azaad [ARG] - Solhaug/Retterholt [NOR] 2-0 (21-11, 21-14) 2* WT Agadir (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-11, 21-14) | Stats | ||
15:05 | 2* WT - Agadir | Solhaug/Retterholt [NOR] - Andreatta, T./Abbiati [ITA] 2-0 (22-20, 22-20) 2* WT Agadir (Round of 16) | Round of 16 | 2-0 (22-20, 22-20) | Stats | ||
04:40 | 3* WT - Tokyo | Gruszczynska/Gromadowska [POL] - Lunde/Ulveseth [NOR] 0-2 (18-21, 15-21) 3* WT Tokyo (Round 2) | Round 2 | 0-2 (18-21, 15-21) | Stats | ||
Fredag 27.07.2018 | |||||||
19:50 | 2* WT - Agadir | Smedins T./Regza [LAT] - Solhaug/Retterholt [NOR] 2-0 (21-18, 21-18) 2* WT Agadir (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-18, 21-18) | Stats | ||
15:40 | 2* WT - Agadir | Oscar/Luciano [BRA] - Solhaug/Retterholt [NOR] 1-2 (21-23, 21-13, 10-15) 2* WT Agadir (Pool E) | Pool E | 1-2 (21-23, 21-13, 10-15) | Stats | ||
13:00 | 3* WT - Tokyo | Lunde/Ulveseth [NOR] - Mizoe/Hashimoto [JPN] 2-1 (16-21, 21-11, 15-11) 3* WT Tokyo (Round 1) | Round 1 | 2-1 (16-21, 21-11, 15-11) | Stats | ||
10:00 | 3* WT - Tokyo | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Nagata/Kumada [JPN] 0-2 (20-22, 16-21) 3* WT Tokyo (Round 1) | Round 1 | 0-2 (20-22, 16-21) | Stats | ||
07:00 | 3* WT - Tokyo | Ahmed Tijan/Cherif [QAT] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (18-21, 21-16, 15-11) 3* WT Tokyo (Round 2) | Round 2 | 2-1 (18-21, 21-16, 15-11) | Stats | ||
04:30 | 3* WT - Tokyo | Lahti/Parkkinen [FIN] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 2-0 (21-18, 21-17) 3* WT Tokyo (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-18, 21-17) | Stats | ||
03:40 | 3* WT - Tokyo | Wang/X. Y. Xia [CHN] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-1 (21-11, 21-23, 15-8) 3* WT Tokyo (Pool C) | Pool C | 2-1 (21-11, 21-23, 15-8) | Stats | ||
02:00 | 3* WT - Tokyo | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Nurminen/Siren [FIN] 2-1 (21-18, 18-21, 15-12) 3* WT Tokyo (Round 1) | Round 1 | 2-1 (21-18, 18-21, 15-12) | Stats | ||
Torsdag 26.07.2018 | |||||||
16:00 | 2* WT - Agadir | Benzi/Spirito [ITA] - Helland/Gamlemoen [NOR] 2-0 (22-20, 21-15) 2* WT Agadir (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (22-20, 21-15) | Stats | ||
08:10 | 3* WT - Tokyo | Patterson/Slick [USA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (17-21, 22-20, 15-10) 3* WT Tokyo (Pool D) | Pool D | 2-1 (17-21, 22-20, 15-10) | Stats | ||
06:20 | 3* WT - Tokyo | Suzuki/Murakami [JPN] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 1-2 (21-15, 14-21, 16-18) 3* WT Tokyo (Pool F) | Pool F | 1-2 (21-15, 14-21, 16-18) | Stats | ||
05:30 | 3* WT - Tokyo | Lunde/Ulveseth [NOR] - Wang X. X./J. J. Zeng [CHN] 2-0 (21-18, 21-15) 3* WT Tokyo (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-18, 21-15) | Stats | ||
02:50 | 3* WT - Tokyo | Nõlvak/Tiisaar [EST] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 1-2 (15-21, 21-16, 10-15) 3* WT Tokyo (Pool D) | Pool D | 1-2 (15-21, 21-16, 10-15) | Stats | ||
Søndag 22.07.2018 | |||||||
19:45 | EM - Netherlands | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Smedins/Samoilovs [LAT] 2-0 (21-17, 21-13) EM Netherlands (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-0 (21-17, 21-13) | Stats | ||
15:00 | EM - Netherlands | Herrera/Gavira [ESP] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (19-21, 16-21) EM Netherlands (Semifinals) | Semifinals | 0-2 (19-21, 16-21) | Stats | ||
Lørdag 21.07.2018 | |||||||
16:00 | EM - Netherlands | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Varenhorst/Bouter [NED] 2-1 (13-21, 21-16, 15-11) EM Netherlands (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-1 (13-21, 21-16, 15-11) | Stats | ||
12:00 | EM - Netherlands | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Koekelkoren/van Walle [BEL] 2-1 (21-18, 19-21, 15-11) EM Netherlands (Round of 16) | Round of 16 | 2-1 (21-18, 19-21, 15-11) | Stats | ||
03:00 | World Tour - Haiyang | Schneider/Tillmann [GER] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 2-0 (21-17, 21-13) World Tour Haiyang (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-17, 21-13) | Stats | ||
Fredag 20.07.2018 | |||||||
17:00 | EM - Netherlands | Koekelkoren/van Walle [BEL] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (14-21, 26-24, 17-15) EM Netherlands (Round of 24) | Round of 24 | 2-1 (14-21, 26-24, 17-15) | Stats | ||
08:00 | World Tour - Haiyang | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Sider/Lapointe [CAN] 2-0 (21-15, 21-17) World Tour Haiyang (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-15, 21-17) | Stats | ||
Torsdag 19.07.2018 | |||||||
18:30 | EM - Netherlands | Krasilnikov/Liamin [RUS] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (15-21, 13-21) EM Netherlands (Pool E) | Pool E | 0-2 (15-21, 13-21) | Stats | ||
17:30 | EM - Netherlands | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Dumek/Bercik [CZE] 2-0 (21-15, 21-8) EM Netherlands (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-15, 21-8) | Stats | ||
09:00 | World Tour - Haiyang | Flint/Day [USA] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 2-0 (21-15, 21-14) World Tour Haiyang (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-15, 21-14) | Stats | ||
02:00 | World Tour - Haiyang | Kjølberg/Hjortland [NOR] - M.McNamara/N.McNamara [CAN] 2-1 (21-18, 19-21, 15-13) World Tour Haiyang (Pool C) | Pool C | 2-1 (21-18, 19-21, 15-13) | Stats | ||
Onsdag 18.07.2018 | |||||||
20:30 | EM - Netherlands | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Sivolap/Yarzutkin [RUS] 2-0 (21-10, 21-15) EM Netherlands (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-10, 21-15) | Stats | ||
19:30 | EM - Netherlands | Stoyanovskiy/Velichko [RUS] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-17, 21-19) EM Netherlands (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-17, 21-19) | Stats | ||
15:00 | EM - Netherlands | Borger/Kozuch [GER] - Ulveseth/Lunde [NOR] 2-0 (21-15, 21-12) EM Netherlands (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-15, 21-12) | Stats | ||
Tirsdag 17.07.2018 | |||||||
17:30 | EM - Netherlands | Behrens/Ittlinger [GER] - Ulveseth/Lunde [NOR] 2-1 (21-14, 20-22, 15-13) EM Netherlands (Pool G) | Pool G | 2-1 (21-14, 20-22, 15-13) | Stats | ||
13:00 | EM - Netherlands | Ulveseth/Lunde [NOR] - Ukolova/Birlova [RUS] 1-2 (9-21, 21-19, 13-15) EM Netherlands (Pool G) | Pool G | 1-2 (9-21, 21-19, 13-15) | Stats | ||
Mandag 16.07.2018 | |||||||
20:30 | EM - Netherlands | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Thiercy/Gauthier-Rat [FRA] 2-0 (21-10, 21-18) EM Netherlands (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-10, 21-18) | Stats | ||
17:30 | EM - Netherlands | Plavins/Tocs [LAT] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-13, 21-15) EM Netherlands (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-13, 21-15) | Stats | ||
Lørdag 14.07.2018 | |||||||
18:30 | Gstaad Major | Herrera/Gavira [ESP] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (18-21, 12-21) mjs Gstaad (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-2 (18-21, 12-21) | Stats | ||
12:45 | Gstaad Major | Crabb Ta./Gibb [USA] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 1-2 (21-17, 21-23, 14-16) mjs Gstaad (Semifinals) | Semifinals | 1-2 (21-17, 21-23, 14-16) | Stats | ||
Fredag 13.07.2018 | |||||||
19:00 | Gstaad Major | Koekelkoren/van Walle [BEL] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (18-21, 15-21) mjs Gstaad (Round 3) | Round 3 | 0-2 (18-21, 15-21) | Stats | ||
14:00 | Gstaad Major | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Pedro Solberg/Bruno Schmidt [BRA] 2-1 (19-21, 21-18, 15-12) mjs Gstaad (Round 2) | Round 2 | 2-1 (19-21, 21-18, 15-12) | Stats | ||
Torsdag 12.07.2018 | |||||||
11:00 | Gstaad Major | Olimstad/Ulveseth [NOR] - Kolocova/Kvapilova [CZE] 0-2 (15-21, 12-21) mjs Gstaad (Pool B) | Pool B | 0-2 (15-21, 12-21) | Stats | ||
07:15 | u19 Verdensmesterskap | Brekke/Ringøen [NOR] - Di Silvestre A/Marchetto [ITA] 0-2 (16-21, 9-21) u19wch (Pool D) | Pool D | 0-2 (16-21, 9-21) | Stats | ||
Onsdag 11.07.2018 | |||||||
18:00 | Gstaad Major | Andreatta, T./Abbiati [ITA] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (10-21, 14-21) mjs Gstaad (Pool B) | Pool B | 0-2 (10-21, 14-21) | Stats | ||
16:00 | Gstaad Major | Bansley/Wilkerson [CAN] - Olimstad/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-10, 21-16) mjs Gstaad (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-10, 21-16) | Stats | ||
10:30 | u19 Verdensmesterskap | Tournier/Nicole [FRA] - Brekke/Ringøen [NOR] 2-0 (21-15, 21-8) u19wch (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-15, 21-8) | Stats | ||
10:00 | Gstaad Major | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Plavins/Tocs [LAT] 2-1 (21-17, 17-21, 15-13) mjs Gstaad (Pool B) | Pool B | 2-1 (21-17, 17-21, 15-13) | Stats | ||
02:45 | u19 Verdensmesterskap | Takken/Nicolaidis [AUS] - Brekke/Ringøen [NOR] 2-0 (21-16, 21-17) u19wch (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-16, 21-17) | Stats | ||
Tirsdag 10.07.2018 | |||||||
16:00 | Gstaad Major | Olimstad/Ulveseth [NOR] - Gallay/Pereyra [ARG] 2-1 (15-21, 21-14, 15-10) mjs Gstaad (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (15-21, 21-14, 15-10) | Stats | ||
14:00 | Gstaad Major | Giginoglu/Gögtepe V. [TUR] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-18, 24-22) mjs Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-18, 24-22) | Stats | ||
10:00 | Gstaad Major | Mizoe/Hashimoto [JPN] - Olimstad/Ulveseth [NOR] 1-2 (21-19, 17-21, 4-15) mjs Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-19, 17-21, 4-15) | Stats | ||
Lørdag 07.07.2018 | |||||||
20:00 | Espinho Open | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Thole, J./Wickler [GER] 1-2 (18-21, 24-22, 13-15) open Espinho (Round 3) | Round 3 | 1-2 (18-21, 24-22, 13-15) | Stats | ||
16:15 | Espinho Open | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Grimalt E./Grimalt M. [CHI] 2-0 (21-17, 21-17) open Espinho (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-17, 21-17) | Stats | ||
14:15 | World Tour - Porec | Mohajer/Tellnes [NOR] - Appelgren/Boman [SWE] 0-2 (13-21, 12-21) World Tour Porec () | 0-2 (13-21, 12-21) | Stats | |||
09:20 | World Tour - Porec | Plahutnik/Drobnic [SLO] - Mohajer/Tellnes [NOR] 1-2 (21-15, 26-28, 10-15) World Tour Porec () | 1-2 (21-15, 26-28, 10-15) | Stats | |||
Fredag 06.07.2018 | |||||||
15:50 | Espinho Open | Kolaric/Basta [SRB] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (14-21, 13-21) open Espinho (Pool H) | Pool H | 0-2 (14-21, 13-21) | Stats | ||
14:30 | World Tour - Porec | Smits/Samoilovs M. [LAT] - Mohajer/Tellnes [NOR] 2-1 (21-18, 17-21, 15-8) World Tour Porec () | 2-1 (21-18, 17-21, 15-8) | Stats | |||
12:30 | Espinho Open | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Yarzutkin/Sivolap [RUS] 2-1 (19-21, 21-18, 18-16) open Espinho (Pool H) | Pool H | 2-1 (19-21, 21-18, 18-16) | Stats | ||
Torsdag 05.07.2018 | |||||||
17:30 | World Tour - Porec | Mohajer/Tellnes [NOR] - Kindl/Klaffinger [AUT] 2-0 (22-20, 21-14) World Tour Porec () | 2-0 (22-20, 21-14) | Stats | |||
15:00 | Espinho Open | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Evans/Kolinske [USA] 1-2 (11-21, 21-16, 11-15) open Espinho (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (11-21, 21-16, 11-15) | Stats | ||
14:00 | World Tour - Porec | Mohajer/Tellnes [NOR] - Bialokoz/Garcia-Kidd [ENG] 2-0 (21-15, 21-10) World Tour Porec () | 2-0 (21-15, 21-10) | Stats | |||
12:30 | Espinho Open | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Kopp/Hoey [CAN] 2-0 (22-20, 21-15) open Espinho (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (22-20, 21-15) | Stats | ||
12:30 | Espinho Open | Solhaug/Retterholt [NOR] - Giginoglu/Gögtepe V. [TUR] 0-2 (16-21, 20-22) open Espinho (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (16-21, 20-22) | Stats | ||
Onsdag 04.07.2018 | |||||||
17:00 | Espinho Open | Dumbauskaite/Andriukaityte [LTU] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 2-0 (21-15, 21-17) open Espinho (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-15, 21-17) | Stats | ||
16:00 | Espinho Open | Gordon/Bukovec [CAN] - Lunde/Olimstad [NOR] 2-0 (21-18, 21-19) open Espinho (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-18, 21-19) | Stats | ||
Lørdag 30.06.2018 | |||||||
08:30 | World Tour - Warsaw | Vitor Felipe/Evandro [BRA] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-15, 21-19) World Tour Warsaw () | 2-0 (21-15, 21-19) | Stats | |||
Fredag 29.06.2018 | |||||||
16:00 | World Tour - Warsaw | Pedro Solberg/Bruno Schmidt [BRA] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (15-21, 8-21) World Tour Warsaw () | 0-2 (15-21, 8-21) | Stats | |||
16:00 | World Tour - Warsaw | Pedro Solberg/Bruno Schmidt [BRA] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (15-21, 8-21) World Tour Warsaw () | 0-2 (15-21, 8-21) | Stats | |||
13:50 | World Tour - Warsaw | Keizer/Meppelink [NED] - Ulveseth/Lunde [NOR] 2-0 (21-14, 21-19) World Tour Warsaw () | 2-0 (21-14, 21-19) | Stats | |||
11:30 | World Tour - Warsaw | Berntsen/Mol, H. [NOR] - O'Gorman/Saxton [CAN] 0-2 (16-21, 21-23) World Tour Warsaw () | 0-2 (16-21, 21-23) | Stats | |||
10:40 | World Tour - Warsaw | Kujawiak/Rudol [POL] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (16-21, 17-21) World Tour Warsaw () | 0-2 (16-21, 17-21) | Stats | |||
09:50 | World Tour - Warsaw | Ulveseth/Lunde [NOR] - Schützenhöfer/Plesiutschnig [AUT] 2-0 (22-20, 21-13) World Tour Warsaw () | 2-0 (22-20, 21-13) | Stats | |||
Torsdag 28.06.2018 | |||||||
15:00 | World Tour - Warsaw | Alison/Andre [BRA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (21-18, 15-21, 15-11) World Tour Warsaw () | 2-1 (21-18, 15-21, 15-11) | Stats | |||
12:30 | World Tour - Warsaw | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Heidrich/Gerson [SUI] 0-2 (17-21, 17-21) World Tour Warsaw () | 0-2 (17-21, 17-21) | Stats | |||
10:40 | World Tour - Warsaw | Hermannova/Slukova [CZE] - Ulveseth/Lunde [NOR] 2-0 (21-12, 21-18) World Tour Warsaw () | 2-0 (21-12, 21-18) | Stats | |||
Onsdag 27.06.2018 | |||||||
18:00 | World Tour - Warsaw | Broder/Pischke [CAN] - Ulveseth/Lunde [NOR] 1-2 (11-21, 21-15, 13-15) World Tour Warsaw () | 1-2 (11-21, 21-15, 13-15) | Stats | |||
16:50 | World Tour - Warsaw | Ehlers/Schümann [GER] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (15-21, 11-21) World Tour Warsaw () | 0-2 (15-21, 11-21) | Stats | |||
13:20 | World Tour - Warsaw | Numwong/Hongpak [THA] - Ulveseth/Lunde [NOR] 0-2 (19-21, 7-21) World Tour Warsaw () | 0-2 (19-21, 7-21) | Stats | |||
12:30 | World Tour - Warsaw | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Gordon/Bukovec [CAN] 0-2 (18-21, 14-21) World Tour Warsaw () | 0-2 (18-21, 14-21) | Stats | |||
11:30 | World Tour - Warsaw | Seidl Rob./Dressler [AUT] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (17-21, 15-21) World Tour Warsaw () | 0-2 (17-21, 15-21) | Stats | |||
Fredag 22.06.2018 | |||||||
12:20 | World Tour - Ostrava | Brouwer/Meeuwsen [NED] - Mol, A./Sørum, C. [NOR] 2-1 (19-21, 21-17, 15-12) World Tour Ostrava () | 2-1 (19-21, 21-17, 15-12) | Stats | |||
Torsdag 21.06.2018 | |||||||
12:20 | World Tour - Ostrava | Mol, A./Sørum, C. [NOR] - Nivaldo/Gonzalez [CUB] 1-2 (22-24, 21-15, 14-16) World Tour Ostrava () | 1-2 (22-24, 21-15, 14-16) | Stats | |||
07:10 | Singapore Open | Myskiv/Kramarenko [RUS] - Takvam/Solhaug [NOR] 2-0 (24-22, 21-14) open Singapore (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (24-22, 21-14) | Stats | ||
Onsdag 20.06.2018 | |||||||
18:30 | World Tour - Ostrava | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Semenov/Leshukov [RUS] 1-2 (12-21, 21-19, 7-15) World Tour Ostrava () | 1-2 (12-21, 21-19, 7-15) | Stats | |||
16:50 | World Tour - Ostrava | Liliana/Elsa [ESP] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 2-0 (21-11, 21-10) World Tour Ostrava () | 2-0 (21-11, 21-10) | Stats | |||
14:00 | World Tour - Ostrava | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Regza/Smedins T. [LAT] 2-0 (21-19, 21-15) World Tour Ostrava () | 2-0 (21-19, 21-15) | Stats | |||
12:00 | World Tour - Manavgat | Ertl F./Seiser [AUT] - Helland/Gamlemoen [NOR] 2-0 (21-17, 22-20) World Tour Manavgat () | 2-0 (21-17, 22-20) | Stats | |||
11:10 | World Tour - Manavgat | Hatabe/Shimada [JPN] - Mohajer/Tellnes [NOR] 2-1 (12-21, 21-19, 15-13) World Tour Manavgat () | 2-1 (12-21, 21-19, 15-13) | Stats | |||
10:40 | World Tour - Ostrava | Thurin, K./Thurin, S. [SWE] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 0-2 (19-21, 11-21) World Tour Ostrava () | 0-2 (19-21, 11-21) | Stats | |||
09:00 | World Tour - Ostrava | Ozolina/Caica [LAT] - Ulveseth/Lunde [NOR] 2-1 (21-23, 21-18, 15-11) World Tour Ostrava () | 2-1 (21-23, 21-18, 15-11) | Stats | |||
Søndag 17.06.2018 | |||||||
15:45 | World Tour - Baden | Ermacora/Pristauz [AUT] - Mol, A./Huus [NOR] 0-2 (14-21, 19-21) World Tour Baden () | 0-2 (14-21, 19-21) | Stats | |||
12:00 | World Tour - Baden | Mol, A./Huus [NOR] - Doppler/Horst [AUT] 1-2 (21-13, 17-21, 10-15) World Tour Baden () | 1-2 (21-13, 17-21, 10-15) | Stats | |||
Lørdag 16.06.2018 | |||||||
17:00 | World Tour - Baden | Ozolina/Caica [LAT] - Olimstad/Pedersen [NOR] 0-2 (16-21, 16-21) World Tour Baden () | 0-2 (16-21, 16-21) | Stats | |||
14:00 | World Tour - Baden | Olimstad/Pedersen [NOR] - Mersmann/Tillmann [GER] 0-2 (18-21, 18-21) World Tour Baden () | 0-2 (18-21, 18-21) | Stats | |||
12:00 | World Tour - Baden | Mol, A./Huus [NOR] - Márcio Gaudie/Arthur [BRA] 2-0 (21-12, 21-11) World Tour Baden () | 2-0 (21-12, 21-11) | Stats | |||
11:00 | World Tour - Baden | Winter/Hörl [AUT] - Takvam/Sørum, C. [NOR] 2-1 (21-15, 11-21, 15-10) World Tour Baden () | 2-1 (21-15, 11-21, 15-10) | Stats | |||
10:00 | World Tour - Baden | Olimstad/Pedersen [NOR] - Friedl Fr./Strauss N. [AUT] 2-0 (21-14, 30-28) World Tour Baden () | 2-0 (21-14, 30-28) | Stats | |||
Fredag 15.06.2018 | |||||||
17:20 | World Tour - Baden | Seidl Rob./Waller [AUT] - Takvam/Sørum, C. [NOR] 0-2 (18-21, 18-21) World Tour Baden () | 0-2 (18-21, 18-21) | Stats | |||
14:00 | World Tour - Baden | Mol, A./Huus [NOR] - Seidl Rob./Waller [AUT] 2-0 (21-16, 21-16) World Tour Baden () | 2-0 (21-16, 21-16) | Stats | |||
14:00 | World Tour - Baden | Pokeršnik, D./Bozenk [SLO] - Takvam/Sørum, C. [NOR] 0-2 (11-21, 23-25) World Tour Baden () | 0-2 (11-21, 23-25) | Stats | |||
13:10 | World Tour - Baden | Thurin, K./Thurin, S. [SWE] - Olimstad/Pedersen [NOR] 0-2 (20-22, 17-21) World Tour Baden () | 0-2 (20-22, 17-21) | Stats | |||
10:40 | World Tour - Baden | Mol, A./Huus [NOR] - Rosager/Abell [DEN] 2-0 (21-12, 21-14) World Tour Baden () | 2-0 (21-12, 21-14) | Stats | |||
10:40 | World Tour - Baden | Takvam/Sørum, C. [NOR] - Schnetzer/Müllner [AUT] 0-2 (15-21, 20-22) World Tour Baden () | 0-2 (15-21, 20-22) | Stats | |||
09:50 | World Tour - Baden | Driessen/Meertens [NED] - Olimstad/Pedersen [NOR] 0-2 (11-21, 12-21) World Tour Baden () | 0-2 (11-21, 12-21) | Stats | |||
Torsdag 14.06.2018 | |||||||
15:40 | World Tour - Baden | Olimstad/Pedersen [NOR] - van Driel, M./Gravesteijn [NED] 2-0 (21-12, 21-19) World Tour Baden () | 2-0 (21-12, 21-19) | Stats | |||
09:50 | World Tour - Baden | Olimstad/Pedersen [NOR] - Bulc/Zdešar [SLO] 2-0 (21-15, 21-14) World Tour Baden () | 2-0 (21-15, 21-14) | Stats | |||
Lørdag 09.06.2018 | |||||||
13:00 | Silk Road Nantong Open | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Kusano/Take [JPN] 1-2 (21-15, 16-21, 8-15) open Silk Road Nantong (Quarterfinals) | Quarterfinals | 1-2 (21-15, 16-21, 8-15) | Stats | ||
09:00 | Silk Road Nantong Open | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Nagata/Kumada [JPN] 2-0 (21-17, 21-19) open Silk Road Nantong (Round of 16) | Round of 16 | 2-0 (21-17, 21-19) | Stats | ||
Fredag 08.06.2018 | |||||||
11:30 | Silk Road Nantong Open | B. H. Qu/B. Bai [CHN] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 1-2 (21-11, 14-21, 12-15) open Silk Road Nantong (Pool F) | Pool F | 1-2 (21-11, 14-21, 12-15) | Stats | ||
07:30 | Silk Road Nantong Open | Kjølberg/Hjortland [NOR] - W. Y. Au Yeung/Yuen T.C. [HKG] 2-0 (21-14, 22-20) open Silk Road Nantong (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-14, 22-20) | Stats | ||
TBD | World Tour - Nantong | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Winner of match 10 [] World Tour Nantong () | Stats | ||||
Torsdag 24.05.2018 | |||||||
16:00 | World Tour - Miguel Pereira | Opsahl/Tomter [NOR] - Numasawa/Vinícius [BRA] 0-2 (16-21, 16-21) World Tour Miguel Pereira () | 0-2 (16-21, 16-21) | Stats | |||
Søndag 20.05.2018 | |||||||
16:30 | World Tour - Itapema | Mol/Sørum, C. [NOR] - Evandro/Andre [BRA] 0-2 (18-21, 16-21) World Tour Itapema () | 0-2 (18-21, 16-21) | Stats | |||
02:00 | World Tour - Itapema | Vitor Felipe/Guto [BRA] - Mol/Sørum, C. [NOR] 0-2 (17-21, 13-21) World Tour Itapema () | 0-2 (17-21, 13-21) | Stats | |||
Lørdag 19.05.2018 | |||||||
19:30 | World Tour - Aydin | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Yoken/Simonsson [SWE] 0-2 (17-21, 21-23) World Tour Aydin () | 0-2 (17-21, 21-23) | Stats | |||
17:00 | World Tour - Itapema | Mol/Sørum, C. [NOR] - Beeler/Krattiger [SUI] 2-0 (21-18, 21-19) World Tour Itapema () | 2-0 (21-18, 21-19) | Stats | |||
10:40 | World Tour - Aydin | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Trans/Tyndeskov [DEN] 2-0 (21-13, 21-19) World Tour Aydin () | 2-0 (21-13, 21-19) | Stats | |||
00:30 | World Tour - Itapema | Mol/Sørum, C. [NOR] - Virgen/Ontiveros [MEX] 2-0 (24-22, 21-19) World Tour Itapema () | 2-0 (24-22, 21-19) | Stats | |||
Fredag 18.05.2018 | |||||||
15:40 | World Tour - Aydin | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Yurtsever/Nezir [TUR] 2-0 (21-19, 21-17) World Tour Aydin () | 2-0 (21-19, 21-17) | Stats | |||
15:30 | World Tour - Itapema | Herrera/Gavira [ESP] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-13, 21-16) World Tour Itapema () | 2-0 (21-13, 21-16) | Stats | |||
Torsdag 17.05.2018 | |||||||
23:00 | World Tour - Itapema | Ehlers/Schümann [GER] - Mol/Sørum, C. [NOR] 1-2 (10-21, 21-16, 11-15) World Tour Itapema () | 1-2 (10-21, 21-16, 11-15) | Stats | |||
18:00 | World Tour - Itapema | Mol/Sørum, C. [NOR] - Kujawiak/Rudol [POL] 2-1 (14-21, 22-20, 15-9) World Tour Itapema () | 2-1 (14-21, 22-20, 15-9) | Stats | |||
17:10 | World Tour - Itapema | Varenhorst/Bouter [NED] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-11, 21-17) World Tour Itapema () | 2-0 (21-11, 21-17) | Stats | |||
Onsdag 16.05.2018 | |||||||
16:30 | World Tour - Itapema | Strbova/Dubovcova [SVK] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-12, 21-13) World Tour Itapema () | 2-0 (21-12, 21-13) | Stats | |||
Fredag 11.05.2018 | |||||||
17:15 | World Tour - Lucerne | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Beeler/Krattiger [SUI] 0-2 (13-21, 17-21) World Tour Lucerne () | 0-2 (13-21, 17-21) | Stats | |||
10:00 | World Tour - Lucerne | Rossi/Caminati [ITA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (21-17, 18-21, 15-10) World Tour Lucerne () | 2-1 (21-17, 18-21, 15-10) | Stats | |||
Torsdag 10.05.2018 | |||||||
16:50 | World Tour - Lucerne | Menegatti/Giombini [ITA] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-19, 21-18) World Tour Lucerne () | 2-0 (21-19, 21-18) | Stats | |||
16:00 | World Tour - Lucerne | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Futami/Hasegawa [JPN] 0-2 (14-21, 13-21) World Tour Lucerne () | 0-2 (14-21, 13-21) | Stats | |||
14:10 | World Tour - Lucerne | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Thole, J./Wickler [GER] 2-0 (21-18, 21-17) World Tour Lucerne () | 2-0 (21-18, 21-17) | Stats | |||
10:40 | World Tour - Lucerne | Lunde/Ulveseth [NOR] - Eiholzer/Steinemann [SUI] 0-2 (14-21, 16-21) World Tour Lucerne () | 0-2 (14-21, 16-21) | Stats | |||
09:00 | World Tour - Lucerne | Stubbe, J./van Iersel [NED] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 2-0 (21-14, 21-12) World Tour Lucerne () | 2-0 (21-14, 21-12) | Stats | |||
TBD | World Tour - | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Mayer/Crabb Tr. [USA] World Tour () | Stats | ||||
Onsdag 09.05.2018 | |||||||
15:20 | World Tour - Lucerne | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Jupiter/Richard [FRA] 2-1 (21-19, 16-21, 15-10) World Tour Lucerne () | 2-1 (21-19, 16-21, 15-10) | Stats | |||
11:00 | World Tour - Lucerne | Retterholt/Solhaug [NOR] - Dumek/Bercik [CZE] 0-2 (18-21, 19-21) World Tour Lucerne () | 0-2 (18-21, 19-21) | Stats | |||
09:50 | World Tour - Lucerne | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Coelho/Paquete [POR] 2-1 (20-22, 21-17, 15-8) World Tour Lucerne () | 2-1 (20-22, 21-17, 15-8) | Stats | |||
Lørdag 05.05.2018 | |||||||
14:00 | World Tour - Mersin | Heidrich/Gerson [SUI] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-19, 21-16) World Tour Mersin () | 2-0 (21-19, 21-16) | Stats | |||
10:00 | World Tour - Mersin | Ehlers/Schümann [GER] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (19-21, 20-22) World Tour Mersin () | 0-2 (19-21, 20-22) | Stats | |||
09:00 | World Tour - Mersin | Lunde/Ulveseth [NOR] - Strbova/Dubovcova [SVK] 0-2 (17-21, 15-21) World Tour Mersin () | 0-2 (17-21, 15-21) | Stats | |||
08:00 | World Tour - Mersin | Keizer/Meppelink [NED] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-18, 21-12) World Tour Mersin () | 2-0 (21-18, 21-12) | Stats | |||
04:30 | World Tour - Manila | Pedersen/Zylstra [NOR] - Fuller/Melville [USA] 0-2 (15-21, 17-21) World Tour Manila () | 0-2 (15-21, 17-21) | Stats | |||
02:30 | World Tour - Huntington Beach | Mol/Sørum, C. [NOR] - Brouwer/Meeuwsen [NED] 1-2 (18-21, 21-19, 10-15) World Tour Huntington Beach () | 1-2 (18-21, 21-19, 10-15) | Stats | |||
Fredag 04.05.2018 | |||||||
22:45 | World Tour - Huntington Beach | Mayer/Crabb Tr. [USA] - Mol/Sørum, C. [NOR] 0-2 (19-21, 16-21) World Tour Huntington Beach () | 0-2 (19-21, 16-21) | Stats | |||
19:10 | World Tour - Huntington Beach | Mol/Sørum, C. [NOR] - Evandro/Andre [BRA] 1-2 (21-19, 30-32, 11-15) World Tour Huntington Beach () | 1-2 (21-19, 30-32, 11-15) | Stats | |||
16:00 | World Tour - Mersin | Barthelemy/Di Giantommaso [FRA] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (21-23, 19-21) World Tour Mersin () | 0-2 (21-23, 19-21) | Stats | |||
14:00 | World Tour - Mersin | Elize Maia/Maria Clara [BRA] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 1-2 (18-21, 21-12, 14-16) World Tour Mersin () | 1-2 (18-21, 21-12, 14-16) | Stats | |||
10:30 | World Tour - Mersin | Giginoglu/Gögtepe V. [TUR] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (16-21, 7-21) World Tour Mersin () | 0-2 (16-21, 7-21) | Stats | |||
09:30 | World Tour - Manila | Kusano/Take [JPN] - Pedersen/Zylstra [NOR] 2-0 (21-13, 21-18) World Tour Manila () | 2-0 (21-13, 21-18) | Stats | |||
08:30 | World Tour - Mersin | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Motrich/Abalakina [RUS] 2-1 (21-16, 12-21, 20-18) World Tour Mersin () | 2-1 (21-16, 12-21, 20-18) | Stats | |||
02:50 | World Tour - Manila | Nagy/Cruickshank [CAN] - Pedersen/Zylstra [NOR] 1-2 (30-28, 17-21, 12-15) World Tour Manila () | 1-2 (30-28, 17-21, 12-15) | Stats | |||
Torsdag 03.05.2018 | |||||||
23:10 | World Tour - Huntington Beach | Pedlow/Schachter [CAN] - Mol/Sørum, C. [NOR] 0-2 (16-21, 19-21) World Tour Huntington Beach () | 0-2 (16-21, 19-21) | Stats | |||
20:00 | World Tour - Huntington Beach | Wilson/Losik [USA] - Mol/Sørum, C. [NOR] 0-2 (12-21, 15-21) World Tour Huntington Beach () | 0-2 (12-21, 15-21) | Stats | |||
14:30 | World Tour - Mersin | Pardon/Tiegs [USA] - Lunde/Ulveseth [NOR] 0-2 (18-21, 17-21) World Tour Mersin () | 0-2 (18-21, 17-21) | Stats | |||
11:30 | World Tour - Mersin | Regza/Smits [LAT] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-1 (21-13, 12-21, 15-12) World Tour Mersin () | 2-1 (21-13, 12-21, 15-12) | Stats | |||
07:30 | World Tour - Mersin | Davidova/Shchypkova [UKR] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-13, 21-11) World Tour Mersin () | 2-0 (21-13, 21-11) | Stats | |||
06:30 | World Tour - Mersin | Lunde/Ulveseth [NOR] - Bonnerova/Nakladalova [CZE] 2-1 (21-11, 15-21, 18-16) World Tour Mersin () | 2-1 (21-11, 15-21, 18-16) | Stats | |||
Onsdag 02.05.2018 | |||||||
23:10 | World Tour - Huntington Beach | Gamlemoen/Helland [NOR] - Drake/Luers [USA] 1-2 (15-21, 21-17, 11-15) World Tour Huntington Beach () | 1-2 (15-21, 21-17, 11-15) | Stats | |||
23:10 | World Tour - Huntington Beach | Grabovskyy/Kazhamiaka [CAN] - Opsahl/Tomter [NOR] 2-1 (21-15, 19-21, 15-6) World Tour Huntington Beach () | 2-1 (21-15, 19-21, 15-6) | Stats | |||
19:50 | World Tour - Huntington Beach | Gamlemoen/Helland [NOR] - Mewhirter/McCoy [USA] 2-1 (21-18, 14-21, 15-13) World Tour Huntington Beach () | 2-1 (21-18, 14-21, 15-13) | Stats | |||
19:00 | World Tour - Huntington Beach | Opsahl/Tomter [NOR] - Miller/Ryan [USA] 2-1 (21-19, 17-21, 15-13) World Tour Huntington Beach () | 2-1 (21-19, 17-21, 15-13) | Stats | |||
15:30 | World Tour - Mersin | Juliana/Andressa [BRA] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 0-2 (16-21, 10-21) World Tour Mersin () | 0-2 (16-21, 10-21) | Stats | |||
12:10 | World Tour - Mersin | Lutter/Szombathelyi [HUN] - Hjortland/Kjølberg [NOR] 0-2 (10-21, 13-21) World Tour Mersin () | 0-2 (10-21, 13-21) | Stats | |||
Lørdag 21.04.2018 | |||||||
05:30 | World Tour - Xiamen | Mol/Sørum, C. [NOR] - Alison/Bruno Schmidt [BRA] 0-2 (13-21, 19-21) World Tour Xiamen () | 0-2 (13-21, 19-21) | Stats | |||
02:00 | World Tour - Xiamen | Samoilovs/Smedins [LAT] - Mol/Sørum, C. [NOR] 0-2 (23-25, 17-21) World Tour Xiamen () | 0-2 (23-25, 17-21) | Stats | |||
Fredag 20.04.2018 | |||||||
09:05 | World Tour - Xiamen | Mol/Sørum, C. [NOR] - Cherif/Ahmed Tijan [QAT] 2-0 (21-14, 21-10) World Tour Xiamen () | 2-0 (21-14, 21-10) | Stats | |||
04:30 | World Tour - Xiamen | Krasilnikov/Liamin [RUS] - Mol/Sørum, C. [NOR] 2-0 (25-23, 21-18) World Tour Xiamen () | 2-0 (25-23, 21-18) | Stats | |||
02:50 | World Tour - Xiamen | Lunde/Ulveseth [NOR] - Makroguzova/Kholomina [RUS] 0-2 (14-21, 9-21) World Tour Xiamen () | 0-2 (14-21, 9-21) | Stats | |||
Torsdag 19.04.2018 | |||||||
05:30 | World Tour - Xiamen | Hughes/Summer [USA] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-15, 21-15) World Tour Xiamen () | 2-0 (21-15, 21-15) | Stats | |||
02:00 | World Tour - Xiamen | Alison/Bruno Schmidt [BRA] - Mol/Sørum, C. [NOR] 0-2 (16-21, 17-21) World Tour Xiamen () | 0-2 (16-21, 17-21) | Stats | |||
Onsdag 18.04.2018 | |||||||
11:10 | World Tour - Xiamen | Liliana/Elsa [ESP] - Lunde/Ulveseth [NOR] 1-2 (19-21, 21-12, 13-15) World Tour Xiamen () | 1-2 (19-21, 21-12, 13-15) | Stats | |||
09:30 | World Tour - Xiamen | Thole, J./Wickler [GER] - Mol/Sørum, C. [NOR] 1-2 (21-13, 14-21, 8-15) World Tour Xiamen () | 1-2 (21-13, 14-21, 8-15) | Stats | |||
07:00 | World Tour - Xiamen | Kjølberg/Hjortland [NOR] - Meppelink/Keizer [NED] 0-2 (15-21, 12-21) World Tour Xiamen () | 0-2 (15-21, 12-21) | Stats | |||
07:00 | World Tour - Xiamen | Motrich/Abalakina [RUS] - Lunde/Ulveseth [NOR] 1-2 (21-18, 24-26, 14-16) World Tour Xiamen () | 1-2 (21-18, 24-26, 14-16) | Stats | |||
Søndag 08.04.2018 | |||||||
09:00 | World Tour - Satun | Nagata/Kumada [JPN] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 2-1 (16-21, 21-12, 16-14) World Tour Satun () | 2-1 (16-21, 21-12, 16-14) | Stats | |||
05:40 | World Tour - Satun | Rådström/Wahlén [SWE] - Kjølberg/Hjortland [NOR] 1-2 (21-17, 10-21, 2-15) World Tour Satun () | 1-2 (21-17, 10-21, 2-15) | Stats | |||
Torsdag 15.03.2018 | |||||||
13:10 | World Tour - Aalsmeer | Rossi/Windisch [ITA] - Helland/Gamlemoen [NOR] 2-0 (21-15, 21-11) World Tour Aalsmeer () | 2-0 (21-15, 21-11) | Stats | |||
13:10 | World Tour - Aalsmeer | Rossi/Windisch [ITA] - Helland/Gamlemoen [NOR] 2-0 (21-15, 21-11) World Tour Aalsmeer () | 2-0 (21-15, 21-11) | Stats | |||
Torsdag 08.03.2018 | |||||||
11:00 | World Tour - Doha | Mol/Sørum, C. [NOR] - Cherif/Ahmed Tijan [QAT] 1-2 (21-18, 18-21, 18-20) World Tour Doha () | 1-2 (21-18, 18-21, 18-20) | Stats | |||
Onsdag 07.03.2018 | |||||||
11:00 | World Tour - Doha | Nicolai/Lupo [ITA] - Mol/Sørum, C. [NOR] 0-2 (18-21, 24-26) World Tour Doha () | 0-2 (18-21, 24-26) | Stats | |||
07:00 | World Tour - Doha | O'Gorman/Saxton [CAN] - Mol/Sørum, C. [NOR] 0-2 (17-21, 18-21) World Tour Doha () | 0-2 (17-21, 18-21) | Stats | |||
Tirsdag 06.03.2018 | |||||||
12:00 | World Tour - Doha | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Doherty/Allen [USA] 0-2 (17-21, 17-21) World Tour Doha () | 0-2 (17-21, 17-21) | Stats | |||
09:10 | World Tour - Doha | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Giginoglu/Mermer [TUR] 2-0 (21-18, 21-17) World Tour Doha () | 2-0 (21-18, 21-17) | Stats | |||
Fredag 02.03.2018 | |||||||
16:00 | Fort Lauderdale Major | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Bryl/Fijalek [POL] 1-2 (18-21, 21-16, 14-16) mjs Fort Lauderdale (Round 1) | Round 1 | 1-2 (18-21, 21-16, 14-16) | Stats | ||
Torsdag 01.03.2018 | |||||||
18:00 | Fort Lauderdale Major | Kantor/Losiak [POL] - Mol A./Sørum, C. [NOR] 2-1 (12-21, 21-19, 15-13) mjs Fort Lauderdale (Pool C) | Pool C | 2-1 (12-21, 21-19, 15-13) | Stats | ||
17:00 | Fort Lauderdale Major | Berntsen/Mol H. [NOR] - Pedlow/Schachter [CAN] 0-2 (13-21, 17-21) mjs Fort Lauderdale (Pool A) | Pool A | 0-2 (13-21, 17-21) | Stats | ||
15:00 | Fort Lauderdale Major | Lunde/Ulveseth [NOR] - Wang/X. Y. Xia [CHN] 0-2 (14-21, 12-21) mjs Fort Lauderdale (Pool A) | Pool A | 0-2 (14-21, 12-21) | Stats | ||
02:00 | Fort Lauderdale Major | Dalhausser/Lucena [USA] - Berntsen/Mol H. [NOR] 2-0 (21-15, 21-11) mjs Fort Lauderdale (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-15, 21-11) | Stats | ||
Onsdag 28.02.2018 | |||||||
18:20 | Fort Lauderdale Major | Ontiveros/Virgen [MEX] - Mol A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (12-21, 12-21) mjs Fort Lauderdale (Pool C) | Pool C | 0-2 (12-21, 12-21) | Stats | ||
16:40 | Fort Lauderdale Major | Branagh/Fendrick [USA] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (22-20, 21-16) mjs Fort Lauderdale (Pool A) | Pool A | 2-0 (22-20, 21-16) | Stats | ||
Tirsdag 27.02.2018 | |||||||
21:30 | Fort Lauderdale Major | Berntsen/Mol H. [NOR] - Prudel/Szalankiewicz [POL] 2-0 (24-22, 21-11) mjs Fort Lauderdale (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (24-22, 21-11) | Stats | ||
19:50 | Fort Lauderdale Major | Lunde/Ulveseth [NOR] - Caluori/Gerson [SUI] 2-0 (21-18, 22-20) mjs Fort Lauderdale (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-18, 22-20) | Stats | ||
18:10 | Fort Lauderdale Major | Ehlers/Schümann [GER] - Berntsen/Mol H. [NOR] 1-2 (11-21, 21-19, 6-15) mjs Fort Lauderdale (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (11-21, 21-19, 6-15) | Stats | ||
15:40 | Fort Lauderdale Major | Dumbauskaite/Paulikiene [LTU] - Lunde/Ulveseth [NOR] 1-2 (21-16, 21-23, 16-18) mjs Fort Lauderdale (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-16, 21-23, 16-18) | Stats | ||
Torsdag 22.02.2018 | |||||||
13:20 | World Tour - Kish Island | Berntsen/Mol, H. [NOR] - Boehlé/van de Velde [NED] 0-2 (19-21, 17-21) World Tour Kish Island () | 0-2 (19-21, 17-21) | Stats | |||
Onsdag 21.02.2018 | |||||||
13:50 | World Tour - Kish Island | Plavins/Tocs [LAT] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-18, 21-13) World Tour Kish Island () | 2-0 (21-18, 21-13) | Stats | |||
11:20 | World Tour - Kish Island | Zemljak/Pokeršnik, D. [SLO] - Berntsen/Mol, H. [NOR] 0-2 (16-21, 19-21) World Tour Kish Island () | 0-2 (16-21, 19-21) | Stats | |||
Lørdag 06.01.2018 | |||||||
18:30 | Dela Beach Open | Brouwer/Meeuwsen [NED] - Mol A./Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-17, 21-13) open Dela Beach (Round 3) | Round 3 | 2-0 (21-17, 21-13) | Stats | ||
18:30 | World Tour - Den Haag NL | Brouwer/Meeuwsen - Mol/Sørum World Tour Den Haag NL () | Stats | ||||
14:00 | Dela Beach Open | Koekelkoren/van Walle [BEL] - Mol A./Sørum, C. [NOR] 0-2 (13-21, 14-21) open Dela Beach (Round 2) | Round 2 | 0-2 (13-21, 14-21) | Stats | ||
14:00 | World Tour - Den Haag | Koekelkoren/Van Walle - Mol/Sørum World Tour Den Haag () | Stats | ||||
10:40 | Dela Beach Open | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Aye/Krou [FRA] 2-0 (21-12, 21-14) open Dela Beach (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-12, 21-14) | Stats | ||
10:40 | World Tour - Den Haag NL | Sørum/Mol[NOR] - Krou/Aye[FRA] 2-0 World Tour Den Haag NL () | 2-0 | Stats | |||
Fredag 05.01.2018 | |||||||
14:00 | Dela Beach Open | Ahmed/Cherif [QAT] - Mol A./Sørum, C. [NOR] 2-1 (21-23, 21-19, 15-13) open Dela Beach (Pool H) | Pool H | 2-1 (21-23, 21-19, 15-13) | Stats | ||
14:00 | World Tour - Den Haag NL | Tijan/Cherif [QAT] - C.Sørum/A.Mol [NOR] World Tour Den Haag NL () | Stats | ||||
Torsdag 04.01.2018 | |||||||
15:40 | Dela Beach Open | Mol A./Sørum, C. [NOR] - Finsters/Solovejs [LAT] 2-0 (21-16, 21-16) open Dela Beach (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-16, 21-16) | Stats | ||
15:40 | World Tour - Den Haag | A. Mol - C. Sørum [NO] - A.Solovejs - R. Finsters [LV] World Tour Den Haag () | Stats | ||||
Onsdag 03.01.2018 | |||||||
17:30 | Dela Beach Open | Kazdailis/Rumsevicius [LTU] - Berntsen/Mol H. [NOR] 2-1 (13-21, 21-19, 16-14) open Dela Beach (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (13-21, 21-19, 16-14) | Stats | ||
17:30 | World Tour - Den Haag NL | H.Mol / M. Bertnsen [NO] - A. Rumsevicius / L. Kazdailis [LT] World Tour Den Haag NL () | Stats | ||||
14:00 | Dela Beach Open | Carol/Maria Antonelli [BRA] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (25-23, 21-18) open Dela Beach (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (25-23, 21-18) | Stats | ||
09:00 | Dela Beach Open | Lunde/Ulveseth [NOR] - Jancar/Kotnik [SLO] 2-0 (21-11, 21-18) open Dela Beach (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-11, 21-18) | Stats | ||
Lørdag 04.11.2017 | |||||||
12:00 | NEVZA - Gøteborg | Kamper - Resultat NEVZA Gøteborg () | Stats | ||||
Fredag 13.10.2017 | |||||||
08:00 | Qinzhou Open | Sørum, C./Berntsen [NOR] - Krou/Aye [FRA] 0-2 (19-21, 21-23) open Qinzhou (Round of 16) | Round of 16 | 0-2 (19-21, 21-23) | Stats | ||
Torsdag 12.10.2017 | |||||||
07:30 | Qinzhou Open | Sørum, C./Berntsen [NOR] - Métral/Hagenbuch [SUI] 2-0 (21-15, 21-17) open Qinzhou (Round of 32) | Round of 32 | 2-0 (21-15, 21-17) | Stats | ||
03:20 | Qinzhou Open | Lunde/Ulveseth [NOR] - Dumbauskaite/Povilaityte [LTU] 0-2 (17-21, 18-21) open Qinzhou (Round of 32) | Round of 32 | 0-2 (17-21, 18-21) | Stats | ||
Lørdag 15.07.2017 | |||||||
17:10 | Continental Cup | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Elsa/Soria [ESP] 0-2 (17-21, 10-21) ccup (Loser are ranked 7th) | Loser are ranked 7th | 0-2 (17-21, 10-21) | Stats | ||
10:20 | Continental Cup | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Eiholzer/Gerson [SUI] 2-1 (12-21, 21-17, 16-14) ccup (Loser are ranked 9th) | Loser are ranked 9th | 2-1 (12-21, 21-17, 16-14) | Stats | ||
Fredag 14.07.2017 | |||||||
17:20 | Continental Cup | Kociolek/Strag [POL] - Hjortland/Kjølberg [NOR] ccup (Loser are ranked 13th) | Loser are ranked 13th | Stats | |||
17:20 | Continental Cup | Lunde/Ulveseth [NOR] - Lece/Ozolina [LAT] 1-2 (18-21, 21-17, 15-17) ccup (Loser are ranked 13th) | Loser are ranked 13th | 1-2 (18-21, 21-17, 15-17) | Stats | ||
07:50 | Continental Cup | Amaranta/Lobato [ESP] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-1 (21-18, 21-23, 15-12) ccup (Round 1) | Round 1 | 2-1 (21-18, 21-23, 15-12) | Stats | ||
07:00 | Continental Cup | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Jupiter/Lusson [FRA] 0-2 (14-21, 25-27) ccup (Round 1) | Round 1 | 0-2 (14-21, 25-27) | Stats | ||
Lørdag 01.07.2017 | |||||||
12:45 | Porec Major | Doppler/Horst [AUT] - Mol, A./Berntsen [NOR] 2-1 (21-16, 19-21, 15-13) mjs Porec (Round 2) | Round 2 | 2-1 (21-16, 19-21, 15-13) | Stats | ||
Fredag 30.06.2017 | |||||||
18:00 | Porec Major | Fijalek/Bryl [POL] - Mol, A./Berntsen [NOR] 1-2 (21-15, 18-21, 12-15) mjs Porec (Round 1) | Round 1 | 1-2 (21-15, 18-21, 12-15) | Stats | ||
10:00 | Porec Major | Ranghieri/Carambula [ITA] - Mol, A./Berntsen [NOR] 0-2 (17-21, 19-21) mjs Porec (Pool F) | Pool F | 0-2 (17-21, 19-21) | Stats | ||
Torsdag 29.06.2017 | |||||||
16:00 | Porec Major | Brouwer/Meeuwsen [NED] - Mol, A./Berntsen [NOR] 2-0 (21-19, 21-17) mjs Porec (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-19, 21-17) | Stats | ||
Onsdag 28.06.2017 | |||||||
13:10 | Porec Major | Losiak/Kantor [POL] - Mol, A./Berntsen [NOR] 2-1 (21-15, 19-21, 16-14) mjs Porec (Pool F) | Pool F | 2-1 (21-15, 19-21, 16-14) | Stats | ||
Tirsdag 27.06.2017 | |||||||
19:00 | Porec Major | Mol, A./Berntsen [NOR] - Beeler/Krattiger [SUI] 2-1 (20-22, 21-18, 15-12) mjs Porec (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (20-22, 21-18, 15-12) | Stats | ||
15:00 | Porec Major | Kolosinska/Gruszczynska [POL] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-1 (21-9, 19-21, 15-6) mjs Porec (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (21-9, 19-21, 15-6) | Stats | ||
14:00 | Porec Major | Mol, A./Berntsen [NOR] - Huber A./Hörl [AUT] 2-1 (20-22, 21-19, 15-12) mjs Porec (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (20-22, 21-19, 15-12) | Stats | ||
Lørdag 24.06.2017 | |||||||
16:00 | Continental Cup | Doppler/Horst [AUT] - Berntsen/Sørum, C. [NOR] 2-1 (15-21, 21-15, 17-15) ccup (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-1 (15-21, 21-15, 17-15) | Stats | ||
11:00 | Continental Cup | Samoilovs/Smedins [LAT] - Berntsen/Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-16, 21-17) ccup (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 21-17) | Stats | ||
Fredag 23.06.2017 | |||||||
14:50 | Continental Cup | Berntsen/Sørum, C. [NOR] - Müllner/Schnetzer [AUT] 2-1 (18-21, 21-15, 19-17) ccup (Pool A) | Pool A | 2-1 (18-21, 21-15, 19-17) | Stats | ||
Torsdag 22.06.2017 | |||||||
17:20 | Continental Cup | Berntsen/Sørum, C. [NOR] - Beeler/Krattiger [SUI] 2-0 (21-13, 21-14) ccup (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-13, 21-14) | Stats | ||
13:10 | Continental Cup | Berntsen/Sørum, C. [NOR] - Pokeršnik/Zemljak [SLO] 2-0 (21-14, 21-17) ccup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-14, 21-17) | Stats | ||
12:20 | Continental Cup | Bergerud/Solhaug [NOR] - Dollinger A./Erdmann [GER] 0-2 (13-21, 18-21) ccup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (13-21, 18-21) | Stats | ||
09:50 | Continental Cup | Hjortland/Kjølberg [NOR] - Gruszczynska/Wojtasik [POL] 0-2 (14-21, 22-24) ccup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (14-21, 22-24) | Stats | ||
09:00 | Continental Cup | Lunde/Ulveseth [NOR] - Makhno, In./Makhno, Ir. [UKR] 0-2 (11-21, 16-21) ccup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (11-21, 16-21) | Stats | ||
Tirsdag 07.02.2017 | |||||||
21:30 | Fort Lauderdale Major | Berntsen/Sørum, C. [NOR] - Rosenthal/Crabb Tr. [USA] 1-2 (18-21, 21-15, 11-15) mjs Fort Lauderdale (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (18-21, 21-15, 11-15) | Stats | ||
20:30 | Fort Lauderdale Major | Kunert/Dressler [AUT] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-0 (24-22, 21-14) mjs Fort Lauderdale (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (24-22, 21-14) | Stats | ||
16:30 | Fort Lauderdale Major | Nõlvak/Tiisaar [EST] - Solhaug/Bergerud [NOR] 0-2 (14-21, 18-21) mjs Fort Lauderdale (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (14-21, 18-21) | Stats | ||
Torsdag 01.09.2016 | |||||||
14:00 | Continental Cup | Lunde/Ulveseth [NOR] - Culav/Seyfferth [GER] 1-2 (19-21, 21-14, 16-18) ccup (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (19-21, 21-14, 16-18) | Stats | ||
11:00 | Continental Cup | Lunde/Ulveseth [NOR] - Wouters/Smit [NED] 2-0 (21-15, 24-22) ccup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-15, 24-22) | Stats | ||
Onsdag 24.08.2016 | |||||||
00:00 | Long Beach Grand Slam | Bryl/Kujawiak [POL] - Helland/Fornes [NOR] 2-0 (21-18, 21-10) gs Long Beach (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-18, 21-10) | Stats | ||
Tirsdag 23.08.2016 | |||||||
23:00 | Long Beach Grand Slam | Hordvik/Huus [NOR] - Burik/Slick [USA] 1-2 (21-13, 15-21, 11-15) gs Long Beach (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-13, 15-21, 11-15) | Stats | ||
21:00 | Long Beach Grand Slam | Behrens/Schumacher [GER] - Kjølberg/Kongshavn [NOR] 2-1 (21-10, 19-21, 15-13) gs Long Beach (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (21-10, 19-21, 15-13) | Stats | ||
20:00 | Long Beach Grand Slam | MacNeil/Burlacu [CAN] - Helland/Fornes [NOR] 1-2 (22-20, 17-21, 15-17) gs Long Beach (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (22-20, 17-21, 15-17) | Stats | ||
Lørdag 30.07.2016 | |||||||
18:00 | Major | Schalk/Saxton [CAN] - Sørum, C./Mol, A. [NOR] 2-1 (21-16, 18-21, 15-13) mjs (Round 3) | Round 3 | 2-1 (21-16, 18-21, 15-13) | Stats | ||
14:00 | u19 Verdensmesterskap | Duda/Victoria [BRA] - Olimstad/Garder [NOR] 2-0 (21-13, 21-16) u19wch (Round of 16) | Round of 16 | 2-0 (21-13, 21-16) | Stats | ||
12:00 | Major | Sørum, C./Mol, A. [NOR] - Hyden/Bourne [USA] 2-0 (29-27, 21-16) mjs (Round 2) | Round 2 | 2-0 (29-27, 21-16) | Stats | ||
09:40 | u19 Verdensmesterskap | Michelle/Diana [PAR] - Olimstad/Garder [NOR] 1-2 (14-21, 21-16, 12-15) u19wch (Round of 24) | Round of 24 | 1-2 (14-21, 21-16, 12-15) | Stats | ||
Fredag 29.07.2016 | |||||||
12:10 | u19 Verdensmesterskap | Schulz/Boehringer [NAM] - Olimstad/Garder [NOR] 0-2 (10-21, 14-21) u19wch (Pool C) | Pool C | 0-2 (10-21, 14-21) | Stats | ||
10:00 | Major | Kunert/Dressler [AUT] - Sørum, C./Mol, A. [NOR] 0-2 (17-21, 14-21) mjs (Pool E) | Pool E | 0-2 (17-21, 14-21) | Stats | ||
Torsdag 28.07.2016 | |||||||
16:30 | u19 Verdensmesterskap | Lysytsia/Dashevska [UKR] - Olimstad/Garder [NOR] 2-0 (21-18, 21-18) u19wch (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-18, 21-18) | Stats | ||
16:00 | Major | Álvaro Filho/Vitor Felipe [BRA] - Sørum, C./Mol, A. [NOR] 0-2 (10-21, 22-24) mjs (Pool E) | Pool E | 0-2 (10-21, 22-24) | Stats | ||
12:00 | Major | Semenov/Krasilnikov [RUS] - Sørum, C./Mol, A. [NOR] 1-2 (21-16, 18-21, 22-24) mjs (Pool E) | Pool E | 1-2 (21-16, 18-21, 22-24) | Stats | ||
08:50 | u19 Verdensmesterskap | Viemann/Günther [GER] - Olimstad/Garder [NOR] 2-0 (21-17, 21-16) u19wch (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
Onsdag 27.07.2016 | |||||||
15:00 | Major | Giginoglu/Urlu [TUR] - Sørum, C./Mol, A. [NOR] 0-2 (17-21, 15-21) mjs (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (17-21, 15-21) | Stats | ||
13:50 | u19 Verdensmesterskap | Olimstad/Garder [NOR] - Maixnerova/Stochlova [CZE] 2-1 (21-18, 17-21, 15-13) u19wch (Qualification Round 3) | Qualification Round 3 | 2-1 (21-18, 17-21, 15-13) | Stats | ||
12:10 | u19 Verdensmesterskap | Thelle/Hansen [NOR] - John/Kulzer [GER] 1-2 (13-21, 21-19, 13-15) u19wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (13-21, 21-19, 13-15) | Stats | ||
11:00 | Major | Hoyer, A./Kildegaard [DEN] - Sørum, C./Mol, A. [NOR] 0-2 (12-21, 17-21) mjs (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (12-21, 17-21) | Stats | ||
10:30 | u19 Verdensmesterskap | Klinger R./Maros P. [AUT] - Olimstad/Garder [NOR] 0-2 (11-21, 15-21) u19wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (11-21, 15-21) | Stats | ||
10:00 | Major | Müllner/Petutschnig [AUT] - Bergerud/Solhaug [NOR] 2-0 (22-20, 21-19) mjs (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (22-20, 21-19) | Stats | ||
10:00 | Major | Tomatis/Dal Molin [ITA] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-18, 21-14) mjs (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-18, 21-14) | Stats | ||
09:40 | u19 Verdensmesterskap | Thelle/Hansen [NOR] - Ozolins A./Lazdnis [LAT] 2-0 (24-22, 21-12) u19wch (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (24-22, 21-12) | Stats | ||
09:00 | Major | Tomás/Menéndez [ESP] - Huus/Eithun [NOR] 2-1 (21-13, 20-22, 15-11) mjs (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (21-13, 20-22, 15-11) | Stats | ||
08:00 | u19 Verdensmesterskap | Ilic/Ruud [NOR] - Sedlak/Pavlovsky [CZE] 0-2 (19-21, 16-21) u19wch (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (19-21, 16-21) | Stats | ||
08:00 | u19 Verdensmesterskap | Klepkou/Kourtidou [GRE] - Olimstad/Garder [NOR] 0-2 (8-21, 16-21) u19wch (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (8-21, 16-21) | Stats | ||
08:00 | u19 Verdensmesterskap | Kragholm/Saga [NOR] - Murariu/Koc [ROU] 0-2 (20-22, 19-21) u19wch (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (20-22, 19-21) | Stats | ||
Tirsdag 26.07.2016 | |||||||
11:00 | Major | Kongshavn/Solvoll [NOR] - Lobato/Soria [ESP] 0-2 (19-21, 19-21) mjs (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (19-21, 19-21) | Stats | ||
Fredag 08.07.2016 | |||||||
17:00 | Gstaad Major | Plavins/Regza [LAT] - Sørum, C./Eithun [NOR] 2-0 (21-17, 21-18) mjs Gstaad (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-17, 21-18) | Stats | ||
16:00 | Gstaad Major | Guto/Saymon [BRA] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-0 (21-18, 21-17) mjs Gstaad (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-18, 21-17) | Stats | ||
12:00 | Gstaad Major | Hordvik/Usken [NOR] - Crabb Ta./Crabb Tr. [USA] 0-2 (21-23, 17-21) mjs Gstaad (Pool H) | Pool H | 0-2 (21-23, 17-21) | Stats | ||
Torsdag 07.07.2016 | |||||||
17:00 | Gstaad Major | Beeler/Strasser [SUI] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-14, 21-12) mjs Gstaad (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-14, 21-12) | Stats | ||
17:00 | Gstaad Major | Virgen/Ontiveros [MEX] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-0 (21-16, 21-15) mjs Gstaad (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-16, 21-15) | Stats | ||
16:00 | Gstaad Major | Nummerdor/Varenhorst [NED] - Sørum, C./Eithun [NOR] 2-1 (16-21, 21-19, 15-13) mjs Gstaad (Pool E) | Pool E | 2-1 (16-21, 21-19, 15-13) | Stats | ||
11:00 | Gstaad Major | Gibb/Patterson [USA] - Sørum, C./Eithun [NOR] 2-1 (21-13, 15-21, 15-9) mjs Gstaad (Pool E) | Pool E | 2-1 (21-13, 15-21, 15-9) | Stats | ||
10:00 | Gstaad Major | Nicolai/Lupo [ITA] - Hordvik/Usken [NOR] 2-1 (21-17, 23-25, 15-10) mjs Gstaad (Pool H) | Pool H | 2-1 (21-17, 23-25, 15-10) | Stats | ||
09:00 | Gstaad Major | Lucena/Dalhausser [USA] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-0 (21-15, 21-10) mjs Gstaad (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-15, 21-10) | Stats | ||
Onsdag 06.07.2016 | |||||||
14:00 | Gstaad Major | Sørum, C./Eithun [NOR] - Tocs/Finsters [LAT] 2-0 (21-15, 21-18) mjs Gstaad (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-15, 21-18) | Stats | ||
13:00 | Gstaad Major | Solhaug/Bergerud [NOR] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-16, 21-17) mjs Gstaad (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-16, 21-17) | Stats | ||
Tirsdag 05.07.2016 | |||||||
17:00 | Gstaad Major | Solhaug/Bergerud [NOR] - Tvinde/Mol, H. [NOR] 2-1 (17-21, 21-13, 15-10) mjs Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (17-21, 21-13, 15-10) | Stats | ||
16:00 | Gstaad Major | Sørum, C./Eithun [NOR] - Schümann/Thole, J. [GER] 2-0 (22-20, 21-16) mjs Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (22-20, 21-16) | Stats | ||
15:00 | Gstaad Major | Etchegaray/Ojeda Dapiaggi [ARG] - Hordvik/Usken [NOR] 0-2 (6-21, 11-21) mjs Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (6-21, 11-21) | Stats | ||
13:00 | Gstaad Major | Mersmann/Schneider [GER] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-1 (11-21, 21-17, 15-8) mjs Gstaad (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (11-21, 21-17, 15-8) | Stats | ||
Fredag 01.07.2016 | |||||||
14:00 | Porec Major | Kunert/Dressler [AUT] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-15, 21-18) mjs Porec (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-15, 21-18) | Stats | ||
12:00 | Porec Major | Kadziola/Szalankiewicz [POL] - Sørum, C./Eithun [NOR] 2-0 (21-15, 23-21) mjs Porec (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-15, 23-21) | Stats | ||
Torsdag 30.06.2016 | |||||||
18:00 | Porec Major | Pedro Solberg/Evandro [BRA] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-18, 21-18) mjs Porec (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-18, 21-18) | Stats | ||
14:00 | Porec Major | Álvaro Filho/Vitor Felipe [BRA] - Sørum, C./Eithun [NOR] 1-2 (24-22, 19-21, 11-15) mjs Porec (Pool E) | Pool E | 1-2 (24-22, 19-21, 11-15) | Stats | ||
11:00 | Porec Major | Losiak/Kantor [POL] - Hordvik/Usken [NOR] 2-1 (21-16, 17-21, 15-8) mjs Porec (Pool G) | Pool G | 2-1 (21-16, 17-21, 15-8) | Stats | ||
09:00 | Porec Major | Samoilovs/Smedins [LAT] - Sørum, C./Eithun [NOR] 2-0 (21-10, 26-24) mjs Porec (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-10, 26-24) | Stats | ||
Onsdag 29.06.2016 | |||||||
18:00 | Porec Major | Ermacora/Pristauz [AUT] - Hordvik/Usken [NOR] 0-2 (16-21, 19-21) mjs Porec (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (16-21, 19-21) | Stats | ||
17:00 | Porec Major | Bryl/Kujawiak [POL] - Tvinde/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-9, 22-20) mjs Porec (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-9, 22-20) | Stats | ||
15:00 | Porec Major | Kufa, D./Lenc [CZE] - Sørum, C./Eithun [NOR] 1-2 (21-16, 20-22, 10-15) mjs Porec (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-16, 20-22, 10-15) | Stats | ||
15:00 | Porec Major | Marco/García [ESP] - Berntsen/Mol, A. [NOR] 2-1 (21-16, 16-21, 15-12) mjs Porec (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (21-16, 16-21, 15-12) | Stats | ||
Tirsdag 28.06.2016 | |||||||
17:00 | Porec Major | Berntsen/Mol, A. [NOR] - Basta/Kolaric [SRB] 2-0 (21-17, 21-19) mjs Porec (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-17, 21-19) | Stats | ||
17:00 | Porec Major | Matic/Vujnovic [CRO] - Sørum, C./Eithun [NOR] 0-2 (12-21, 6-21) mjs Porec (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (12-21, 6-21) | Stats | ||
17:00 | Porec Major | Solhaug/Bergerud [NOR] - Kufa, D./Lenc [CZE] 1-2 (18-21, 21-16, 12-15) mjs Porec (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (18-21, 21-16, 12-15) | Stats | ||
16:00 | Porec Major | Tvinde/Mol, H. [NOR] - Sheaf/Gregory [ENG] 2-0 (21-14, 21-16) mjs Porec (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-14, 21-16) | Stats | ||
Mandag 27.06.2016 | |||||||
16:00 | Porec Major | Berntsen/Mol, A. [NOR] - Tvinde/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-16, 32-30) mjs Porec (Country quota for NOR) | Country quota for NOR | 2-0 (21-16, 32-30) | Stats | ||
Fredag 24.06.2016 | |||||||
18:00 | Continental Cup | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - Koekelkoren/van Walle [BEL] 0-2 (15-21, 17-21) ccup (Quarterfinal 1) | Quarterfinal 1 | 0-2 (15-21, 17-21) | Stats | ||
14:00 | Continental Cup | Horrem/Eithun [NOR] - Koekelkoren/van Walle [BEL] 1-2 (21-19, 13-21, 10-15) ccup (Quarterfinal 1) | Quarterfinal 1 | 1-2 (21-19, 13-21, 10-15) | Stats | ||
13:00 | Continental Cup | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - Douwen/Adriaensen [BEL] 2-0 (21-18, 21-14) ccup (Quarterfinal 1) | Quarterfinal 1 | 2-0 (21-18, 21-14) | Stats | ||
Torsdag 23.06.2016 | |||||||
17:00 | Continental Cup | Horrem/Eithun [NOR] - Piippo/Nurminen [FIN] 2-0 (21-14, 21-15) ccup (Eight final 1) | Eight final 1 | 2-0 (21-14, 21-15) | Stats | ||
16:00 | Continental Cup | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - Siren/Määttänen [FIN] 2-0 (21-19, 28-26) ccup (Eight final 1) | Eight final 1 | 2-0 (21-19, 28-26) | Stats | ||
Onsdag 22.06.2016 | |||||||
16:00 | Continental Cup | Kjølberg/Lunde [NOR] - Shchypkova/Davidova [UKR] 0-2 (13-21, 15-21) ccup (Eight final 1) | Eight final 1 | 0-2 (13-21, 15-21) | Stats | ||
15:00 | Continental Cup | Kongshavn/Solvoll [NOR] - Makhno, Ir./Makhno, In. [UKR] 0-2 (18-21, 19-21) ccup (Eight final 1) | Eight final 1 | 0-2 (18-21, 19-21) | Stats | ||
Lørdag 18.06.2016 | |||||||
09:00 | Olsztyn Grand Slam | Plavins/Regza [LAT] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-16, 21-15) gs Olsztyn (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-16, 21-15) | Stats | ||
Fredag 17.06.2016 | |||||||
16:40 | Olsztyn Grand Slam | Hordvik/Usken [NOR] - Beeler/Strasser [SUI] 2-0 (21-18, 21-17) gs Olsztyn (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-18, 21-17) | Stats | ||
08:00 | Olsztyn Grand Slam | Pedro Solberg/Evandro [BRA] - Hordvik/Usken [NOR] 1-2 (22-20, 19-21, 14-16) gs Olsztyn (Pool G) | Pool G | 1-2 (22-20, 19-21, 14-16) | Stats | ||
Torsdag 16.06.2016 | |||||||
12:50 | Olsztyn Grand Slam | Fijalek/Prudel [POL] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-18, 21-13) gs Olsztyn (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-18, 21-13) | Stats | ||
Onsdag 15.06.2016 | |||||||
17:10 | Olsztyn Grand Slam | Marco/García [ESP] - Retterholt/Bergerud [NOR] 2-0 (21-19, 21-13) gs Olsztyn (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-19, 21-13) | Stats | ||
13:50 | Olsztyn Grand Slam | Pala/Myslivecek [CZE] - Retterholt/Bergerud [NOR] 0-2 (14-21, 12-21) gs Olsztyn (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (14-21, 12-21) | Stats | ||
Tirsdag 14.06.2016 | |||||||
13:00 | Olsztyn Grand Slam | Pollock/Ledoux [USA] - Lunde/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-16, 21-14) gs Olsztyn (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-16, 21-14) | Stats | ||
Torsdag 09.06.2016 | |||||||
18:00 | Hamburg Major | Ranghieri/Carambula [ITA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-18, 18-21, 15-10) mjs Hamburg (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-18, 18-21, 15-10) | Stats | ||
11:30 | Hamburg Major | Böckermann/Flüggen [GER] - Horrem/Eithun [NOR] 1-2 (21-13, 18-21, 14-16) mjs Hamburg (Pool A) | Pool A | 1-2 (21-13, 18-21, 14-16) | Stats | ||
Onsdag 08.06.2016 | |||||||
13:00 | Hamburg Major | Alison/Bruno Schmidt [BRA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-19, 22-20) mjs Hamburg (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-19, 22-20) | Stats | ||
Tirsdag 07.06.2016 | |||||||
14:00 | Hamburg Major | Pedlow/O'Gorman [CAN] - Horrem/Eithun [NOR] 0-2 (19-21, 15-21) mjs Hamburg (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (19-21, 15-21) | Stats | ||
11:30 | Hamburg Major | Retterholt/Bergerud [NOR] - Holler/Poniewaz D. [GER] 1-2 (21-17, 13-21, 15-17) mjs Hamburg (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-17, 13-21, 15-17) | Stats | ||
09:50 | Hamburg Major | Kildegaard/Hoyer, A. [DEN] - Horrem/Eithun [NOR] 1-2 (20-22, 21-15, 13-15) mjs Hamburg (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (20-22, 21-15, 13-15) | Stats | ||
Tirsdag 24.05.2016 | |||||||
10:30 | Moscow Grand Slam | Gabathuler/Gerson [SUI] - Retterholt/Bergerud [NOR] 2-1 (21-13, 16-21, 15-9) gs Moscow (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (21-13, 16-21, 15-9) | Stats | ||
Torsdag 19.05.2016 | |||||||
21:40 | Cincinnati Open | Watson/O'Dea, S. [NZL] - Mol, H./Tvinde [NOR] 2-1 (18-21, 21-17, 15-9) open Cincinnati (Pool D) | Pool D | 2-1 (18-21, 21-17, 15-9) | Stats | ||
15:00 | Cincinnati Open | Guto/Saymon [BRA] - Mol, H./Tvinde [NOR] 2-1 (21-16, 17-21, 15-9) open Cincinnati (Pool D) | Pool D | 2-1 (21-16, 17-21, 15-9) | Stats | ||
Onsdag 18.05.2016 | |||||||
20:00 | Cincinnati Open | Bourne/Hyden [USA] - Mol, H./Tvinde [NOR] 2-0 (23-21, 21-14) open Cincinnati (Pool D) | Pool D | 2-0 (23-21, 21-14) | Stats | ||
Tirsdag 17.05.2016 | |||||||
20:20 | Cincinnati Open | Mol, H./Tvinde [NOR] - Fernando/Luciano [BRA] 2-1 (21-19, 19-21, 15-12) open Cincinnati (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (21-19, 19-21, 15-12) | Stats | ||
Lørdag 14.05.2016 | |||||||
12:00 | Antalya Open | Bryl/Kujawiak [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-13, 21-16) open Antalya (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-13, 21-16) | Stats | ||
08:00 | Antalya Open | Horrem/Eithun [NOR] - Olson/Casebeer [USA] 2-0 (21-17, 21-18) open Antalya (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-17, 21-18) | Stats | ||
Fredag 13.05.2016 | |||||||
13:50 | Antalya Open | Hordvik/Usken [NOR] - Bryl/Kujawiak [POL] 1-2 (21-17, 19-21, 12-15) open Antalya (Pool G) | Pool G | 1-2 (21-17, 19-21, 12-15) | Stats | ||
13:50 | Antalya Open | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - Kotsilianos/Zoupanis [GRE] open Antalya (Pool H) | Pool H | Stats | |||
13:00 | Antalya Open | Horrem/Eithun [NOR] - Júlio/Ahmed Tijan [QAT] 2-1 (21-18, 17-21, 15-12) open Antalya (Pool F) | Pool F | 2-1 (21-18, 17-21, 15-12) | Stats | ||
08:50 | Antalya Open | Dubovcova/Nestarcova [SVK] - Kongshavn/Solvoll [NOR] 2-1 (19-21, 21-13, 15-7) open Antalya (Round 1) | Round 1 | 2-1 (19-21, 21-13, 15-7) | Stats | ||
Torsdag 12.05.2016 | |||||||
15:30 | Antalya Open | Erdmann/Matysik [GER] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-15, 21-13) open Antalya (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-15, 21-13) | Stats | ||
15:30 | Antalya Open | Giginoglu/Gögtepe V. [TUR] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-1 (23-25, 21-17, 15-13) open Antalya (Pool H) | Pool H | 2-1 (23-25, 21-17, 15-13) | Stats | ||
14:40 | Antalya Open | Fijalek/Prudel [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-15, 21-19) open Antalya (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-15, 21-19) | Stats | ||
13:00 | Antalya Open | Barsuk/Moiseeva [RUS] - Kongshavn/Solvoll [NOR] 2-0 (21-7, 21-18) open Antalya (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-7, 21-18) | Stats | ||
12:10 | Antalya Open | Böckermann/Flüggen [GER] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-13, 21-16) open Antalya (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-13, 21-16) | Stats | ||
11:20 | Antalya Open | Binstock/Schachter [CAN] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-16, 21-16) open Antalya (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-16, 21-16) | Stats | ||
10:30 | Antalya Open | Krou/Rowlandson [FRA] - Horrem/Eithun [NOR] 0-2 (15-21, 14-21) open Antalya (Pool F) | Pool F | 0-2 (15-21, 14-21) | Stats | ||
Onsdag 11.05.2016 | |||||||
15:20 | Antalya Open | Horrem/Eithun [NOR] - Salvetti/Daguerre [FRA] 2-0 (21-15, 21-19) open Antalya (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-15, 21-19) | Stats | ||
15:20 | Antalya Open | Matauatu/Pata [VAN] - Kongshavn/Solvoll [NOR] 2-1 (19-21, 21-11, 15-7) open Antalya (Pool H) | Pool H | 2-1 (19-21, 21-11, 15-7) | Stats | ||
14:30 | Antalya Open | Abolins/Benjavs T. [LAT] - Hordvik/Usken [NOR] 0-2 (19-21, 11-21) open Antalya (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (19-21, 11-21) | Stats | ||
14:30 | Antalya Open | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - Kavalenka/Dziadkou [BLR] 1-2 (21-17, 20-22, 11-15) open Antalya (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-17, 20-22, 11-15) | Stats | ||
12:00 | Antalya Open | Retterholt/Strømsvåg [NOR] - Tocs/Finsters [LAT] 0-2 (17-21, 13-21) open Antalya (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (17-21, 13-21) | Stats | ||
10:20 | Antalya Open | Atasoy/Yurtsever [TUR] - Kongshavn/Solvoll [NOR] 0-2 (16-21, 15-21) open Antalya (Pool H) | Pool H | 0-2 (16-21, 15-21) | Stats | ||
10:20 | Antalya Open | Horrem/Eithun [NOR] - Nõlvak/Tiisaar [EST] 2-0 (21-12, 21-15) open Antalya (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-12, 21-15) | Stats | ||
09:30 | Antalya Open | Nurettin/Safak [TUR] - Hordvik/Usken [NOR] 1-2 (17-21, 21-15, 15-17) open Antalya (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (17-21, 21-15, 15-17) | Stats | ||
08:40 | Antalya Open | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - Perusic/Schweiner [CZE] 2-1 (19-21, 22-20, 15-8) open Antalya (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (19-21, 22-20, 15-8) | Stats | ||
Tirsdag 10.05.2016 | |||||||
17:00 | Antalya Open | Kjølberg/Lunde [NOR] - Gruszczynska/Strag [POL] 0-2 (19-21, 13-21) open Antalya (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (19-21, 13-21) | Stats | ||
Fredag 22.04.2016 | |||||||
02:50 | Fuzhou Open | Nicolai/Lupo [ITA] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-0 (21-12, 21-13) open Fuzhou (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-12, 21-13) | Stats | ||
02:00 | Fuzhou Open | Ingrosso M./Ingrosso P. [ITA] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-18, 21-16) open Fuzhou (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-18, 21-16) | Stats | ||
Torsdag 21.04.2016 | |||||||
06:30 | Fuzhou Open | Liamin/Barsuk [RUS] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-1 (21-12, 16-21, 15-10) open Fuzhou (Pool H) | Pool H | 2-1 (21-12, 16-21, 15-10) | Stats | ||
05:20 | Fuzhou Open | Kosiak/Rudol [POL] - Solhaug/Bergerud [NOR] 1-2 (21-16, 14-21, 12-15) open Fuzhou (Pool D) | Pool D | 1-2 (21-16, 14-21, 12-15) | Stats | ||
Onsdag 20.04.2016 | |||||||
09:30 | Fuzhou Open | Nicolai/Lupo [ITA] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-0 (23-21, 21-19) open Fuzhou (Pool H) | Pool H | 2-0 (23-21, 21-19) | Stats | ||
07:50 | Fuzhou Open | Ingrosso M./Ingrosso P. [ITA] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-0 (21-15, 21-17) open Fuzhou (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-15, 21-17) | Stats | ||
05:20 | Fuzhou Open | Li Zhuoxin/Li [CHN] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 0-2 (17-21, 13-21) open Fuzhou (Pool H) | Pool H | 0-2 (17-21, 13-21) | Stats | ||
03:40 | Fuzhou Open | Samoilovs/Smedins [LAT] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-0 (21-10, 21-14) open Fuzhou (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-10, 21-14) | Stats | ||
Tirsdag 19.04.2016 | |||||||
09:00 | Fuzhou Open | Basta/Kolaric [SRB] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-18, 21-15) open Fuzhou (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-18, 21-15) | Stats | ||
07:00 | Fuzhou Open | Solhaug/Bergerud [NOR] - Gabathuler/Gerson [SUI] 2-1 (21-23, 21-19, 15-13) open Fuzhou (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (21-23, 21-19, 15-13) | Stats | ||
06:00 | Fuzhou Open | Marco/García [ESP] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 0-2 (18-21, 13-21) open Fuzhou (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (18-21, 13-21) | Stats | ||
04:00 | Fuzhou Open | Solhaug/Bergerud [NOR] - Dumek/Rotrekl [CZE] 2-0 (21-12, 21-15) open Fuzhou (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-12, 21-15) | Stats | ||
03:00 | Fuzhou Open | Hellmuth/Stadie [GER] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 0-2 (15-21, 17-21) open Fuzhou (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (15-21, 17-21) | Stats | ||
Torsdag 14.04.2016 | |||||||
06:30 | Xiamen Open | Kosiak/Rudol [POL] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-1 (21-15, 19-21, 15-8) open Xiamen (Pool E) | Pool E | 2-1 (21-15, 19-21, 15-8) | Stats | ||
Onsdag 13.04.2016 | |||||||
07:50 | Xiamen Open | Krou/Rowlandson [FRA] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-0 (23-21, 21-18) open Xiamen (Pool E) | Pool E | 2-0 (23-21, 21-18) | Stats | ||
03:40 | Xiamen Open | Hyden/Bourne [USA] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-19, 21-16) open Xiamen (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-19, 21-16) | Stats | ||
Tirsdag 12.04.2016 | |||||||
07:30 | Xiamen Open | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - Poniewaz B./Poniewaz D. [GER] 2-1 (19-21, 21-14, 15-12) open Xiamen (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (19-21, 21-14, 15-12) | Stats | ||
06:30 | Xiamen Open | Basta/Kolaric [SRB] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-16, 21-17) open Xiamen (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-16, 21-17) | Stats | ||
04:40 | Xiamen Open | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - Ch. X. Jiang/Ch. A. Tao [CHN] 2-0 (21-14, 21-11) open Xiamen (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-14, 21-11) | Stats | ||
Onsdag 06.04.2016 | |||||||
21:30 | Qatar Open | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - Bryl/Kujawiak [POL] 0-2 (11-21, 24-26) open Qatar (Round 1) | Round 1 | 0-2 (11-21, 24-26) | Stats | ||
16:40 | Qatar Open | Hordvik/Usken [NOR] - Bryl/Kujawiak [POL] 1-2 (18-21, 21-19, 9-15) open Qatar (Pool G) | Pool G | 1-2 (18-21, 21-19, 9-15) | Stats | ||
16:40 | Qatar Open | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - Durant/Soderberg [AUS] 1-2 (13-21, 21-16, 13-15) open Qatar (Pool H) | Pool H | 1-2 (13-21, 21-16, 13-15) | Stats | ||
Tirsdag 05.04.2016 | |||||||
20:00 | Qatar Open | Jefferson/Cherif [QAT] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 0-2 (18-21, 17-21) open Qatar (Pool H) | Pool H | 0-2 (18-21, 17-21) | Stats | ||
20:00 | Qatar Open | Ranghieri/Carambula [ITA] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-13, 21-13) open Qatar (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-13, 21-13) | Stats | ||
16:40 | Qatar Open | Böckermann/Flüggen [GER] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-15, 21-15) open Qatar (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-15, 21-15) | Stats | ||
16:40 | Qatar Open | Nicolai/Lupo [ITA] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-0 (22-20, 21-12) open Qatar (Pool H) | Pool H | 2-0 (22-20, 21-12) | Stats | ||
Mandag 04.04.2016 | |||||||
20:30 | Qatar Open | Kissling, J./Krattiger [SUI] - Hordvik/Usken [NOR] 1-2 (21-18, 16-21, 12-15) open Qatar (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-18, 16-21, 12-15) | Stats | ||
18:30 | Qatar Open | Eglseer/Müllner [AUT] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 0-2 (19-21, 18-21) open Qatar (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (19-21, 18-21) | Stats | ||
18:30 | Qatar Open | Horrem/Eithun [NOR] - Oscar/Andre [BRA] 0-2 (14-21, 11-21) open Qatar (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (14-21, 11-21) | Stats | ||
15:50 | Qatar Open | Eglseer/Müllner [AUT] - Opsahl/Moen [NOR] 2-0 (21-10, 21-12) open Qatar (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-10, 21-12) | Stats | ||
15:50 | Qatar Open | Nõlvak/Tiisaar [EST] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 1-2 (19-21, 21-12, 6-15) open Qatar (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (19-21, 21-12, 6-15) | Stats | ||
Torsdag 17.03.2016 | |||||||
13:20 | Vitoria Open | Holtwick/Semmler [GER] - Kongshavn/Solvoll [NOR] 2-0 (21-14, 21-12) open Vitoria (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-14, 21-12) | Stats | ||
Onsdag 16.03.2016 | |||||||
15:20 | Vitoria Open | Matauatu/Pata [VAN] - Kongshavn/Solvoll [NOR] 2-0 (21-14, 21-10) open Vitoria (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-14, 21-10) | Stats | ||
09:40 | Vitoria Open | Larissa/Talita [BRA] - Kongshavn/Solvoll [NOR] 1-0 (21-13, 14-7) open Vitoria (Pool A) | Pool A | 1-0 (21-13, 14-7) | Stats | ||
Tirsdag 15.03.2016 | |||||||
12:30 | Vitoria Open | Bieneck/Großner [GER] - Kongshavn/Solvoll [NOR] 0-2 (19-21, 14-21) open Vitoria (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (19-21, 14-21) | Stats | ||
09:40 | Vitoria Open | Moen/Opsahl [NOR] - Kosiak/Rudol [POL] 0-2 (12-21, 15-21) open Vitoria (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (12-21, 15-21) | Stats | ||
08:50 | Vitoria Open | Rudykh/Zayonchkovskaya [RUS] - Kongshavn/Solvoll [NOR] 1-2 (17-21, 21-13, 12-15) open Vitoria (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (17-21, 21-13, 12-15) | Stats | ||
Tirsdag 08.03.2016 | |||||||
15:20 | Rio Grand Slam | Moen/Opsahl [NOR] - Stoyanovskiy/Yarzutkin [RUS] 0-2 (8-21, 15-21) gs Rio (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (8-21, 15-21) | Stats | ||
12:00 | Rio Grand Slam | Kongshavn/Solvoll [NOR] - Motrich/Makroguzova [RUS] 0-2 (16-21, 16-21) gs Rio (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (16-21, 16-21) | Stats | ||
Torsdag 18.02.2016 | |||||||
12:00 | Kish Island Open | Losiak/Kantor [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-15, 21-15) open Kish Island (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-15, 21-15) | Stats | ||
09:00 | Kish Island Open | Horrem/Eithun [NOR] - Mermer/Urlu [TUR] 2-1 (21-16, 19-21, 15-12) open Kish Island (Round 1) | Round 1 | 2-1 (21-16, 19-21, 15-12) | Stats | ||
Onsdag 17.02.2016 | |||||||
15:30 | Kish Island Open | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - Kosiak/Rudol [POL] 0-2 (18-21, 13-21) open Kish Island (Round 1) | Round 1 | 0-2 (18-21, 13-21) | Stats | ||
10:40 | Kish Island Open | Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] - HA Likejiang/Bao J. [CHN] 2-0 (21-13, 21-16) open Kish Island (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-13, 21-16) | Stats | ||
09:50 | Kish Island Open | Hordvik/Usken [NOR] - Houshmand/A. Pourasgari [IRI] 1-2 (21-16, 15-21, 11-15) open Kish Island (Pool D) | Pool D | 1-2 (21-16, 15-21, 11-15) | Stats | ||
09:50 | Kish Island Open | Horrem/Eithun [NOR] - Hupfer/Hörl [AUT] 2-0 (21-17, 21-18) open Kish Island (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-17, 21-18) | Stats | ||
Tirsdag 16.02.2016 | |||||||
15:10 | Kish Island Open | Plavins/Regza [LAT] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 0-2 (16-21, 11-21) open Kish Island (Pool F) | Pool F | 0-2 (16-21, 11-21) | Stats | ||
14:20 | Kish Island Open | Kadziola/Szalankiewicz [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-16, 16-21, 16-14) open Kish Island (Pool E) | Pool E | 2-1 (21-16, 16-21, 16-14) | Stats | ||
14:20 | Kish Island Open | Krou/Rowlandson [FRA] - Hordvik/Usken [NOR] 2-1 (19-21, 21-8, 16-14) open Kish Island (Pool D) | Pool D | 2-1 (19-21, 21-8, 16-14) | Stats | ||
10:40 | Kish Island Open | Stoyanovskiy/Yarzutkin [RUS] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-17, 21-19) open Kish Island (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-17, 21-19) | Stats | ||
09:50 | Kish Island Open | Fañe/Henriquez [VEN] - Horrem/Eithun [NOR] 1-2 (21-16, 19-21, 10-15) open Kish Island (Pool E) | Pool E | 1-2 (21-16, 19-21, 10-15) | Stats | ||
09:50 | Kish Island Open | Windscheif/Fuchs [GER] - Hordvik/Usken [NOR] 2-1 (17-21, 21-15, 15-11) open Kish Island (Pool D) | Pool D | 2-1 (17-21, 21-15, 15-11) | Stats | ||
Mandag 15.02.2016 | |||||||
15:30 | Kish Island Open | Mol, A./Berntsen [NOR] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 1-2 (16-21, 21-11, 11-15) open Kish Island (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (16-21, 21-11, 11-15) | Stats | ||
14:40 | Kish Island Open | Sheaf/Gregory [ENG] - Mohajer/Gamlemoen [NOR] 2-0 (21-16, 21-19) open Kish Island (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-16, 21-19) | Stats | ||
11:30 | Kish Island Open | P.Farrokhi/A.Salagh [IRI] - Moen/Opsahl [NOR] 2-0 (21-13, 21-15) open Kish Island (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-13, 21-15) | Stats | ||
11:30 | Kish Island Open | Perusic/Schweiner [CZE] - Mol, A./Berntsen [NOR] 1-2 (21-19, 19-21, 15-17) open Kish Island (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-19, 19-21, 15-17) | Stats | ||
10:40 | Kish Island Open | Mohajer/Gamlemoen [NOR] - Schnetzer/Baldauf [AUT] 2-0 (21-19, 21-14) open Kish Island (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-19, 21-14) | Stats | ||
Torsdag 12.11.2015 | |||||||
19:00 | QATAR Open | Krou/Rowlandson [FRA] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (29-27, 21-15) open QATAR (Round 3) | Round 3 | 2-0 (29-27, 21-15) | Stats | ||
16:00 | QATAR Open | Holler/Schröder [GER] - Hordvik/Usken [NOR] 1-0 (21-16, 11-13) open QATAR (Round 2) | Round 2 | 1-0 (21-16, 11-13) | Stats | ||
Onsdag 11.11.2015 | |||||||
20:00 | QATAR Open | Hordvik/Usken [NOR] - Eithun/Tvinde [NOR] 2-1 (22-20, 16-21, 15-11) open QATAR (Round 1) | Round 1 | 2-1 (22-20, 16-21, 15-11) | Stats | ||
16:00 | QATAR Open | Hordvik/Usken [NOR] - Urlu/Mermer [TUR] 2-0 (21-11, 21-8) open QATAR (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-11, 21-8) | Stats | ||
15:00 | QATAR Open | Jefferson/Cherif [QAT] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-12, 21-16) open QATAR (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-12, 21-16) | Stats | ||
15:00 | QATAR Open | Kantor/Losiak [POL] - Eithun/Tvinde [NOR] 2-0 (21-14, 21-16) open QATAR (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-14, 21-16) | Stats | ||
Tirsdag 10.11.2015 | |||||||
20:00 | QATAR Open | Flüggen/Böckermann [GER] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-17, 21-13) open QATAR (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-17, 21-13) | Stats | ||
19:00 | QATAR Open | Jefferson/Cherif [QAT] - Eithun/Tvinde [NOR] 0-2 (17-21, 17-21) open QATAR (Pool H) | Pool H | 0-2 (17-21, 17-21) | Stats | ||
19:00 | QATAR Open | Kantor/Losiak [POL] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-18, 25-23) open QATAR (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-18, 25-23) | Stats | ||
16:00 | QATAR Open | Fañe/Henriquez [VEN] - Hordvik/Usken [NOR] 0-2 (16-21, 13-21) open QATAR (Pool E) | Pool E | 0-2 (16-21, 13-21) | Stats | ||
15:00 | QATAR Open | Eithun/Tvinde [NOR] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 0-2 (15-21, 18-21) open QATAR (Pool H) | Pool H | 0-2 (15-21, 18-21) | Stats | ||
Mandag 09.11.2015 | |||||||
19:00 | QATAR Open | Salemi B. /Raoufi R. [IRI] - Eithun/Tvinde [NOR] 0-2 (19-21, 18-21) open QATAR (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (19-21, 18-21) | Stats | ||
17:00 | QATAR Open | HA Likejiang/Bao J. [CHN] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 1-2 (21-18, 14-21, 11-15) open QATAR (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-18, 14-21, 11-15) | Stats | ||
16:00 | QATAR Open | Fecteau-Boutin/Thompson [CAN] - Eithun/Tvinde [NOR] 0-2 (8-21, 14-21) open QATAR (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (8-21, 14-21) | Stats | ||
16:00 | QATAR Open | Solhaug/Bergerud [NOR] - Kufa, D./Lenc [CZE] 0-2 (20-22, 11-21) open QATAR (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (20-22, 11-21) | Stats | ||
14:00 | QATAR Open | Harms, Y./Bergmann [GER] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 1-2 (22-24, 21-18, 8-15) open QATAR (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (22-24, 21-18, 8-15) | Stats | ||
Lørdag 24.10.2015 | |||||||
08:00 | Antalya Open | Koekelkoren/van Walle [BEL] - Eithun/Tvinde [NOR] 2-0 (21-13, 21-16) open Antalya (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-13, 21-16) | Stats | ||
Fredag 23.10.2015 | |||||||
15:00 | Antalya Open | Hudyakov/Bykanov [RUS] - Eithun/Tvinde [NOR] 2-0 (22-20, 21-18) open Antalya (Pool H) | Pool H | 2-0 (22-20, 21-18) | Stats | ||
10:00 | Antalya Open | Ranghieri/Carambula [ITA] - Hordvik/Usken [NOR] open Antalya (Pool B) | Pool B | Stats | |||
Torsdag 22.10.2015 | |||||||
13:00 | Antalya Open | Hordvik/Usken [NOR] - Babichev/Kuleshov [KAZ] 1-2 (21-12, 15-21, 13-15) open Antalya (Pool B) | Pool B | 1-2 (21-12, 15-21, 13-15) | Stats | ||
13:00 | Antalya Open | Plavins/Regza [LAT] - Eithun/Tvinde [NOR] 2-0 (21-9, 21-16) open Antalya (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-9, 21-16) | Stats | ||
10:00 | Antalya Open | Gögtepe V./Giginoglu [TUR] - Eithun/Tvinde [NOR] 1-2 (18-21, 23-21, 11-15) open Antalya (Pool H) | Pool H | 1-2 (18-21, 23-21, 11-15) | Stats | ||
09:00 | Antalya Open | Hordvik/Usken [NOR] - Pedlow/O'Gorman [CAN] 0-2 (16-21, 14-21) open Antalya (Pool B) | Pool B | 0-2 (16-21, 14-21) | Stats | ||
Onsdag 21.10.2015 | |||||||
14:30 | Antalya Open | HA Likejiang/Bao J. [CHN] - Eithun/Tvinde [NOR] 1-2 (21-10, 17-21, 9-15) open Antalya (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-10, 17-21, 9-15) | Stats | ||
13:30 | Antalya Open | Olson/Lorenz [USA] - Kvamsdal/Sørum, C. [NOR] 2-1 (12-21, 21-19, 15-13) open Antalya (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (12-21, 21-19, 15-13) | Stats | ||
10:30 | Antalya Open | Schneider/Betzien [GER] - Eithun/Tvinde [NOR] 0-2 (16-21, 17-21) open Antalya (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (16-21, 17-21) | Stats | ||
Fredag 09.10.2015 | |||||||
15:50 | Puerto Vallarta Open | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Rios/Santoyo [MEX] 1-2 (21-15, 22-24, 11-15) open Puerto Vallarta (Pool A) | Pool A | 1-2 (21-15, 22-24, 11-15) | Stats | ||
Torsdag 08.10.2015 | |||||||
22:30 | Puerto Vallarta Open | Ludwig/Walkenhorst [GER] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-10, 21-9) open Puerto Vallarta (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-10, 21-9) | Stats | ||
19:10 | Puerto Vallarta Open | Hordvik/Usken [NOR] - Breer/Haussener [SUI] 0-2 (19-21, 19-21) open Puerto Vallarta (Pool B) | Pool B | 0-2 (19-21, 19-21) | Stats | ||
15:50 | Puerto Vallarta Open | Summer/Lane [USA] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (23-21, 21-13) open Puerto Vallarta (Pool A) | Pool A | 2-0 (23-21, 21-13) | Stats | ||
Onsdag 07.10.2015 | |||||||
20:00 | Puerto Vallarta Open | Beeler/Strasser [SUI] - Hordvik/Usken [NOR] 0-2 (15-21, 19-21) open Puerto Vallarta (Pool B) | Pool B | 0-2 (15-21, 19-21) | Stats | ||
16:40 | Puerto Vallarta Open | Gibb/Patterson [USA] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-19, 21-18) open Puerto Vallarta (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-19, 21-18) | Stats | ||
Tirsdag 06.10.2015 | |||||||
21:50 | Puerto Vallarta Open | Moen/Opsahl [NOR] - Faiga/Hilman [ISR] 0-2 (6-21, 10-21) open Puerto Vallarta (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (6-21, 10-21) | Stats | ||
Fredag 18.09.2015 | |||||||
17:35 | Continental Cup | Poniewaz B./Poniewaz D. [GER] - Retterholt/Sørum, C. [NOR] 2-0 (21-19, 21-14) ccup (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-19, 21-14) | Stats | ||
15:55 | Continental Cup | Jovanovic/Galesev [SRB] - Retterholt/Sørum, C. [NOR] 0-2 (13-21, 15-21) ccup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (13-21, 15-21) | Stats | ||
Fredag 11.09.2015 | |||||||
12:00 | Sochi Open | Horvath/Hukel [SVK] - Tvinde/Eithun [NOR] 2-1 (21-16, 18-21, 15-10) open Sochi (Round 1) | Round 1 | 2-1 (21-16, 18-21, 15-10) | Stats | ||
11:00 | Sochi Open | Retterholt/Bergerud [NOR] - Dziadkou/Kavalenka [BLR] 0-2 (16-21, 12-21) open Sochi (Round 1) | Round 1 | 0-2 (16-21, 12-21) | Stats | ||
Torsdag 10.09.2015 | |||||||
20:00 | Sochi Open | Tvinde/Eithun [NOR] - Bykanov/Hudyakov [RUS] 2-1 (24-22, 19-21, 15-10) open Sochi (Pool H) | Pool H | 2-1 (24-22, 19-21, 15-10) | Stats | ||
14:40 | Sochi Open | Retterholt/Bergerud [NOR] - Velichko/Sivolap [RUS] 2-1 (17-21, 25-23, 15-13) open Sochi (Pool C) | Pool C | 2-1 (17-21, 25-23, 15-13) | Stats | ||
10:30 | Sochi Open | Plavins/Regza [LAT] - Tvinde/Eithun [NOR] 2-0 (21-16, 22-20) open Sochi (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-16, 22-20) | Stats | ||
08:00 | Sochi Open | Lucena/Dalhausser [USA] - Retterholt/Bergerud [NOR] 2-0 (21-11, 21-14) open Sochi (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-11, 21-14) | Stats | ||
Onsdag 09.09.2015 | |||||||
13:50 | Sochi Open | Caminati/Rossi [ITA] - Tvinde/Eithun [NOR] 2-1 (21-19, 19-21, 15-11) open Sochi (Pool H) | Pool H | 2-1 (21-19, 19-21, 15-11) | Stats | ||
13:00 | Sochi Open | Marco/García [ESP] - Retterholt/Bergerud [NOR] 0-2 (17-21, 16-21) open Sochi (Pool C) | Pool C | 0-2 (17-21, 16-21) | Stats | ||
Tirsdag 08.09.2015 | |||||||
14:00 | Sochi Open | Tvinde/Eithun [NOR] - Prichshepa/Mokhammad [KAZ] 2-0 (21-14, 21-4) open Sochi (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-14, 21-4) | Stats | ||
Onsdag 26.08.2015 | |||||||
11:00 | Olsztyn Grand Slam | Koekelkoren/van Walle [BEL] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 2-1 (20-22, 21-17, 15-12) gs Olsztyn (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (20-22, 21-17, 15-12) | Stats | ||
10:10 | Olsztyn Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Beeler/Strasser [SUI] 0-2 (17-21, 18-21) gs Olsztyn (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (17-21, 18-21) | Stats | ||
09:20 | Olsztyn Grand Slam | Usken/Retterholt [NOR] - Daguerre/Salvetti [FRA] 0-2 (17-21, 18-21) gs Olsztyn (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (17-21, 18-21) | Stats | ||
Tirsdag 25.08.2015 | |||||||
11:50 | Olsztyn Grand Slam | Mashkova/Tsimbalova [KAZ] - Kongshavn/Treland [NOR] 2-1 (20-22, 21-15, 15-12) gs Olsztyn (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (20-22, 21-15, 15-12) | Stats | ||
Tirsdag 18.08.2015 | |||||||
18:10 | Long Beach Grand Slam | Vanni/Tomatis [ITA] - Mol, H./Huus [NOR] 2-0 (21-19, 21-10) gs Long Beach (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-19, 21-10) | Stats | ||
14:50 | Long Beach Grand Slam | Mol, H./Huus [NOR] - Losiak/Kantor [POL] 2-1 (18-21, 21-19, 15-11) gs Long Beach (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (18-21, 21-19, 15-11) | Stats | ||
14:00 | Long Beach Grand Slam | Hordvik/Kvamsdal [NOR] - Montgomery/Ratledge [USA] 0-2 (14-21, 17-21) gs Long Beach (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (14-21, 17-21) | Stats | ||
Fredag 07.08.2015 | |||||||
21:40 | Continental Cup | Hajeckova/Novakova [CZE] - Treland/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-7, 21-10) ccup (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-7, 21-10) | Stats | ||
20:00 | Continental Cup | Lobato/Soria [ESP] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (22-20, 21-13) ccup (Round 1) | Round 1 | 2-0 (22-20, 21-13) | Stats | ||
17:10 | Continental Cup | Kovatsch/Kissling, J. [SUI] - Sørum, C./Sannarnes [NOR] 2-0 (21-13, 21-18) ccup (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-13, 21-18) | Stats | ||
12:50 | Continental Cup | Forrer/Vergé-Dépré, A. [SUI] - Treland/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-12, 21-15) ccup (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-12, 21-15) | Stats | ||
12:00 | Continental Cup | Baran/Gruszczynska [POL] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 1-2 (21-16, 19-21, 13-15) ccup (Pool A) | Pool A | 1-2 (21-16, 19-21, 13-15) | Stats | ||
10:10 | Continental Cup | Marco/García [ESP] - Sørum, C./Sannarnes [NOR] 2-0 (21-19, 21-15) ccup (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-19, 21-15) | Stats | ||
Torsdag 06.08.2015 | |||||||
16:40 | Continental Cup | Dumbauskaite/Povilaityte [LTU] - Treland/Ulveseth [NOR] 1-2 (14-21, 21-14, 15-17) ccup (Pool B) | Pool B | 1-2 (14-21, 21-14, 15-17) | Stats | ||
15:50 | Continental Cup | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Hajeckova/Novakova [CZE] 0-2 (16-21, 20-22) ccup (Pool A) | Pool A | 0-2 (16-21, 20-22) | Stats | ||
14:00 | Continental Cup | Regza/Plavins [LAT] - Sørum, C./Sannarnes [NOR] 2-0 (21-17, 21-18) ccup (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-17, 21-18) | Stats | ||
09:50 | Continental Cup | Mersmann/Schneider [GER] - Treland/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-16, 21-11) ccup (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-16, 21-11) | Stats | ||
09:00 | Continental Cup | Heidrich/Zumkehr [SUI] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-16, 21-18) ccup (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
Onsdag 05.08.2015 | |||||||
16:30 | Continental Cup | Milosevic/Matic [SRB] - Treland/Ulveseth [NOR] 0-2 (19-21, 20-22) ccup (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (19-21, 20-22) | Stats | ||
14:40 | Continental Cup | Retterholt/Usken [NOR] - Beeler/Strasser [SUI] 0-2 (19-21, 21-23) ccup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (19-21, 21-23) | Stats | ||
10:40 | Continental Cup | Manavi/Parisaki [GRE] - Treland/Ulveseth [NOR] 0-2 (13-21, 6-21) ccup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (13-21, 6-21) | Stats | ||
09:00 | Continental Cup | Makhno, In./Makhno, Ir. [UKR] - Solvoll/Lunde [NOR] 2-0 (21-13, 21-19) ccup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-13, 21-19) | Stats | ||
Tirsdag 21.07.2015 | |||||||
11:20 | Yokohama Grand Slam | Kovatsch/Kissling, J. [SUI] - Tvinde/Mol, H. [NOR] 0-2 (20-22, 15-21) gs Yokohama (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (20-22, 15-21) | Stats | ||
08:50 | Yokohama Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Daguerre/Salvetti [FRA] 0-2 (19-21, 24-26) gs Yokohama (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (19-21, 24-26) | Stats | ||
08:50 | Yokohama Grand Slam | Tvinde/Mol, H. [NOR] - Böckermann/Flüggen [GER] 0-2 (17-21, 11-21) gs Yokohama (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (17-21, 11-21) | Stats | ||
05:10 | Yokohama Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Ogawa/Inoue [JPN] 2-0 (22-20, 21-15) gs Yokohama (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (22-20, 21-15) | Stats | ||
Fredag 10.07.2015 | |||||||
12:00 | Gstaad Major | Losiak/Kantor [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (22-20, 21-13) mjs Gstaad (Pool C) | Pool C | 2-0 (22-20, 21-13) | Stats | ||
Torsdag 09.07.2015 | |||||||
15:00 | Gstaad Major | Fijalek/Prudel [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 0-2 (18-21, 31-33) mjs Gstaad (Pool C) | Pool C | 0-2 (18-21, 31-33) | Stats | ||
09:00 | Gstaad Major | Alison/Bruno Schmidt [BRA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-18, 21-15) mjs Gstaad (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-18, 21-15) | Stats | ||
Onsdag 08.07.2015 | |||||||
14:00 | Gstaad Major | Mayer/Doherty [USA] - Sørum, C./Sannarnes [NOR] 2-0 (21-17, 21-10) mjs Gstaad (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-17, 21-10) | Stats | ||
09:40 | Gstaad Major | Mayer/Doherty [USA] - Kvalen/Takvam [NOR] 2-1 (16-21, 21-16, 15-13) mjs Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (16-21, 21-16, 15-13) | Stats | ||
09:40 | Gstaad Major | Sørum, C./Sannarnes [NOR] - Faiga/Hilman [ISR] 2-0 (21-18, 28-26) mjs Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-18, 28-26) | Stats | ||
Fredag 19.06.2015 | |||||||
14:35 | St. Petersburg Grand Slam | Nummerdor/Varenhorst [NED] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-16, 17-21, 15-11) gs St. Petersburg (Round 2) | Round 2 | 2-1 (21-16, 17-21, 15-11) | Stats | ||
09:30 | St. Petersburg Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Binstock/Schachter [CAN] 2-1 (17-21, 25-23, 15-10) gs St. Petersburg (Round 1) | Round 1 | 2-1 (17-21, 25-23, 15-10) | Stats | ||
Torsdag 18.06.2015 | |||||||
14:30 | St. Petersburg Grand Slam | Böckermann/Flüggen [GER] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-17, 20-22, 16-14) gs St. Petersburg (Pool E) | Pool E | 2-1 (21-17, 20-22, 16-14) | Stats | ||
Onsdag 17.06.2015 | |||||||
15:00 | St. Petersburg Grand Slam | Nicolai/Lupo [ITA] - Horrem/Eithun [NOR] 0-2 (18-21, 21-23) gs St. Petersburg (Pool E) | Pool E | 0-2 (18-21, 21-23) | Stats | ||
09:40 | St. Petersburg Grand Slam | Ricardo/Emanuel [BRA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-15, 21-17) gs St. Petersburg (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-15, 21-17) | Stats | ||
08:50 | St. Petersburg Grand Slam | Nilsson/Yoken [SWE] - Skjong/Ulveseth [NOR] 2-0 (21-17, 21-4) gs St. Petersburg (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-17, 21-4) | Stats | ||
08:00 | St. Petersburg Grand Slam | Solvoll/Lunde [NOR] - Whitaker/MacTavish [CAN] 0-2 (18-21, 14-21) gs St. Petersburg (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (18-21, 14-21) | Stats | ||
Tirsdag 16.06.2015 | |||||||
12:40 | St. Petersburg Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Montgomery/Drost [USA] 2-0 (21-16, 21-10) gs St. Petersburg (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-16, 21-10) | Stats | ||
11:00 | St. Petersburg Grand Slam | Koekelkoren/van Walle [BEL] - Kjemperud/Moen [NOR] 2-0 (21-19, 21-18) gs St. Petersburg (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-19, 21-18) | Stats | ||
Lørdag 13.06.2015 | |||||||
10:30 | Stavanger Major | Doppler/Horst [AUT] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-15, 21-17) mjs Stavanger (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-15, 21-17) | Stats | ||
09:30 | Stavanger Major | Alison/Bruno Schmidt [BRA] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 2-0 (21-14, 21-16) mjs Stavanger (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-14, 21-16) | Stats | ||
Fredag 12.06.2015 | |||||||
16:30 | Stavanger Major | Horrem/Eithun [NOR] - Binstock/Schachter [CAN] 2-1 (21-17, 17-21, 15-9) mjs Stavanger (Pool H) | Pool H | 2-1 (21-17, 17-21, 15-9) | Stats | ||
15:30 | Stavanger Major | Sidorenko/Dyachenko [KAZ] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 0-2 (22-24, 18-21) mjs Stavanger (Pool C) | Pool C | 0-2 (22-24, 18-21) | Stats | ||
12:30 | Stavanger Major | Krou/Rowlandson [FRA] - Retterholt/Usken [NOR] 2-0 (21-14, 21-10) mjs Stavanger (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-14, 21-10) | Stats | ||
Torsdag 11.06.2015 | |||||||
20:00 | Stavanger Major | Horrem/Eithun [NOR] - Brunner/Lucena [USA] 2-1 (21-16, 20-22, 15-12) mjs Stavanger (Pool H) | Pool H | 2-1 (21-16, 20-22, 15-12) | Stats | ||
19:00 | Stavanger Major | Gibb/Patterson [USA] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 2-0 (21-18, 21-18) mjs Stavanger (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-18, 21-18) | Stats | ||
17:00 | Stavanger Major | Bourne/Hyden [USA] - Retterholt/Usken [NOR] 2-0 (21-12, 21-19) mjs Stavanger (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-12, 21-19) | Stats | ||
16:00 | Stavanger Major | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Liliana/Elsa [ESP] 0-2 (16-21, 14-21) mjs Stavanger (Pool H) | Pool H | 0-2 (16-21, 14-21) | Stats | ||
15:00 | Stavanger Major | Dubovcova/Nestarcova [SVK] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-9, 21-15) mjs Stavanger (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-9, 21-15) | Stats | ||
13:00 | Stavanger Major | Fendrick/Sweat [USA] - Lunde/Solvoll [NOR] 2-0 (21-10, 21-15) mjs Stavanger (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-10, 21-15) | Stats | ||
12:00 | Stavanger Major | Horrem/Eithun [NOR] - Losiak/Kantor [POL] 0-2 (14-21, 20-22) mjs Stavanger (Pool H) | Pool H | 0-2 (14-21, 20-22) | Stats | ||
11:00 | Stavanger Major | Nummerdor/Varenhorst [NED] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 2-1 (21-10, 22-24, 15-8) mjs Stavanger (Pool C) | Pool C | 2-1 (21-10, 22-24, 15-8) | Stats | ||
09:00 | Stavanger Major | Fijalek/Prudel [POL] - Retterholt/Usken [NOR] 2-0 (21-10, 21-18) mjs Stavanger (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-10, 21-18) | Stats | ||
Onsdag 10.06.2015 | |||||||
20:00 | Stavanger Major | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Kolosinska/Brzostek [POL] 0-2 (13-21, 39-41) mjs Stavanger (Pool H) | Pool H | 0-2 (13-21, 39-41) | Stats | ||
19:00 | Stavanger Major | Borger/Büthe [GER] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-11, 21-10) mjs Stavanger (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-11, 21-10) | Stats | ||
17:00 | Stavanger Major | Bawden/Clancy [AUS] - Lunde/Solvoll [NOR] 2-0 (21-17, 21-16) mjs Stavanger (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
14:20 | Stavanger Major | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Gallay/Klug [ARG] 0-2 (20-22, 14-21) mjs Stavanger (Pool H) | Pool H | 0-2 (20-22, 14-21) | Stats | ||
13:30 | Stavanger Major | Juliana/Maria Antonelli [BRA] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-16, 21-17) mjs Stavanger (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-16, 21-17) | Stats | ||
11:50 | Stavanger Major | Meppelink/van Iersel [NED] - Lunde/Solvoll [NOR] 2-0 (21-10, 21-14) mjs Stavanger (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-10, 21-14) | Stats | ||
11:00 | Stavanger Major | Losiak/Kantor [POL] - Berntsen/Tvinde [NOR] 2-0 (21-13, 21-17) mjs Stavanger (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-13, 21-17) | Stats | ||
10:10 | Stavanger Major | Sørum, C./Sannarnes [NOR] - Virgen/Ontiveros [MEX] 0-2 (14-21, 17-21) mjs Stavanger (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (14-21, 17-21) | Stats | ||
09:20 | Stavanger Major | Ingrosso M./Ingrosso P. [ITA] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-1 (18-21, 21-10, 15-12) mjs Stavanger (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (18-21, 21-10, 15-12) | Stats | ||
Tirsdag 09.06.2015 | |||||||
14:10 | Stavanger Major | Sørum, C./Sannarnes [NOR] - Berntsen/Tvinde [NOR] 2-1 (21-18, 17-21, 16-14) mjs Stavanger (Country quota for NOR) | Country quota for NOR | 2-1 (21-18, 17-21, 16-14) | Stats | ||
12:30 | Stavanger Major | Zylstra/Maaseide [NOR] - Ukolova/Birlova [RUS] 0-2 (13-21, 11-21) mjs Stavanger (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (13-21, 11-21) | Stats | ||
Fredag 05.06.2015 | |||||||
14:00 | Porec Major | Krou/Rowlandson [FRA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-19, 21-11) mjs Porec (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-19, 21-11) | Stats | ||
Torsdag 04.06.2015 | |||||||
16:00 | Porec Major | Walkenhorst/Windscheif [GER] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-13, 21-18) mjs Porec (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-13, 21-18) | Stats | ||
12:00 | Porec Major | Fijalek/Prudel [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-13, 21-15) mjs Porec (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-13, 21-15) | Stats | ||
Onsdag 03.06.2015 | |||||||
16:00 | Porec Major | Horrem/Eithun [NOR] - Kantor/Losiak [POL] 2-0 (21-16, 21-19) mjs Porec (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-16, 21-19) | Stats | ||
16:00 | Porec Major | Ranghieri/Carambula [ITA] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 2-0 (21-14, 21-18) mjs Porec (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-14, 21-18) | Stats | ||
11:00 | Porec Major | Hordvik/Kvamsdal [NOR] - Kotsilianos/Zoupanis [GRE] 2-0 (21-12, 21-14) mjs Porec (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-12, 21-14) | Stats | ||
09:00 | Porec Major | Horrem/Eithun [NOR] - Yakovlev/Kuleshov [KAZ] 2-0 (21-13, 21-0) mjs Porec (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-13, 21-0) | Stats | ||
Tirsdag 02.06.2015 | |||||||
14:00 | Porec Major | Lobato/Soria [ESP] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-1 (21-18, 19-21, 15-12) mjs Porec (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (21-18, 19-21, 15-12) | Stats | ||
Torsdag 28.05.2015 | |||||||
17:00 | Moscow Grand Slam | Patterson/Gibb [USA] - Horrem/Eithun [NOR] gs Moscow (Pool F) | Pool F | Stats | |||
09:50 | Moscow Grand Slam | Hyden/Bourne [USA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-17, 19-21, 15-10) gs Moscow (Pool F) | Pool F | 2-1 (21-17, 19-21, 15-10) | Stats | ||
Onsdag 27.05.2015 | |||||||
12:30 | Moscow Grand Slam | Sidorenko/Dyachenko [KAZ] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-15, 21-14) gs Moscow (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-15, 21-14) | Stats | ||
Tirsdag 26.05.2015 | |||||||
18:00 | Moscow Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Gögtepe V./Giginoglu [TUR] 2-0 (21-16, 21-17) gs Moscow (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-16, 21-17) | Stats | ||
13:30 | Moscow Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Kovatsch/Kissling, J. [SUI] 2-1 (14-21, 21-11, 15-12) gs Moscow (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (14-21, 21-11, 15-12) | Stats | ||
Onsdag 20.05.2015 | |||||||
13:00 | Prague Open | Lunde/Solvoll [NOR] - Mersmann/Schneider [GER] 0-2 (17-21, 11-21) open Prague (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (17-21, 11-21) | Stats | ||
13:00 | Prague Open | Treland/Pedersen [NOR] - Adelin/Lusson [FRA] 0-2 (16-21, 15-21) open Prague (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (16-21, 15-21) | Stats | ||
Torsdag 14.05.2015 | |||||||
15:00 | Lucerne Open | Humana-Paredes/Pischke [CAN] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-13, 21-19) open Lucerne (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-13, 21-19) | Stats | ||
Onsdag 13.05.2015 | |||||||
18:50 | Lucerne Open | May/Broder [CAN] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-18, 21-19) open Lucerne (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-18, 21-19) | Stats | ||
10:30 | Lucerne Open | Schwaiger S./Hansel B. [AUT] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-16, 21-15) open Lucerne (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-16, 21-15) | Stats | ||
Tirsdag 12.05.2015 | |||||||
13:00 | Lucerne Open | Zolnercikova/Jakubsova [CZE] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 1-2 (21-15, 17-21, 9-15) open Lucerne (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-15, 17-21, 9-15) | Stats | ||
10:00 | Lucerne Open | Rehackova/Dostalova, M. [CZE] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 0-2 (17-21, 19-21) open Lucerne (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (17-21, 19-21) | Stats | ||
09:00 | Lucerne Open | Lunde/Solvoll [NOR] - Cicolari/Giogoli [ITA] 0-2 (17-21, 21-23) open Lucerne (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (17-21, 21-23) | Stats | ||
Fredag 01.05.2015 | |||||||
11:30 | Continental Cup | Liamin/Barsuk [RUS] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 1-2 (20-22, 21-13, 6-15) ccup (Final 1st place) | Final 1st place | 1-2 (20-22, 21-13, 6-15) | Stats | ||
09:50 | Continental Cup | Liamin/Barsuk [RUS] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (18-21, 21-17, 15-13) ccup (Final 1st place) | Final 1st place | 2-1 (18-21, 21-17, 15-13) | Stats | ||
09:00 | Continental Cup | Semenov/Bykanov [RUS] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 0-2 (16-21, 9-21) ccup (Final 1st place) | Final 1st place | 0-2 (16-21, 9-21) | Stats | ||
Torsdag 30.04.2015 | |||||||
11:30 | Continental Cup | Hordvik/Kvamsdal [NOR] - Gordieiev/Iemelianchyk [UKR] 2-1 (17-21, 21-18, 15-12) ccup (Semifinal 2) | Semifinal 2 | 2-1 (17-21, 21-18, 15-12) | Stats | ||
10:40 | Continental Cup | Horrem/Eithun [NOR] - Denin/Medyanyk [UKR] 2-0 (21-19, 21-15) ccup (Semifinal 2) | Semifinal 2 | 2-0 (21-19, 21-15) | Stats | ||
Fredag 24.04.2015 | |||||||
08:50 | Fuzhou Open | Horrem/Eithun [NOR] - Virgen/Ontiveros [MEX] 0-2 (16-21, 18-21) open Fuzhou (Round 1) | Round 1 | 0-2 (16-21, 18-21) | Stats | ||
Torsdag 23.04.2015 | |||||||
11:20 | Fuzhou Open | Horrem/Eithun [NOR] - Takahashi/Hasegawa [JPN] 2-1 (21-17, 21-23, 23-21) open Fuzhou (Pool B) | Pool B | 2-1 (21-17, 21-23, 23-21) | Stats | ||
Onsdag 22.04.2015 | |||||||
14:40 | Fuzhou Open | Semenov/Krasilnikov [RUS] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-11, 21-16) open Fuzhou (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-11, 21-16) | Stats | ||
10:30 | Fuzhou Open | Rogers/Slick [USA] - Horrem/Eithun [NOR] 1-2 (21-19, 29-31, 10-15) open Fuzhou (Pool B) | Pool B | 1-2 (21-19, 29-31, 10-15) | Stats | ||
Torsdag 11.12.2014 | |||||||
16:20 | Mangaung Open | Goldschmidt/Williams [RSA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (24-22, 21-11) open Mangaung (Round 1) | Round 1 | 2-0 (24-22, 21-11) | Stats | ||
14:45 | Mangaung Open | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Adelin/Giaoui [FRA] 2-1 (19-21, 21-15, 15-12) open Mangaung (Round 1) | Round 1 | 2-1 (19-21, 21-15, 15-12) | Stats | ||
12:00 | Mangaung Open | Marco/García [ESP] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (25-27, 21-14, 15-8) open Mangaung (Pool F) | Pool F | 2-1 (25-27, 21-14, 15-8) | Stats | ||
11:00 | Mangaung Open | Arvaniti/Tsiartsiani [GRE] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-1 (21-17, 18-21, 15-11) open Mangaung (Round 2) | Round 2 | 2-1 (21-17, 18-21, 15-11) | Stats | ||
08:00 | Mangaung Open | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Frederiksen/Jappie [RSA] 2-0 (21-10, 21-6) open Mangaung (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-10, 21-6) | Stats | ||
Onsdag 10.12.2014 | |||||||
16:00 | Mangaung Open | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Sittig/Pierangeli [RSA] 2-0 (21-6, 21-11) open Mangaung (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-6, 21-11) | Stats | ||
13:50 | Mangaung Open | Horrem/Eithun [NOR] - Houshmand/Salemi B. [IRI] 1-2 (19-21, 21-19, 13-15) open Mangaung (Pool F) | Pool F | 1-2 (19-21, 21-19, 13-15) | Stats | ||
11:20 | Mangaung Open | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Ittlinger/Weiland [GER] 0-2 (20-22, 21-23) open Mangaung (Pool G) | Pool G | 0-2 (20-22, 21-23) | Stats | ||
09:40 | Mangaung Open | Horrem/Eithun [NOR] - Sanderovich/Ohana [ISR] 2-0 (22-20, 21-15) open Mangaung (Pool F) | Pool F | 2-0 (22-20, 21-15) | Stats | ||
Torsdag 06.11.2014 | |||||||
15:50 | Qatar Open | Krou/Rowlandson [FRA] - Hordvik/Eithun [NOR] 2-0 (21-12, 21-19) open Qatar (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-12, 21-19) | Stats | ||
Onsdag 05.11.2014 | |||||||
20:30 | Qatar Open | Hordvik/Eithun [NOR] - Kovatsch/Kissling, J. [SUI] 0-2 (18-21, 13-21) open Qatar (Pool E) | Pool E | 0-2 (18-21, 13-21) | Stats | ||
16:30 | Qatar Open | Hordvik/Eithun [NOR] - Kosiak/Bryl [POL] 0-2 (15-21, 17-21) open Qatar (Pool E) | Pool E | 0-2 (15-21, 17-21) | Stats | ||
Tirsdag 04.11.2014 | |||||||
18:00 | Qatar Open | Court/Schumann [AUS] - Opsahl/Nordstrand [NOR] 2-0 (21-13, 21-8) open Qatar (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-13, 21-8) | Stats | ||
18:00 | Qatar Open | Hordvik/Eithun [NOR] - Haitham/Ahmed [OMA] 2-0 (21-12, 21-6) open Qatar (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-12, 21-6) | Stats | ||
Fredag 10.10.2014 | |||||||
13:00 | Xiamen Men Open | Brunner/Mayer [USA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (17-21, 21-17, 15-11) open Xiamen Men (Round 2) | Round 2 | 2-1 (17-21, 21-17, 15-11) | Stats | ||
08:50 | Xiamen Men Open | Horrem/Eithun [NOR] - Kissling, J./Kovatsch [SUI] 2-1 (9-21, 21-13, 15-11) open Xiamen Men (Round 1) | Round 1 | 2-1 (9-21, 21-13, 15-11) | Stats | ||
Onsdag 08.10.2014 | |||||||
14:00 | Xiamen Men Open | CH. Chen/Li [CHN] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-11, 21-17) open Xiamen Men (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-11, 21-17) | Stats | ||
10:40 | Xiamen Men Open | Marco/García [ESP] - Horrem/Eithun [NOR] 0-2 (22-24, 21-23) open Xiamen Men (Pool A) | Pool A | 0-2 (22-24, 21-23) | Stats | ||
Søndag 24.08.2014 | |||||||
21:00 | UngdomsOL | Figueroa/Rivera [PUR] - Mol, A./Berntsen [NOR] 2-1 (21-23, 21-18, 15-10) yog (Round of 16) | Round of 16 | 2-1 (21-23, 21-18, 15-10) | Stats | ||
11:00 | UngdomsOL | Kmiecik/Macura [POL] - Mol, A./Berntsen [NOR] 1-2 (23-21, 15-21, 10-15) yog (Round of 24) | Round of 24 | 1-2 (23-21, 15-21, 10-15) | Stats | ||
Fredag 22.08.2014 | |||||||
19:00 | UngdomsOL | Mol, A./Berntsen [NOR] - Renato/Elioth [PAR] 2-0 (21-19, 21-11) yog (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-19, 21-11) | Stats | ||
10:00 | Stare Jablonki Grand Slam | Nummerdor/Varenhorst [NED] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 2-0 (21-8, 21-16) gs Stare Jablonki (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-8, 21-16) | Stats | ||
Torsdag 21.08.2014 | |||||||
16:00 | Stare Jablonki Grand Slam | Brouwer/Meeuwsen [NED] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] gs Stare Jablonki (Pool F) | Pool F | Stats | |||
12:00 | Stare Jablonki Grand Slam | Hyden/Bourne [USA] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] gs Stare Jablonki (Pool F) | Pool F | Stats | |||
11:00 | UngdomsOL | Mallawa/Siddihaluge [SRI] - Mol, A./Berntsen [NOR] 0-2 (19-21, 9-21) yog (Pool E) | Pool E | 0-2 (19-21, 9-21) | Stats | ||
Onsdag 20.08.2014 | |||||||
17:00 | Stare Jablonki Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Evandro/Vitor Felipe [BRA] 0-2 (17-21, 19-21) gs Stare Jablonki (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (17-21, 19-21) | Stats | ||
15:00 | Stare Jablonki Grand Slam | Sorokins/Buivids [LAT] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 0-2 (16-21, 9-21) gs Stare Jablonki (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (16-21, 9-21) | Stats | ||
13:00 | Stare Jablonki Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Regza/Abolins [LAT] 2-1 (22-20, 12-21, 18-16) gs Stare Jablonki (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (22-20, 12-21, 18-16) | Stats | ||
Tirsdag 19.08.2014 | |||||||
16:00 | Stare Jablonki Grand Slam | Bieneck/Großner [GER] - Solvoll/Treland [NOR] 2-0 (21-16, 21-10) gs Stare Jablonki (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-16, 21-10) | Stats | ||
14:00 | Stare Jablonki Grand Slam | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Nilsson/Yoken [SWE] 0-2 (9-21, 14-21) gs Stare Jablonki (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (9-21, 14-21) | Stats | ||
12:00 | Stare Jablonki Grand Slam | Wloch/Kloda [POL] - Solvoll/Treland [NOR] 0-2 (13-21, 20-22) gs Stare Jablonki (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (13-21, 20-22) | Stats | ||
10:00 | UngdomsOL | Ndayishimiye/Niyongabo [BDI] - Mol, A./Berntsen [NOR] 0-2 (10-21, 10-21) yog (Pool E) | Pool E | 0-2 (10-21, 10-21) | Stats | ||
Mandag 18.08.2014 | |||||||
15:00 | UngdomsOL | Stoyanovskiy/Yarzutkin [RUS] - Mol, A./Berntsen [NOR] 2-0 (21-19, 21-16) yog (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-19, 21-16) | Stats | ||
Søndag 17.08.2014 | |||||||
19:00 | UngdomsOL | Flores/Alvarez [GUA] - Mol, A./Berntsen [NOR] 0-2 (12-21, 12-21) yog (Pool E) | Pool E | 0-2 (12-21, 12-21) | Stats | ||
Lørdag 09.08.2014 | |||||||
13:55 | Continental Cup | Brzostek/Kolosinska [POL] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-15, 21-10) ccup (Quarterfinals) | Quarterfinals | 2-0 (21-15, 21-10) | Stats | ||
10:00 | Continental Cup | Schwaiger S./Chukwuma L. [AUT] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 1-2 (16-21, 21-14, 7-15) ccup (Round 1) | Round 1 | 1-2 (16-21, 21-14, 7-15) | Stats | ||
Fredag 08.08.2014 | |||||||
20:40 | Continental Cup | Goricanec/Hüberli [SUI] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-12, 21-17) ccup (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-12, 21-17) | Stats | ||
18:40 | Continental Cup | Laboureur/Sude [GER] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-19, 21-19) ccup (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-19, 21-19) | Stats | ||
14:30 | Continental Cup | Goricanec/Hüberli [SUI] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-17, 22-20) ccup (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-17, 22-20) | Stats | ||
14:30 | Continental Cup | Laboureur/Sude [GER] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-16, 21-11) ccup (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-16, 21-11) | Stats | ||
10:00 | Continental Cup | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-13, 21-19) ccup (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-13, 21-19) | Stats | ||
Torsdag 07.08.2014 | |||||||
16:00 | Continental Cup | Krou/Rowlandson [FRA] - Hordvik/Usken [NOR] 2-0 (21-17, 21-18) ccup (Qualification Quarterfinals) | Qualification Quarterfinals | 2-0 (21-17, 21-18) | Stats | ||
10:00 | Continental Cup | Galli M./Monduzzi [ITA] - Hordvik/Usken [NOR] 0-2 (8-21, 7-21) ccup (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (8-21, 7-21) | Stats | ||
Fredag 01.08.2014 | |||||||
15:00 | u19 Verdensmesterskap | Stubbe, J./Wouters [NED] - Helland-Hansen/Perrens [NOR] 2-0 (21-19, 21-12) u19wch (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-19, 21-12) | Stats | ||
13:00 | u19 Verdensmesterskap | Kmiecik/Macura [POL] - Aarrestad/Berntsen [NOR] 2-1 (12-21, 21-17, 15-13) u19wch (Pool C) | Pool C | 2-1 (12-21, 21-17, 15-13) | Stats | ||
11:00 | u19 Verdensmesterskap | Vaiciukynaite/Andriukaityte [LTU] - Helland-Hansen/Perrens [NOR] 2-0 (21-16, 21-10) u19wch (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-16, 21-10) | Stats | ||
Torsdag 31.07.2014 | |||||||
17:40 | u19 Verdensmesterskap | Helland-Hansen/Perrens [NOR] - Ana/Vasques [POR] 2-1 (21-18, 20-22, 15-12) u19wch (Pool F) | Pool F | 2-1 (21-18, 20-22, 15-12) | Stats | ||
16:00 | u19 Verdensmesterskap | Albert/Ireland [CAN] - Aarrestad/Berntsen [NOR] 0-2 (19-21, 19-21) u19wch (Pool C) | Pool C | 0-2 (19-21, 19-21) | Stats | ||
12:30 | u19 Verdensmesterskap | Helland-Hansen/Perrens [NOR] - Geßlbauer/Radl [AUT] 1-2 (21-16, 9-21, 12-15) u19wch (Pool F) | Pool F | 1-2 (21-16, 9-21, 12-15) | Stats | ||
10:40 | u19 Verdensmesterskap | Loiseau/Gauthier-Rat [FRA] - Aarrestad/Berntsen [NOR] 2-0 (21-18, 23-21) u19wch (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-18, 23-21) | Stats | ||
Onsdag 30.07.2014 | |||||||
17:40 | u19 Verdensmesterskap | Udovenko/Lysenko [UKR] - Helland-Hansen/Perrens [NOR] 1-2 (21-18, 18-21, 14-16) u19wch (Pool F) | Pool F | 1-2 (21-18, 18-21, 14-16) | Stats | ||
16:00 | u19 Verdensmesterskap | Drapchynski/Vauchkevich [BLR] - Aarrestad/Berntsen [NOR] 2-1 (21-15, 16-21, 15-12) u19wch (Pool C) | Pool C | 2-1 (21-15, 16-21, 15-12) | Stats | ||
12:30 | u19 Verdensmesterskap | Lassyuta/Pimenova [KAZ] - Helland-Hansen/Perrens [NOR] 0-2 (13-21, 18-21) u19wch (Pool F) | Pool F | 0-2 (13-21, 18-21) | Stats | ||
10:40 | u19 Verdensmesterskap | Aveiro/Aulisi [ARG] - Aarrestad/Berntsen [NOR] 2-0 (21-16, 21-13) u19wch (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-16, 21-13) | Stats | ||
09:00 | Klagenfurt Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Hatch/Redmann [CAN] 1-2 (12-21, 21-18, 7-15) gs Klagenfurt (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (12-21, 21-18, 7-15) | Stats | ||
Tirsdag 29.07.2014 | |||||||
15:50 | u19 Verdensmesterskap | Helland-Hansen/Perrens [NOR] - Mastikova/Novikova [RUS] 0-2 (13-21, 17-21) u19wch (Qualification Round 3) | Qualification Round 3 | 0-2 (13-21, 17-21) | Stats | ||
15:00 | u19 Verdensmesterskap | Thole, J./Göbert [GER] - Sørum, A./Olimstad [NOR] 2-0 (21-14, 21-13) u19wch (Qualification Round 3) | Qualification Round 3 | 2-0 (21-14, 21-13) | Stats | ||
13:20 | u19 Verdensmesterskap | Towe/MacNeil [CAN] - Sørum, A./Olimstad [NOR] 1-2 (21-14, 14-21, 8-15) u19wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-14, 14-21, 8-15) | Stats | ||
12:30 | u19 Verdensmesterskap | Helland-Hansen/Perrens [NOR] - Matilde/Catarina [POR] 2-1 (12-21, 21-13, 15-11) u19wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (12-21, 21-13, 15-11) | Stats | ||
12:00 | Klagenfurt Grand Slam | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Rimser/Teufl V. [AUT] 1-2 (21-14, 19-21, 6-15) gs Klagenfurt (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-14, 19-21, 6-15) | Stats | ||
11:40 | u19 Verdensmesterskap | Sorbo/Thelle [NOR] - Welsch/Bieneck [GER] 0-2 (8-21, 17-21) u19wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (8-21, 17-21) | Stats | ||
Søndag 27.07.2014 | |||||||
18:25 | u21 Verdensmesterskap | Thiercy/Di Giantommaso [FRA] - Sørum, C./Mol, H. [NOR] 2-0 (22-20, 21-18) u21wch (Final 3rd Place) | Final 3rd Place | 2-0 (22-20, 21-18) | Stats | ||
15:25 | u21 Verdensmesterskap | Bryl/Kujawiak [POL] - Sørum, C./Mol, H. [NOR] 2-1 (19-21, 21-18, 15-8) u21wch (Semi-finals) | Semi-finals | 2-1 (19-21, 21-18, 15-8) | Stats | ||
10:00 | u21 Verdensmesterskap | Sannarnes/Berntsen [NOR] - Thiercy/Di Giantommaso [FRA] 0-2 (14-21, 18-21) u21wch (Round 3) | Round 3 | 0-2 (14-21, 18-21) | Stats | ||
10:00 | u21 Verdensmesterskap | Sørum, C./Mol, H. [NOR] - Andre/Vinicius [BRA] 2-0 (35-33, 24-22) u21wch (Round 3) | Round 3 | 2-0 (35-33, 24-22) | Stats | ||
Lørdag 26.07.2014 | |||||||
18:53 | u21 Verdensmesterskap | Sørum, C./Mol, H. [NOR] - Clemens/Bantle [USA] 2-0 (21-13, 21-15) u21wch (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-13, 21-15) | Stats | ||
17:38 | u21 Verdensmesterskap | Sannarnes/Berntsen [NOR] - Wierzbicki/Lysikowski [POL] 2-0 (21-16, 23-21) u21wch (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-16, 23-21) | Stats | ||
15:25 | u21 Verdensmesterskap | Kjølberg/Maaseide [NOR] - Sulima/Udovenko [UKR] 0-2 (19-21, 17-21) u21wch (Round 1) | Round 1 | 0-2 (19-21, 17-21) | Stats | ||
10:45 | u21 Verdensmesterskap | M. M. Lin/Tang N. Y. [CHN] - Kjølberg/Maaseide [NOR] 2-0 (21-11, 21-15) u21wch (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-11, 21-15) | Stats | ||
09:50 | u21 Verdensmesterskap | Sørum, C./Mol, H. [NOR] - Yarzutkin/Stoyanovskiy [RUS] 0-2 (18-21, 19-21) u21wch (Pool E) | Pool E | 0-2 (18-21, 19-21) | Stats | ||
08:00 | u21 Verdensmesterskap | Sannarnes/Berntsen [NOR] - Pestov/Gurin [KAZ] 2-0 (21-13, 21-13) u21wch (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-13, 21-13) | Stats | ||
Fredag 25.07.2014 | |||||||
21:30 | u21 Verdensmesterskap | Kjølberg/Maaseide [NOR] - Konstantopoulou/Leonidou [CYP] 2-0 (21-10, 21-13) u21wch (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-10, 21-13) | Stats | ||
17:15 | u21 Verdensmesterskap | Mora/Lopez [NCA] - Sørum, C./Mol, H. [NOR] 0-2 (9-21, 7-21) u21wch (Pool E) | Pool E | 0-2 (9-21, 7-21) | Stats | ||
16:20 | u21 Verdensmesterskap | Sannarnes/Berntsen [NOR] - Ibrahim/Abdoul Nasser [NIG] 2-0 (21-13, 21-12) u21wch (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-13, 21-12) | Stats | ||
11:40 | u21 Verdensmesterskap | Benes/Perusic [CZE] - Sørum, C./Mol, H. [NOR] u21wch (Pool E) | Pool E | Stats | |||
10:57 | u21 Verdensmesterskap | Sannarnes/Berntsen [NOR] - Godwin/Shekarau [NGR] u21wch (Pool A) | Pool A | Stats | |||
09:10 | u21 Verdensmesterskap | Kjølberg/Maaseide [NOR] - Hughes/Claes [USA] 0-2 (8-21, 13-21) u21wch (Pool A) | Pool A | 0-2 (8-21, 13-21) | Stats | ||
Torsdag 24.07.2014 | |||||||
21:30 | u21 Verdensmesterskap | Sannarnes/Berntsen [NOR] - Agathokleous/Rudenko [CYP] 2-0 (21-16, 21-18) u21wch (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
18:10 | u21 Verdensmesterskap | Babenka/Mileuskaya [BLR] - Kjølberg/Maaseide [NOR] 0-2 (19-21, 17-21) u21wch (Pool A) | Pool A | 0-2 (19-21, 17-21) | Stats | ||
16:20 | u21 Verdensmesterskap | Figueroa/Cabrera [PUR] - Sørum, C./Mol, H. [NOR] 0-2 (22-24, 10-21) u21wch (Pool E) | Pool E | 0-2 (22-24, 10-21) | Stats | ||
11:40 | u21 Verdensmesterskap | Gnondenou/Honorine [BEN] - Kjølberg/Maaseide [NOR] 0-2 (4-21, 13-21) u21wch (Pool A) | Pool A | 0-2 (4-21, 13-21) | Stats | ||
11:00 | u21 Verdensmesterskap | Kovalov/Plotnytskyi [UKR] - Sørum, C./Mol, H. [NOR] 1-2 (21-15, 19-21, 14-16) u21wch (Pool E) | Pool E | 1-2 (21-15, 19-21, 14-16) | Stats | ||
09:50 | u21 Verdensmesterskap | Sannarnes/Berntsen [NOR] - Krattiger/Zandbergen [SUI] 2-1 (25-23, 18-21, 15-8) u21wch (Pool A) | Pool A | 2-1 (25-23, 18-21, 15-8) | Stats | ||
Onsdag 23.07.2014 | |||||||
16:39 | u21 Verdensmesterskap | Kovalov/Plotnytskyi [UKR] - Sannarnes/Berntsen [NOR] 2-0 (21-14, 21-19) u21wch (Qualification Round 3) | Qualification Round 3 | 2-0 (21-14, 21-19) | Stats | ||
13:30 | u21 Verdensmesterskap | Sannarnes/Berntsen [NOR] - Parlas/Pochanis [CYP] 2-0 (21-11, 21-15) u21wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-11, 21-15) | Stats | ||
09:50 | u21 Verdensmesterskap | Sannarnes/Berntsen [NOR] - Kattner/Waller [AUT] 2-0 (21-15, 21-16) u21wch (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-15, 21-16) | Stats | ||
Onsdag 09.07.2014 | |||||||
16:00 | Gstaad Grand Slam | Ingrosso P./Ingrosso M. [ITA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (18-21, 21-16, 15-11) gs Gstaad (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (18-21, 21-16, 15-11) | Stats | ||
Fredag 27.06.2014 | |||||||
17:00 | Stavanger Grand Slam | Gibb/Patterson [USA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-17, 23-21) gs Stavanger (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-17, 23-21) | Stats | ||
16:00 | Stavanger Grand Slam | Erdmann/Matysik [GER] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 2-0 (21-19, 21-19) gs Stavanger (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-19, 21-19) | Stats | ||
12:00 | Stavanger Grand Slam | Lucena/Doherty [USA] - Berntsen/Mol, A. [NOR] gs Stavanger (Pool A) | Pool A | Stats | |||
11:00 | Stavanger Grand Slam | Gallay/Klug [ARG] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-1 (21-14, 12-21, 18-16) gs Stavanger (Round 1) | Round 1 | 2-1 (21-14, 12-21, 18-16) | Stats | ||
Torsdag 26.06.2014 | |||||||
20:00 | Stavanger Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Kantor/Losiak [POL] 0-2 (19-21, 14-21) gs Stavanger (Pool H) | Pool H | 0-2 (19-21, 14-21) | Stats | ||
19:00 | Stavanger Grand Slam | Hordvik/Kvamsdal [NOR] - Sidorenko/Dyachenko [KAZ] 1-2 (16-21, 21-19, 10-15) gs Stavanger (Pool G) | Pool G | 1-2 (16-21, 21-19, 10-15) | Stats | ||
17:00 | Stavanger Grand Slam | Dalhausser/Rosenthal [USA] - Berntsen/Mol, A. [NOR] 2-0 (21-12, 21-9) gs Stavanger (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-12, 21-9) | Stats | ||
16:00 | Stavanger Grand Slam | Maria Clara/Carol [BRA] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-16, 21-18) gs Stavanger (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
14:00 | Stavanger Grand Slam | Maria Antonelli/Juliana [BRA] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-18, 21-13) gs Stavanger (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-18, 21-13) | Stats | ||
13:00 | Stavanger Grand Slam | Xue/X. Y. Xia [CHN] - Sannarnes/Hjortland [NOR] 2-0 (21-12, 21-14) gs Stavanger (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-12, 21-14) | Stats | ||
12:00 | Stavanger Grand Slam | Kadziola/Szalankiewicz [POL] - Berntsen/Mol, A. [NOR] 2-0 (21-15, 21-13) gs Stavanger (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-15, 21-13) | Stats | ||
11:00 | Stavanger Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Schalk/Saxton [CAN] 1-2 (21-19, 14-21, 21-23) gs Stavanger (Pool H) | Pool H | 1-2 (21-19, 14-21, 21-23) | Stats | ||
10:00 | Stavanger Grand Slam | Hordvik/Kvamsdal [NOR] - Hyden/Bourne [USA] 0-2 (17-21, 16-21) gs Stavanger (Pool G) | Pool G | 0-2 (17-21, 16-21) | Stats | ||
Onsdag 25.06.2014 | |||||||
19:30 | Stavanger Grand Slam | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Mashkova/Tsimbalova [KAZ] 2-0 (21-19, 25-23) gs Stavanger (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-19, 25-23) | Stats | ||
18:40 | Stavanger Grand Slam | Treland/Pedersen [NOR] - Ukolova/Prokopeva [RUS] 0-2 (11-21, 9-21) gs Stavanger (Pool G) | Pool G | 0-2 (11-21, 9-21) | Stats | ||
17:00 | Stavanger Grand Slam | Menegatti/Orsi Toth [ITA] - Sannarnes/Hjortland [NOR] 2-0 (21-18, 21-11) gs Stavanger (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-18, 21-11) | Stats | ||
14:20 | Stavanger Grand Slam | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Syrtseva/Moiseeva [RUS] 0-2 (19-21, 17-21) gs Stavanger (Pool H) | Pool H | 0-2 (19-21, 17-21) | Stats | ||
12:40 | Stavanger Grand Slam | Treland/Pedersen [NOR] - Gallay/Klug [ARG] 0-2 (9-21, 23-25) gs Stavanger (Pool G) | Pool G | 0-2 (9-21, 23-25) | Stats | ||
11:50 | Stavanger Grand Slam | Ross/Walsh Jennings [USA] - Sannarnes/Hjortland [NOR] 2-0 (21-17, 21-9) gs Stavanger (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-17, 21-9) | Stats | ||
10:00 | Stavanger Grand Slam | Takvam/Sannarnes [NOR] - Marco/García [ESP] 1-2 (18-21, 21-19, 10-15) gs Stavanger (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (18-21, 21-19, 10-15) | Stats | ||
Tirsdag 24.06.2014 | |||||||
12:00 | Stavanger Grand Slam | Gioria/Giombini [ITA] - Solvoll/Lunde [NOR] 2-1 (21-11, 16-21, 15-8) gs Stavanger (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (21-11, 16-21, 15-8) | Stats | ||
Fredag 20.06.2014 | |||||||
12:00 | Berlin Grand Slam | Kantor/Losiak [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-19, 21-14) gs Berlin (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-19, 21-14) | Stats | ||
Torsdag 19.06.2014 | |||||||
18:00 | Berlin Grand Slam | Gibb/Patterson [USA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-16, 13-21, 15-13) gs Berlin (Pool G) | Pool G | 2-1 (21-16, 13-21, 15-13) | Stats | ||
10:40 | Berlin Grand Slam | Ricardo/Álvaro Filho [BRA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-15, 27-29, 17-15) gs Berlin (Pool G) | Pool G | 2-1 (21-15, 27-29, 17-15) | Stats | ||
Søndag 15.06.2014 | |||||||
16:00 | u23wch - | Kosiak/Rudol [POL] - Tvinde/Mol, H. [NOR] 2-1 (25-23, 18-21, 15-12) u23wch (Final 1st Place) | Final 1st Place | 2-1 (25-23, 18-21, 15-12) | Stats | ||
11:00 | u23wch - | Tvinde/Mol, H. [NOR] - Poniewaz B./Poniewaz D. [GER] 2-0 (21-11, 21-15) u23wch (Semi-finals) | Semi-finals | 2-0 (21-11, 21-15) | Stats | ||
Lørdag 14.06.2014 | |||||||
15:00 | u23wch - | Takvam/Sannarnes [NOR] - Tvinde/Mol, H. [NOR] 1-2 (17-21, 21-14, 13-15) u23wch (Round 3) | Round 3 | 1-2 (17-21, 21-14, 13-15) | Stats | ||
11:00 | u23wch - | Takvam/Sannarnes [NOR] - Kissling G./Beeler [SUI] 2-0 (28-26, 23-21) u23wch (Round 2) | Round 2 | 2-0 (28-26, 23-21) | Stats | ||
11:00 | u23wch - | Tvinde/Mol, H. [NOR] - Schümann/Stork [GER] 2-1 (21-17, 29-31, 16-14) u23wch (Round 2) | Round 2 | 2-1 (21-17, 29-31, 16-14) | Stats | ||
Fredag 13.06.2014 | |||||||
15:00 | u23wch - | Tvinde/Mol, H. [NOR] - Jones/Stevenson [USA] 2-0 (21-15, 21-15) u23wch (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-15, 21-15) | Stats | ||
12:00 | u23wch - | Bukovec/Miric [CAN] - Sannarnes/Hjortland [NOR] 1-2 (21-17, 14-21, 11-15) u23wch (Pool C) | Pool C | 1-2 (21-17, 14-21, 11-15) | Stats | ||
09:00 | u23wch - | Kandolf/Dressler [AUT] - Takvam/Sannarnes [NOR] 0-2 (12-21, 11-21) u23wch (Pool D) | Pool D | 0-2 (12-21, 11-21) | Stats | ||
09:00 | u23wch - | Tvinde/Mol, H. [NOR] - Allison/Guto [BRA] 0-2 (20-22, 17-21) u23wch (Pool C) | Pool C | 0-2 (20-22, 17-21) | Stats | ||
Torsdag 12.06.2014 | |||||||
15:50 | u23wch - | Bolgov/Kirienko [RUS] - Takvam/Sannarnes [NOR] 0-2 (14-21, 18-21) u23wch (Pool D) | Pool D | 0-2 (14-21, 18-21) | Stats | ||
15:00 | u23wch - | Kujawiak/Popek [POL] - Tvinde/Mol, H. [NOR] 0-2 (15-21, 14-21) u23wch (Pool C) | Pool C | 0-2 (15-21, 14-21) | Stats | ||
15:00 | u23wch - | Sannarnes/Hjortland [NOR] - Plesiutschnig/Schützenhöfer [AUT] 0-2 (16-21, 15-21) u23wch (Pool C) | Pool C | 0-2 (16-21, 15-21) | Stats | ||
10:30 | u23wch - | Dedkov/Sinhayeuski [BLR] - Takvam/Sannarnes [NOR] 0-2 (8-21, 29-31) u23wch (Pool D) | Pool D | 0-2 (8-21, 29-31) | Stats | ||
09:40 | u23wch - | Kissling G./Beeler [SUI] - Tvinde/Mol, H. [NOR] 0-2 (11-21, 17-21) u23wch (Pool C) | Pool C | 0-2 (11-21, 17-21) | Stats | ||
09:40 | u23wch - | Sannarnes/Hjortland [NOR] - Duda/Carol Horta [BRA] 0-2 (14-21, 14-21) u23wch (Pool C) | Pool C | 0-2 (14-21, 14-21) | Stats | ||
Onsdag 11.06.2014 | |||||||
15:50 | u23wch - | Benes/Perusic [CZE] - Takvam/Sannarnes [NOR] 0-2 (15-21, 13-21) u23wch (Pool D) | Pool D | 0-2 (15-21, 13-21) | Stats | ||
15:00 | u23wch - | Neptune/William [LCA] - Sannarnes/Hjortland [NOR] 0-2 (7-21, 5-21) u23wch (Pool C) | Pool C | 0-2 (7-21, 5-21) | Stats | ||
15:00 | u23wch - | Overgaard/Abell [DEN] - Tvinde/Mol, H. [NOR] 0-2 (11-21, 20-22) u23wch (Pool C) | Pool C | 0-2 (11-21, 20-22) | Stats | ||
10:30 | u23wch - | Flores/Alpizar [CRC] - Takvam/Sannarnes [NOR] 0-2 (11-21, 17-21) u23wch (Pool D) | Pool D | 0-2 (11-21, 17-21) | Stats | ||
09:40 | u23wch - | Babenka/Mileuskaya [BLR] - Sannarnes/Hjortland [NOR] 2-0 (21-18, 21-15) u23wch (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-18, 21-15) | Stats | ||
09:40 | u23wch - | Dell`Orco/Glaurdic [CRO] - Tvinde/Mol, H. [NOR] 0-2 (14-21, 14-21) u23wch (Pool C) | Pool C | 0-2 (14-21, 14-21) | Stats | ||
Tirsdag 10.06.2014 | |||||||
12:00 | u23wch - | Takvam/Sannarnes [NOR] - Overgaard/Abell [DEN] 2-0 (21-18, 21-18) u23wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-18, 21-18) | Stats | ||
09:00 | u23wch - | Takvam/Sannarnes [NOR] - Paullin/McCoy [USA] 2-0 (24-22, 21-16) u23wch (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (24-22, 21-16) | Stats | ||
Fredag 30.05.2014 | |||||||
09:00 | Anapa Open | MacTavish/Whitaker [CAN] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-17, 24-22) open Anapa (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-17, 24-22) | Stats | ||
Torsdag 29.05.2014 | |||||||
12:20 | Anapa Open | Treland/Pedersen [NOR] - Pollock/Ledoux [USA] 2-1 (17-21, 21-18, 15-11) open Anapa (Pool A) | Pool A | 2-1 (17-21, 21-18, 15-11) | Stats | ||
Onsdag 28.05.2014 | |||||||
15:40 | Anapa Open | Ukolova/Prokopeva [RUS] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-8, 21-17) open Anapa (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-8, 21-17) | Stats | ||
10:40 | Anapa Open | Y. Y. Wang/Y.Y. Ma [CHN] - Treland/Pedersen [NOR] 2-1 (17-21, 22-20, 15-12) open Anapa (Pool A) | Pool A | 2-1 (17-21, 22-20, 15-12) | Stats | ||
Fredag 23.05.2014 | |||||||
10:00 | Prague Open | Gioria/Giombini [ITA] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-11, 21-16) open Prague (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-11, 21-16) | Stats | ||
Torsdag 22.05.2014 | |||||||
15:00 | Prague Open | Nyström Er./Nyström Em. [FIN] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-17, 22-20) open Prague (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-17, 22-20) | Stats | ||
11:00 | Prague Open | Xue/X. Y. Xia [CHN] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-14, 21-14) open Prague (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-14, 21-14) | Stats | ||
Onsdag 21.05.2014 | |||||||
16:00 | Prague Open | Solvoll/Lunde [NOR] - Adelin/Longuet [FRA] 0-2 (13-21, 15-21) open Prague (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (13-21, 15-21) | Stats | ||
16:00 | Prague Open | Treland/Pedersen [NOR] - Gorbunova/Dabizha [RUS] 2-1 (21-17, 19-21, 17-15) open Prague (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (21-17, 19-21, 17-15) | Stats | ||
12:00 | Prague Open | Davidova/Tresnakova [CZE] - Solvoll/Lunde [NOR] 0-2 (18-21, 13-21) open Prague (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (18-21, 13-21) | Stats | ||
12:00 | Prague Open | Treland/Pedersen [NOR] - Fleig/Frühbauer J. [AUT] 2-0 (21-16, 21-11) open Prague (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-16, 21-11) | Stats | ||
Lørdag 10.05.2014 | |||||||
12:00 | Puerto Vallarta Open | Talita/Taiana Lima [BRA] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-16, 21-15) open Puerto Vallarta (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-16, 21-15) | Stats | ||
08:45 | Puerto Vallarta Open | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Numwong/Hongpak [THA] 2-1 (21-15, 19-21, 16-14) open Puerto Vallarta (Round 1) | Round 1 | 2-1 (21-15, 19-21, 16-14) | Stats | ||
Fredag 09.05.2014 | |||||||
16:00 | Puerto Vallarta Open | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Agudo/Gabi [VEN] 2-0 (21-15, 21-16) open Puerto Vallarta (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-15, 21-16) | Stats | ||
10:00 | Puerto Vallarta Open | Hordvik/Kvamsdal [NOR] - Brunner/Rogers [USA] 0-2 (22-24, 16-21) open Puerto Vallarta (Round 1) | Round 1 | 0-2 (22-24, 16-21) | Stats | ||
Torsdag 08.05.2014 | |||||||
18:30 | Puerto Vallarta Open | Köhler/Schumacher [GER] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 1-2 (21-10, 14-21, 11-15) open Puerto Vallarta (Pool H) | Pool H | 1-2 (21-10, 14-21, 11-15) | Stats | ||
11:50 | Puerto Vallarta Open | Hordvik/Kvamsdal [NOR] - Li Zhuoxin/Zhang Lizeng [CHN] 2-1 (21-15, 20-22, 15-9) open Puerto Vallarta (Pool A) | Pool A | 2-1 (21-15, 20-22, 15-9) | Stats | ||
11:00 | Puerto Vallarta Open | Revuelta/Candelas [MEX] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-12, 21-17) open Puerto Vallarta (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-12, 21-17) | Stats | ||
Onsdag 07.05.2014 | |||||||
14:00 | Puerto Vallarta Open | Virgen/Ontiveros [MEX] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 2-1 (17-21, 21-14, 15-13) open Puerto Vallarta (Pool A) | Pool A | 2-1 (17-21, 21-14, 15-13) | Stats | ||
13:00 | Puerto Vallarta Open | Vernier/Vlašic [CRO] - Solvoll/Lunde [NOR] 2-1 (17-21, 21-15, 15-10) open Puerto Vallarta (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-1 (17-21, 21-15, 15-10) | Stats | ||
09:00 | Puerto Vallarta Open | Pedlow/O'Gorman [CAN] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 1-2 (22-20, 15-21, 14-16) open Puerto Vallarta (Pool A) | Pool A | 1-2 (22-20, 15-21, 14-16) | Stats | ||
Tirsdag 06.05.2014 | |||||||
12:00 | Puerto Vallarta Open | Opsahl/Nordstrand [NOR] - Vandenburg/May [CAN] 0-2 (11-21, 12-21) open Puerto Vallarta (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (11-21, 12-21) | Stats | ||
11:00 | Puerto Vallarta Open | Helland/Moen [NOR] - Li Zhuoxin/Zhang Lizeng [CHN] 0-2 (11-21, 12-21) open Puerto Vallarta (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (11-21, 12-21) | Stats | ||
Fredag 02.05.2014 | |||||||
08:00 | Shanghai Grand Slam | Brouwer/van Dorsten [NED] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-13, 23-21) gs Shanghai (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-13, 23-21) | Stats | ||
Torsdag 01.05.2014 | |||||||
11:20 | Shanghai Grand Slam | Huber A./Seidl Rob. [AUT] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-15, 22-20) gs Shanghai (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-15, 22-20) | Stats | ||
Onsdag 30.04.2014 | |||||||
15:00 | Shanghai Grand Slam | C. Yang/Wu Jiaxin [CHN] - Horrem/Eithun [NOR] 0-2 (18-21, 16-21) gs Shanghai (Pool G) | Pool G | 0-2 (18-21, 16-21) | Stats | ||
10:30 | Shanghai Grand Slam | Nicolai/Lupo [ITA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-18, 14-21, 15-11) gs Shanghai (Pool G) | Pool G | 2-1 (21-18, 14-21, 15-11) | Stats | ||
Tirsdag 29.04.2014 | |||||||
15:30 | Shanghai Grand Slam | Hordvik/Kvamsdal [NOR] - Stiekema/Varenhorst [NED] 0-2 (20-22, 19-21) gs Shanghai (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (20-22, 19-21) | Stats | ||
14:40 | Shanghai Grand Slam | Plavins/Solovejs [LAT] - Horrem/Eithun [NOR] 0-2 (13-21, 20-22) gs Shanghai (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (13-21, 20-22) | Stats | ||
09:50 | Shanghai Grand Slam | Kubala/Dumek [CZE] - Hordvik/Kvamsdal [NOR] 0-2 (16-21, 18-21) gs Shanghai (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (16-21, 18-21) | Stats | ||
Onsdag 23.04.2014 | |||||||
14:40 | Fuzhou Open | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Pata/Iatika [VAN] 0-2 (13-21, 17-21) open Fuzhou (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (13-21, 17-21) | Stats | ||
13:50 | Fuzhou Open | Treland/Pedersen [NOR] - Revuelta/Candelas [MEX] 1-2 (16-21, 21-17, 4-15) open Fuzhou (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (16-21, 21-17, 4-15) | Stats | ||
09:40 | Fuzhou Open | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - Samalikova/Varassova [KAZ] 2-0 (21-14, 21-9) open Fuzhou (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-14, 21-9) | Stats | ||
08:50 | Fuzhou Open | Treland/Pedersen [NOR] - Zolnercikova/Jakubsova [CZE] 2-0 (21-13, 21-8) open Fuzhou (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-13, 21-8) | Stats | ||
08:50 | Fuzhou Open | Whitaker/MacTavish [CAN] - Solvoll/Maaseide [NOR] 2-0 (21-16, 21-18) open Fuzhou (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-16, 21-18) | Stats | ||
Tirsdag 22.04.2014 | |||||||
09:50 | Fuzhou Open | Hordvik/Kvamsdal [NOR] - Holler/Schröder [GER] 1-2 (21-13, 14-21, 10-15) open Fuzhou (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-13, 14-21, 10-15) | Stats | ||
Fredag 13.12.2013 | |||||||
17:00 | Durban Open | Kvamsdal/Hordvik [NOR] - Olson/Bourne [USA] 1-2 (19-21, 27-25, 9-15) open Durban (Round 1) | Round 1 | 1-2 (19-21, 27-25, 9-15) | Stats | ||
13:30 | Durban Open | Mersmann/Schneider [GER] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-16, 21-11) open Durban (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-16, 21-11) | Stats | ||
10:30 | Durban Open | Dressler/Kunert [AUT] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-1 (21-17, 19-21, 15-6) open Durban (Pool G) | Pool G | 2-1 (21-17, 19-21, 15-6) | Stats | ||
10:30 | Durban Open | Kvamsdal/Hordvik [NOR] - Hlupic/Fischer [NAM] 2-0 (21-6, 21-12) open Durban (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-6, 21-12) | Stats | ||
09:40 | Durban Open | Kongshavn/Kjølberg [NOR] - M. M. Lin/Tang N. Y. [CHN] 2-0 (24-22, 21-10) open Durban (Pool E) | Pool E | 2-0 (24-22, 21-10) | Stats | ||
08:00 | Durban Open | Treland/Pedersen [NOR] - Jakubsova/Zolnercikova [CZE] 0-2 (18-21, 23-25) open Durban (Pool B) | Pool B | 0-2 (18-21, 23-25) | Stats | ||
Torsdag 12.12.2013 | |||||||
14:40 | Durban Open | Hernandez/Fañe [VEN] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-0 (21-0, 21-0) open Durban (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-0, 21-0) | Stats | ||
14:40 | Durban Open | Köhler/Schumacher [GER] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-19, 21-11) open Durban (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-19, 21-11) | Stats | ||
13:00 | Durban Open | Ukolova/Prokopeva [RUS] - Treland/Pedersen [NOR] 2-1 (21-11, 23-25, 15-10) open Durban (Pool B) | Pool B | 2-1 (21-11, 23-25, 15-10) | Stats | ||
11:20 | Durban Open | Fernanda/Elize Maia [BRA] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-12, 21-19) open Durban (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-12, 21-19) | Stats | ||
11:20 | Durban Open | Fredericks/Williams [RSA] - Kvamsdal/Hordvik [NOR] 0-2 (18-21, 9-21) open Durban (Pool A) | Pool A | 0-2 (18-21, 9-21) | Stats | ||
09:40 | Durban Open | Arvaniti/Karagkouni [GRE] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-10, 21-11) open Durban (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-10, 21-11) | Stats | ||
08:50 | Durban Open | Hatch/Redmann [CAN] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-0 (21-12, 21-14) open Durban (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-12, 21-14) | Stats | ||
08:00 | Durban Open | Kubala/Dumek [CZE] - Kvamsdal/Hordvik [NOR] 2-0 (21-10, 21-12) open Durban (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-10, 21-12) | Stats | ||
Torsdag 31.10.2013 | |||||||
13:30 | Phuket Open | Grawender/Lundqvist [SWE] - Treland/Pedersen [NOR] 2-1 (19-21, 21-18, 15-7) open Phuket (Pool E) | Pool E | 2-1 (19-21, 21-18, 15-7) | Stats | ||
09:00 | Phuket Open | Broder/May [CAN] - Treland/Pedersen [NOR] 2-1 (21-13, 19-21, 15-13) open Phuket (Pool E) | Pool E | 2-1 (21-13, 19-21, 15-13) | Stats | ||
Onsdag 30.10.2013 | |||||||
14:20 | Phuket Open | Agatha/Maria Antonelli [BRA] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-12, 21-13) open Phuket (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-12, 21-13) | Stats | ||
Tirsdag 29.10.2013 | |||||||
14:40 | Phuket Open | Adelin/Longuet [FRA] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-13, 21-13) open Phuket (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-13, 21-13) | Stats | ||
13:50 | Phuket Open | MacTavish/Whitaker [CAN] - Treland/Pedersen [NOR] 0-2 (16-21, 15-21) open Phuket (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (16-21, 15-21) | Stats | ||
10:40 | Phuket Open | Sirinuch/Tangkaeo [THA] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 0-2 (15-21, 13-21) open Phuket (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (15-21, 13-21) | Stats | ||
Torsdag 24.10.2013 | |||||||
11:50 | Xiamen Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Kotsilianos/Zoupanis [GRE] 0-2 (15-21, 17-21) gs Xiamen (Pool E) | Pool E | 0-2 (15-21, 17-21) | Stats | ||
Onsdag 23.10.2013 | |||||||
14:50 | Xiamen Grand Slam | Herrera/Gavira [ESP] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-15, 22-20) gs Xiamen (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-15, 22-20) | Stats | ||
11:20 | Xiamen Grand Slam | Schalk/Saxton [CAN] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-15, 21-9) gs Xiamen (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-15, 21-9) | Stats | ||
08:50 | Xiamen Grand Slam | Treland/Pedersen [NOR] - Hansel B./Zass B. [AUT] 0-2 (17-21, 13-21) gs Xiamen (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (17-21, 13-21) | Stats | ||
Tirsdag 22.10.2013 | |||||||
15:30 | Xiamen Grand Slam | Eglseer/Koraimann F. [AUT] - Bergerud/Solhaug [NOR] 2-1 (16-21, 24-22, 15-13) gs Xiamen (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (16-21, 24-22, 15-13) | Stats | ||
Fredag 11.10.2013 | |||||||
10:30 | Sao Paulo Grand Slam | Grimalt E./Grimalt M. [CHI] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (22-24, 21-17, 15-13) gs Sao Paulo (Round 1) | Round 1 | 2-1 (22-24, 21-17, 15-13) | Stats | ||
Torsdag 10.10.2013 | |||||||
18:50 | Sao Paulo Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Tomatis/Ranghieri [ITA] 0-2 (17-21, 16-21) gs Sao Paulo (Pool F) | Pool F | 0-2 (17-21, 16-21) | Stats | ||
09:40 | Sao Paulo Grand Slam | Nicolai/Lupo [ITA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (25-23, 21-8) gs Sao Paulo (Pool F) | Pool F | 2-0 (25-23, 21-8) | Stats | ||
Onsdag 09.10.2013 | |||||||
13:00 | Sao Paulo Grand Slam | Brouwer/Meeuwsen [NED] - Horrem/Eithun [NOR] 0-2 (19-21, 20-22) gs Sao Paulo (Pool F) | Pool F | 0-2 (19-21, 20-22) | Stats | ||
Fredag 23.08.2013 | |||||||
16:50 | Moscow Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Goncharov/Prokopiev [RUS] gs Moscow (Pool D) | Pool D | Stats | |||
10:10 | Moscow Grand Slam | Ricardo/Álvaro Filho [BRA] - Horrem/Eithun [NOR] 0-0 (0-0, 0-0) gs Moscow (Pool D) | Pool D | 0-0 (0-0, 0-0) | Stats | ||
Torsdag 22.08.2013 | |||||||
11:50 | Moscow Grand Slam | Huber A./Seidl Rob. [AUT] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-17, 21-19) gs Moscow (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-17, 21-19) | Stats | ||
Onsdag 21.08.2013 | |||||||
13:20 | Moscow Grand Slam | Treland/Pedersen [NOR] - Radarong/Udomchavee [THA] 0-2 (19-21, 14-21) gs Moscow (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (19-21, 14-21) | Stats | ||
11:40 | Moscow Grand Slam | Kvamsdal/Solhaug [NOR] - Giginoglu/Sekerci [TUR] 0-2 (17-21, 12-21) gs Moscow (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (17-21, 12-21) | Stats | ||
10:00 | Moscow Grand Slam | Baburina/Lunina [UKR] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-12, 21-19) gs Moscow (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-12, 21-19) | Stats | ||
Fredag 26.07.2013 | |||||||
13:00 | Long Beach Grand Slam | Patterson/Gibb [USA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-13, 21-17) gs Long Beach (Round 3) | Round 3 | 2-0 (21-13, 21-17) | Stats | ||
10:00 | Anapa Open | McGuire/Nielsen [USA] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-14, 21-14) open Anapa (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-14, 21-14) | Stats | ||
08:15 | Long Beach Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Huber A./Seidl Rob. [AUT] 2-1 (21-18, 13-21, 20-18) gs Long Beach (Round 2) | Round 2 | 2-1 (21-18, 13-21, 20-18) | Stats | ||
Torsdag 25.07.2013 | |||||||
14:50 | Anapa Open | Treland/Pedersen [NOR] - Iakovleva/Strugova [RUS] 2-0 (21-13, 21-16) open Anapa (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-13, 21-16) | Stats | ||
14:00 | Long Beach Grand Slam | Kvamsdal/Hordvik [NOR] - Saxton/Schalk [CAN] 0-2 (20-22, 18-21) gs Long Beach (Round 1) | Round 1 | 0-2 (20-22, 18-21) | Stats | ||
14:00 | Long Beach Grand Slam | Lucena/Hyden [USA] - Horrem/Eithun [NOR] 1-2 (17-21, 21-18, 11-15) gs Long Beach (Round 1) | Round 1 | 1-2 (17-21, 21-18, 11-15) | Stats | ||
10:30 | Long Beach Grand Slam | Rodríguez/Soto [PUR] - Kvamsdal/Hordvik [NOR] 1-2 (18-21, 21-18, 8-15) gs Long Beach (Pool H) | Pool H | 1-2 (18-21, 21-18, 8-15) | Stats | ||
08:00 | Long Beach Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Eglseer/Koraimann F. [AUT] 2-0 (21-13, 21-17) gs Long Beach (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-13, 21-17) | Stats | ||
Onsdag 24.07.2013 | |||||||
17:30 | Anapa Open | Mashkova/Tsimbalova [KAZ] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-18, 21-18) open Anapa (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-18, 21-18) | Stats | ||
15:00 | Long Beach Grand Slam | Edson Filipe/Álvaro Filho [BRA] - Kvamsdal/Hordvik [NOR] 1-2 (21-13, 14-21, 11-15) gs Long Beach (Pool H) | Pool H | 1-2 (21-13, 14-21, 11-15) | Stats | ||
12:30 | Anapa Open | Take/Mizoe [JPN] - Treland/Pedersen [NOR] 2-0 (21-16, 21-8) open Anapa (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-16, 21-8) | Stats | ||
12:00 | Long Beach Grand Slam | Pedro Solberg/Bruno Schmidt [BRA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-17, 21-14) gs Long Beach (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-17, 21-14) | Stats | ||
08:00 | Long Beach Grand Slam | Hansel B./Schützenhöfer [AUT] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-8, 21-9) gs Long Beach (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-8, 21-9) | Stats | ||
Tirsdag 23.07.2013 | |||||||
15:00 | Long Beach Grand Slam | Bieneck/Großner [GER] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-14, 21-10) gs Long Beach (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-14, 21-10) | Stats | ||
13:00 | Long Beach Grand Slam | Huber A./Seidl Rob. [AUT] - Kvamsdal/Hordvik [NOR] 2-1 (21-10, 17-21, 15-7) gs Long Beach (Pool H) | Pool H | 2-1 (21-10, 17-21, 15-7) | Stats | ||
11:20 | Long Beach Grand Slam | Gabathuler/Weingart [SUI] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (9-21, 24-22, 22-20) gs Long Beach (Pool B) | Pool B | 2-1 (9-21, 24-22, 22-20) | Stats | ||
08:00 | Long Beach Grand Slam | Lili/Barbara [BRA] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-9, 21-10) gs Long Beach (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-9, 21-10) | Stats | ||
Mandag 22.07.2013 | |||||||
11:00 | Long Beach Grand Slam | Vernier/Vlašic [CRO] - Kongshavn/Kjølberg [NOR] 1-2 (19-21, 21-14, 11-15) gs Long Beach (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (19-21, 21-14, 11-15) | Stats | ||
Søndag 14.07.2013 | |||||||
18:00 | u19 Verdensmesterskap | Reichert/Wickler [GER] - Huus/Sørum, C. [NOR] 0-0 (0-0, 0-0) u19wch (Final 1st Place) | Final 1st Place | 0-0 (0-0, 0-0) | Stats | ||
12:00 | u19 Verdensmesterskap | Huus/Sørum, C. [NOR] - Kazdailis/Rumsevicius [LTU] 2-1 (21-19, 12-21, 15-10) u19wch (Semi-finals) | Semi-finals | 2-1 (21-19, 12-21, 15-10) | Stats | ||
Lørdag 13.07.2013 | |||||||
18:00 | u19 Verdensmesterskap | Buchegger/Waller [AUT] - Huus/Sørum, C. [NOR] 1-2 (16-21, 21-13, 16-18) u19wch (Round 3) | Round 3 | 1-2 (16-21, 21-13, 16-18) | Stats | ||
16:00 | u19 Verdensmesterskap | Moser R./Aberger F. [AUT] - Huus/Sørum, C. [NOR] 0-0 (0-0, 0-0) u19wch (Round 2) | Round 2 | 0-0 (0-0, 0-0) | Stats | ||
10:00 | u19 Verdensmesterskap | Maaseide/Woie [NOR] - Caputo/Knudsen [USA] 0-0 (0-0, 0-0, 0-0) u19wch (Round 1) | Round 1 | 0-0 (0-0, 0-0, 0-0) | Stats | ||
Fredag 12.07.2013 | |||||||
15:15 | u19 Verdensmesterskap | Murch/Schubert [AUS] - Huus/Sørum, C. [NOR] 0-2 (12-21, 12-21) u19wch (Pool F) | Pool F | 0-2 (12-21, 12-21) | Stats | ||
14:30 | u19 Verdensmesterskap | Kazdailis/Rumsevicius [LTU] - Fornes/Hole [NOR] 2-0 (21-16, 21-14) u19wch (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-16, 21-14) | Stats | ||
12:45 | u19 Verdensmesterskap | Vale/Cele [VEN] - Maaseide/Woie [NOR] 0-2 (9-21, 11-21) u19wch (Pool B) | Pool B | 0-2 (9-21, 11-21) | Stats | ||
09:19 | u19 Verdensmesterskap | Dzavoronok/Hadrava [CZE] - Fornes/Hole [NOR] 2-1 (11-21, 21-15, 15-7) u19wch (Pool E) | Pool E | 2-1 (11-21, 21-15, 15-7) | Stats | ||
Torsdag 11.07.2013 | |||||||
18:40 | u19 Verdensmesterskap | Huus/Sørum, C. [NOR] - Stoyanovskiy/Yarzutkin [RUS] 2-0 (22-20, 21-14) u19wch (Pool F) | Pool F | 2-0 (22-20, 21-14) | Stats | ||
15:24 | u19 Verdensmesterskap | Hernandez/Santoyo [MEX] - Maaseide/Woie [NOR] 0-2 (14-21, 15-21) u19wch (Pool B) | Pool B | 0-2 (14-21, 15-21) | Stats | ||
14:30 | u19 Verdensmesterskap | Reichert/Wickler [GER] - Fornes/Hole [NOR] 2-0 (21-13, 21-13) u19wch (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-13, 21-13) | Stats | ||
10:45 | u19 Verdensmesterskap | Huus/Sørum, C. [NOR] - Hutchinson/Shavar [JAM] 2-0 (21-7, 21-10) u19wch (Pool F) | Pool F | 2-0 (21-7, 21-10) | Stats | ||
08:30 | u19 Verdensmesterskap | Kociolek/Gruszczynska [POL] - Maaseide/Woie [NOR] 2-0 (21-12, 21-5) u19wch (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-12, 21-5) | Stats | ||
Onsdag 10.07.2013 | |||||||
16:40 | u19 Verdensmesterskap | Reimann/Rudolf [GER] - Fornes/Hole [NOR] 0-2 (13-21, 17-21) u19wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (13-21, 17-21) | Stats | ||
15:20 | u19 Verdensmesterskap | Andressa/Paula Hoffmann [BRA] - Maaseide/Woie [NOR] 2-1 (20-22, 21-10, 19-17) u19wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (20-22, 21-10, 19-17) | Stats | ||
12:40 | u19 Verdensmesterskap | Fornes/Hole [NOR] - Cyran/Paszkowski [POL] 2-0 (21-15, 21-17) u19wch (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-15, 21-17) | Stats | ||
10:50 | u19 Verdensmesterskap | Andersen/Hansen [NOR] - Gschöpf/Geßlbauer [AUT] 0-2 (7-21, 11-21) u19wch (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (7-21, 11-21) | Stats | ||
10:00 | u19 Verdensmesterskap | Maaseide/Woie [NOR] - Sharo/Valeviz [VEN] 2-0 (21-7, 21-6) u19wch (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-7, 21-6) | Stats | ||
09:50 | Gstaad Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Yutvalin/Goncharov [RUS] 1-2 (16-21, 21-17, 15-17) gs Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (16-21, 21-17, 15-17) | Stats | ||
Tirsdag 09.07.2013 | |||||||
15:00 | Gstaad Grand Slam | Summer/Day [USA] - Kongshavn/Treland [NOR] 2-0 (21-16, 21-12) gs Gstaad (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-16, 21-12) | Stats | ||
10:00 | Gstaad Grand Slam | Kongshavn/Treland [NOR] - Syrtseva/Chaika [RUS] 2-0 (21-11, 21-13) gs Gstaad (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-11, 21-13) | Stats | ||
Torsdag 04.07.2013 | |||||||
17:00 | Verdensmesterskap | Horrem/Eithun [NOR] - Popov/Samoday [UKR] 1-2 (15-21, 21-19, 13-15) wch (Pool D) | Pool D | 1-2 (15-21, 21-19, 13-15) | Stats | ||
Onsdag 03.07.2013 | |||||||
19:00 | Verdensmesterskap | Gibb/Patterson [USA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-16, 21-16) wch (Pool D) | Pool D | 2-0 (21-16, 21-16) | Stats | ||
Tirsdag 02.07.2013 | |||||||
19:00 | Verdensmesterskap | Semenov/Koshkarev [RUS] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-23, 21-18, 15-10) wch (Pool D) | Pool D | 2-1 (21-23, 21-18, 15-10) | Stats | ||
Lørdag 22.06.2013 | |||||||
21:20 | u21 Verdensmesterskap | Kirienko/Uraikin [RUS] - Takvam/Sannarnes [NOR] 2-1 (17-21, 21-15, 15-9) u21wch (Round 3) | Round 3 | 2-1 (17-21, 21-15, 15-9) | Stats | ||
16:20 | u21 Verdensmesterskap | Takvam/Sannarnes [NOR] - Buivids/Pekmans [LAT] 2-1 (15-21, 26-24, 15-10) u21wch (Round 2) | Round 2 | 2-1 (15-21, 26-24, 15-10) | Stats | ||
13:00 | u21 Verdensmesterskap | Takvam/Sannarnes [NOR] - Fischer/Hlupic [NAM] 2-0 (21-8, 21-18) u21wch (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-8, 21-18) | Stats | ||
13:00 | u21 Verdensmesterskap | Torjusen/Mohajer [NOR] - Long/Clemens [USA] 1-2 (21-18, 16-21, 9-15) u21wch (Round 1) | Round 1 | 1-2 (21-18, 16-21, 9-15) | Stats | ||
11:20 | u21 Verdensmesterskap | Artacho Del Solar/Ngauamo [AUS] - Maaseide/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-14, 21-14) u21wch (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-14, 21-14) | Stats | ||
Fredag 21.06.2013 | |||||||
23:20 | u21 Verdensmesterskap | Deonath/Legall [TTO] - Torjusen/Mohajer [NOR] 0-0 (0-0, 0-0) u21wch (Pool A) | Pool A | 0-0 (0-0, 0-0) | Stats | ||
17:30 | u21 Verdensmesterskap | Fabio/Saymon [BRA] - Takvam/Sannarnes [NOR] 2-0 (22-20, 21-16) u21wch (Pool E) | Pool E | 2-0 (22-20, 21-16) | Stats | ||
12:30 | u21 Verdensmesterskap | Betschart/Eiholzer [SUI] - Maaseide/Kjølberg [NOR] 2-0 (21-10, 21-13) u21wch (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-10, 21-13) | Stats | ||
12:30 | u21 Verdensmesterskap | Fischer/Hlupic [NAM] - Torjusen/Mohajer [NOR] 0-0 (0-0, 0-0, 0-0) u21wch (Pool A) | Pool A | 0-0 (0-0, 0-0, 0-0) | Stats | ||
11:40 | u21 Verdensmesterskap | Takvam/Sannarnes [NOR] - Dressler/Stranger [AUT] 2-0 (21-12, 21-14) u21wch (Pool E) | Pool E | 2-0 (21-12, 21-14) | Stats | ||
Torsdag 20.06.2013 | |||||||
22:30 | u21 Verdensmesterskap | Boras/Zeljkovic [CRO] - Torjusen/Mohajer [NOR] 2-1 (18-21, 22-20, 15-12) u21wch (Pool A) | Pool A | 2-1 (18-21, 22-20, 15-12) | Stats | ||
15:50 | u21 Verdensmesterskap | Maaseide/Kjølberg [NOR] - Carrere/Lusson [FRA] 0-2 (21-23, 19-21) u21wch (Pool C) | Pool C | 0-2 (21-23, 19-21) | Stats | ||
15:00 | u21 Verdensmesterskap | Takvam/Sannarnes [NOR] - Behnam/Kambiz [IRI] 0-0 (0-0, 0-0) u21wch (Pool E) | Pool E | 0-0 (0-0, 0-0) | Stats | ||
10:00 | u21 Verdensmesterskap | Maaseide/Kjølberg [NOR] - Laine/Ozolina [LAT] 2-0 (21-16, 21-16) u21wch (Pool C) | Pool C | 2-0 (21-16, 21-16) | Stats | ||
Onsdag 19.06.2013 | |||||||
16:40 | u21 Verdensmesterskap | Torjusen/Mohajer [NOR] - Dressler/Stranger [AUT] 0-2 (20-22, 14-21) u21wch (Qualification Round 3) | Qualification Round 3 | 0-2 (20-22, 14-21) | Stats | ||
15:50 | u21 Verdensmesterskap | Betzien/Karpa [GER] - Takvam/Sannarnes [NOR] 0-2 (11-21, 18-21) u21wch (Qualification Round 3) | Qualification Round 3 | 0-2 (11-21, 18-21) | Stats | ||
13:20 | u21 Verdensmesterskap | Pestov/Gurin [KAZ] - Torjusen/Mohajer [NOR] 1-2 (19-21, 21-13, 5-15) u21wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (19-21, 21-13, 5-15) | Stats | ||
12:30 | u21 Verdensmesterskap | Vande Casteele/Engels [BEL] - Takvam/Sannarnes [NOR] 0-2 (6-21, 10-21) u21wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (6-21, 10-21) | Stats | ||
Tirsdag 18.06.2013 | |||||||
20:00 | Rome Grand Slam | Herrera/Gavira [ESP] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (28-26, 17-21, 15-11) gs Rome (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (28-26, 17-21, 15-11) | Stats | ||
14:00 | Rome Grand Slam | Treland/Pedersen [NOR] - Goricanec/Hüberli [SUI] 0-2 (10-21, 19-21) gs Rome (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (10-21, 19-21) | Stats | ||
Torsdag 13.06.2013 | |||||||
19:00 | The Hague Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Sorokins/Smedins T. [LAT] 1-2 (14-21, 21-11, 9-15) gs The Hague (Pool H) | Pool H | 1-2 (14-21, 21-11, 9-15) | Stats | ||
10:40 | The Hague Grand Slam | Brouwer/Meeuwsen [NED] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-14, 21-23, 20-18) gs The Hague (Pool H) | Pool H | 2-1 (21-14, 21-23, 20-18) | Stats | ||
Onsdag 12.06.2013 | |||||||
12:20 | The Hague Grand Slam | Ricardo/Álvaro Filho [BRA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (22-20, 21-18) gs The Hague (Pool H) | Pool H | 2-0 (22-20, 21-18) | Stats | ||
Tirsdag 11.06.2013 | |||||||
15:30 | The Hague Grand Slam | Kissling G./Kissling, J. [SUI] - Horrem/Eithun [NOR] 0-2 (16-21, 14-21) gs The Hague (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (16-21, 14-21) | Stats | ||
13:30 | The Hague Grand Slam | Marco/García [ESP] - Kvamsdal/Hordvik [NOR] 0-0 (0-0, 0-0) gs The Hague (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-0 (0-0, 0-0) | Stats | ||
Lørdag 08.06.2013 | |||||||
15:30 | u23wch - | Finsters/Solovejs [LAT] - Retterholt/Mol, H. [NOR] 2-1 (25-27, 23-21, 15-12) u23wch (Round 2) | Round 2 | 2-1 (25-27, 23-21, 15-12) | Stats | ||
14:30 | u23wch - | Bykanov/Ostrakhovskiy [RUS] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-0 (21-14, 21-19) u23wch (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-14, 21-19) | Stats | ||
13:30 | u23wch - | Braakman/Sinnema [NED] - Sannarnes/Hjortland [NOR] 2-0 (21-18, 21-7) u23wch (Round 2) | Round 2 | 2-0 (21-18, 21-7) | Stats | ||
09:50 | u23wch - | Laine/Ozolina [LAT] - Sannarnes/Hjortland [NOR] 0-0 (0-0, 0-0) u23wch (Round 1) | Round 1 | 0-0 (0-0, 0-0) | Stats | ||
Fredag 07.06.2013 | |||||||
17:50 | u23wch - | Solhaug/Bergerud [NOR] - Gahr/von Deichmann [LIE] 2-1 (19-21, 21-15, 15-8) u23wch (Pool H) | Pool H | 2-1 (19-21, 21-15, 15-8) | Stats | ||
14:30 | u23wch - | Mora/Lopez [NCA] - Retterholt/Mol, H. [NOR] 0-0 (0-0, 0-0) u23wch (Pool B) | Pool B | 0-0 (0-0, 0-0) | Stats | ||
11:00 | u23wch - | Petutschnig/Winter [AUT] - Solhaug/Bergerud [NOR] 2-1 (21-17, 12-21, 15-13) u23wch (Pool H) | Pool H | 2-1 (21-17, 12-21, 15-13) | Stats | ||
08:30 | u23wch - | Revuelta/Galindo [MEX] - Retterholt/Mol, H. [NOR] 0-2 (16-21, 18-21) u23wch (Pool B) | Pool B | 0-2 (16-21, 18-21) | Stats | ||
02:00 | u23wch - | Sannarnes/Hjortland [NOR] - Seed #32 [] u23wch (Pool A) | Pool A | Stats | |||
Torsdag 06.06.2013 | |||||||
14:50 | u23wch - | Kissling G./Gerson [SUI] - Solhaug/Bergerud [NOR] 1-2 (21-15, 16-21, 13-15) u23wch (Pool H) | Pool H | 1-2 (21-15, 16-21, 13-15) | Stats | ||
14:50 | u23wch - | Paszek/Kociolek [POL] - Sannarnes/Hjortland [NOR] 2-0 (21-15, 21-16) u23wch (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-15, 21-16) | Stats | ||
11:15 | u23wch - | Jones/Stevenson [USA] - Retterholt/Mol, H. [NOR] 0-2 (14-21, 16-21) u23wch (Pool B) | Pool B | 0-2 (14-21, 16-21) | Stats | ||
09:00 | u23wch - | Dumbauskaite/Povilaityte [LTU] - Sannarnes/Hjortland [NOR] 2-0 (21-17, 21-16) u23wch (Pool A) | Pool A | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
Onsdag 05.06.2013 | |||||||
17:00 | u23wch - | Hatcher/Kalmbach [USA] - Solhaug/Bergerud [NOR] 1-2 (21-17, 17-21, 10-15) u23wch (Qualification Round 3) | Qualification Round 3 | 1-2 (21-17, 17-21, 10-15) | Stats | ||
14:00 | u23wch - | Hatcher/Kalmbach [USA] - Retterholt/Mol, H. [NOR] 2-0 (21-19, 21-12) u23wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-0 (21-19, 21-12) | Stats | ||
13:00 | u23wch - | Trojan/Vana [CZE] - Solhaug/Bergerud [NOR] 1-2 (14-21, 24-22, 11-15) u23wch (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (14-21, 24-22, 11-15) | Stats | ||
10:00 | u23wch - | Retterholt/Mol, H. [NOR] - Glaurdic/Dell`Orco [CRO] 2-0 (22-20, 21-16) u23wch (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (22-20, 21-16) | Stats | ||
Fredag 31.05.2013 | |||||||
12:30 | Continental Cup | Eithun/Horrem [NOR] - Saxton/Schalk [CAN] 2-0 (21-18, 33-31) ccup (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-18, 33-31) | Stats | ||
10:00 | Continental Cup | Gibb/Patterson [USA] - Eithun/Horrem [NOR] 2-0 (21-14, 21-12) ccup (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-14, 21-12) | Stats | ||
Torsdag 30.05.2013 | |||||||
14:00 | Continental Cup | Williams/Fredericks [RSA] - Eithun/Horrem [NOR] 0-2 (15-21, 14-21) ccup (Pool B) | Pool B | 0-2 (15-21, 14-21) | Stats | ||
10:40 | Continental Cup | Erdmann/Matysik [GER] - Eithun/Horrem [NOR] 2-0 (21-17, 21-16) ccup (Pool B) | Pool B | 2-0 (21-17, 21-16) | Stats | ||
Fredag 24.05.2013 | |||||||
11:00 | Corrientes Grand Slam | Horrem/Eithun [NOR] - Gabathuler/Weingart [SUI] 1-2 (21-17, 16-21, 12-15) gs Corrientes (Pool H) | Pool H | 1-2 (21-17, 16-21, 12-15) | Stats | ||
Torsdag 23.05.2013 | |||||||
20:00 | Corrientes Grand Slam | Bianchi/Suarez [ARG] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-18, 14-21, 15-12) gs Corrientes (Pool H) | Pool H | 2-1 (21-18, 14-21, 15-12) | Stats | ||
11:50 | Corrientes Grand Slam | Smedins/Samoilovs [LAT] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-15, 21-15) gs Corrientes (Pool H) | Pool H | 2-0 (21-15, 21-15) | Stats | ||
Onsdag 22.05.2013 | |||||||
10:00 | Corrientes Grand Slam | Grimalt E./Grimalt M. [CHI] - Bergerud/Kjemperud [NOR] 2-0 (21-15, 21-13) gs Corrientes (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-15, 21-13) | Stats | ||
Fredag 03.05.2013 | |||||||
08:50 | Shanghai Grand Slam | Brink/Fuchs [GER] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-13, 21-15) gs Shanghai (Round 1) | Round 1 | 2-0 (21-13, 21-15) | Stats | ||
Torsdag 02.05.2013 | |||||||
13:50 | Shanghai Grand Slam | Gabathuler/Weingart [SUI] - Horrem/Eithun [NOR] 1-2 (15-21, 21-18, 14-16) gs Shanghai (Pool G) | Pool G | 1-2 (15-21, 21-18, 14-16) | Stats | ||
Onsdag 01.05.2013 | |||||||
16:20 | Shanghai Grand Slam | Dollinger S./Windscheif [GER] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-19, 21-17) gs Shanghai (Pool G) | Pool G | 2-0 (21-19, 21-17) | Stats | ||
11:20 | Shanghai Grand Slam | Fijalek/Prudel [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (16-21, 21-18, 15-12) gs Shanghai (Pool G) | Pool G | 2-1 (16-21, 21-18, 15-12) | Stats | ||
08:00 | Shanghai Grand Slam | Treland/Pedersen [NOR] - Day/Hochevar [USA] 0-2 (17-21, 14-21) gs Shanghai (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (17-21, 14-21) | Stats | ||
Tirsdag 30.04.2013 | |||||||
11:30 | Shanghai Grand Slam | Gabathuler/Weingart [SUI] - Kvamsdal/Hordvik [NOR] 2-0 (21-15, 21-19) gs Shanghai (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 2-0 (21-15, 21-19) | Stats | ||
Torsdag 25.04.2013 | |||||||
11:20 | Fuzhou Open | Horrem/Eithun [NOR] - Semenov/Koshkarev [RUS] 0-2 (18-21, 13-21) open Fuzhou (Pool G) | Pool G | 0-2 (18-21, 13-21) | Stats | ||
Onsdag 24.04.2013 | |||||||
13:50 | Fuzhou Open | Fijalek/Prudel [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (28-26, 21-11) open Fuzhou (Pool G) | Pool G | 2-0 (28-26, 21-11) | Stats | ||
13:00 | Fuzhou Open | Treland/Pedersen [NOR] - Forrer/Vergé-Dépré, A. [SUI] 0-2 (14-21, 18-21) open Fuzhou (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (14-21, 18-21) | Stats | ||
08:50 | Fuzhou Open | Doherty/Rogers [USA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-18, 16-21, 15-11) open Fuzhou (Pool G) | Pool G | 2-1 (21-18, 16-21, 15-11) | Stats | ||
08:00 | Fuzhou Open | Kusano/Ozaki [JPN] - Treland/Pedersen [NOR] 1-2 (21-12, 17-21, 15-17) open Fuzhou (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (21-12, 17-21, 15-17) | Stats | ||
Tirsdag 23.04.2013 | |||||||
09:00 | Fuzhou Open | Kvamsdal/Hordvik [NOR] - Gabathuler/Weingart [SUI] 1-2 (19-21, 21-18, 11-15) open Fuzhou (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (19-21, 21-18, 11-15) | Stats | ||
Fredag 06.07.2012 | |||||||
11:00 | 1to1 Energy Grand Slam | Kadziola/Szalankiewicz [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (21-17, 14-21, 15-13) gs 1to1 Energy (Pool N) | Pool N | 2-1 (21-17, 14-21, 15-13) | Stats | ||
Torsdag 05.07.2012 | |||||||
17:00 | 1to1 Energy Grand Slam | Fijalek/Prudel [POL] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-17, 21-19) gs 1to1 Energy (Pool N) | Pool N | 2-0 (21-17, 21-19) | Stats | ||
11:00 | 1to1 Energy Grand Slam | Ricardo/Cunha [BRA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-0 (21-18, 21-19) gs 1to1 Energy (Pool N) | Pool N | 2-0 (21-18, 21-19) | Stats | ||
Onsdag 04.07.2012 | |||||||
16:00 | 1to1 Energy Grand Slam | Bissig/Beyeler [SUI] - Horrem/Eithun [NOR] 1-2 (21-10, 20-22, 12-15) gs 1to1 Energy (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 1-2 (21-10, 20-22, 12-15) | Stats | ||
Tirsdag 03.07.2012 | |||||||
14:00 | 1to1 Energy Grand Slam | Kongshavn/Hjortland [NOR] - Teufl V./Klopf [AUT] 0-2 (17-21, 21-23) gs 1to1 Energy (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 0-2 (17-21, 21-23) | Stats | ||
Lørdag 16.06.2012 | |||||||
12:30 | Rome Grand Slam | Erdmann/Matysik [GER] - Skarlund/Spinnangr [NOR] 2-1 (22-20, 18-21, 16-14) gs Rome (Round 2) | Round 2 | 2-1 (22-20, 18-21, 16-14) | Stats | ||
Fredag 15.06.2012 | |||||||
16:00 | Rome Grand Slam | Skarlund/Spinnangr [NOR] - Hernandez/Fañe [VEN] 2-1 (21-12, 16-21, 15-7) gs Rome (Pool O) | Pool O | 2-1 (21-12, 16-21, 15-7) | Stats | ||
Torsdag 14.06.2012 | |||||||
21:30 | Rome Grand Slam | Pedro Solberg/Marcio Araujo [BRA] - Skarlund/Spinnangr [NOR] 1-2 (21-19, 12-21, 8-15) gs Rome (Pool O) | Pool O | 1-2 (21-19, 12-21, 8-15) | Stats | ||
15:00 | Rome Grand Slam | Samoilovs/Sorokins [LAT] - Skarlund/Spinnangr [NOR] 2-0 (21-15, 30-28) gs Rome (Pool O) | Pool O | 2-0 (21-15, 30-28) | Stats | ||
Onsdag 13.06.2012 | |||||||
21:30 | Rome Grand Slam | Thiago/Ferramenta [BRA] - Horrem/Eithun [NOR] 2-1 (16-21, 21-18, 18-16) gs Rome (Qualification Round 2) | Qualification Round 2 | 2-1 (16-21, 21-18, 18-16) | Stats | ||
18:30 | Rome Grand Slam | Binstock/Reader [CAN] - Horrem/Eithun [NOR] 1-2 (22-20, 17-21, 11-15) gs Rome (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 1-2 (22-20, 17-21, 11-15) | Stats | ||
Tirsdag 12.06.2012 | |||||||
15:00 | Rome Grand Slam | Kongshavn/Hjortland [NOR] - Saka/Rtvelo [GEO] 0-2 (9-21, 14-21) gs Rome (Qualification Round 1) | Qualification Round 1 | 0-2 (9-21, 14-21) | Stats | ||
Mandag 30.11.-0001 | |||||||
00:00 | NEVZA - | - NEVZA () | Stats |